Moduly OstraMo

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Barbucha » čtv 13 lis, 2014 7:16 am

Schválně jsem si vyznačil v obýváku, co by mi udělaly ty moduly na posledním schématu s prostorem a celkem jsem čučel, co to zabere místa. Z panelákového porovnání mám trochu větší pokoj. Přitom je to vyloženě pár modulů. Bytová záležitost to asi nebude, ale u kamaráda na půdě by se to dalo zvládat s přehledem, ba i nějaký ten modul přidat :-).
Naposledy upravil Barbucha dne pát 14 lis, 2014 4:14 pm, celkově upraveno 1
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod milan ferdián » čtv 13 lis, 2014 8:23 am

Mcx píše:Milane F. - není co závidět, však si na nich zajezdíš :wink:

Už se těším...Opět v rámci svých možností vám budu na setkání pomáhat,jak se stavbou layoutu,tak i s provozem (byť mi zůstanou jen ty osobáčky :D ).
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod mlha » čtv 13 lis, 2014 8:32 am

milan ferdián píše:
Mcx píše:Milane F. - není co závidět, však si na nich zajezdíš :wink:

Už se těším...Opět v rámci svých možností vám budu na setkání pomohát,jak se stavbou layoutu,tak i s provozem (byť mi zůstanou jen ty osobáčky :D ).

Pro Tebe budou manipuláky,musíš už trénovat..
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod milan ferdián » čtv 13 lis, 2014 8:36 am

mlha píše:
milan ferdián píše:
Mcx píše:Milane F. - není co závidět, však si na nich zajezdíš :wink:

Už se těším...Opět v rámci svých možností vám budu na setkání pomáhat,jak se stavbou layoutu,tak i s provozem (byť mi zůstanou jen ty osobáčky :D ).

Pro Tebe budou manipuláky,musíš už trénovat..

Ani náhodou.Nemíním tahat sebou mikroskop :D .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod mlha » čtv 13 lis, 2014 10:02 am

Milane,to nebude v Nku,
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Michal Šuhajda » čtv 13 lis, 2014 10:29 am

Ahoj Milane, koukal jsem na článek o domácí modulovce a mimo jiné mě zaujala poslední věta o průchodu úzkým místem. Toto téma se řešilo už před časem 2009 kdy byl na setkání v Ekotechnickém muzeu (sračkárně) použit futerník. Což je speciální modul pro průchod dveřmi. Už jsem ho pár let neviděl v akci (nebyl potřeba), ale myslím, že bude pořád v podobném stavu jako naposledy (krajina nahrubo, bílý).
Ochrana vozidel před pádem byla řešena uložením trati do tunelu, který tvořil úzký průjezd (10-15 cm), takže se kolem něj dalo procházet i běžnými dveřmi (700/1970)
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » pát 14 lis, 2014 3:08 pm

Ahoj Michale, já tam tehdy byl, pamatuji si na něj. V OstraMo máme připraveno řešení průchodu dírou ve zdi, je ve stavbě, pak ho odprezentuji.

ad Barbucha - dík za upozornění - opraveno.
Jinak záběr prostoru - je tam značný, pak z toho vyjde, že realizace na zemi nemožná - neboť překážka v podobě nábytku značná, výška 40 cm - špatně překročitelné + nábytek překáží, výška 90 cm tam projde modul nad nábytkem - sedačka, konferenční stolek (sem tam bude třeba vynechat nohu modulu :D ) ...., ale blbě se podlézá - ovšem vzhledem k tomu, že se dá u toho sedět, tak asi optimum.
Ovšem ve velikosti H0, kterou se zabýváme to jinak nejde. Dnes jsme již natolik myšlenkově "daleko" od poloměrů 440 mm a podobných, že ten záběr prostoru tam je, ale proto je to modulovka - domluvím v rodině využití obyváků na pár dní pro svého koníčka... a pak to zase uklidím. O to u domácích modulů jde.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2618
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » sob 15 lis, 2014 9:49 pm

Ještě dva záběry na přejezd.

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2618
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » ned 16 lis, 2014 9:58 pm

Pokračoval jsem ještě s dosazováním různých kvetoucích bylin a trsů vyšší trávy - vše vytrháváno z různých foliáží Polák něco i Model Scene a vlepováno Duvilaxem. Vhodným dosázováním těchto trsů se zjemní přechody foliáží a flokováním a naopak se zvýrazní zarostlé okolí trati. Ještě budu na tom dále pracovat - 240 cm tratě - tam se člověk usází :D
Je nutno ještě udělat patinu štěrkového lože s kolejemi, dosadit cedule a udělat vjezd + plot sadu JZD Mír za zastávkou, pravděpodobně budou mít sadaři za plotem i Unimo buňku :wink: . A ještě chybí kompletní elektroinstalace k přejezdu. Takže 240 cm tratě se zastávkou, to jsou desítky hodin ...


Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2618
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod veteran » pon 17 lis, 2014 9:52 am

Ahoj Milane
Hezké opravdu povedené.
Už se těším na Vratimov.
Ahoj
Honza G
veteran
 
Příspěvky: 198
Registrován: pon 17 pro, 2012 7:24 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » pon 17 lis, 2014 5:24 pm

Ahoj Honzo, jsem už se zastávkou vcelku spokojený, motivem je - zastávka Hradec u Jeseníku, ale samozřejmě má modelářské odchylky - zabezpečení přejezdu světly, budova zastávky - historická, dnes je tam jen přístřešek, sad s oplocením za zastávkou a další drobnosti. A na státní svátek místo oslav či protestů :D jsem radši vybudoval plot sadu, ještě unimo buňku pro sadaře... a x detailů, to je skoro nekonečný proces. Jedna věc je hrubý základ, ale teprve pohrání si s detaily dává krajině ten správný ráz a ztrácí tu prvotní sterilitu.
Přibyly i cedule - konec nástupiště, označení zastávky, cedule před sadem a jistě budou ještě další.

Obrázek
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2618
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Vladimír_B » pon 17 lis, 2014 7:25 pm

Ještě by to chtělo doplnit k přejezdu minimálně rozvaděč ("šm skříň").
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » pon 17 lis, 2014 7:28 pm

To je pravda, na to jsem ve víru plotů, trávy.... zapomněl. Musím vykutat nějaké starší provedení. A ještě krabice k obvodům... no, uvidím.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2618
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » pon 17 lis, 2014 7:52 pm

A já myslel, že už budu mít skoro hotovo :roll:

Obrázek
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2618
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » čtv 20 lis, 2014 8:19 pm

Tak se již několik dní máchám v drátech, detekčních obvodech přibližovacích, anulačních.... a teď nevím zda přejezd udělat se záměrem, že bude snímána jen lokomotiva - současný stav vozidel - z toho vyplývá dlouhý anulační úsek a krátké přibližovací/vzdalovací úseky nebo krátký anulační úsek a pak počítat s detekcí aspoň větší části vozů. Uhlenbrok odporový lak funguje na nápravách spolehlivě. Teď jen připravit většinu vozů a postupně přesvědčovat kamarády...
Odbočka Morava je taky již spíše připravena na detekci všech vozidel - obvody vyhýbek jsou pod detekcí a zajišťují obsazení obvodu vyhýbek a tím blokování podohození vyhýbky pod vozidlem - dnes je nutno doplňovat kontrolou pohledem. Samozřejmě detekce všech vozidel má další možnosti....
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2618
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků