Moduly OstraMo

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod milan ferdián » pon 18 úno, 2019 12:43 pm

mlha píše:Co se Ti na tomto nelíbí? Pro mcx, tu fotku jsem měl vidět dřív......

Mě,zdržuji se komentářů :lol: .Jen jsem zvědavý na ty zvídavé otázky :mrgreen: .
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » pon 18 úno, 2019 1:02 pm

Mlho, já nevěděl, že jsi takový extrémista, přibližně v místě odkud je to focené byla před další Latzelovou vápenkou poměrně dlouhá přesuvna, kterou se dostávaly vozy dovnitř, bylo tam i seřaďovací návěstidlo před vjezdem na přesuvnu - to je ta kolej na snímku vpravo. Takže dopravně to bylo takové U. Jinak ta úzká vedla do stejné vápenky, takže takový pěkný dopravní uzel. No, těch vleček bylo ve Vápenné mnoho.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod mlha » pon 18 úno, 2019 1:17 pm

Zajímavé, ale plevelíme Ti vlákno Milane
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » pon 18 úno, 2019 2:43 pm

Milane je to diskuze, ne seriál o Hukovicích :wink:
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod mlha » pon 18 úno, 2019 3:36 pm

máš lepší fotky té úzké?
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » pon 18 úno, 2019 6:55 pm

Milane bohužel lepší fotka toho křížení není. Křížila kolmo tři staniční koleje + jednu vlečkovou, ta nebyla kolmo. To je ta kolej do vápenky na přesuvnu.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » úte 19 úno, 2019 12:56 pm

Na stránkách OstraMo pokračování výstavby Hukovic, trochu sumarizace toho co již bylo uděláno a k tomu rozpracovaná plocha u koleje č. 4.
http://ostramo.parostroj.net/moduly/domaci_moduly/domaci_stanice_stavba_3.html

Obrázek
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod radeksindy » úte 19 úno, 2019 2:08 pm

Jedeš neuvěřitelným způsobem, doufám, že to někde uvídím na vlastní oči.

Mám prosbu. Mohl by si mi prosím udělat jedno informativní foto zespodu na instalaci přestavníků? Budu v nejbližší době osazovat MP5 a rád bych svoje představy o instalaci a potřebném prostoru zkontroloval proti nějaké realitě. Obzvlášť krajní výhybky budou u mě s protorem od čela zřejmě tak akorát. Díky.
radeksindy
 
Příspěvky: 2511
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » úte 19 úno, 2019 8:08 pm

Radku, desku pod kolejemi mám spojenou s čelem úhelníky, s přestavníkem jsem počítal a vynechal si místo, no vyšlo to tak tak. Je to zatím testovací osazení, takže přestavník je podložen kartonem do výše síly úhelníku. Poloha přestavovací jehly je na tomto čele 30 mm od hrany modulu, čelo je síly 15 mm. Je to v podstatě vzdálenost k jazykům vyhýbky EW3 - je osazena přímo od čela modulu, zkrácená bez jednoho pražce - to je ten bez upevňovadel - ty jsem všude dal pryč a kolejnice zkrátil. Zatím to dalo cca 50 přestavení bez závad. Jehla je 0,8 mm. Pod kolejemi mikropryž 3 mm a překližka 12 mm.
Po doplnění stanice o díl C to bude normální stanice pro modulový provoz, takže možná na podzim v Hluku nebo příští rok na jaře ve Vratimově.

Obrázek

Tak jsem ještě provedl večerní flokování - je to otázka 15 minut, nakapán Duvilax a přeflokováno, pořád ještě používám zbytky floků Polák - tady zeleň travní 6 mm.
Obrázek

Zhlaví na Žulovou a nakládací plocha vypadá takto, byla opravována a tak jsou tam mokré fleky:
Obrázek
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » stř 20 úno, 2019 1:57 pm

Ještě bych dodal k umístění přestavníku, že tato poloha, kdy je šroubek, kterým se upevňuje "jehla" ze strany čela modulu a není přístupný je méně výhodná, ale je to dáno polohou vyhýbky s tím nelze nic dělat. U vyhýbek, které mají přestavníky přístupnější jsem měnil "jehly" bez demontáže přestavníku.
Dnes vypadá plocha u koleje č. 4 takto. Není to definitivní, je třeba tam trochu "rozházet" zbytky materiálů, které tam byly překládány..... mohla by tam být i nějaká kaluž vody, no a samozřejmě není okolo doflokováno, zatím je to takový zelený pažit :D

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Vaclav86cz » stř 20 úno, 2019 6:05 pm

Teda Milane. Takhle si to zjednodušovat... Sem se těšil na to jak budeš dělat přejezd přes vyhybky a ty jsi úplně vypustil :-)
Vaclav86cz
 
Příspěvky: 332
Registrován: pon 03 lis, 2014 9:33 pm
Bydliště: Brünn

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » stř 20 úno, 2019 7:54 pm

Václave, nevešla by se mi tam výtopna, takže nebylo jiné řešení než vzít stav před rokem 1940. Prostě musí se to upravit dle možností dělení dílů......
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod radeksindy » stř 20 úno, 2019 8:22 pm

Díky za fotky. Proměřil jsem MP5 a prostorové možnosti pod modulem a na jedné straně mi to také vyjde do čela. Ještě si budu muset někde otestovat zdvih, ale myslím, že si se 6 mm vystačím.
radeksindy
 
Příspěvky: 2511
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Trixt » stř 20 úno, 2019 9:11 pm

radeksindy: Jen pokud ti vyjde MP5 čelem se strunou k bočnici, tak jak má Mcx na svém obrázku, pak ti doporučuji si do bočnice předvrtat otvory pro případné prostrčení šroubováku pro případné seřízení polohy struny na přestavníku.
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod radeksindy » stř 20 úno, 2019 9:25 pm

Trixt: Jenomže to není bočnice, ale čelo. Jak v Hukovicích, tak na mém modulu. Myslím, že to půjde zvládnout i bez otovrů, jenom se to bude muset více rozmyslet a správně vyměřit.
radeksindy
 
Příspěvky: 2511
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků