Moduly OstraMo

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod veteran » ned 24 úno, 2013 8:56 am

Ahoj
No mas to pekne .Takove zabradli z betonovyma sloupkama budu taky potrebovat do sve stanice.
Ty budovy od Benika jsou fakt dobre.Musim se ho zeptat jestli jeste prijima objednavky.Mam problem se stanici tu budovu asi samnedam dohromady.
H.G.
veteran
 
Příspěvky: 198
Registrován: pon 17 pro, 2012 7:24 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » ned 24 úno, 2013 9:36 am

Ahoj Honzo,
s betonovými sloupky (dají se natřít i na hnědo - jak pražce, to je druhá varianta) se obrať na JM Detail, zatím je myslím nemá v nabídce, ale je to od něj. Nebo ti je můžu u něj koupit.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2618
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod veteran » ned 24 úno, 2013 7:38 pm

Ahoj
Jestli to nebude obtezovat, napocital jsem asi 45ks bet.sloupku.
Stejne uz se tesim na Vratimov ,nejenom na hrani ale i jako informacni setkani to bude pro mne.
Jo a diky za informace o Conradach .Uz mne svrbel enter a skoro jsem je objednal
veteran
 
Příspěvky: 198
Registrován: pon 17 pro, 2012 7:24 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » ned 24 úno, 2013 8:03 pm

Honzo, dobrá přes týden se budu u JM stavovat tak se poptám.
Udělal jsem si radost a kousek náspu jsem pokryl foliáží Polák. Obecně náspy a zářezy půjdou foliáži a zbytek rovnějších ploch bude flokovaný. Na prvním náspu je použita kombinace neobdělávaných luk, doplněno trsy různých kvetoucích i nekvetoucích rostlin.
Na přístřešku zastávky stále chybí střešní krytina, asi tam přijde lepenka.
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2618
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod veteran » ned 24 úno, 2013 8:16 pm

Milane libi mi se ta spravna epocha kterou modelujes.I ta masina testovaci .Ja myslim ze jak se Ti bude tak darit ve tvorbe modulu, tak v pristim roce bychom mohli zvladnout setkani 45-60 leta.
Myslim ze masin a vagonu asi dame dohromady dost? Ja doufam ze stanici dam do pristiho roku taky do slusneho stavu 50satych let minuleho stoleti.
veteran
 
Příspěvky: 198
Registrován: pon 17 pro, 2012 7:24 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod mnitka » ned 24 úno, 2013 9:09 pm

Pánové, to co tu sledujeme je u mě naprostá špička. Moc děkuji za zveřejnění postupů. Jistě nejen já z vaší práce velmi čerpám.
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod "Beňa" » ned 24 úno, 2013 10:05 pm

Vypadá to bomba, já dělám jak se dá, dneska jsem dotahal elektriku, na to že v pátek výstava super.
Budovy už nedělám, dodělám Loket a zdar, už mi z toho drbe, potřebuju dělat i něco pro sebe.
Na střechu jedině lepenku,
Když se potkají peníze, volný čas a chuť, vznikají modely...
Uživatelský avatar
"Beňa"
 
Příspěvky: 148
Registrován: ned 06 črc, 2008 11:47 am
Bydliště: Olomouc

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » pon 25 úno, 2013 6:36 am

mnitka píše:Pánové, to co tu sledujeme je u mě naprostá špička. Moc děkuji za zveřejnění postupů. Jistě nejen já z vaší práce velmi čerpám.

Děkuji za pochvalu, ale já taky pravidelně sleduji vaši práci na brněnských modulech, včetně reportáží z vašich setkání a vždy tam najdu něco inspirativního co a jak dělat. Každý z nás umí něco lépe a něco hůře a tak je dobře, když si navzájem své poznatky sdělujeme.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2618
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » pon 25 úno, 2013 6:41 am

"Beňa" píše:.....Na střechu jedině lepenku,


Jo, jo dám tam lepenku, ale ten přístřešek od tebe je super, sice mi ležel doma několik let než pro něj vyrostla zastávka - ale od začátku byl pro ni. Vypadá jak špičkový soutěžní model, jeho patina je skvělá.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2618
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod TomBart » pon 25 úno, 2013 8:19 am

Mcx píše:Udělal jsem si radost a kousek náspu jsem pokryl foliáží Polák. Obecně náspy a zářezy půjdou foliáži a zbytek rovnějších ploch bude flokovaný. Na prvním náspu je použita kombinace neobdělávaných luk, doplněno trsy různých kvetoucích i nekvetoucích rostlin.


Zdravím Vás a odivuju rychlost stavby. Moduly jsou moc nádherné. Jen mám drobnou radu, možná ale zbytečnou. Píšete, že část bude foliáž a část flokovaná. V místě přechodů z foliáže na samodomo flokování bych doporučil použít trochu hrubšího a pak jemného molitanu, tak aby kresba svahové foliáže nebyla moc znatelná. Kdysi jsme se na toto téma spolu bavili a vidím, že zkusíte vlastní flokování. Určitě už toto máte vyzkoušené a víte co a jak. Osobně mi třeba moc molitan nesedí. S vlákny od Poláka a se svojí flokovačkou nejsem úplně schopný docílit výsledku Mnitky. Louka i s mikro molitanem mi trochu přijde jako když tam jsou bobky. Proto spíš používám flokování vícekrát na kapky hustého lepidla.
... tak jen kdyby se to hodilo při práci.
PS: nakouslo se tu téma mostů. Kdyby někdo chtěl, tak pár stavebnic z papíru mám doma. Jsou to všechno české předlohy ocelových konstrukcí.
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod milan ferdián » pon 25 úno, 2013 9:13 am

TomBart píše:PS: nakouslo se tu téma mostů. Kdyby někdo chtěl, tak pár stavebnic z papíru mám doma. Jsou to všechno české předlohy ocelových konstrukcí.

No vidíš a to je to Tomáši co nám N-kařům chybí.Máme sice obloukový most postaveny dle předlohy pražského semmerigu,ale v sortimentu předlohy mostů ocelových konstrukcí chybí.Mám již velmi dávno vyhlídnuté krásné téma s mostem,jenže není most :cry:

Podepisuju se též pod to,co zde předřečníci uvedli.Prostě Milane,paráda a ta rychlost spojena s kvalitou. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » pon 25 úno, 2013 11:41 am

TomBart píše:V místě přechodů z foliáže na samodomo flokování bych doporučil použít trochu hrubšího a pak jemného molitanu, tak aby kresba svahové foliáže nebyla......


Technologii přechodu z foliáže do flokovaného povrchu jsem si v menším vykoušel na dvou přechodových modulech loni na podzim, výsledky se mi vcelku líbily. Použil jsem prostup flokování do foliáže na ředěné zakapané lepidlo. Hlína byly použita jako podsyp, ale byla použita i jako vsyp mezi jednotlivým flokováním. No, učil jsem se :) .
Dobré zkušenosti mám s rozbitím linie mezi dvěmi foliážemi vlepováním trsů vyšších travin, kvetoucích travin - vytrhávám pinzetou z foliáží (mám různé Polákovy tmavě zelené, kvetoucí bíle, žlutě, barevně...) a vlepuji nepravidelně do místa navázání foliáží a blízkého okolí. Velmi jednoduše to opticky zruší předěl mezi foliážemi.
Výsledek navázání flokování a foliáže zde http://ostramo.parostroj.net/moduly/prechodove_moduly/prechodove_moduly.html
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2618
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod TomBart » pon 25 úno, 2013 12:37 pm

jo, to vypadá dobře. Více způsobů aplikace a vše vypadá reálně. Ty kytičky od Poláka vypadají dobře a když se s nimi nešetří tak to dělá hodně moc ..... no, ale to je asi do jiného vlákna.
Každopádně je to opravdu pěkné, jednou bych to rád viděl naživo.
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » ned 03 bře, 2013 7:54 pm

Příprava na modulové setkání má přednost a tak odbočka Morava jde na nějakou dobu "k ledu". Lipová je nutno zkontrolovat a sem tam se udělají drobná vylepšení. Oddělení plochy nádraží od okolí je dnes drátěným plotem, kdysi tam bylo jen zábradlí a taková trochu jiná modifikace je na modelu Lipové.
Sloupky od JM a drát 0,6 mm, surový stav při protahování drátu
Obrázek
a po nátěru a patinaci sloupků, ještě přijde úprava okolí vsazení sloupků
Obrázek
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2618
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod dfrolek » pon 04 bře, 2013 7:45 am

milan ferdián píše:Mám již velmi dávno vyhlídnuté krásné téma s mostem,jenže není most


Jestli myslíš ten co já, tak snad tento rok bude :) Jinak se též i já připojuji do řady gratulantů zdejším modulům. Lipovou jsem viděl už naživo loni v Hluku, moc pěkné
Uživatelský avatar
dfrolek
 
Příspěvky: 148
Registrován: pon 30 srp, 2010 6:58 am

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků