Tepelná elektrárna NESYTY_HO/1:87

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Tepelná elektrárna NESYTY_HO/1:87

Příspěvekod milan ferdián » úte 06 zář, 2016 7:08 pm

Ahoj,
vidím na drátě pana "Uhlobarona" :wink: .
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Tepelná elektrárna NESYTY_HO/1:87

Příspěvekod Petr S. » úte 06 zář, 2016 7:11 pm

Zdarec vespolek , rozmrazování i vysypávání je v Plzeňské v teplárně v jedné hale . Rozmrazuje se horkým vzduchem .
https://mapy.cz/zakladni?x=13.3976423&y ... ase=ophoto
Petr S.
Petr S.
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm

Re: Tepelná elektrárna NESYTY_HO/1:87

Příspěvekod milan ferdián » úte 06 zář, 2016 7:12 pm

Petr S. píše:Zdarec vespolek , rozmrazování i vysypávání je v Plzeňské v teplárně v jedné hale . Rozmrazuje se horkým vzduchem .
https://mapy.cz/zakladni?x=13.3976423&y ... ase=ophoto
Petr S.

Ahoj,
ano,v dnešní době.Ale ne v té době co ji modelujeme. :P
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Tepelná elektrárna NESYTY_HO/1:87

Příspěvekod cipisekmp » úte 06 zář, 2016 7:15 pm

mlha píše:líbí se mě na Vás kolegové, že připomínky k budově vznášíte pouze mezi sebou v Kunčicích, ale nikdo nenapíše sem "máš to blbě" nebo třeba cipísek nevytočí můj mobil a nezavolá, děkuju

Ahoj, no ja treba nemuzu tusit co kreslil a tudiz nemam duvod volat. Nakonec v planu to bylo kazde na opacne strane. Jak si to vymyslis tak to budes mit. Me to je v celku fuk.
Mej se Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Tepelná elektrárna NESYTY_HO/1:87

Příspěvekod Petr S. » úte 06 zář, 2016 7:21 pm

milan ferdián píše:P.S.Vidím na drátě pana "Uhlobarona" :wink: .M.


Stále sleduji a fandím . Jedna hala bude možná jednodušší a zbydou ti nějaké koleje na odstavené vozy .
Petr
Petr S.
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm

Re: Tepelná elektrárna NESYTY_HO/1:87

Příspěvekod milan ferdián » úte 06 zář, 2016 7:22 pm

Petr S. píše:....Petr S.

Ahoj Petře,
byl jsem informován a viděl jsem na papíře,že ti přibyl nový díl k Hrabové.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Tepelná elektrárna NESYTY_HO/1:87

Příspěvekod Petr S. » úte 06 zář, 2016 7:59 pm

milan ferdián píše:
Petr S. píše:Zdarec vespolek , rozmrazování i vysypávání je v Plzeňské v teplárně v jedné hale . Rozmrazuje se horkým vzduchem .
https://mapy.cz/zakladni?x=13.3976423&y ... ase=ophoto
Petr S.

Ahoj,
ano,v dnešní době.Ale ne v té době co ji modelujeme. :P
Milan


Teplárna v Plzni se datuje asi od roku 1980 .
Ale to hlavní k rozmrazovacímu tunelu : v Plzni bohatě stačí jeden , asi na 8 vozů , protože hnědé uhlí z povrchových dolů na Sokolovsku je daleko sušší , než černé smáčené v šachtě . Elektrárenské uhlí neprochází prádlem , jen drtičkou a sítama .
Když to shrnu , budou-li Nesyty elektrárna na hnědé uhlí z Hrabové , není zapotřebí rozsáhlých rozmrazovacích zařízení . Stačí přiměřené .
Petr
Petr S.
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm

Re: Tepelná elektrárna NESYTY_HO/1:87

Příspěvekod mlha » úte 06 zář, 2016 8:03 pm

Petře, celková délka je 1,8 metru, to si myslím, že bude dostatečné, teda jestli v Kunčicích nerozhodnou jinak
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Tepelná elektrárna NESYTY_HO/1:87

Příspěvekod Vaclav86cz » úte 06 zář, 2016 9:59 pm

Mlha. Zajeď se podívat do Otrokovic do místní teplárny. Nejsem tak znalí z dolování a zpracování uhlí a nepoznám rozmrazovačku a vysypávačku, ale právě v Otrokovicích si myslím, že to mají v jedné hale... A nebo se mýlím? [url]https://mapy.cz/letecka?x=17.5191486&y=49.2070696&z=18&q=ZLín[/url]
Ještě hledím na jednu uhelnou skládku přímo ve Zlíně, ale tam to asi budou vykládat tím jeřábem [url]https://mapy.cz/letecka?x=17.6532014&y=49.2247723&z=19&q=ZLín[/url]
A jen tak mimo hru. Když vidím ty vlečky v Otrokovicích a Zlíně tak to aby se jeden ztratil...
Vaclav86cz
 
Příspěvky: 332
Registrován: pon 03 lis, 2014 9:33 pm
Bydliště: Brünn

Re: Tepelná elektrárna NESYTY_HO/1:87

Příspěvekod MiG » úte 06 zář, 2016 11:13 pm

To je pouze výsypka.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Tepelná elektrárna NESYTY_HO/1:87

Příspěvekod mlha » stř 07 zář, 2016 3:57 am

Vaclav86cz píše:Mlha. Zajeď se podívat do Otrokovic do místní teplárny. Nejsem tak znalí z dolování a zpracování uhlí a nepoznám rozmrazovačku a vysypávačku, ale právě v Otrokovicích si myslím, že to mají v jedné hale... A nebo se mýlím? [url]https://mapy.cz/letecka?x=17.5191486&y=49.2070696&z=18&q=ZLín[/url]
Ještě hledím na jednu uhelnou skládku přímo ve Zlíně, ale tam to asi budou vykládat tím jeřábem [url]https://mapy.cz/letecka?x=17.6532014&y=49.2247723&z=19&q=ZLín[/url]
A jen tak mimo hru. Když vidím ty vlečky v Otrokovicích a Zlíně tak to aby se jeden ztratil...

Václave, celé Nesyty jsou jenom fikce, nejsou dělané podle žádného vzoru. Jestli budu mít halu pro předehřev dvoukolejnou a na vedlejší koleji výsypku je jenom moje věc, určitě už nebudu rozšiřovat počet kolejí nebo prodlužovat celý areál o nějaké další moduly kvůli hale na předehřev umístěné někde jinde. Už tak jsou rozměry areálu 7,2 x 0,75 metru. Kdo má na tuto věc jiný názor, tomu ho neupírám, ale je mě to úlně fuk......
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Tepelná elektrárna NESYTY_HO/1:87

Příspěvekod milan ferdián » stř 07 zář, 2016 6:19 am

Ahoj,
mlha píše:Václave, celé Nesyty jsou jenom fikce, nejsou dělané podle žádného vzoru. Jestli budu mít halu pro předehřev dvoukolejnou a na vedlejší koleji výsypku je jenom moje věc, určitě už nebudu rozšiřovat počet kolejí nebo prodlužovat celý areál o nějaké další moduly kvůli hale na předehřev umístěné někde jinde. Už tak jsou rozměry areálu 7,2 x 0,75 metru. Kdo má na tuto věc jiný názor, tomu ho neupírám, ale je mě to úlně fuk......


Milane,o tom dost pochybuji.Ten kdo vám navrhoval elektrárnu,něčeho se musel držet.Nevím sice kdo to byl,ale když jsem zadal do vyhledávače "Nesyty",vyjela mi obec "Nesytý" na Hodonínsku.A ejhle o kousek výše na mapě na mě jukla tepelná elektrárna v Hodoníně.Tak s tou fikci bych trochu brzdil. :P

Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Tepelná elektrárna NESYTY_HO/1:87

Příspěvekod Petr S. » stř 07 zář, 2016 7:37 am

Věděl bych ještě o jednom způsobu , jak se vyhnout rozmrazovacímu tunelu . Předělej to na Temelín :lol: :lol: :lol:

Ad. Hodonín : rozmrazování na cca 12 vozů a samostatně stojící výsypka .
Milane , z rádců si nic nedělej . Já jsem si Hrabovou vymyslel , ale už teď vím , že hodně lidí je přesvědčeno , že je v Podkrušnohoří , že je to důl Masaryk ( již zrušený ) nebo důl v Břešťanech ( již zrušený ) , nebo předválečný stav na Washingtonu . Sám už ztrácím přehled , co jsem komu řekl .
To jednoduše nasadíš bohorovný úsměv a začneš : " Vážení přátelé , ano " , a pak už se do toho dostaneš ..... To ti půjde , věř mi . Po třech sklínkách :D ( do každé nohy jednu ) !
Petr S.
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm

Re: Tepelná elektrárna NESYTY_HO/1:87

Příspěvekod Vaclav86cz » stř 07 zář, 2016 8:20 am

Mlho. Já plně chápu, že je to fikce. Nicméně ta fikce musí z něčeho vycházet. I když je to třeba poskládáno stavbami z elektráren z celé rebubliky, tak pořád ta elektrárna něják funguje. A nemyslím si, že černouhelná elektrárna v Čechách bude fungovat na jiném principu, než černouhelná na Moravě... :-D Proto jsem poslal ten odkaz na mapy, aby jsi měl někde inspiraci a nebylo to přes půl republiky. Určitě jsem to nemyslel postav to přesně podle toho...

Milane. Zrovna pan Uhlobaron by ti mohl říct, jak vznikla Hrabová... Takže místo není směroplatné... Prostě tomu musíš dát nějaký název a proč nepoužít nějaký, kde tento druh továrny či průmyslu skutečně existoval...
Vaclav86cz
 
Příspěvky: 332
Registrován: pon 03 lis, 2014 9:33 pm
Bydliště: Brünn

Re: Tepelná elektrárna NESYTY_HO/1:87

Příspěvekod Vaclav86cz » stř 07 zář, 2016 8:21 am

Petr S. píše:Věděl bych ještě o jednom způsobu , jak se vyhnout rozmrazovacímu tunelu . Předělej to na Temelín :lol: :lol: :lol:

Ad. Hodonín : rozmrazování na cca 12 vozů a samostatně stojící výsypka .
Milane , z rádců si nic nedělej . Já jsem si Hrabovou vymyslel , ale už teď vím , že hodně lidí je přesvědčeno , že je v Podkrušnohoří , že je to důl Masaryk ( již zrušený ) nebo důl v Břešťanech ( již zrušený ) , nebo předválečný stav na Washingtonu . Sám už ztrácím přehled , co jsem komu řekl .
To jednoduše nasadíš bohorovný úsměv a začneš : " Vážení přátelé , ano " , a pak už se do toho dostaneš ..... To ti půjde , věř mi . Po třech sklínkách :D ( do každé nohy jednu ) !


Raději na Dukovany, aby jsi mohl alespoň ve IV epoše zajezdit... :-D
Vaclav86cz
 
Příspěvky: 332
Registrován: pon 03 lis, 2014 9:33 pm
Bydliště: Brünn

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků