Moduly Olomouc TT

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod rawen » úte 02 črc, 2019 11:02 am

Opět budu pokračovat v monologu...

Domácí modulovka (segmentovka, chcete-li) je dokončena!
Trvalo to asi půl roku, kdy jsem se krom běžného zaměstnání též regulerně vyučil a stal se "osobou znalou". Takže i když stavba zabere stovky hodin, dá se to.
Nářky "nemám čas" neberu. Na druhou stranu přiznávám, že limitní je financování a dodací lhůty obchodníků, přičemž s obojím zde nebyl problém.

Fotka zachycuje stav na předávačku majiteli. Mezi les a strážní domek patří ještě dvoumetrový vlečkový areál s továrnou, jehož stavbu jsem prezentoval loni.
Na Rajčeti je fotek víc.

Jako závěr bych napsal, že v těchto domácích modulech vidím zajímavou alternativu z hlediska ježdění doma, přičemž ve spojení s běžnými traťovými moduly se s tím dá slušně zablbnout. Jinými slovy, do verandy se mi teď namísto jedné Trnávky a kusu tratě vešly dvě stanice, vlečka i trať mezi nimi :lol:

Mějte se fajn, Radek
Přílohy
seg.jpg
rawen
 
Příspěvky: 1692
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod Fox » úte 02 črc, 2019 11:43 am

Je to krásná a čistá práce. Do čeho půjdeš teď? A dotaz: tráva jsou foliáže, nebo statika? Z těch fotek si nejsem jistý...
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1287
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod Trixt » úte 02 črc, 2019 12:29 pm

Krásná práce a skvělá inspirace. :) Jen jsem se chtěl zeptat, zda by někde neměla být někde popelová jáma a skládka uhlí? Nebo již byly při přechodu na motorovou trakci zlikvidovány? Co se týká modulů, alternativa to je, ale ne pro každého neb moduly sice lze naskládat doma kolem stěn, ale ty stěny musí být volné. I když je pravda, že Mcx měl před 25 lety moduly položeny středem obýváku a také to asi doma přežili.(http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=42&t=7935&start=828). ;)
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod rawen » úte 02 črc, 2019 2:38 pm

Díky za reakce.
K otázkám: Používám kombinaci foliáží, bloků - statiky, posypů i obyčejných koberců. Důležité je to navrstvit a doplnit keřovým a stromovým patrem. Držím se doby "těsně po konci parní trakce", jak ji pamatuji z dětství. Popelová jáma (asi) a další artefakty zůstaly jen v Prostějově na místním, kdežto trať až do Chornic byla "upravená".

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1692
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod hank61 » úte 02 črc, 2019 3:04 pm

Moc pěkné a inspirující :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod hopeter » úte 02 črc, 2019 5:26 pm

Tenhle typ kolejiště se mě taky líbí. Nepotřebuje tolik místa , všechno je hezky vidět , snadná údržba a manipulace. Sice jsem celkem samotář ale možnost vydat se s tímto na setkání je určitě výhodou.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod milan ferdián » úte 02 črc, 2019 5:44 pm

Pěkná práce.Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11802
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod rawen » sob 06 črc, 2019 4:18 pm

Díky všem.

Neodpovězena zůstává poslední a nejdůležitější otázka - co dál?
Původně byla v plánu odbočná modulová stanice buďto "jednoduchá" se zhlavím staženým na jednu kolej, posléze rozbočenou výhybkou. Řekněme Kostelec na Hané.
Druhou variantou byla stanice s "pořádným zhlavím" stylu Chornice. Obě mám už dlouho zpracované...
Projekt (zakázka) minimodulů to celé odsunul a zároveň vnesl jisté pochybnosti. Odbočná určitě ano, ale asi ne osmimetrový Kostelec (se seřadištěm pro VOP) ani Chornice.
Takže váhám, kreslím, hledám... nevím. Občas nahlédnu do Milanových knížek, ale tam troskotám na EW1 nebo obloucích. Rozhodně chci alespoň EW2 a přímé koleje kvůli spřahování při manipulaci.

Radek

P.S.: Ještě je varianta, že přijde další zakázka a bude vymalováno. :D
rawen
 
Příspěvky: 1692
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod milan ferdián » ned 07 črc, 2019 5:59 am

A Senice na Hané nejsou ve hře :?:
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11802
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod rawen » ned 07 črc, 2019 10:02 am

V nezkráceném verzi mi přišly nudné...
To spíš přidat k nim drahanovické vlečky.

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1692
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod milan ferdián » ned 07 črc, 2019 10:05 am

Nudné?U toho Kostelce máš menší zádrhel.Směrem napravo na Prostějov vede vojenská vlečka.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11802
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod rawen » ned 07 črc, 2019 7:06 pm

milan ferdián píše:Nudné?U toho Kostelce máš menší zádrhel.Směrem napravo na Prostějov vede vojenská vlečka.
Milan

To naopak považuji za výhodu a v projektu je zakomponována - proto těch osm metrů. Ostatně, kam jinam bychom to LTO vozili, že?

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1692
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod rawen » úte 06 srp, 2019 1:22 pm

...tak ohledně mého dalšího postupu to "vyhrála" poslední varianta - zakázková stavba atypického modulu. Naštěstí to mám nacvičené a 3D tištěné rohové prvky vyřeší téměř každý tvarový problém :)

Nicméně klasickou modulovku budou muset zachraňovat kolegové :D :lol:

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1692
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod rawen » pon 27 led, 2020 9:27 am

Nazdar.
Mezi programátory existuje takové pravidlo, že když je program úspěšný, funguje a prodává se, píšou další verzi.
V opačném případě píšou dokumentaci...

Čímž omlouvám a vysvětluji delší odmlku. Při intenzivní práci na modelech a na modulech nebyl na sepisování jaksi čas. A doba, kdy jsme (sice nejezdili ale) dokumentovali každé klubové setkání je naštěstí dávno za námi. Každopádně víkendové události mě přiměly k uspořádání klubového webu, který připomínám na adrese:

moduly-olomouc.cz

Mějte se fajn, Radek
rawen
 
Příspěvky: 1692
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod rawen » úte 05 kvě, 2020 4:13 pm

Nazdar po čase.
"Chřipečka" nám zrušila jedno karvinsko - olomoucko - mohelnické setkání, což je veliká škoda. Taky významně pozdržela rozjezd modelářského kroužku v Prostějově, ke kterému jsem osobně upíral velkou pozornost.
Na druhou stranu je čas stavět... https://tt-moduly-ol.rajce.idnes.cz/Pro ... 1437698493

Mějte se fajn, Radek
rawen
 
Příspěvky: 1692
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník