Zastávka a vlečka pivovaru Lobeč N/1:160

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Zastávka a vlečka pivovaru Lobeč N/1:160

Příspěvekod Dan Buchtela » sob 20 dub, 2013 12:07 pm

MIlane, vždyť pod tím prakticky žádná barva není, tak se nediv! :-)
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Zastávka a vlečka pivovaru Lobeč N/1:160

Příspěvekod milan ferdián » sob 20 dub, 2013 4:05 pm

Tak ani další pokusy nevyšli :evil: Jedno je jisté,mezi podkladem a tónovačkou se musí vložit nějaká základovka.Ale jaká?
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Zastávka a vlečka pivovaru Lobeč N/1:160

Příspěvekod Dan Buchtela » sob 20 dub, 2013 4:39 pm

Nemusí, jen musíš použít hustou tónovačku! Nevhodná je např. Kitfor, vehodná je HetColor...
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Zastávka a vlečka pivovaru Lobeč N/1:160

Příspěvekod milan ferdián » sob 20 dub, 2013 5:01 pm

Dan Buchtela píše:Nemusí, jen musíš použít hustou tónovačku! Nevhodná je např. Kitfor, vehodná je HetColor...

Ne Dane je to podkladem.Tónovačku když použijí na jiný materiál,tak je v rychtiku.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Zastávka a vlečka pivovaru Lobeč N/1:160

Příspěvekod Dan Buchtela » ned 21 dub, 2013 4:18 am

Tak to nevím, Milen, co máš za styrodur.
Jen vidím na trom obrázku, cos poslal, že Ti mezi sypáním prosvítá podkad, což při správné vrtsvě husté tónovací barvy není možné...
Zus poslat obrázek, jak to vypadá natřené před posypáním...
D.
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Zastávka a vlečka pivovaru Lobeč N/1:160

Příspěvekod cipisekmp » ned 21 dub, 2013 5:57 am

Ahoj, ja se styrodurem taky nemam zasadni problem. Ale co se tyce natirani, tak jej natiram vicekrat. Budovy co jsou na Raholci, jsou natirane klidne i 5* nez se me ta struktura libi.
A co se tyce styroduru, tak je mezi nimi rozdil a to dost vyrazny. Rozdil je ve velikosti tech bublinek. Mam doma styrodur ktery kdyz riznu tak je hladky pomalu jak plast, a mam zas jiny, ktery je pomalu jak molitan.
Mozna nejaky stavar by vedel jak poznat, ktery je v obchode ktery. Jestli je to lisi podle barvy, nebo podle nejakeho oznaceni.
Ahoj Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1583
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Zastávka a vlečka pivovaru Lobeč N/1:160

Příspěvekod milan ferdián » ned 21 dub, 2013 7:05 am

cipisekmp píše:A co se tyce styroduru, tak je mezi nimi rozdil a to dost vyrazny. Rozdil je ve velikosti tech bublinek. Mam doma styrodur ktery kdyz riznu tak je hladky pomalu jak plast, a mam zas jiny, ktery je pomalu jak molitan.
Mozna nejaky stavar by vedel jak poznat, ktery je v obchode ktery. Jestli je to lisi podle barvy, nebo podle nejakeho oznaceni.

Cipísek to trefil.Na modulu mám dva druhy a právě ten druhý je jak pomalu miralon v silnější vrstvě.Miralon jako jednička je ve válcích,který se roztahuje pod plovoučkou.Další varianta silnější od 3 mm a více se prodávají ve formě balících a mají tvar obdélník.
A zde jsou pokusy co jsem ve zlosti nevyhodil :mrgreen: Zleva doprava.

Použitý materiál jako podklad silnice.Rub a líc.První pokus,ten jste již viděli.Úplně napravo je silnička po několika nátěrech a jen cukrovaná jemným prachem.Jak sami vidíte nadále prosvítá a ani hustý posyp prachu nepomohl.Zajímavé bylo,když jsem silničku úplně na začátku stavby modulu polepil toaletním papírem,tak takové problémy nebyly.
Přílohy
Silnice pokusy.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Zastávka a vlečka pivovaru Lobeč N/1:160

Příspěvekod milan ferdián » ned 21 dub, 2013 8:32 am

Další pokusy.Zde mi šlo hlavně zamaskovat viskozitu podkladového materiálu.
Přílohy
Pokusy II.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Zastávka a vlečka pivovaru Lobeč N/1:160

Příspěvekod a.t.s.f. » ned 21 dub, 2013 9:42 am

A co takhle vyzkoušet gumoasfalt naředěný vodou? Dá se i dobře tónovat do šeda, než zaschne tak pěkně lepí... :) Hlavně ale dobře kryje.
a.t.s.f.
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 23 led, 2013 4:51 pm

Re: Zastávka a vlečka pivovaru Lobeč N/1:160

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » ned 21 dub, 2013 10:19 am

kupsi akrilovou barvu v plechovce za 150kč a vůbec neředit a natupovat to větší vrstvou a pohoda já mám taky dva růžový skály a modrý a zakryje to vše http://barvy-kov.heureka.cz/eternal-mat ... eda-0-7kg/ mají dost odstínu ...
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Zastávka a vlečka pivovaru Lobeč N/1:160

Příspěvekod milan ferdián » ned 21 dub, 2013 10:53 am

Tkadlec Jaroslav píše:kupsi akrilovou barvu v plechovce za 150kč a vůbec neředit a natupovat to větší vrstvou a pohoda já mám taky dva růžový skály a modrý a zakryje to vše http://barvy-kov.heureka.cz/eternal-mat ... eda-0-7kg/ mají dost odstínu ...

Ale něco podobného mám a té se podklad nelíbí. :|
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Zastávka a vlečka pivovaru Lobeč N/1:160

Příspěvekod milan ferdián » ned 21 dub, 2013 10:56 am

a.t.s.f. píše:A co takhle vyzkoušet gumoasfalt naředěný vodou? Dá se i dobře tónovat do šeda, než zaschne tak pěkně lepí... :) Hlavně ale dobře kryje.

Též dobrý tip,nevýhoda nevydrží dlouho na sluníčku.Viz recenze.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Zastávka a vlečka pivovaru Lobeč N/1:160

Příspěvekod milan ferdián » ned 21 dub, 2013 11:01 am

Tak jsem zkoušel dál a porovnával.Samozřejmě sluníčko na fotkách hraje též důležitou roli.K mému překvapení,když jsem silničku posypal jemným prachem,vyšla mi srovnání s fotkou,šatolina,což nechci.Tak jsem opět zkusil jen samotný akryl,který jsem decentně ztmavl a posypal jen na krajnicích prachem.Škoda,že nejde vyfotit líp strukturu povrchu,protože ten se bez posypu rovná reálnému asfaltu silnice 3.třídy.Je zde ještě jedna fotka,jak já si představuji silnici 1.třídy a tak jak za mých časů vypadaly.
A načal jsem III řadu http://milanf.rajce.net/LOBEC_III
Přílohy
Silnice srovnání.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Zastávka a vlečka pivovaru Lobeč N/1:160

Příspěvekod JanoH0e » ned 21 dub, 2013 1:58 pm

Ja ti dám niečo k pohostinstvám :D - Skřečoň
A keby ti nevyhoval tak si vyber niečo z tohto http://bierbuch.rajce.idnes.cz/?sort=&page=0
Přílohy
Skřečoň_01w.jpg
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Zastávka a vlečka pivovaru Lobeč N/1:160

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 21 dub, 2013 2:09 pm

Dle mého skromného názoru je problém v příliš porézním materiálu,který hodně chlastá. :D Já jsem v těchto případech používal penetraci pod dlaždice,která mi zbyla při pokládce podlahy.Podklad se pěkně nasál a potom už mi barvy krásně kryly a tolik se nevpíjely do podkladu.Možná by pomohl nátěr ředěným disperzním lepidlem a teprve pak natírat.Tady ještě přikládám instruktážní video od Nocha. http://www.noch.de/de/basteln/basteltip ... t_2011.php
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků