Plzeňské moduly

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod semza » pát 28 zář, 2012 5:15 am

Je to přesně tak, jak píšeš Petře. Před nasunutí putů jsem mezi pražci vydlabal štěrk a udělal díry skrz podkladovou překližku pro vodiče. Nasunul jsem pruty, které jsem na správném místě ze spoda pocínoval. Pak jsem spodem zastrčil pocínovaný vodič a mokropájkou propájel. Není to skro vidět, jen na inkriminovaném místě musím doplnit trochu štěrku - je tam takový malý kráter. Provoz je otestován, vše je funkční. Tento způsob mi přije lepší, než pokládka hotových polí, snáze dosáhnu správného tvaru oblouku (alespoň v porovnání s dříve používaným postupem, kdy jsem pokládal propájené a vodiči nacpané koleje na nádražních segmentech. Také štěrkování a patina je snažší - nepřekáží kolejnice).
A díky za pochvalu :-) - Petr
Stavba prvních modulů HO - trať 160
semza
 
Příspěvky: 275
Registrován: čtv 19 lis, 2009 5:19 am
Bydliště: Plzeň - město

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod kecu.p » pát 28 zář, 2012 8:50 am

Semza

Vypadá to super :) Nemam námitek :)
H0 DCC + H0e analog
KŽM Sokolov

ČSD ep. 3 a 4
Uživatelský avatar
kecu.p
 
Příspěvky: 613
Registrován: pon 18 kvě, 2009 8:08 am

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod saman55 » pát 28 zář, 2012 10:02 am

Je vidět že seš šikovnej a de ti to od ruky.
saman55
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 07 říj, 2010 1:35 pm
Bydliště: Žihle - Plzeň sever

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod Michal Šuhajda » ned 30 zář, 2012 6:46 am

V pátek jsem tam jel a říkal jsem si jestli uděláš upgrade mostu do současného provedení (červenomodré pruhy a nápis Viktorka) do epochy by ti to sedlo.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod semza » ned 30 zář, 2012 7:24 am

kluci, díky za pochalu.

MiŠ: Michale - tohle opravdu ne, vypadá to hrozně, nechápu, že někdo mohl něco takového vymyslet. Skoro bych to přirovnal k vandalství. Je to sice součástí mojí epochy, ale tohle dodržovat nebudu.
Stavba prvních modulů HO - trať 160
semza
 
Příspěvky: 275
Registrován: čtv 19 lis, 2009 5:19 am
Bydliště: Plzeň - město

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod kecu.p » ned 30 zář, 2012 8:52 am

semza

I mě to napadlo když jsem o tom slyšel, každopádně na té stavbě to nemá co dělat. Copak to že si viktoriáni nepomalovali svoje auta? Je dobře že to na model neuděláš. :)
H0 DCC + H0e analog
KŽM Sokolov

ČSD ep. 3 a 4
Uživatelský avatar
kecu.p
 
Příspěvky: 613
Registrován: pon 18 kvě, 2009 8:08 am

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod semza » ned 21 říj, 2012 6:12 pm

Opět malá aktualizace fotek na www.ho-moduly.wz.cz. Nějak ale nestíhám. Petr
Stavba prvních modulů HO - trať 160
semza
 
Příspěvky: 275
Registrován: čtv 19 lis, 2009 5:19 am
Bydliště: Plzeň - město

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod Ferda » stř 05 pro, 2012 8:08 am

sigurd píše:Kecu.p: napiš Ferdovi... já mam od nej stavebnici modulu s postou cca za 900,-

Kterou jsi nikdy nezaplatil!!!
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod semza » ned 13 led, 2013 11:51 am

První letošní aktualizace - první stromky na modulu, více na www.ho-moduly.wz.cz
Petr
Stavba prvních modulů HO - trať 160
semza
 
Příspěvky: 275
Registrován: čtv 19 lis, 2009 5:19 am
Bydliště: Plzeň - město

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod zaplef » pon 06 dub, 2020 12:21 pm

Zdravím,
dovolím si oživit téma abych nezakládal nové.
Schází se na Plzeňsku nějaká parta modulářů H0 dle standardů FREMO, resp. Zababov, případně i ve variantě domácích modulů dle OstraMo? Jakožto v současnosti "panelákovec" vážně uvažuji o stavbě domácích modulů.
Díky za reakce. :-)
Uživatelský avatar
zaplef
 
Příspěvky: 164
Registrován: úte 26 dub, 2016 1:55 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod Michal Šuhajda » pon 06 dub, 2020 11:38 pm

Ahoj, pokud vím, žádné setkání nebylo už pár roků.
A pokud mas na mysli provozní setkání, to nebylo nikdy. V jakem stadiu úvah jsi?
Pár modulů mám doma, tak mohu-li pomoci, ( radou, varováním, ukázkou, případně nějakým materiálem apod.) dej vědět.
Na druhou stranu, nejsem úplně ideální vzor. Na setkání s moduly (aktivně) jsem byl naposledy v r. 2017. Sakra, to to letí.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod zaplef » úte 07 dub, 2020 5:40 am

Ahoj.
Díky za reakci.
Jsem ve stádiu, kdy zjišťuju a rozhlížím se. Klasické kolejiště jsem z prostorových, finančních a rodinných důvodů zavrhnul. Modelářský klub ve Skvrňanech jsem taktéž zavrhnul z důvodu toho, jak se při výstavách prezentují (silně poškozené vozidla a mnoho dalšího). Když jsem bydlel ještě u rodičů, byl jsem členem KŽM Přerov, tak snad nějaké zkušenosti a přehled mám.
Varianta domácích modulů by se mi do obýváku vlezla, ale stanici (velice se mi zamlouvá Horní Slavkov) by byla dle standardů FREMO, abych se mohl v budoucnu aktivně účastnit nějakého provozního setkání.
Určitě radou nepohrdnu, případně i inspirací či konzultací. Asi největší obavy mám z pokládky kolejí na obloukových modulech.
Uživatelský avatar
zaplef
 
Příspěvky: 164
Registrován: úte 26 dub, 2016 1:55 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod Mcx » úte 07 dub, 2020 12:59 pm

zaplef píše:Asi největší obavy mám z pokládky kolejí na obloukových modulech

tady je popis pokládky http://ostramo.parostroj.net/moduly/domaci_moduly/obloukove_moduly.html, výkres šablony pro pokládku R 700 mm můžu poslat, je to cdr, z kterého je možné šablonu nechat vypálit na laseru z MDF nebo plexi.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod Vladimír_B » úte 07 dub, 2020 5:17 pm

Ahoj, k mrtvosti regionu mám i škodolibou poznámku: aby né, když se každý druhý z Plzně odstěhoval :D (i já, o tři stanice)
Docela mě překvapil ten důvod, proč si rovnou "zlomil hůl" nad Plz. klubem - ale to je téma spíše k pivu...
Dále mě překvapuje, že by se ti do obýváku vešel HS (v H0*) to jsou alespoň čtyři metry, spíš pět), ale kolejiště ne. Třeba v TT už se dá něco kloudnějšího vymyslet na velikosti postele, ale samozřejmě záleží na tom co člověk od toho očekává... A taky se dá ledasco nacpat do skříněk...
*) většina lidí tady okolo dělá(la) H0(e) moduly/modely...
Dále bych ti mohl doporučit http://obchod.ho-moduly.cz/index.php?id ... r=category - prodává špičkové stavebnice modulů, vyvíjí vlastní modely a mnoho dalšího a je možnost vyzvednutí v Plzni. Snad, dlouho jsem s ním nemluvil...
http://www.modelyvlacku.cz/ taky plzeňská firmička, pán je ochotný a i objedná co nemá - já jsem od něj bral letos Peco kolejivo a taky má dobré ceny...
A taky vím o jednom, kdo dělá obtisky a je ochoten skoro ke všemu, taky při plzeňský... https://obtiskyjm.cz/
A ještě jsem černá ovce. :D Flexi jsem lepil "na pankáče" bez šablon (R2000) jen dispercol a špendlíky do korku :D a výsledek je chvalitebný, toho bych se nebál. A flexi se mi na koncích ani nehnuly a nenarovnaly a to jsem s nimi nic extra nevyváděl (předhnutí, nebo nwm co někteří doporučují...).
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod zaplef » úte 07 dub, 2020 6:28 pm

Mcx píše:
zaplef píše:Asi největší obavy mám z pokládky kolejí na obloukových modulech

tady je popis pokládky http://ostramo.parostroj.net/moduly/domaci_moduly/obloukove_moduly.html, výkres šablony pro pokládku R 700 mm můžu poslat, je to cdr, z kterého je možné šablonu nechat vypálit na laseru z MDF nebo plexi.

Díky, toho bych určitě rád využil, případně i šablonu pro rovné koleje. Ještě by mě zajímala plechová šablona, kterou používáte na čele. Dá se někde sehnat? Jinak stránky OstraMa docela často studuji.

Vladimír_B píše:Ahoj, k mrtvosti regionu mám i škodolibou poznámku: aby né, když se každý druhý z Plzně odstěhoval :D (i já, o tři stanice)

Netvrdím, že i já tak neučiním v budoucnosti.

Vladimír_B píše:Docela mě překvapil ten důvod, proč si rovnou "zlomil hůl" nad Plz. klubem - ale to je téma spíše k pivu...

Ano, je to k pivu na delší diskuzi a těch důvodů, které mě odrazují je daleko víc.

Vladimír_B píše:Dále mě překvapuje, že by se ti do obýváku vešel HS (v H0*) to jsou alespoň čtyři metry, spíš pět), ale kolejiště ne. Třeba v TT už se dá něco kloudnějšího vymyslet na velikosti postele, ale samozřejmě záleží na tom co člověk od toho očekává... A taky se dá ledasco nacpat do skříněk...

Tak věřím, že by se vešel ve skrácené podobě od krajní výhybky po krajní výhybku a na setkání bych doplnil díl k prodloužení. Trápí mě ještě jedna otázka: jaká byla návěstidla před rekonstrukcí tratě v 80. letech? Tipoval bych to na pouze vjezdová mechanická návěstidla (ale to je jen můj odhad bez jakéhokoli podkladu). Nejvíce by se mi zamlouvali odjezdové skupinové mechaniky a čtyřznaké vjezdové mechaniky, ale i klasické dvojramenné mechaniky na vjezdu by byly také bezva :-).

Vladimír_B píše:Dále bych ti mohl doporučit http://obchod.ho-moduly.cz/index.php?id ... r=category - prodává špičkové stavebnice modulů, vyvíjí vlastní modely a mnoho dalšího a je možnost vyzvednutí v Plzni. Snad, dlouho jsem s ním nemluvil...
http://www.modelyvlacku.cz/ taky plzeňská firmička, pán je ochotný a i objedná co nemá - já jsem od něj bral letos Peco kolejivo a taky má dobré ceny...
A taky vím o jednom, kdo dělá obtisky a je ochoten skoro ke všemu, taky při plzeňský... https://obtiskyjm.cz/

Díky za užitečné odkazy :-).

Vladimír_B píše:A ještě jsem černá ovce. :D Flexi jsem lepil "na pankáče" bez šablon (R2000) jen dispercol a špendlíky do korku :D a výsledek je chvalitebný, toho bych se nebál. A flexi se mi na koncích ani nehnuly a nenarovnaly a to jsem s nimi nic extra nevyváděl (předhnutí, nebo nwm co někteří doporučují...).

Věřím, ale bojím se, že na R700mm se toho už "schová" méně.
Uživatelský avatar
zaplef
 
Příspěvky: 164
Registrován: úte 26 dub, 2016 1:55 pm
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků