Moduly OstraMo

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod HonzaM » pát 06 říj, 2023 9:17 pm

Je to v něčem lepší než běžně používaný Isopropylalkohol? Asi bych měl obavu před vlivem na bandáže hnacích kol. Ten sprej je určen k očištění a odmaštění brzdových kotoučů a řetězů, takže asi bude obsahovat i něco na bázi benzinu.
Naposledy upravil HonzaM dne sob 07 říj, 2023 11:31 am, celkově upraveno 1
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4087
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » sob 07 říj, 2023 8:10 am

HonzaM píše:Je to v něčem lepší než běžně používaný Isopropylalkohol?

to nevím, isopropylalkohol jsem nikdy nepoužíval, odmašťovadla, čistidla ve spreji určené pro defektoskopii používáme již více jak 15 let na čištění kolejnic.

Potřeboval jsem do Albertovce udělat "šturc" nějaký podobný jak byl v Chuchelné, ohýbat to z kolejnic 1,9 mm se mi nechtělo. Tak jsem koupil plastové Raboesch výšky 1,95 mm (http://www.litomysky.cz/mat/rabkol.htm) a to šlo rychle a tady je výsledek
sturc_02.jpg

Chuchelná v 80. letech
sturc_01.jpg

modulový Albertovec
Naposledy upravil Mcx dne sob 07 říj, 2023 9:45 am, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2620
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod marian_r » sob 07 říj, 2023 8:57 am

Mcx píše:Tak to bych Zdeno musel vyřešit u tebe.
Ale ještě jeden letní úlovek, kupoval jsem nějaké věci na kolo a koupil čístidlo ve spreji a je to dobré na čištění a odmaštění kolejí :D, cena přijatelná, lepší než nějaké tekutiny v lahvičkách.
cistidlo.jpg


citujem " Tento výrobok môže ovplyvniť lakované povrchy a niektoré druhy plastov."
Podľa platných zákonov má byť zverejnený technický list so zložením. Nenašiel som.

Existuje aj sprej na brzdy áut, poradili mi to na očistenie uložených nových meradiel od vazelíny. Nemal by rozpúšťať farbu.
marian_r
 
Příspěvky: 182
Registrován: sob 10 čer, 2023 1:59 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Sedli-CB » sob 07 říj, 2023 1:31 pm

Já si dělal ta zarážedla na celém kolejišti sám dle následujících rozměrů:
IMG-20221128-WA0002.jpeg


Dle rozměrů jsem nařízl kolejnice do V, ohnul a proletoval. Je to dělané rovnou z prutu dané koleje bez spojek. Rozměry jsou v TT, ale věřím,že by šly přepčítat do H0. Výsledek vypadá takto:
20200213_161328.jpg


V případě, že se mi povedlo to V naříznout trochu větší, to spravil cín, pak lehké začištění a teď v tuto chvíli natírání a patinuji...
https://www.facebook.com/zubackanovahut
S*x je zábava chudých. My bohatí máme modelovou železnici :D
Uživatelský avatar
Sedli-CB
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 01 kvě, 2011 8:19 am
Bydliště: České Budějovice

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » sob 07 říj, 2023 4:35 pm

Sedli-CB píše:nařízl kolejnice do V, ohnul a proletoval

a právě proto jsem to udělal jinak :wink:

Tady to bude přesnější než přepočet z TT, standardizované provedení let 50. a 60., ale moje je jiné
sturc_03.jpg
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2620
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Sedli-CB » sob 07 říj, 2023 4:57 pm

Mcx píše:Tady to bude přesnější než přepočet z TT, standardizované provedení let 50. a 60., ale moje je jiné
sturc_03.jpg

Já ty rozměry získal z originálu, který kdysi dělal pan Litomyský v TT. Tak předpokládám, že on z nějakého výkresu vycházel. Na druhou stranu, zrovna v TT bych zrovna u zarážedla nějakou tu desetinu neřešil :wink: Na fotce hotového kusu koukám, že je zrovna zarážedlo ze skrytého nádraží, kde za "kozou" ty rozměry úplně nesedí, udělal jsem je schválně delší kvůli navlečení pražců a jejich přibití do podloží. Jinak na viditelné části to odpovídá těm mým rozměrům...
https://www.facebook.com/zubackanovahut
S*x je zábava chudých. My bohatí máme modelovou železnici :D
Uživatelský avatar
Sedli-CB
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 01 kvě, 2011 8:19 am
Bydliště: České Budějovice

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » stř 11 říj, 2023 12:38 pm

Domácí modulová stanice Albertovec pojede na provozní modulové setkání, délkou staničních kolejí 165 cm vyhovuje pro místní trať (stejnou délku má např. Kadaň). A tak jsem se konečně dostal k doplnění krajiny - pole pod náspem stanice, polní cesta...., zmizely kolejnice portálového jeřábu s konstatováním, že se tam jeřáb nehodí. Chybí dokončení budovy a terénní úpravy okolo budovy a úpravy dlážděné cesty na rampě, nějak se odlepila :-( ... a další množství drobností - hromady uhlí na nákladišti, postavy ..... jo na modelu krajiny nikdy není hotovo.
No, je to taková směs historických stanic KPEV Bolatice a Chuchelné, proto se výrazně liší od stanic vyniklých za doby monarchie u nás. Malá staniční budova s mini skladištěm, ale poměrně bohatýrské kolejiště, jiná osová vzdálenost staničních kolejí.....
Více o těchto stanicích zde http://parostroj.net/historie/Hlucinsko/Opava_Ratibor.html
Albertovec_13.jpg

doplnění svahu o křoviny a pole pod náspem
Albertovec_14.jpg

u polní cesty doplněny boží muka, přibude lavička, strom..
Albertovec_15.jpg

pohled z opačné strany stanice
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2620
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod vmucha » stř 11 říj, 2023 12:47 pm

Ještě bych vyrobil vyšlapanou cestičku od nádraží směrem k polní cestě podél pole/louky
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 644
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod MartinK » čtv 12 říj, 2023 3:10 pm

Ahoj Milane,
móóóc pěkné. Ta stnička má své kouzlo. Už se těším do Vratimova.
Ahoj,
Martin K. H0, ep. II, III a IV
https://sites.google.com/site/spolekzababov/home
Uživatelský avatar
MartinK
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned 24 lis, 2013 10:08 am
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm a Kvítečkov

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod greenery » ned 15 říj, 2023 8:17 am

Mcx píše:Domácí modulová stanice Albertovec pojede na provozní modulové setkání, ....

Krásná práce, jako živé :!:
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » stř 18 říj, 2023 5:47 pm

Malinké pokračování detailů na Albertovci - hromady černého uhlí, samozřejmě uhlí je uhlí, hlína je hlína..... vše přírodní materiály, lepeno ředěným Sportakrylem. Trojcestka na vjezdu je Weller v geometrii Tillig EW3.
Albertovec_16.jpg

hromady ještě nejsou zcela zaschlé - lepeno do ředěného Sportakrylu
Albertovec_17.jpg
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2620
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod milan ferdián » čtv 19 říj, 2023 7:06 am

Paráda Milane, ani my nezahálíme :wink: .
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod zdeno » čtv 19 říj, 2023 7:22 am

Mcx píše: - hromady černého uhlí-, samozřejmě uhlí je uhlí,

jako byvalemu vleckarovi mi nesedi skladkovanie na verejne kolaji. To bylo vyslovene zakazane.
To by nikdo nedovolil, stalo by se z toho pravidlo !! Navic by to lidi okamzite rozkradli.
---
Mozna by to chtelo tam dat auto, ktere to odvazi, aby vznikl dojem, ze to tak nezustane pres noc.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3022
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » čtv 19 říj, 2023 9:17 am

Sice v stanici Bolatice (která je jednou z předloh) byly uhelné sklady až do 90. let, nejdříve bouda, později zděná budova (stojí tam dodnes) a bylo to vedle koleje č.6, která se používala k nakládce řepy....., takže asi tam měli pronajatý prostor.
Takže o boudě uvažuji, ale ono je to samozřejmě proti skutečnosti celé zhuštěné, tak uvidíme. Jinak i ten nakladač je tam jen položený a nákladní auto by bylo stejně, musím pořídit nákladní auto IFA, to tam jezdilo.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2620
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Ivan » čtv 19 říj, 2023 10:57 am

Zdeno, znám několik míst, kde je u VNVK hromada uhlí a "improvizované" uhelné sklady, takže úplná rarita to rozhodně nebude.

Modul máš pěkný, ještě by šlo část hromady zaplachtovat a plachtu zatížit po obvodu i výše starými pneu .
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků