žst.Praha - Těšnov_N/1:160

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: žst.Praha - Těšnov_N/1:160

Příspěvekod MAREKHO » úte 20 lis, 2012 4:00 pm

já jsem překližku namočil na chvíli v bazénu,pak utřel a zafixoval na několik dnů...,
pracovalo se pak dobře.. :) http://www.rajce.net/f482691822
ČD-V-;DCC-LENZ, PECO, PC.- PO 20.TI LETECH.
www.ModulyBrno.cz
Uživatelský avatar
MAREKHO
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 15 dub, 2008 8:14 pm
Bydliště: UHERČICE

Re: žst.Praha - Těšnov_N/1:160

Příspěvekod GrimpoCZ » úte 04 lis, 2014 11:16 am

Zdravím místní osazenstvo.
Po poradě s vedoucím útvaru uzemního plánování jsme došli k dohodě a vyhrazeném prostoru v našem 3+1 a zahájení výstavby segmentového kolejiště velikosti TT. Něco přes rok a půl plánuji v hlavě,na papíře,ve Wintracku a zde na fóru kolejiště a co vlastně postavit. Všechna pro a proti atd. Nakonec jsem se rozhodl pro námět, zde v tomto tématu. Chtěl bych postavit část Těšnovského nádraží s os.nádražím a depem ,vlastně od stavědla č.2 a Negreliho viaduktu. Proto bych chtěl poprosit o pomoc s výpočtem poloměrů oblouků a délek kolejí nebo o plánek Těšnovského nádraží s kolejištěm a budovami, jestli někdo má. Googlím a hledám co se dá,aby byly podklady pro tuto stavbu. Kniha "To bylo nádraží Těšnov" je ještě v přípravě. Znázornění provozu by bylo z přelomu 60. -70. let provozu. Ve skryťáku by byla smyčka a odstavné koleje a znozorňoval bych jen provoz osobního nádraží a depa. Proto prosím o jakékoli podklady, které by mohly pomoci s plánováním a stavbou tohoto kolejiště. Děkuji za pomoc.
"Tétéčka" Roco set a nemoc je opět na světě.
Uživatelský avatar
GrimpoCZ
 
Příspěvky: 72
Registrován: ned 17 úno, 2013 12:21 pm

Re: žst.Praha - Těšnov_N/1:160

Příspěvekod vmucha » úte 04 lis, 2014 11:36 am

Plánek kompletního nádraží od Milana Ferdiána je v tomto tématu o stránku dopředu.
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 641
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

Re: žst.Praha - Těšnov_N/1:160

Příspěvekod GrimpoCZ » úte 04 lis, 2014 11:52 am

Ano viděl jsem. Ale potřebuji měřítko podle kterého je to kreslené ,abych to mohl přepočítat pro TT(délky kolejí ,poloměry...). 8)
"Tétéčka" Roco set a nemoc je opět na světě.
Uživatelský avatar
GrimpoCZ
 
Příspěvky: 72
Registrován: ned 17 úno, 2013 12:21 pm

Re: žst.Praha - Těšnov_N/1:160

Příspěvekod rawen » úte 04 lis, 2014 12:40 pm

GrimpoCZ píše:Ano viděl jsem. Ale potřebuji měřítko podle kterého je to kreslené ,abych to mohl přepočítat pro TT(délky kolejí ,poloměry...). 8)

Bohužel, takhle jednoduše to většinou nejde, kvůli různé geometrii kolejiva anebo individuálním požadavkům třeba na kvalitu výhybek (EW3 vs. EW1 atd.).
Nejjednodušší cesta je otevřít nějaký kreslící program (např. AnyRail), položit první výhybku a pokračovat přibližně přesně podle Milanovy předlohy. Až to budeš mít celé, tak zjistíš rozměry, zhrozíš se a začneš redukovat - délky kolejí, počty kolejí, výhybky...
V tom je ta krása vlastního navrhování. A modelaření, protože si sám v průběhu určíš, kde co bude, zejména stavby.

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1692
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: žst.Praha - Těšnov_N/1:160

Příspěvekod GrimpoCZ » úte 04 lis, 2014 3:17 pm

Já to samozřejmě chápu,ale šlo mi o to abych měl něco orientačně. Třeba skutečný poloměr první dopravní koleje nebo poloměr použitý na výkresu zde pro "N". Pak si to přepočítám na "TT" a samozřejmě přizpůsobím kolejivu Tillig a EW2 výhybkám. Já zhruba představu o velikosti této segmentovky mám. Budova Těšnovského nádraží měla v měřítku "TT" skoro 96 cm. Šlo mi zkrátka jen třeba o kóty na modulech na výkrese. Já tady určitě nechci blbnout s přesným přepočtem z reálu do modelu, ale chtěl jsem ,aby to vypadalo, tak nějak rozumně. Přece tam nenažehlím oblouky R310 a budu se tvářit ,jak je to OK. Ten poloměr oblouku by mi dost pomohl, aby se vzájemná poloha depa a os.nádraží přiblížila reálu. Tak asi tak. Ve Wintracku jsem strávil spoustu hodin a není problém to tam nasázet.
Naposledy upravil GrimpoCZ dne úte 04 lis, 2014 3:27 pm, celkově upraveno 1
"Tétéčka" Roco set a nemoc je opět na světě.
Uživatelský avatar
GrimpoCZ
 
Příspěvky: 72
Registrován: ned 17 úno, 2013 12:21 pm

Re: žst.Praha - Těšnov_N/1:160

Příspěvekod milan ferdián » úte 04 lis, 2014 3:22 pm

GrimpoCZ píše:Já to samozřejmě chápu,ale šlo mi o to abych měl něco orientačně. Třeba skutečný poloměr první dopravní koleje nebo poloměr použitý na výkresu zde pro "N". Pak si to přepočítám na "TT" a samozřejmě přizpůsobím kolejivu Tillig a EW2 výhybkám. Já zhruba představu o velikosti této segmentovky mám. Budova Těšnovského nádraží měla v měřítku "TT" skoro 96 cm. Šlo mi zkrátka jen třeba o kóty na modulech na výkrese.

Za chvíli ti zde s daty plánek hodím.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: žst.Praha - Těšnov_N/1:160

Příspěvekod milan ferdián » úte 04 lis, 2014 3:25 pm

Plánek.Snad to bude čitelné.
Přílohy
Kopie - Praha - Těšnov_111.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: žst.Praha - Těšnov_N/1:160

Příspěvekod GrimpoCZ » úte 04 lis, 2014 4:10 pm

Moc děkuji za pomoc a trpělivost Milane. A za rychlou odpověď. Budu se zde snažit dělat podrobnou reportáž jak z plánování ,tak i později ze stavby. Moc díky. Samozřejmě za další informace o stavbách ,nebo fotky uvítám. Něco fotek už mám. Něco málo i z jízdních řádů.Děkuji za pomoc.
"Tétéčka" Roco set a nemoc je opět na světě.
Uživatelský avatar
GrimpoCZ
 
Příspěvky: 72
Registrován: ned 17 úno, 2013 12:21 pm

Re: žst.Praha - Těšnov_N/1:160

Příspěvekod milan ferdián » úte 04 lis, 2014 4:17 pm

Litografii zveřejnit od p.Boudy nesmím.Tak aspoň tři fotečky notoricky známé.Zdroj M.Křehlík/prazske.tramvaje.
Přílohy
Lokomotivní depo_002.jpg
tesnov007.jpg
nadrazi_tesnov-007.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: žst.Praha - Těšnov_N/1:160

Příspěvekod BohousP » úte 04 lis, 2014 4:56 pm

TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: žst.Praha - Těšnov_N/1:160

Příspěvekod GrimpoCZ » stř 05 lis, 2014 12:46 pm

Tak zítra by mi měla dorazit kniha od Kateřiny Bečkové o zmozelých tratích Prahy, kde bude další porce informací. Nějaké výkresy mi poslal jeden móóóc hodný architekt. Pak jsem nakontaktoval kolegu modeláře fóra papírových modelů,který nádraží stavěl v měřítku 1:300,zda nemá nějaké další podklady. Našel jsem i bakalářskou práci o nádraží Těšnov,je tam pár užitečných informací. Nějaké informace mi snad dají i kolegové fírové ,kteří tam jezdili. Našel jsem i jednu webovku,kde kolega modelář zpracovává toto téma rovněž v TT, ale má tam nějak pusto a nic dalšího ani kontakt jsem na něho nenašel. Jinak dnes jsem zpracovával plány od Milana a přepočítaval jsem je do měřítka "TT". Večer budu trochu Wintrackovat. Jen tak pro představu šířka segmentů ve spojích vychází 533,3mm,v místě obloukového dělení to vychází 859,6mm. To je jen přepočet z plánků.Uvidím jak to výjde ve Wintracku a pak se teprve rozhodnu kde budu řezat. Zkusím kontaktovat i NTM v Praze,zda-li by něco nebylo.
"Tétéčka" Roco set a nemoc je opět na světě.
Uživatelský avatar
GrimpoCZ
 
Příspěvky: 72
Registrován: ned 17 úno, 2013 12:21 pm

Re: žst.Praha - Těšnov_N/1:160

Příspěvekod GrimpoCZ » pon 17 lis, 2014 5:47 pm

Týden mi trvalo než jsem všechno nastudoval a propočítal a upravil v rámci měřítka TT. Výsledek ve WInTracku je v níže v obrázcích. Použil jsem Milanovo schéma+ schema SŽDC Praha,teda to co se z něho zachovalo.Plus mapy Prahy a fotky. Ale dost mi to pomohlo. Protože mi neseděly veksle na zhlaví do osobní stanice a navycházelo mi pak napojení to do depa...výsledek je dole. Je to jen na hrubo (šlo hlavně o kolejiště ). Budovy jsou základní a jen orientační z WinTracku. Veksle většina EW3 a pár EW2. Točna Fleischman. Děkuji všem za pomoc a motivaci.
Přílohy
teswin3D3.jpg
teswin3D2.jpg
teswin3D.jpg
"Tétéčka" Roco set a nemoc je opět na světě.
Uživatelský avatar
GrimpoCZ
 
Příspěvky: 72
Registrován: ned 17 úno, 2013 12:21 pm

Re: žst.Praha - Těšnov_N/1:160

Příspěvekod blekk1 » pon 17 lis, 2014 7:27 pm

Grimpo - aké budú rozmery celého layouty Tešnova? Držím palce!
blekk1
 
Příspěvky: 156
Registrován: pon 07 led, 2008 12:07 pm
Bydliště: Púchov

Re: žst.Praha - Těšnov_N/1:160

Příspěvekod GrimpoCZ » úte 18 lis, 2014 10:34 am

Tak jsem přihodil plánek s kótami. Ty však nejsou definitivní. Je to orientační. Musím rozmyslet kde to říznu. Segmenty budou asi čtyři. Pak jeden se smyčkou a skryťákem.
Přílohy
teswinlay.jpg
"Tétéčka" Roco set a nemoc je opět na světě.
Uživatelský avatar
GrimpoCZ
 
Příspěvky: 72
Registrován: ned 17 úno, 2013 12:21 pm

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků