Moduly OstraMo

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » úte 31 pro, 2019 8:40 pm

Cipisku, lom vypadá dobře, není nad pečlivou práci. Zejména tvoje úprava výhybek PECO, je super, ať se ti modelářský daří !!
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod cipisekmp » úte 31 pro, 2019 9:37 pm

Ahoj, no ja nejak neverim tem kloubum ktere se rozpadaji sami. Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod veteran » pát 24 led, 2020 9:21 am

Ahoj Milane
Sledují tady tvou stavbu vinných sklípku.Díval jsem se na fotku námětu.
Máš tam dosti velký nedostatek. Na fotce skutečných sklípku jsou na střechách i pampelišky.
Ale ty je tam nemáš! No teda. :D
Hezké
Ahoj Honza G
Ps.Ten vinný vagon mně fascinuje.
veteran
 
Příspěvky: 198
Registrován: pon 17 pro, 2012 7:24 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » pát 24 led, 2020 2:54 pm

Ahoj Honzo, pampelišky taky budou a hlavně než se tam bude dělat víno, tak musím doplnit na střechy odvětrání sklepů, jinak mně tam ti vinaři natáhnou brka. Ta zetka na přepravu vína - to je za večer skoro hotovo - lávka, žebřík, stupačka a pár chybějících madel. Dál si s tím nemá cenu hrát, protože historický Vacek na víc nemá.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » čtv 27 úno, 2020 10:21 am

Po více jak dvaceti letech :-) jsem konečně postavil model vozu Dd s rozvorem 8 m, základem byla dávná stavebnice modelářů z Brna, byla to kombinace resin skříň a epoxidový spodek - ten byl nepoužitelný a proto postavení modelu, desetkrát odkládáno.
Dnes z původní "stavebnice" zůstala jen skříň, vcelku pěkná ruční práce, spodek má vůz z upraveného 8 m spodku osobních vozů Kleinmodel, a další drobotina - nárazníky, přechodové můstky.... různě z odlitků.
Na fotce je společně s vozem Dd 7,5 m z dílny pana Burgeta.
Přílohy
Dd.jpg
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » čtv 27 úno, 2020 7:50 pm

A když se z toho udělá osobní vlak se spěšninou Ztrc, poštou původem z Polska, služebním Dd a směskou osobních vozů... je to pěkné.
Přílohy
vlak_os.jpg
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » čtv 27 úno, 2020 8:02 pm

Po dlouhých letech jsem konečně trochu začal "hýbat" s budovou v Lipové - rodí se veranda, trochu se změnilo okolí a bude se dál měnit. Snad se podaří i zanedlouho osadit okna a dveře.
Přílohy
budova_lipova.jpg
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod veteran » pát 28 úno, 2020 6:12 am

Ahoj Milane
Je to fakt pěkné .Jak se člověk nepochválí sám tak ostatní na to ser... :lol:
Jak to děláš nemůžeš spát ? V jednu v noci posílat příspěvky.
veteran
 
Příspěvky: 198
Registrován: pon 17 pro, 2012 7:24 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » pát 28 úno, 2020 8:31 am

Honzo, většina své úspěchy tají, já nevidím nic špatného na tom napsat co dělám. Ale netuším kde jsi vzal tu jednu v noci - to jsem měl hlubokou noc.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Barbucha » pát 28 úno, 2020 8:40 am

Úplně jsem se zasnil. Ta směska jsou šedesátky jak vyšitý. 12:30 PM opravdu není 12:30 AM :-D
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod veteran » pát 28 úno, 2020 11:13 am

Ale špatně jsem se podíval na čas odeslaní ,podíval jsem se omylem na čas když jsi se registroval. :)
veteran
 
Příspěvky: 198
Registrován: pon 17 pro, 2012 7:24 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » čtv 05 bře, 2020 3:50 pm

Model stanice, zejména pokud je to stanice trochu větší, tak je záležitosti na mnoho let. Moje stanice Lipová má již téměř 13 let od svého prvního provozního nasazení a teprve nyní se začíná dokončovat staniční budova..... :o
Je to tak, udělat díly - dřevo pro modul stanice, položit koleje, zapojit elektricky je jen menší část objemu práce... a pak je ten větší objem - krajina, budovy...... Samozřejmě mezi tím jsem postavil další stanici - Hukovice a nějaké další moduly.
K Lipové se vracím při její údržbě - protože bez údržby to nejde a tak vždy trochu pokročím dále - nyní staniční budova - okna, dveře, veranda, chybějící telefonní sloupy, místy úprava krajiny, úprava cesty, oplocení....... a samozřejmě údržba kolejí, krajiny, budov......
Pracuje se po částech, protože mi doma nevejde postavit celá, tak na dvakrát. Ale přiznám se - znovu bych stanici podobné velikosti nestavěl - je to řehole :D
Takto vypadala Lipová před 13 lety a tak dnes:
Přílohy
Lipova_10.jpg
Lipova_13.jpg
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod veteran » čtv 05 bře, 2020 4:13 pm

Ahoj
Milane hezký Ti to zarostlo.Jo Jo Taký nemam Dobrou dokončenou,dlouho ještě nebude dokončená.
Ale znovu ,takovouto stanici já bych zase stavěl.Jenom pro ten začátečnický pocit. Plánováni vymyšlení atd.Stojí to za to.
Ahoj
Honza G
veteran
 
Příspěvky: 198
Registrován: pon 17 pro, 2012 7:24 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod richardisko » čtv 05 bře, 2020 5:04 pm

Vždycky, když vidím Lipovou, tak mne napadá otázka, jak jsou dlouhé staniční koleje? Je někde k dispozici nějaký výkres? Již delší dobu si pohrávám s myšlenkou stavby Bakova nad Jizerou, tak sbírám poznatky a rady.
www.zeleznicepodbaba.cz
Uživatelský avatar
richardisko
 
Příspěvky: 61
Registrován: sob 05 pro, 2009 7:18 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod cer.t » čtv 05 bře, 2020 5:20 pm

Staniční koleje mohou být dvou délek podle toho, zda je použit vložený 60 cm díl. Na setkáních ve Vratimově je stanice používána v dlouhé podobě, pokud byla použita ve sklepním "U-Bahnu", kde není toliko místa a moduliště má spíše charakter místní trati, tak byla použita ve kratší variantě. Tímto způsobem je zhotovena většina stanic OstraMo.
Přílohy
lipova.PNG
cer.t
 
Příspěvky: 299
Registrován: stř 13 úno, 2008 10:17 pm

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků