Moduly Olomouc TT

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod MirekTT » pát 03 led, 2014 7:02 pm

Mě se zas moc líbí rawenův aplikátor lepidla. Fakír sice je na drnovou plochu nenahraditelný, ale nedostane se všude. Tohle ďobátko je dobré na stísněné prostory i na vytváření samostatných drnů z delších vláken v již zatravněné ploše. Mnohem lepší, než kapky lepidla nanášet štěcem, řekl bych.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod rawen » pát 03 led, 2014 7:58 pm

Ahoj,
nejen flokovačku ale i trávu mám od Martina (mnitka), takže žádný problém, funguje výborně. Zjistil jsem, že je dobré zemnící hřebík trošku namočit, resp. pojistit jeho vodivé spojení s terénem. Zabodnutý do okraje polystyrénu prostě nefungoval.
Dál je potřeba nespěchat, sypátko překlopím nad terén a za mírného (opravdu mírného) potřepávání vyčkávám. Až začne statika sama vylétávat, začnu flokovat.

Ten aplikátor lepidla má opravdu tu výhodu, že silou stisku lahvičky reguluju tok lepidla, takže je možné nasucho zajet do mezery mezi drny, vytvořit kapku a zase nasucho vyjet ven.
Někde jsem měl zašitou ještě jednu lahvičku, budu muset pohledat...

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1693
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod Mcx » pát 03 led, 2014 8:50 pm

S úspěchem používáme s Kunčickými toto http://www.dedekkorenar.cz/zbozi-a-produkty/kapatko-pe-p122.html, lze koupit i jinde.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod rawen » sob 04 led, 2014 7:33 am

Tak dovolená pomalu končí a tím pádem i intenzivní fáze hraní s moduly.

Obrázek

Radek

P.S.1: Kdy že bude nějaké další volno??? :)

P.S.2: Mám volné prostory, takže si to můžu takhle rozložit a kochat se. :D

P.S.3: Pokud někdo uvažuje, že by se připojil, mám volnou jednu stavebnici modulu jako na fotkách. A k ní spoustu dobrých rad. :)
Musíte si ale pohnout, protože hrozí nebezpečí, že ji při příštím volnu taky sestavím. :D :D :lol:
rawen
 
Příspěvky: 1693
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod _pavel_ » úte 07 led, 2014 2:53 pm

Tak já také přiložím foto, ať v tom Radek není sám :D Už jsem jej chtěl dát včera, ale to byly fotky interiér - žárovky . Vypadalo to blbě a s bleskem to bylo zase přesvícené.
PC220129.JPG
_pavel_
 
Příspěvky: 220
Registrován: stř 05 čer, 2013 8:35 am
Bydliště: okres ostrava

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod Dašek » úte 07 led, 2014 3:01 pm

Rovné traťové úseky......,hm je pěkné,ale počítáte taky s obloukovými moduly ? :D
Dašek
 
Příspěvky: 524
Registrován: sob 31 říj, 2009 6:46 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod _pavel_ » úte 07 led, 2014 3:06 pm

Počítáme :wink: Radek to už má rozpracováno .
_pavel_
 
Příspěvky: 220
Registrován: stř 05 čer, 2013 8:35 am
Bydliště: okres ostrava

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod rawen » úte 07 led, 2014 4:22 pm

Obloukové moduly jsou nakreslené (opět podle Brna) a další řezání budou asi jen oblouky - zřejmě R700 na lokálku 30 a 45 stupňů.
Na jednu stranu není až zas takový problém zadat rozřezání další plotny překližky, na straně druhé, alespoň za sebe, chci mít moduly včetně krajiny. (Zažil jsem obří modelová kolejiště 5x6m ve fázi rámu, nelíbilo se mi to...)

Každopádně je zde prostor pro další zájemce, kteří mohou s oblouky začít třeba hned. :D :P

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1693
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod _pavel_ » úte 21 led, 2014 3:00 pm

Začíná doba polystyrénová. Je ovšem třeba udělat alespoň takové nějaké zařízeníhttp://houmrovyvlaky.bluehost.cz/Galerie/Rezacka/img00001.htm, protože mechanické dělení i při maximální opatrnosti vytváří ty nepříjemné, všude se vyskytující, bílé kuličky a podobné smetí a to se lepí, jak víme na vše :roll:

P1050143.JPG
_pavel_
 
Příspěvky: 220
Registrován: stř 05 čer, 2013 8:35 am
Bydliště: okres ostrava

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod Dašek » úte 21 led, 2014 3:23 pm

[quote="_pavel_"]Začíná doba polystyrénová. Je ovšem třeba udělat alespoň takové nějaké zařízeníhttp://houmrovyvlaky.bluehost.cz/Galerie/Rezacka/img00001.htm, protože mechanické dělení i při maximální opatrnosti vytváří ty nepříjemné, všude se vyskytující, bílé kuličky a podobné smetí a to se lepí, jak víme na vše.

Kdyby jsi to dones do sokolovny měl jsi to bez kuliček.A kdyby jsi potkal Karla, tak by jste byli dva téčkaři :D
Dašek
 
Příspěvky: 524
Registrován: sob 31 říj, 2009 6:46 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod rawen » úte 21 led, 2014 4:44 pm

Koukám, že se dostávám do skluzu. A tím nemyslím dovádění na našich holých sjezdovkách. :D

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1693
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod rawen » ned 26 led, 2014 7:23 pm

Ahoj.
Před pár hodinami skončilo první neprovozní setkání klubu TT moduly Olomouc realizované v podniku "U netopýra". Jak ho zhodnotit? Obsluha vzorná ceny mírné... :)

Tak znovu a vážně. Účast byla stoprocentní, sešli jsme se všichni tři.
Dohodli jsme se na respektování zavedených norem z důvodu kompatibility se Zababovem. Nebudeme však lpět na vizuální části, zejména vyžadovat striktní vzhled štěrkového lože a porostu okolo čel modulu na úkor přirozeného vzhledu. (Ostatně podle dostupných informací se to v praxi stejně nerealizuje.)
K dnešnímu dni máme těsně před dokončením (resp. sjízdností) čtyři přímé traťové moduly a pátý je zadán. To opravdu není mnoho, ale měsíční průměr vypadá velmi pozitivně. :) V další fázi (zima/jaro) budeme řezat obloukové traťové moduly, po nich zřejmě první stanici.
Já osobně jsem polevil z dříve prezentovaných nároků na výběr motivů - dohodli jsme se na volném výběru předloh s ohledem na začlenění do předpokládaného layoutu lokální trati, prozatím jednoduché, bez větvení.
Digitalizaci zatím nebudeme řešit, přijde přirozeně na řadu s narůstáním počtu modulů.

Další středně- a dlouhodobé cíle si raději necháme pro sebe. Každopádně zveme všechny případné zájemce z blízkého i dalekého okolí. Nejen na moduly, ale i na občasný pokec "naživo".

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1693
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod _pavel_ » pon 27 led, 2014 6:10 am

Stoprocentní nebyla. Zapoměl si Radku na Pavla :wink: (není zde na foru ), který měl ještě přijít. Poslal omluvu mailem. Ale jinak akce byla velmi dobrá :P
_pavel_
 
Příspěvky: 220
Registrován: stř 05 čer, 2013 8:35 am
Bydliště: okres ostrava

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod Libosh » úte 28 led, 2014 5:57 pm

Ano, i já musím zhodnotit první sešlost pouze a jedině pozitivně. Konečně jsem se i já odhodlal a rozhoupal se k modulům. Uvědomil jsem si, že nemá cenu sedět doma, plánovat bůh vi jaké projekty a doufat, že jednou nějakej třeba dotáhnu do konce. Obzvlášť, jestliže člověk chodí do zaměstnání a má či plánuje rodinu, tak zjistí, že toho času taky tolik není, aby pořád jen seděl a modelařil či si jezdil. Ale to bych tu už rozebíral klady/ zápory modulovky a od toho tu nejsme. Tudíž za mě, vyhráli na plné čáře moduly a těším se, až to s klukama rozjedeme ve velkym, rozšíříme své řady a poté zorganizujeme nějakou parádní akci, kde se sejdeme všichni s tou naší "nemocí" 8)
Libosh
 
Příspěvky: 39
Registrován: pon 16 lis, 2009 5:34 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod mlha » sob 01 úno, 2014 6:43 am

Ahoj kolegové,náhodou jsem objevil nádraží v Troubelicích.Tam se zastavil čas.Pokud by jste chtěli dělat něco od Vás tak bych se přimluvil
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků