Moduly Olomouc TT

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod Mcx » ned 30 pro, 2018 1:43 pm

rawen píše:chceme si s moduly zajezdit i doma, nemá smysl jich mít plnou garáž a vytáhnout je párkrát za rok

Chlapci těší mne, že další moduláři přišli na to, že lze rozvíjet i moduly s použitím "na doma" v kombinaci s moduly pro použití na klubových akcích. Přeju úspěch.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2604
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod Morris Zapp » ned 30 pro, 2018 3:01 pm

No, Milane - taky jsem o tom vážně uvažoval, i paní a velitelku bych asi zmáknul, aby mi definitivně předala vládu nad místností, kde jsou stejně imrvére nějaké moduly rozloženy, smrdí tam lepidlo a barvy atd. atp., ale k čemu to povede? Spousta dílů bude na míru a na nemožně malých poloměrech, takže na setkání nepojedou, stanice bych musel brutálně pokrátit (kroutí se mi prsty u nohou, když vidím tu fotku v předchozím příspěvku, kde krajní kolej plynule pokračuje obloučkem od jedné výhybky ke druhé, takže má vlastně nulovou délku!). I ten Cukrovar, co jsme ho oproti jeho velkému vzoru délkově zkomprimovali na polovinu, je v modelu dlouhý 360 cm, takže zabere celou jednu stěnu místnosti. Ano, bylo by pěkné mít doma natrvalo menší layout, který se nemusí pracně montovat, a když přijedou kamarádi na kafe, tak se dá odjezdit menší sejšna - ale cena za to je příliš vysoká. A neplatí se v běžné měně, nýbrž v modelářských kompromisech.

Tím vám oběma samozřejmě nechci vaši cestu domácích modulů rozmlouvat - pokud vám to tak vyhovuje, pak vám zcela upřímně přeji, ať vám váš koníček přináší co nejvíc zábavy!
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 836
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod cipisekmp » ned 30 pro, 2018 3:14 pm

Ahoj, ja jelikoz se taky bavim moduly tak bych dnes sel cestou polodomo modulu ale mel bych i tak problem s mistnosti. Preci jen dilna kde mozu byt cely rok ma rozmer 4*3m do toho tam jsou skrine a pod serepeticky takze toho mista i tak moc neni. Jestli clovek nema "rozumny" prostor, tak mu ani moduly upravene na doma moc nepomohou. Rozume jsme se naskladali dozadu v moji vetsi dilne ktera ma cca 8*6m. Jenze to je jen na leto.
Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1581
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod Mcx » ned 30 pro, 2018 3:37 pm

Morris Zapp píše:stanice bych musel brutálně pokrátit

Ony neexistují skutečné stanice s délkou staničních kolejí 130 -180 m, no kolik je to v TT - max 1500 mm, to na rozdíl ode mne nemusíš ani pro doma krátit.
Na webu OstraMo jsem k tomu několik článků psal - např http://ostramo.parostroj.net/moduly/domaci_moduly/domaci_moduly.html a je tam například tento text vztažený k velikosti H0
Ono asi celá diskuze okolo technických parametrů „domácích modulů“ vzniká z nepochopení, nebo se snahy postavit na domácích modulech „pořádnou stanici“ a tvůrci si neuvědomují, že doma na modulech nepostavím nic jiného než lokálkovou stanici s délkou staničních kolejí cca 1300 mm, takže žádný rychlík o osmi vozech, žádný Sergej s 15 Wap..... a nebo se nevyhnu kompromisům s výhybkami, poloměry oblouků..... , ale to já jako modulář již nejsem ochoten akceptovat a navíc úplně bych tak ztratil možnost kombinaci s klasickými klubovými moduly, protože to by kombinovat nešlo.
Takže spíše se jedná o nepochopení cílů :wink:

Ještě k stavbě "něčeho" na čem se dá doma jezdit a prostoru, kdysi díly dnes moduly, dnes mám místnost kdysi jsem neměl - takže před 25 lety to vypadalo takto - postaveno v obýváku :lol: :
Obrázek
Obrázek
Dál se přesunuji na vlákno OstraMo a omlouvám se kolegům z Olomouce za plevelení vlákna jinou velikostí.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2604
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod rawen » ned 30 pro, 2018 7:48 pm

Aby nedošlo k nedorozumnění, klasické moduly neopouštím(e). V mém osobním případě jde jen o to, že před třemi roky jsem do verandy strčil nádraží, 180st oblouk a traťové moduly. Najednou se počet modulů zdvojnásobil a krom toho i doma postavení trvá stejně dlouho jako na setkání. Oproti tomu stanička z jednoho nebo dvou dílů bude sjízdná do pěti minut. Když si zavoláme, že je chuť zajezdit, postavím layout rychleji, než ostatní přifrčí.
Z provozního hlediska na tom pořád půjde manipulovat v lokálkovém stylu, což je dlouhodobá klubová strategie. (Oproti klasickému panelu úplně jiné kafe.)
A jestli to budeme vozit na setkání do hal? Na Zababov určitě ne, zato v Luběnicích ideál.

Anebo se to při testech neosvědčí a myšlenka mi zůstane jako memento, zatímco segmentové kolejiště bude dělat radost jeho majiteli přesně podle původního záměru. :D :D :D

Radek

P.S.: Mezi "obloučky" je 9cm přímé koleje, takže pro malé uhelné sklady anebo štěrk-písek to dává docela dobrý smysl.
rawen
 
Příspěvky: 1692
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod rawen » pát 04 led, 2019 8:45 am

Opět postup a další provokativní fotky: https://tt-moduly-ol.rajce.idnes.cz/Projekt_DL/#10.jpg :D

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1692
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod Dusan » pát 04 led, 2019 9:48 am

Proč provokativní? Nejsem modulář, ale líbí se mi právě na tom ta možnost "domácího" vyžití. Sám uvažuji o "své" segmentovce, něco jako dělají hoši "američtí" zde http://www.american-st.de/ Že to nemá s moduly nic společného vím 8)
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1278
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod rawen » pát 04 led, 2019 9:50 am

Dusan píše:Proč provokativní? Nejsem modulář, ale líbí se mi právě na tom ta možnost "domácího" vyžití. Sám uvažuji o "své" segmentovce, něco jako dělají hoši "američtí" zde http://www.american-st.de/ Že to nemá s moduly nic společného vím 8)

...vzhledem k předcházející diskuzi. :wink:

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1692
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod Mcx » pát 04 led, 2019 2:08 pm

Pěkné, jen otázka - to celé bude v rovině bez jakéhokoliv převýšení terénu?
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2604
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod rawen » pát 04 led, 2019 8:44 pm

Mcx píše:Pěkné, jen otázka - to celé bude v rovině bez jakéhokoliv převýšení terénu?

Kolej je v jedné rovině jako u modulů. Oblouk bude v mělkém zářezu, úplně v rohu kopeček. V pohledově předních částech je naznačen násep k rovině kolejiště nádraží. Jsou to nějaké dva centimetry, tedy 2,5m v reálu, takže mohu naznačit odvodnění případně propustek pod tratí. To ale záleží na definitivním rozmístěním budov, z nichž na dvě největší stále čekám.

Mít celé kolejiště v rovině je mimo realitu...

Radek

P.S.: V tom rohu na kopci uvažuju o zřícenině, ale je to 40 metrů od trati... Váhám, jak daleko zajít.
rawen
 
Příspěvky: 1692
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod Mcx » sob 05 led, 2019 9:45 am

Jasně, rozumím. Jen mně to z těch pohledů nebylo jasné.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2604
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod milan ferdián » stř 30 led, 2019 4:55 pm

Při hledání podkladů někdy narazím na poklady.Autor Josef Chvosta.Těch foto z dob páry 1972 - 2004 je více.Vzpoměl jsem si na vás.Snad vám fota pomohou.Milan
1 - 8.2.1976/433.0 a T466.0 rozjíždí nákladní vlak z Chornice
2 - XI.1975/manipulák z Třebovic do Chornice
3 - ??.1974/odjezd z Městečka Trnávky do Chornice
Přílohy
T466433.08.2.76ChorniceK.jpg
11-75Třebovicev.K.jpg
img726t.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11802
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod milan ferdián » stř 30 led, 2019 5:00 pm

Druhá část.Milan
4 - IX.1973/433.018 u Dzbelu
5 - 8.9.1973/433.053 Stražisko
Přílohy
188.9.73DzbelA.jpg
538.9.73StraiskoB.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11802
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod rawen » stř 30 led, 2019 7:46 pm

Díky Milane za fotky.
Tato trať zajímá z nostalgických důvodů především mě osobně; kluci jsou usazeni jinde. Momentálně mám stavebně jiné spády, ale možná se zase vrátím. Je škoda, že neexistuje ucelený archiv, resp. Červenka tuto dráhu nevede...

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1692
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod rawen » ned 03 úno, 2019 12:34 pm

Nazdar,
zabývám se drátařinou. Byl jsem nachystán to zalištovat, ale nakonec je kabeláž tradičně volně. A jsem tomu rád, protože díky problémům s přestavníky do toho musím sahat víc než se mi líbí.
Každopádně to je sjízdné a z fleku můžu na setkání holátek https://tt-moduly-ol.rajce.idnes.cz/Projekt_DL/#14.jpg :D

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1692
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: MIC a 3 návštevníků