MINI MODULY

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: MINI MODULY

Příspěvekod Mcx » čtv 05 led, 2017 8:22 pm

A kdo chce vidět jakým vývojem jsme prošli - koukne zde http://ostramo.parostroj.net/clanky/stavba/stavba.html- to byl začátek - některé věci se neosvědčily, přičemž základ jsme taky pochytili od Fremo a zababova - následně doplnili vlastním vývojem. Opět nic to nemá společného s Fremo.... je to aplikovatelné - náš vývoj o příspěvek výše na jakékoliv moduly, segmenty, díly. Je to ověřeno množtvím manipulací, transporty, provozem lety....
Víc už opravdu není co k tomu dodat - dle mého kreslit jak má rozměrově vypadat modul a v tom vidět ten základ jak na to, je blbost - to musím mít v hlavě - vlastní myšlenku a s pomocí toho kam došli jiní v obdobném si postavit co mně vyhovuje - a já bych tam určitě donesl jistá pravidla .... a to bych se opakoval, to jsem již psal.

A když selže vše (.... vlastní rozum :D )- zvednout prdel a vyrazit za nejbližšími moduláři - jsou rozeseti po celé republice.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2620
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: MINI MODULY

Příspěvekod alexander » pát 06 led, 2017 7:48 am

alexander
 
Příspěvky: 394
Registrován: pon 25 úno, 2008 7:47 pm

Re: MINI MODULY

Příspěvekod Mcx » pát 06 led, 2017 7:59 am

Principiálně ideální a jednoduchý systém k pokládce na zem, Jožo mi ho popisoval, když ho chystali. Kdo chce mít moduly na zemi, chce si zajezdit a něco malého jednoduše namodelařit nic lepšího nevymyslí :wink: A vymysleli ho moduláři, kteří dělají moduly "Fremo" :lol:
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2620
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: MINI MODULY

Příspěvekod Dusan » pát 06 led, 2017 8:39 am

Mě se líbí ta vychytávka s tím vodivým propojením, super :D
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: MINI MODULY

Příspěvekod Sandy » pát 06 led, 2017 8:42 am

Nebyl jsem tady asi 16 hodin a nestačím se divit. Připadám si jako na besídce absolventů zvláštní školy. Nebo na diskusním setkání němých s hluchými..... :roll:
Až nás tady rozsekl kolega z dalekého Slovenska (?) :D



To je přesně to, o čem jsem tu celou dobu mluvil. Jak zkonstruovat hračkoidní, dětské, domácí ......moduly. Moje chyba, že jsem se nevyjádřil přesněji a moje chyba, že jsem líný hledat na netu.
A teď by měla nastat diskuze, zda je to na doma ta správná cesta. Zda to dále vylepšovat (i když každá cesta ke zlepšení vede ke zhoršení stávajícího stavu :) ) nebo nechat jak to je.
Ještě bych si dovolil ocenit příspěvek MF, který jako jediný z FREMO pozitivních pochopil, o co mi jde. A nevynadal mi, že mu zapleveluji vlákno. :oops:
Škoda, že mě ti Slováci předběhli. Myslel jsem si, že mi MF nakreslí pár layoutů s krajinou (to mu jde úžasně a prý se teď občas nudí), já si to patentuji a budu vydělávat prachy.... :P
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: MINI MODULY

Příspěvekod Mcx » pát 06 led, 2017 8:55 am

Sandy píše:A teď by měla nastat diskuze, zda je to na doma ta správná cesta.

Špatně - ne diskuze. ale vyzkoušení, diskuzí se ještě nic neudělalo :D

Sandy píše:Zda to dále vylepšovat

nejde o vylepšení, ale vnesení svých vlastních myšlenek, pro mne by to např. bylo minimálně nějaké traťové těleso, tedy drobné úpravy čela a pláně, pro někoho jiného to může být něco jiné :o Pokud nemám "myšlenku" nechám to tak jak to je.

Sandy píše: FREMO pozitivních

Hm... oni jsou nějací negativní - no tak to by chlapci "Fremo" z Bratislavy nekoumali v klubu nad dětskými moduly. Pravidelně se s nimi na setkáních "velkých modulů" potkávám.
Naposledy upravil Mcx dne pát 06 led, 2017 8:59 am, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2620
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: MINI MODULY

Příspěvekod Mcx » pát 06 led, 2017 8:57 am

A zcela úplně komediální je, že první příspěvek a celé vlákno minimoduly začínají odkazem MF na ten článek na Railnetu :lol: :lol: :lol:
Joooo..... kruh se většinou uzavře a v tomto vláku už asi x-krát, dobře jsem se zasmál a opouštím toto vlákno.

Pokud si toto vlákno přečte zájemce od začátku, bude mít jasno co jsou moduly, dozví se co je třeba "standardizovat", že toho moc není a v žádném případě to nejsou tvary modulů :D , má tady odkazy na zajímavé články k tématice, koho baví pohádky, může s MF vymýšlet tvary modulů, mne to taky kdysi dávno bavilo, dnes radši něco skutečně tvořím, kteří se chtějí mne ještě na něco zeptat, mne najdou ve vlákně, kde se pravidelně vyskytuji.
Zde již bylo několikrát řečeno naprosto vše známé o modulech i minimodulech.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2620
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: MINI MODULY

Příspěvekod Sandy » pát 06 led, 2017 9:53 am

Vždyť píšu, že jsem líný hledat..... :oops:
A kdybys na tom nebyl podobně, tak by sis určitě toho odkazu všiml hned a odkázal bys mě na něj po mém první "vstupu"! :D
A mám tvůj příspěvek chápat tak, že "odcházíš zachraňovat lidstvo" a nás, nepoučené, se v tom necháš plácat?
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: MINI MODULY

Příspěvekod Mcx » pát 06 led, 2017 10:09 am

Sandy píše:A kdybys na tom nebyl podobně, tak by sis určitě toho odkazu všiml hned a odkázal bys mě na něj po mém první "vstupu"!

Mne nenapadlo, že tohle zrovna někdo hledá, s Jožou jsme o tomto jejich "produktu" dávno diskutovali.

Sandy píše:A mám tvůj příspěvek chápat tak, že "odcházíš zachraňovat lidstvo" a nás, nepoučené, se v tom necháš plácat?

Nikoliv, mám toho tolik svého rozpracovaného, že každá diskuze mi ukrajuje volný čas na práci pro mne, ale není problém se mne na cokoliv zeptat, ale bojovat s větrnými mlýny už nebudu :roll:
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2620
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: MINI MODULY

Příspěvekod milan ferdián » pát 06 led, 2017 11:29 am

Mcx píše: ale bojovat s větrnými mlýny už nebudu :roll:

Jestli jsi to vzal takto Milane,tak to je fakt smutný závěr této diskuse.Z mé strany šlo o to nabídnout alternativu minimodulů těm lidém,kteří si moduly zamilovali,ale nemají šanci jezdit po těch setkáních,protože jim individuální překážky nedovoluji se zúčastnit těchto modulových setkáních a nedovoluji stavět klasické moduly,jak je známe.Proto minimoduly v domácích podmínkách ať na zemi nebo na nohou.Dávají možnost těm všem co by rádi aspoň mít ten kousek světa modulovky doma.Škoda...............

Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: MINI MODULY

Příspěvekod mlha » pát 06 led, 2017 12:09 pm

milan ferdián píše:
Mcx píše: ale bojovat s větrnými mlýny už nebudu :roll:

Jestli jsi to vzal takto Milane,tak to je fakt smutný závěr této diskuse.Z mé strany šlo o to nabídnout alternativu minimodulů těm lidém,kteří si moduly zamilovali,ale nemají šanci jezdit po těch setkáních,protože jim individuální překážky nedovoluji se zúčastnit těchto modulových setkáních a nedovoluji stavět klasické moduly,jak je známe.Proto minimoduly v domácích podmínkách ať na zemi nebo na nohou.Dávají možnost těm všem co by rádi aspoň mít ten kousek světa modulovky doma.Škoda...............

Milan

edit:

Velká modulovka má jednu nevýhodu,o které jaksi se cudně nepíše.Majitel modulu výtahne na světlo boží tj. na setkání dvakrát maximálně třikrát za rok.M.

Někteří i častěji Milane.....
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: MINI MODULY

Příspěvekod Vladimír_B » pát 06 led, 2017 9:53 pm

mlha píše:Velká modulovka má jednu nevýhodu,o které jaksi se cudně nepíše.Majitel modulu výtahne na světlo boží tj. na setkání dvakrát maximálně třikrát za rok.M.
Velká modulovka=velké uspokojení. Bylo třeba mě vysvětleno, že to stačí. :D
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: MINI MODULY

Příspěvekod rendo » pát 06 led, 2017 10:35 pm

Aj takto sa daju vyuzit mini moduly. http://brejlovec754.rajce.idnes.cz/Doub ... G_9095.jpg
rendo
 
Příspěvky: 186
Registrován: stř 12 led, 2011 2:01 pm

Re: MINI MODULY

Příspěvekod HonzaM » pát 06 led, 2017 10:52 pm

rendo píše:Aj takto sa daju vyuzit mini moduly. http://brejlovec754.rajce.idnes.cz/Doub ... G_9095.jpg

Určitě ano, ale musí mít definované rozhraní, nezáleží na tom, zda bude i normované. Takovéhle množství modulů určitě postavilo víc modeláŕů. Zajímalo by mne kolik modelářských klubů užívá své specifické rozhraní které žádný jiný klub nepoužívá a kolik klubů užívá normalizované rozhraní, tedy rozhrani pro nějž existuje veřejně dostupná specifikace a které používá více klubů.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4088
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: MINI MODULY

Příspěvekod HonzaM » pát 06 led, 2017 11:04 pm

Vladimír_B píše:
mlha píše:Velká modulovka má jednu nevýhodu,o které jaksi se cudně nepíše.Majitel modulu výtahne na světlo boží tj. na setkání dvakrát maximálně třikrát za rok.M.
Velká modulovka=velké uspokojení. Bylo třeba mě vysvětleno, že to stačí. :D

Nemusí to tak být, je možné mít třeba dva moduly postavené jako stanice využitelné jako koncové a třeba jeden nebo dva moduly traťové a tohle provozovat doma a třeba dvakrát do roka ty moduly vzít na setkání. Určitě budu napaden že propaguju N-ko, ale je neoodiskutelný fakt že je v něm jednodušší než u větších měřítek postavit reálně využitelné nádraží nebo smyčku na modulu rozměrů které takovéto uplatnění poskytují.
Naposledy upravil HonzaM dne ned 08 led, 2017 11:17 am, celkově upraveno 1
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4088
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků