Tepelná elektrárna NESYTY_HO/1:87

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Tepelná elektrárna NESYTY_HO/1:87

Příspěvekod milan ferdián » úte 16 črc, 2013 8:34 am

Dan Buchtela píše:Myslím, že řada ohlasů na tento námět je dalším argumentem pro Milana pro přípravu knihy Plány kolejišť - vlečkové areály :-)

Bude,ale až po III.díle jako díl IV.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Tepelná elektrárna NESYTY_HO/1:87

Příspěvekod Mcx » stř 17 črc, 2013 5:58 am

Ahojte elektrárenští magnáti.
K námětu mám připomínku - krajinářsky se bude obtížně řešit výškový rozdíl ke konci kde dosahuje až těch 168 mm. Odstup objízdné koleje a tratě je zde malý (byť tam bude o nějaký mm méně) Já bych orientoval kolejiště elektrárny ne vodorovně s moduly, ale šikmo ven, abych získal větší odstup tam kde je větší výškový rozdíl (raději mít stavby říznuté šikmo - já vím staví se to obtížněji), přípaně i obětoval jednu kolej, jinak se dostáváte do pasti deskových kolejišť a to řešením velkého výškového rozdílu na pár centimetrech a to působí vždy násilně, protože asi nic jiného než zeď tam nevymyslíte.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2618
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Tepelná elektrárna NESYTY_HO/1:87

Příspěvekod milan ferdián » stř 17 črc, 2013 9:03 am

Mcx píše:Ahojte elektrárenští magnáti.
K námětu mám připomínku - krajinářsky se bude obtížně řešit výškový rozdíl ke konci kde dosahuje až těch 168 mm. Odstup objízdné koleje a tratě je zde malý (byť tam bude o nějaký mm méně) Já bych orientoval kolejiště elektrárny ne vodorovně s moduly, ale šikmo ven, abych získal větší odstup tam kde je větší výškový rozdíl (raději mít stavby říznuté šikmo - já vím staví se to obtížněji), přípaně i obětoval jednu kolej, jinak se dostáváte do pasti deskových kolejišť a to řešením velkého výškového rozdílu na pár centimetrech a to působí vždy násilně, protože asi nic jiného než zeď tam nevymyslíte.

Připomínka dobrá.Vše je v rukou Slovácka. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Tepelná elektrárna NESYTY_HO/1:87

Příspěvekod mlha » stř 17 črc, 2013 1:50 pm

Moduly by se daly rozšířit až na 75 cm
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Tepelná elektrárna NESYTY_HO/1:87

Příspěvekod milan ferdián » stř 17 črc, 2013 5:14 pm

mlha píše:Moduly by se daly rozšířit až na 75 cm

Tak rožšiřuj :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Tepelná elektrárna NESYTY_HO/1:87

Příspěvekod mlha » stř 17 črc, 2013 5:27 pm

Dobře,budu.To by se vlezla i ta kolej s mostem pro vozy Wap
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Tepelná elektrárna NESYTY_HO/1:87

Příspěvekod Mcx » stř 17 črc, 2013 7:38 pm

No, na 160 mm by měla být délka svahu - myšleno základna minimálně 200 mm, nějakou 20 mm vysokou zdí by se to dalo trochu zkrátit. Od vody z dovolené již více radit nebudu :lol:
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2618
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Tepelná elektrárna NESYTY_HO/1:87

Příspěvekod Dan Buchtela » stř 17 črc, 2013 9:44 pm

Mcx píše:No, na 160 mm by měla být délka svahu - myšleno základna minimálně 200 mm, nějakou 20 mm vysokou zdí by se to dalo trochu zkrátit. Od vody z dovolené již více radit nebudu :lol:

Milane , zrovna podobné řešení jsem chtěl nabídnout, viz. kombinace svahu a zdi na mém N-kovém modulu přístavu Holešky...

Obrázek
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Tepelná elektrárna NESYTY_HO/1:87

Příspěvekod Mcx » čtv 18 črc, 2013 6:20 am

Ano Dane, tak jsem to myslel. Bude nutné ještě řešit problém okraje modulu a trati - lépe ji vést jako do zářezu, ať vznikne ochrana proti pádu vozidel, jinak tam budou muset být zábrany :o
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2618
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Tepelná elektrárna NESYTY_HO/1:87

Příspěvekod Petr Berka » čtv 18 črc, 2013 8:20 am

Celou trať bych také vedl v zářezu. Jen dotaz na kluky ze Slovácka, jaký tvar bude mít čelo u zastávky pro připojení dalších modulů? B,F,E?
A od zastávky k vrátnici budou muset být schody. Nebo by tam byl zajímavý silniční nadjezd a od něj schody dolů na zastávku.
http://www.petr.berka.biz
Uživatelský avatar
Petr Berka
 
Příspěvky: 201
Registrován: pon 14 led, 2008 6:50 pm
Bydliště: Cvrčovice

Re: Tepelná elektrárna NESYTY_HO/1:87

Příspěvekod milan ferdián » čtv 18 črc, 2013 8:31 am

Petr Berka píše:A od zastávky k vrátnici budou muset být schody. Nebo by tam byl zajímavý silniční nadjezd a od něj schody dolů na zastávku.

Je tam zakreslen od zastávky podchod a k vrátnici schody. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Tepelná elektrárna NESYTY_HO/1:87

Příspěvekod Petr Berka » čtv 18 črc, 2013 8:53 am

Takže výtažná je na slušném náspu :-)

Jen když jsem viděl ten kout, tak jsem si vzpomněl na zastávku Želeč na BD, kde je nadjezd a zastávka prakticky pod mostem.
http://www.petr.berka.biz
Uživatelský avatar
Petr Berka
 
Příspěvky: 201
Registrován: pon 14 led, 2008 6:50 pm
Bydliště: Cvrčovice

Re: Tepelná elektrárna NESYTY_HO/1:87

Příspěvekod mlha » čtv 18 črc, 2013 5:37 pm

Petr Berka píše:Celou trať bych také vedl v zářezu. Jen dotaz na kluky ze Slovácka, jaký tvar bude mít čelo u zastávky pro připojení dalších modulů? B,F,E?
A od zastávky k vrátnici budou muset být schody. Nebo by tam byl zajímavý silniční nadjezd a od něj schody dolů na zastávku.

Ahoj,podle všeho se bude modul elektrárny v jednom případě napojovat na naše již hotové klesání,zatím to musíme ještě s cipískem ujasnit,ale na konci by měl být oblouk v zářezu jako ochrana před vyjetím vozů ven
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Tepelná elektrárna NESYTY_HO/1:87

Příspěvekod E27 » pát 19 črc, 2013 7:38 am

Vzhľadom na veľkosť projektu a zaujímavosť chcem upozorniť na pár detailov.

Transformátory sú umiestnené pred hlavnou budovou, vo vnútri ktorej sa nachádzajú parogenerátory. Je to kvôli tomu, že primár do zvyšovacíích tráf býva zvyčajne zapúzdrený. Teda koľaje treba k tomu prispôsobiť. Zvyčajne sa jedná o jednu moc nepoužívanú koľaj, ktorá je v úrovni terénu (dlažba, betónové panely) a z koľaje smerujú kolmé kríže k trafokobkám. Trafo sa odšurigá na pomocných koliečkach až na miesto naloženia na transport.
Milan nemyslel na sklad Energo-vápenca, veľmi dôležitej časti. Ale to sa dá dať do kopy so skladom na popolček. Pri sklade na popolček vyrastajú firmy na výrobu porobetónových tvárnic, ktoré sa robia z popolčeka.
Ďalej by som chcel upozorniť na výsyp uhlia. To býva zvyčajne ďalej od energobloku z toho dovôdu, že je tam zvýšená prašnosť, čo by mohla mať zlý vplyv na rozvodnú sieť pri budove a strojnej časti samotnej budovy. Možno by som doplnil aj jednu koľaj na výpusť chlornanu sodného z cisterien, ktorý sa používa pri úprave vôd. (úpravňu vody)
Ale to sú len moje postrehy. mlha vie o čom píšem :wink:
Uživatelský avatar
E27
 
Příspěvky: 1163
Registrován: úte 28 zář, 2010 8:51 am
Bydliště: Bratislava

Re: Tepelná elektrárna NESYTY_HO/1:87

Příspěvekod cipisekmp » pát 19 črc, 2013 8:20 am

Ahoj, tchan pracuje v Opatovicke elektrarne a tak mohu met urcite informace. Co vim tak ke kolejim je bliz kotelna jak strojovna, nakonec da se podivat na mapy.cz trebas. Musim se snim jeste bobavit jak to vysypani funguje. Oni totiz skladaji uhli na skladku a pak y ni tepru berou uhli do kotelny. Asi to jde i primo, ale asi se proste jezdi ze skladky. Kdyzvemes tu vzdalenost tech hlavnich technologii od koleji, tak by tam toho asi moc byt nemelo.
Ahoj cipisekmp
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1583
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků