MINI MODULY

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: MINI MODULY

Příspěvekod Ferda » sob 19 říj, 2013 10:26 am

milan ferdián píše:Tak teď tomu nerozumím již vůbec.Pojem "Segmentovka" je zcela jasný a je popsán ve II.díle a má též několik variant.Proč by se název "Modul" měl vztahovat jen na ty moduly,jen proto,že odpovídají normě FREMO,když i moduly mají různé varianty díky jiným rozhraní jiných klubů?

Protože, když mi někdo řekne, že má MODUL, tak já zaslepenec vidím modul dle frema nebo jiné klubové normy. V životě by mě nenapadlo přemýšlet o tom, že by nebyl kompatibilní s mými miláčky. Chápu, že jsem zaslepený hlupák, ale co kdyby nás podobných bylo víc?
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI MODULY

Příspěvekod Mcx » sob 19 říj, 2013 10:32 am

Milane protože společný asi názor většiny je - že normalizovat rozhraní pro domácí použití je poněkud zbytečné - to tu padlo x krát. Co je pro doma je pro doma a proč si bude doma něco normovat to tedy vážně nevím to spíše mohu použít atyp elektrického rozhraní - a ten asi je vhodné si doma stanovit nebo třeba výška... Ale vážně to chceš dělat společenství domácích mdulářů, kteří jedno za rok rozbourají své domácí moduly a pronajmou si halu a sejdou se ??
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2615
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: MINI MODULY

Příspěvekod milan ferdián » sob 19 říj, 2013 10:34 am

Dobře,dobře,já to vzdávám.Vyhráli jste kluci :wink:.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: MINI MODULY

Příspěvekod Irudzi » sob 19 říj, 2013 10:38 am

To MCX: A co na to nahlížet třeba tak, že je to pro mnohé (podle tebe menšinu) ideální řešení.
Mít doma MINI MODULY a ty třeba v případě mém vzít 3x až 4x do roka na veřejnou výstavu.
Zatím na Slovácku nikomu nevadí, že jsou na modulech použity jiné výhybky než dané Fremem.
A až začne mám si s čím doma hrát. :D
Uživatelský avatar
Irudzi
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 02 bře, 2008 8:49 am
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: MINI MODULY

Příspěvekod milan ferdián » sob 19 říj, 2013 10:51 am

Ferda píše:
milan ferdián píše:Tak teď tomu nerozumím již vůbec.Pojem "Segmentovka" je zcela jasný a je popsán ve II.díle a má též několik variant.Proč by se název "Modul" měl vztahovat jen na ty moduly,jen proto,že odpovídají normě FREMO,když i moduly mají různé varianty díky jiným rozhraní jiných klubů?

Protože, když mi někdo řekne, že má MODUL, tak já zaslepenec vidím modul dle frema nebo jiné klubové normy. V životě by mě nenapadlo přemýšlet o tom, že by nebyl kompatibilní s mými miláčky. Chápu, že jsem zaslepený hlupák, ale co kdyby nás podobných bylo víc?

Tak se nečertí....Každý máme ten svůj zaslepený pohled jiný.Ty jsi na zemi a já nad zemi :mrgreen:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: MINI MODULY

Příspěvekod milan ferdián » sob 19 říj, 2013 10:52 am

Mcx píše: Ale vážně to chceš dělat společenství domácích mdulářů, kteří jedno za rok rozbourají své domácí moduly a pronajmou si halu a sejdou se ??

Já je nechci dělat,teoreticky by měli vzniknout sami,akorát s tou halou jsem to kapku myslel jináč...Ferda ví... :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: MINI MODULY

Příspěvekod Ferda » sob 19 říj, 2013 11:15 am

milan ferdián píše:Dobře,dobře,já to vzdávám.Vyhráli jste kluci :wink: ,tak doufám,že mě aspoň ve Vratimově necháte na chvilku jezdit na modulech :mrgreen: .

Když ti nebude vadit, že jsou v H0 :wink:
Tak my snad přehlédnem, že jsi zaslepený N-kař :o
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI MODULY

Příspěvekod mlha » sob 19 říj, 2013 11:16 am

Irudzi píše:To MCX: A co na to nahlížet třeba tak, že je to pro mnohé (podle tebe menšinu) ideální řešení.
Mít doma MINI MODULY a ty třeba v případě mém vzít 3x až 4x do roka na veřejnou výstavu.
Zatím na Slovácku nikomu nevadí, že jsou na modulech použity jiné výhybky než dané Fremem.
A až začne mám si s čím doma hrát. :D

Mám takový dojem,že ne všechny moduly používané na setkáních splňují normy FREMO,u nás na výstavách je to Jiří trochu jinak,vexle na některých nádražích nevyhovují,dle norem nejsou ani všechny rozteče,ale to je dáno i dobou vzniku.
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: MINI MODULY

Příspěvekod milan ferdián » sob 19 říj, 2013 11:20 am

Ferda píše:
milan ferdián píše:Dobře,dobře,já to vzdávám.Vyhráli jste kluci :wink: ,tak doufám,že mě aspoň ve Vratimově necháte na chvilku jezdit na modulech :mrgreen: .

Když ti nebude vadit, že jsou v H0 :wink:

No vadí,ale co nadělám.Kvůli mne nezačnete stavět N-kové moduly :D .
Ferda píše:Tak my snad přehlédnem, že jsi zaslepený N-kař :o

No dovol,když tak zahleděný :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: MINI MODULY

Příspěvekod milan ferdián » sob 19 říj, 2013 12:58 pm

Ještě jednou vás pozlobím.Měl jsem v plánu i tzv wafer-thin modul. :D

P.S.Nevím jestli je anglicky překlad správný.Ale když jsme v té EU :mrgreen:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: MINI MODULY

Příspěvekod mlha » sob 19 říj, 2013 5:19 pm

Takže Jiří na co se můžeme těšit?Že by první práce na Vracově?
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: MINI MODULY

Příspěvekod Irudzi » sob 19 říj, 2013 5:23 pm

mlha píše:Takže Jiří na co se můžeme těšit?Že by první práce na Vracově?

Mílo to už jsme spolu řešili, až po zkouškách a všech těch peripetiích, které mne čekají.
Zatím mám v plánu pouze splodit něco na těch H0e modulech co mám v garáži.
Víc v brzké budoucnosti časově bohužel nezvládnu.
Uživatelský avatar
Irudzi
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 02 bře, 2008 8:49 am
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: MINI MODULY

Příspěvekod Mcx » ned 20 říj, 2013 5:17 pm

Mám tady pro všechny diskutující praktický příklad kombinace modulů podle pravidel OstraMo a modulů/dílů pro sestavení domácího "oválu". Stanice Kadaň a nákladiště Cholina, včetně dvou rovných modulů vyhovují podmínkám klubových modulů, jsou doplněny oblouky atypickými z části s rozhraním standardním. Ten rozměr na délku se dá zkrátit o 600 mm vyjmutím jednoho dílu Kadaně a jednoho rovného modulu na protější straně oválu. Menší poloměry oblouků by již znemožňovaly použití vozidel upravovaných pro modulový provoz a taky se domnívám, že pak již je jednodušší postavit "deskové" kolejiště.
Tento projekt vznikl již před několka lety u kamaráda Radka, dodnes sice není dokončen, ale postupně bude.
Stanice Kadaň i nákladiště se zastávkou Cholina byla na několika modulových setkáních - fotky najdete v reportážích ze setkání na http://ostramo.parostroj.net/akce.php

Nezapomeňte totiž na jedno, že takové domácí kolejiště rovněž umožňuje na čas zabrat "část" bytu a zajezdit si a pak ho složit a uložit, vždyť toto řeší rovněž ten věčný problém deskový kolejišť - kam s ním aby stále nezabíralo místo, neprášilo se na něj......

Já měl kolejiště z dílů doma již téměř před 20 lety a taky se vždy na čas postavilo - zabral se obývák a pak se složilo a byl doma klid :lol: , moc dobře vím o čem mluvím, stejně ruku na srdce - koho denně baví jezdit si s "vláčky" :roll:
Pokud by někoho zajímalo někde plánek najdu.

Obrázek
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2615
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: MINI MODULY

Příspěvekod Mcx » ned 20 říj, 2013 5:34 pm

Takže jsem našel pár podkladů z kolejiště z dílů, které před x lety zmizelo po prodeji někde na Slovensku. Poloměry oblouků byly 550 mm. Celé to bylo na kolejivu Pilz.

Obrázek

Obrázek
takto to vypadalo po postavení v obýváku
Obrázek
a takto v prázdném pokoji
Obrázek
"rozhraní" včetně elektrické propojení Canon 25 pin - byl integrován do rozhraní
Obrázek
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2615
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: MINI MODULY

Příspěvekod milan ferdián » pon 21 říj, 2013 8:01 am

Milane (Mcx),nějak jsi zapoměl na toto :wink:
Přílohy
kolejiste (1).jpg
kolejiste (1).jpg (21.42 KiB) Zobrazeno 7107 krát
moduly.gif
moduly.gif (13.87 KiB) Zobrazeno 7107 krát
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků