Moduly OstraMo

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Davca » sob 28 bře, 2020 10:59 am

Zdravim,
cosik malo k te Prajz(s)ke ...

https://uloz.to/file/9nBJK0VGkOFS/objekty-317-318-zip

https://www.youtube.com/watch?v=x67PYlpNadc

Kvuli modelum su nafocene i objekty na polske straně (Raciborz-Studzienna a Wojnowice), ale synci TT-čkaři z Polska nenašli šmak moduly zrobit, tak se karvinska Chuchelna s Pruskem/Německem/Polskem nikdy nepropoji. :?

David
Davca
 
Příspěvky: 270
Registrován: sob 22 bře, 2014 8:28 pm
Bydliště: Bohumín

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod cer.t » ned 29 bře, 2020 3:22 pm

Tak jsem dokončil dva osobní vozy pro 5-tivozový vlak, které jsem chtěl stihnout do Vratimova (stihl bych to :D ). Ještě to chce "heavy" patinu, ale to musím zprovoznit pistoli, a nějaké droubné úpravy jako výměnu nárazníků, které nyní nemám. Dále chybí dodělat pancéřák od Rivarossiho (http://ostramo.parostroj.net/vozidla/vo ... r_4141.png) a jeden Eilzugwagen od Roca (https://www.eisenbahnjahre.de/wp-conten ... b-1953.jpg). Posledním vozem je Bai od Igry.
Přílohy
SAM_5233.JPG
Souprava - DFa, ABa, Bai
SAM_5232.JPG
DFa, model Liliput
SAM_5231.JPG
ABa, model Liliput
cer.t
 
Příspěvky: 300
Registrován: stř 13 úno, 2008 10:17 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » ned 29 bře, 2020 6:21 pm

No jo, vagony budou muset počkat do příštího roku, jsou pěkné.
Moje modelářská aktivita dostává trochu trhliny a tak jsem jen využil toho co bylo nachystáno a hromady "hlíny", které jsou místo zarážedla označil koncem koleje a na nádražní budovu jsem vyvěsil jízdní řády. Možná je ještě trochu zvětším, je to samolepící papír, tak to jde sundat. Ještě, že mám ty domácí moduly a mohu občas i něco projet.
Hukovice_8.jpg

Hukovice_9.jpg

Hukovice_10.jpg
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2620
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod marwin » ned 29 bře, 2020 6:27 pm

cer.t píše:Tak jsem dokončil dva osobní vozy pro 5-tivozový vlak, které jsem chtěl stihnout do Vratimova (stihl bych to :D ). Ještě to chce "heavy" patinu, ale to musím zprovoznit pistoli, a nějaké droubné úpravy jako výměnu nárazníků, které nyní nemám. Dále chybí dodělat pancéřák od Rivarossiho (http://ostramo.parostroj.net/vozidla/vo ... r_4141.png) a jeden Eilzugwagen od Roca (https://www.eisenbahnjahre.de/wp-conten ... b-1953.jpg). Posledním vozem je Bai od Igry.


Ahoj Tomáši,
hezká směska, taky jsem si něco podobného připravil do Vratimova.
Chtěl bych se zeptat na ten pancéřák: Co na něm všechno budeš upravovat?
Díky
Marek
H0-ČSD, Rozpracováno: Lokálka 2. epocha, Hlavní trať 3./4. epocha, Hotovo: Loket, 456.0, 524.13
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 676
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod cer.t » ned 29 bře, 2020 6:43 pm

No na tom nemeckem "panceraku", oznacuji to jako ganzstahler hecht gruppe 23, asi nic moc nevymyslim. Nemam v planu to predelavat na cesky, ani si nemyslim, ze by to slo. Zustane jako koristni vuz preznaceny na CSD, fotky jsou, tak co. Jeste se mi libi polsky hecht od Brawy, to by byl posledni adept do tohoto vlaku.
Vice zde o vozech rychlikovych 6.sk: http://ostramo.parostroj.net/vozidla/vozy_DR/4n_DRG.htm
cer.t
 
Příspěvky: 300
Registrován: stř 13 úno, 2008 10:17 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod marwin » ned 29 bře, 2020 7:53 pm

cer.t píše:No na tom nemeckem "panceraku", oznacuji to jako ganzstahler hecht gruppe 23, asi nic moc nevymyslim. Nemam v planu to predelavat na cesky, ani si nemyslim, ze by to slo. Zustane jako koristni vuz preznaceny na CSD, fotky jsou, tak co. Jeste se mi libi polsky hecht od Brawy, to by byl posledni adept do tohoto vlaku.
Vice zde o vozech rychlikovych 6.sk: http://ostramo.parostroj.net/vozidla/vozy_DR/4n_DRG.htm


Díky, bude to pěkná soupravička.
Mám pocit, že z nějakého takového vozu se dá český pancéřák postavit, ale na první pohled mu chybí jedno okno, takže přestavba nebude zas tak jednoduchá.
H0-ČSD, Rozpracováno: Lokálka 2. epocha, Hlavní trať 3./4. epocha, Hotovo: Loket, 456.0, 524.13
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 676
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod radeksindy » ned 29 bře, 2020 9:18 pm

cer.t: Je to C4ü-26, tedy gruppe 23, ale to jen pro fromu, kdyby ho někdo sháněl. Skutečně se vůz používá pro přestavbu na pancéřák, ale je to spousta řezání. Mám pocit, že model J.Zeleného takto vzniknul, ale možná si to špatně spojuju.

DFa je pěkný, konečně si dal někdo práci se sundáním vyhlídky. Ještě by to šlo vyšperkovat odstraněním psinců. Odkud pochází číslo 2-0079 k typu z roku 1939? Je nějak doložené?
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod cer.t » pon 30 bře, 2020 5:21 am

ABa: Není to podložené číslo. Nechtěl jsem známé číslo 2-0104, které je určením bratislavské dráhy. Já chtěl ostravskou dráhu.
DFa: Chybí tomu ještě standardní vyhlídkové okno, třeba na něho někdy budu mít chuť a dodělám ho.
Naposledy upravil cer.t dne pon 30 bře, 2020 11:03 am, celkově upraveno 1
cer.t
 
Příspěvky: 300
Registrován: stř 13 úno, 2008 10:17 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Petr Berka » pon 30 bře, 2020 9:36 am

radeksindy píše:cer.t: Je to C4ü-26, tedy gruppe 23, ale to jen pro fromu, kdyby ho někdo sháněl. Skutečně se vůz používá pro přestavbu na pancéřák, ale je to spousta řezání. Mám pocit, že model J.Zeleného takto vzniknul, ale možná si to špatně spojuju.

DFa je pěkný, konečně si dal někdo práci se sundáním vyhlídky. Ještě by to šlo vyšperkovat odstraněním psinců. Odkud pochází číslo 2-0079 k typu z roku 1939? Je nějak doložené?


Radku potvrzuji, model J. Zeleného skutečně vznikl ze 2 vozů, ale dělal k tomu novou střechu, čela a dost úprav bylo i na spodku. Kdysi jsem měl v ruce mustr.
A pochopitelně k tomu byl poměrně rozsáhlý lept.
http://www.petr.berka.biz
Uživatelský avatar
Petr Berka
 
Příspěvky: 201
Registrován: pon 14 led, 2008 6:50 pm
Bydliště: Cvrčovice

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » pon 30 bře, 2020 3:34 pm

Nepadlo to tady, ale ten DFa je verze DB již bez nástřešku, takže nebylo nutno odstraňovat.
Před časem jsem v Hukovicích dodělával sloupy telefonního vedení a protože mám budovu na kraji modulu tak jsem umístil konzoly telefonního vedení na stěnu budovy. Jeden sloup na rohu budovy a pak 2x konzoly na budově a sloup u bufetu. Použity standardní konzoly JM Detail, které se dodávají ke sloupům a jsou uříznuty, aby se daly na tupo přilepit, lepeno normálně Duvilaxem. Jinak toho na budově ještě mnoho chybí počínaje oplechováním, přes okapy až po úpravy okolí. Stále je co zlepšovat. Jen na ty sloupy verandy, které jsou o necelý mm silnější - to KB model nějak nezvládl, tak na ty se...
Hukovice_11.jpg
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2620
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » pon 30 bře, 2020 6:24 pm

Když jsem dnes projížděl okolo nedodělaných vinných sklepů, tak jsem si uvědomil, že jsem nikde nedával úpravy střechy T478.1 od MTB, pod heslem "snadno a rychle" :wink:
Takže nejprve osobák u vinných sklepů
dom_moduly_1.jpg

no a tady úpravy - síta od pojezdy.eu, ten rozměr je velmi knap a blbě se to osazuje a střešní úhelníky, to je rychlovka - evergreen 0,25x0,5 mm na stojato uříznutý na míru, podržet srovnaný u "naznačeného úhelníku" střechy a kápnout Tamiya supercement - celá střecha je hotova za 15 minut, no a pak už jen ta nejobtížnější část - tedy komu se nechce stříkat celá střecha - natřít to co je třeba a patina - a ta rozdíly zakryje
Berta_1.jpg

porovnání ROCO a upravená MTB, tady bylo jen dotřeno to co dosazeno + první lehká patina
Berta_2.jpg
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2620
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod rkwa » pon 30 bře, 2020 7:19 pm

taky přidám
P1011484.jpg
P7055573.JPG
WLB 399.jpg
klunkrovozů tedy máme dost ale chtělo by to něco víc vozů typických pro ČSD.
rkwa
 
Příspěvky: 78
Registrován: sob 21 led, 2012 5:38 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » úte 31 bře, 2020 7:20 am

No to máš pravdu, ale pak nezbývá než zbouchat hodně stavebnic Balm a můžeme mít soupravu osobáku rok 1961, v S těch 13 Balm za T435.0 to musel být bomba. A k tomu D třeba Rybák :lol:
sjr_1.jpg
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2620
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » stř 01 dub, 2020 7:44 pm

Mimo výměny vozidel, ať je nějaká změna v provozu, tak se objevilo i pár keřů a stromků u vinných sklepů. Nic velkého tam sadit nebudu - nemohl bych se kochat jízdou vlaku - zhoršený výhled.
dom_moduly_2.jpg
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2620
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » pon 06 dub, 2020 5:51 pm

Po půl roce od setkání v Hluku, kde měly Hukovice svoji premiéru, se dostávám k malým drobnostem, které mne asi nejvíce těší při práci na modulech. Loni v září na ně nebyl čas. Tak jsem se věnoval okolí staniční budovy doplnil - tu travičku, tu trochu hlíny, tady zase trochu jemného štěrku
Hukovice_12.jpg

A vrátil jsem se k mostu a cestě pod ním na jednom z "domácích modulů" o R 700 mm. Od JM Detail jsem měl navíc betonové sloupky, tak přišly okolo cesty - spíše takové polní cesty, kde je vedle nedokončený příkop s trochou vody. Sloupky osazeny, natřeny barvou - beton a pak wash hnědý, protáhnuta přes sloupky nikoliv ocelová struna - trubka, ale měděný drát, něco jako rezavé lano, které v přes ně taky na některých místech vedlo.
Tady celkový pohled
Hukovice_13.jpg

a tady detail, cesta sypaná jemným štěrkem a pak "projety koleje" - je pod tím polystyren a z kolejí po pneumatikách odstraněny větší kameny
Hukovice_14.jpg
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2620
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků