Moduly Olomouc TT

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod rawen » pát 14 úno, 2014 12:02 pm

Tak co, kluci, kdy je to první provozní setkání? :P :lol: :P

Obrázek

Další komentované fotky jsou na Rajčeti. Za nejdůležitější postřeh považuji, že i bez použití speciálních přípravků a měrek jsou koleje usazeny přesně +-nějaká desetina milimetru.
Nejvíce mě trápí odsazení kolejnice od hrany čela, kde jsem, možná vlivem nezkušenosti, zabral trošku víc. Je to sjízdné, ale neestetické. :)

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1698
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod radekkrupka » pát 14 úno, 2014 12:54 pm

No layout už máte slušný :)
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod depo201 » pát 14 úno, 2014 1:00 pm

Koukám radost z první práce, takže gratulujeme. Sám pamatuju naše první moduly a nadšení z nich :)

Udělal jsem na prvních modulech stejnou chybu. Pokud jsi koleje příliš ubral od hrany, řešení je vzít vibrační brusku a lehce čela obrousit.
Měl jsem moduly zabalené asi rok v nestálém prostředí a vlhku při teplotě +/- 10° a některé se mi lehce pokroutily, nebo došlo k nepřirozenému prohnutí do luku

Tento týden jsem provedl rekonstrukci obroušením normovaných čel o 1-3mm dle potřeby. My u některých modulů čela zdvojumeme, takže se konstrukčně nenabourá "statika" modulů. Chce to brusku s větší plochou a pečlivě postupně brousit až po hranu kolejnice. Vše je řešitelné, přeju hodně zdaru :)
Uživatelský avatar
depo201
 
Příspěvky: 710
Registrován: úte 11 srp, 2009 10:03 am
Bydliště: Brno

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod rawen » pát 14 úno, 2014 2:38 pm

Ahoj,
jde asi o dvě desetiny milimetru u některých čel, takže oškrábnu barvu a přetoky zahlinění ("kocoury") a pohoda. Žádné velké broušení netřeba.

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1698
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod cipisekmp » sob 15 úno, 2014 3:11 pm

Ahoj, ja si dovolim jen praktickou poznamku k mezere koleji u spoje modulu. Ono je nekdy lepsi tam met 0,1 nebo 0,2 mm podbrus, nez pri sestavovani modulu nejak zavadit koleji o kolej a koleje vytrhnout. Ono se s moduly obcas pohne i osove a kdyz bude kolej trcet, a zrovna jak na potvoru z druhe strany taky, tak se muze stat ze se utrhne, nebo se pri utahovani zvedne. Myslim ze i v normach nekde v zababove je psano, ze by tam mel byt nejake podbrouseni.
S pozdravem Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod rawen » úte 25 úno, 2014 6:40 am

Tuto neděli odpoledne proběhne v Olomouci další setkání našeho TT modulového klubu.
Vzhledem k tomu, že jsme dobře rozjetí a odhodlaní nedat se zviklat, jsou zváni i příznivci jiných měřítek a přesvědčení.

Pro detaily pište prosím SZ.

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1698
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod rawen » čtv 27 úno, 2014 7:28 pm

Přemýšlím (v čistě teoretické rovině) o konstrukci staničního modulu složeného ze tří segmentů cca 800x500. Mám dvě varianty:
a) Bočnice z 12mm překližky, žebro, horní deska z téhož materiálu, pod kolejnicemi korek/polyš.
b) Bočnice stejně, více žeber, horní záklop ze styroduru 2 až 4cm.

Zajímaly by mě zkušenosti a porovnání obou variant z hlediska pevnosti, tuhosti na krut, atd. Hmotnost a cena materiálů je vcelku jasná.

Díky, Radek
rawen
 
Příspěvky: 1698
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod MirekTT » čtv 27 úno, 2014 7:39 pm

Mám 3 x 800x400 staniční soumodulí, vjezdové moduly nepočítám. Při šířce 400 jsem rád, že to mám dle varianty 1. Sice jsem dodatečně seřezával a seříznuté podlepoval, ale nic tragického. Hodně záleží na příčném reliéfu. Podle toho bych volil.
Jinak tuhost vynikající, montážní prostor pro technické zázemí v podpalubí více než dostatečný. A hmotnost? Nevážil jsem, v pohodě unesu, víc netřeba.
Tolik mé zkušenosti.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod mlha » čtv 27 úno, 2014 8:36 pm

varianta 1,pro lepší montáž všeho co třeba,ve dřevě líp všechno drží.Nezapomeň že budeš moduly i převážet .
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod rawen » pát 28 úno, 2014 10:14 am

I když to vypadá klidně, nezahálíme. Vícepráce jedou průběžně http://tt-moduly-ol.rajce.idnes.cz/Stav ... ohy1_1.jpg

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1698
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod cipisekmp » pát 28 úno, 2014 2:17 pm

Ahoj, ja si u vrchni desky ze styroduru nedovedu predstavit pridelavat prestavniky trebas. Do preklizky to nasroubuju a je. Ahoj Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod rawen » pát 28 úno, 2014 2:56 pm

cipisekmp píše:Ahoj, ja si u vrchni desky ze styroduru nedovedu predstavit pridelavat prestavniky trebas. Do preklizky to nasroubuju a je. Ahoj Cipisekmp.

Ptal jsem se proto, že jsem styrodurové řešení u několika modulů viděl. Jde mi o to, zda se jedná o ojedinělé výstřelky anebo vyzkoušenou technologii některých stavitelů.

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1698
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod Ferda » pát 28 úno, 2014 3:25 pm

A kdepak jsi viděl modul ze styroduru? Neřku-li dopravnu?!
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod radeksindy » pát 28 úno, 2014 5:36 pm

A kdepak jsi viděl modul ze styroduru?

Třeba se byl podívat na úzké v Zababově :-) Z vlastní zkušenosti velice silně nedoporučuji moduly stanice dělat jinak než kompletně ze dřeva/překližky. V celé ploše udělejte pokrytí, na které se dá uchytit zdola nebo zhora třeba vrutem. Není nic horšího než pokoušet se vestavět elektroniku, přestavníky, táhla a do míst jen se styrodurem.
radeksindy
 
Příspěvky: 2514
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod cipisekmp » pát 28 úno, 2014 6:05 pm

Jako modul sire trati, tam nevidim zadny problem. Tam neni nic poradne co pridelavat, krom stromku, keru, sloupu a pod, a ty se proste do styroduru zatlaci, nebo zavrtaji a zalepi. To same s budovama, ty se prilepi a je. Nedovedu si ale totez predstavit u stanice, kde veskera mechanika a elektronika musi na necem drzet. Elektronika se da trebas pridelat na bocnice, vystuhy, ale u mechaniky to teda fakt netusim. Jedine ze spoda prilepit nejakou desku a k ni to pak pridelavat. Ja bych rozhodne na stanici nevymyslel nic co by nebylo osvedcene.
S pozdravem Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků