Moduly OstraMo

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » pon 04 úno, 2013 1:17 pm

V Železničáři mne nenapadlo hledat, je to tam hledání jehly v kupce sena a navíc nemám všechna čísla. Takže budu rád, pokud je máte někde po ruce a pošlete mi je. Dík.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » pon 04 úno, 2013 6:33 pm

Tak už dva dny bojuji s pilířemi mostů. Základ pilířů z ruční lepenky 2,5 mm, křídla mostů z polystyrenu. Po dokončení půjde na ně reliéf kamenů, lepší systém stavby se mi v tom složitém terénu nepodařilo vymyslet. Druhou možnost - postavit nejprve mosty a následně terén okolo jsem na začátku zavrhl pro problém se spojením obou stran mostů pro nastavení geometrie mostů - bránila tomu konstrukce modulu. Některá křídla pilířů nejsou dokončena a jsou jen volně položena, nad pilíři jsou podklady vymezující výšku pilířů proti spodní hraně pražců.
Evidentní problém vzniklu u pravého pilíře mostu přes řeku Moravu - je na hraně koryta řeky. Zde bude muset dojít k mírné opravě vodního toku a doplnění protivodní kamenné zdi. Více do náspu pilíř zasunout nejde - není dál seřezáno podloží pod trati.
Obrázek
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod cipisekmp » pon 04 úno, 2013 7:12 pm

Ahoj, rychlost vystavby se da zavidet. Jen at se stavba dale dari. S pozdravem Cipisekmp
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod alf » pon 04 úno, 2013 7:25 pm

No,makačka.. :) já svůj mostík dám za chvíli na K rep.a foto odbočky Morava se pokusím najít..Minimálně jednu oscanovanou kopii bych někde měl mít..Železničáře mám dostupné všechny ale jak bylo řečeno,kdo to má hledat..Jsou to tuším čísla z 60.let.
alf
 
Příspěvky: 222
Registrován: úte 01 led, 2008 11:43 pm
Bydliště: Letohrad

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » pon 04 úno, 2013 7:48 pm

Cipisku, zatím to jde, ale už mne to trochu nebaví, ta krajinařina a škube mi rukama dělat něco na vozidlech, už to chce změnu. Čekající modely ať již ve fázi zrodu, či různé fázi stavby, přestavby.... se čítají na desítky a jen od listopadu jich přibylo další dvě desítky.
Třeba se to změní až budu u flokování, vody, stromků, keřů....
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » úte 05 úno, 2013 8:05 pm

A zase jsem Moravu dotlačil o kousek dál, ještě dva svahy z opačné strany náspu a terén je hotov, pak již jen srandičky s pilíři mostu a mostními konstrukcemi, ale to již nebude pospíchat. Jo, ještě jsem zapomněl na úpravu břehu u jednoho pilíře. A dokončení pilířů - uzavření v horní části směrem do náspu.
Obrázek
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » stř 06 úno, 2013 6:33 pm

Takže náspy hotovy a přiblížila se ta zajímavější část budování, ještě se doladí nějaké detaily jako je nástupiště v zastávce Žleb. Zde váhám zda sypané nebo s takovou zvláštní betonovou hranou, která je tam již dlouho. U návěstidla na náspu přijde udělat opěrná zídka..... ale to už jsou takové detaily dolaďující vzhled krajiny a ne ta nádeničina se základní tvorbou :)
Tak ještě fotky současného stavu:
Pohled od Starého Města, zde se bude pokračovat na nástupišti, zídce pod nástupištěm, příchodem na zastávku - pár schodků a pěšina
Obrázek
Pohled od Dolní Lipky - okolo návěstidla od Starého Města se musí vybudovat zídka
Obrázek
Pohled na mosty od odbočky
Obrázek
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod cer.t » stř 06 úno, 2013 6:42 pm

Máš to tedy pěkné, ale už bys mohl začít dělat na něčem jiném, ať ot do léta není hotové a trochu víc si užiješ stavby ;)
cer.t
 
Příspěvky: 299
Registrován: stř 13 úno, 2008 10:17 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Dašek » stř 06 úno, 2013 6:59 pm

Milane jedeš,jak bys to chtěl mít hotové už do Vratimova /a to Ferda tvrdil že s ní nepočítáš/ :D .Dobře zpracovaný námět.
Dašek
 
Příspěvky: 524
Registrován: sob 31 říj, 2009 6:46 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » stř 06 úno, 2013 7:04 pm

Dašku, do Vratimova odbočka určitě nepojede, já jen chtěl mít rychle za sebou základ krajiny.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » stř 06 úno, 2013 7:06 pm

Cer.te v jednu chvíli mne ta myšlenka dodělat to do léta přepadla, ale už jsem ji zavrhl. Už brzdím....
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » stř 06 úno, 2013 8:25 pm

Ještě jeden nadhled z "kopce".
Obrázek
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod alf » stř 06 úno, 2013 9:26 pm

Tak jsem zahrabal a černobílé kopie Odb.Morava jsem našel,jsou to tituly Železničáře č.2/1965 a 12./1963.Někde to mám i v barvě,ale kde.. :roll: tak to zítra na světle ofotím a pošlu.scaner mám nicmoc a stejně to bude spíš pro představu.Originál časopisy mám,ale ne u sebe..V r.1963 to je M131.1 na výhybce jedoucí do St.Města...a to druhé je 475.1 jedoucí od D.lipky ,takže zjevně rychlík do Jeseníku..foceno z kopečku mezi tratěmi..Jo,kde jsou ty časy kdy to stálo za ho.no.. :wink:
alf
 
Příspěvky: 222
Registrován: úte 01 led, 2008 11:43 pm
Bydliště: Letohrad

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » čtv 07 úno, 2013 5:01 am

Alfe bude se těšit na snímky, doma prohledám své Železničáře, ale začátek 60. let mám jak noty na buben :) .
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » čtv 07 úno, 2013 5:09 am

Jinak právě to "návrší" - no, kopec hlíny a kamení jak lze ze starých pohlednic vyčíst, mezi tratěmi, kdy trať na Lipku zatáčí obloukem doleva se v modulech nedalo udělat bez rozměrového prodloužení dílů C a D. Je nutno pamatovat na možnosti složení pro přepravu - jsou to moduly, takže z toho vznikl kompromis, kdy trať na D.Lipku je až na svahu blíže k řece. Ale jinak si myslím, že tvarově modulová odbočka Morava je svému velkému vzoru hodně podobná.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků