Maňa modul

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Maňa modul

Příspěvekod Vladimír_B » čtv 02 srp, 2012 7:24 pm

Copa savana, ale je to takové placatě placaté. Ani odvodňovací příkopy nemáš...
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Maňa modul

Příspěvekod Maňa » čtv 02 srp, 2012 7:28 pm

to je jen čistě rovinka ,nechtěl jsem nic násilného další moduly už by měli mít předlohu.Dělám to poprvé :oops: ....
začínám moduly-TT epocha IV-V
Uživatelský avatar
Maňa
 
Příspěvky: 71
Registrován: úte 19 črc, 2011 9:51 am
Bydliště: Ostrava - Havířov

Re: Maňa modul

Příspěvekod BaWiS » čtv 02 srp, 2012 7:48 pm

Nejsem sice zababovská elita, která může něco komentovat, ale mi se to hooodně líbí - není to přeplácané, žádný cirkus zajímavostí, mostů, ohraných věcí, prostě obyčejný kus trati. Nepříjde mi, že by tam chyběly příkopy, nejsem sice odborník na tratě u nás, ale vím o některých, kde by se příkopy těžko hledaly, jsou zanešené a pod., a pokud dobře vidím, tak aspoň vyvýšené to je.

Úplně mi to připomíná polské trati, kde jakékoliv náznaky příkopů opravdu málokdy na rovince (i bez vyvýšení) vidíte u takovýchhle tratí, a ta krajina do Polska úplně pasuje. Přesně takové moduly se mi líbí, minimalistické. Pokud Tě s tím u vás vyhodí, tak se klidně přidej k nám do sTTandardu :) A stromy nepřidělávej, ty si nech na les :lol:
Uživatelský avatar
BaWiS
 
Příspěvky: 345
Registrován: čtv 27 lis, 2008 8:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Maňa modul

Příspěvekod Maňa » čtv 02 srp, 2012 9:24 pm

ano vyvýšené to je o cca1,5cm ale jsou tam i prohlubně cca.1cm ... prostě to není deska, má tvar :wink: každpádně chybí tam kříže apod.. (vidím že názory jsou různé :) ), a odvodňovací kanálky jsou :wink:
Naposledy upravil Maňa dne sob 04 srp, 2012 11:42 am, celkově upraveno 1
začínám moduly-TT epocha IV-V
Uživatelský avatar
Maňa
 
Příspěvky: 71
Registrován: úte 19 črc, 2011 9:51 am
Bydliště: Ostrava - Havířov

Re: Maňa modul

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 02 srp, 2012 9:34 pm

Bodejď,nenech si do toho kecat :D podstatné je,aby se to líbilo Tobě a dělalo Ti to radost. :lol: Máš to pěkný.
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Maňa modul

Příspěvekod Dan Buchtela » pát 03 srp, 2012 6:06 am

miroslav lengyel píše:Bodejď,nenech si do toho kecat :D podstatné je,aby se to líbilo Tobě a dělalo Ti to radost. :lol:

Tož to je tak, někdo sem pověsí své dílo a přímo si řekne o připomínky. Je otevřený konstruktivním kritikám a chce se učit ze svých chyb či chybiček...učený z nebe nespadl. Znám člověka, který přivezl modul na setkání, pozval si k němu dva nejlepší krajináře, vzal si do ruky blok a tužku a intenzivně si dělal poznámky z jejich komentářů, pak vše předělal sám doma a celý proces dvakrát opakoval.... Výsledkem byl na začátečníka jeden z nejlépe zpracovaných motivů, který jsem kdy viděl.

Jiný pověsí svou práci na web jen aby se pochlubil. Nic proti tomu. Nejsem-li ovšem přímo tázán na názor, úroveň takového díla nehodnotím. Koneckonců prohlášení "Mně se to tak líbí" ani k žádným komentářům nevybízí...

Ale svatou pravdou platnou pro všechny je, že modelření děláme pro radost a pokud nám ji to přináší, pak je základní cíl naplněn.
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Maňa modul

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 03 srp, 2012 6:51 am

Dane,mým cílem bylo,trošku celou diskuzi odlehčit,jak je koneckonců mým zvykem. :D Na to,že je to prvotina,to dle mého nevypadá vůbec špatně a to,že někdo něco podobného ještě neviděl neznamená,že to neexistuje.Koneckonců kolega sám píše,že to co vytvořil,nemá reálnou předlohu a je to zkušební vzorek. :mrgreen:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Maňa modul

Příspěvekod depo201 » pát 03 srp, 2012 7:21 am

Já myslím, že je to slušné. Osobně bych doplnil nějaké drny trávy kolem tratě a polní cesty :)
Uživatelský avatar
depo201
 
Příspěvky: 710
Registrován: úte 11 srp, 2009 10:03 am
Bydliště: Brno

Re: Maňa modul

Příspěvekod Maňa » pát 03 srp, 2012 8:13 am

Tak určitě jsem to tu dal abych se poučil o chybách ,samo. člověk se pořád učí :wink: zkoušel jsem najít aspoň nějaké místo co by se tomu mohlo podobat ale je to těžké :D .....


813019.jpg
začínám moduly-TT epocha IV-V
Uživatelský avatar
Maňa
 
Příspěvky: 71
Registrován: úte 19 črc, 2011 9:51 am
Bydliště: Ostrava - Havířov

Re: Maňa modul

Příspěvekod Maňa » sob 04 srp, 2012 9:41 am

Chci Vás poprosit o radu či nápad :? ,dva dny prohledávám internet,knihy apod. a nemůžu si najít námět na pokračování modulu ,myslím tím i celou trať .... chtěl bych pokračovat ve stavbě modulu takhle : http://manamodul.rajce.idnes.cz/navrh_trate#trasa.jpg .(na rozměry se nedívejte,jde jen o rozmístění modulů)
Co se týče stanic ,tak se mi líbí koncová stanice Rokytnice (orl.h) ,nebo špičák .Nebo i připojné stanice.... pokud budete mít nějaký odkaz,návrh či kritiku tak sem sním :-) předem moc děkuji
začínám moduly-TT epocha IV-V
Uživatelský avatar
Maňa
 
Příspěvky: 71
Registrován: úte 19 črc, 2011 9:51 am
Bydliště: Ostrava - Havířov

Re: Maňa modul

Příspěvekod Maňa » sob 04 srp, 2012 9:42 am

taky jsem uvažoval že v té zatáčce udělám viadukt ,ale většina jich moc v provozu není ,když chci dělat IV -V epochu ....
začínám moduly-TT epocha IV-V
Uživatelský avatar
Maňa
 
Příspěvky: 71
Registrován: úte 19 črc, 2011 9:51 am
Bydliště: Ostrava - Havířov

Re: Maňa modul

Příspěvekod Maňa » ned 05 srp, 2012 11:25 am

Prosím Vás ,máte někdo fotky žst.Klobouky u Brna popř. nějaké info ???? Chtěl bych to mít jako námět na stanici :-) předem děkuji
začínám moduly-TT epocha IV-V
Uživatelský avatar
Maňa
 
Příspěvky: 71
Registrován: úte 19 črc, 2011 9:51 am
Bydliště: Ostrava - Havířov

Re: Maňa modul

Příspěvekod milan ferdián » ned 05 srp, 2012 11:40 am

Maňa píše:Prosím Vás ,máte někdo fotky žst.Klobouky u Brna popř. nějaké info ???? Chtěl bych to mít jako námět na stanici :-) předem děkuji


A tento odkaz ti nestačí http://www.naskyjov.estranky.cz/clanky/ ... c-zdanice/ :?: :?: :?: Další I.díl,stanice úvraťové,str.14.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Předchozí

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků