Plzeňské moduly

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod Mcx » ned 19 dub, 2020 9:16 am

Ano pro přiřazení ovladače OTO, Fred, Fredi k lokomotivě či naopak je nejjednodušším řešením (a nejrychlejším) pro použití - Minibox nebo Centrbox - tedy něco co je mimo centrálu na které běží setkání či pro rychlé řešení doma - připojím napájení a během pár sekund mohu přiřadit adresu k ovladači či změnit adresu na lokomotivě. Ewka umí přiřadit adresu pouze sama sobě - je to pouze ovladač pro 2 lokomotivy + umí dispatch, což ji diskvalifikuje pro provozní setkání - pro doma dobré.
Jen bych dodal, že popisuji situaci v H0 v Česku.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2620
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod Morris Zapp » ned 19 dub, 2020 11:24 am

Umí to i Úlenbrouk, čili i Daisy od Tilliga (svého času v cenově supervýhodném setu).
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 837
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod Mcx » ned 19 dub, 2020 11:59 am

Úlenbrouk má pro velikost H0 jednu nepříjemnou vlastnost - často si nerozumí s ovladači Fred verze 1.4, kterých je mezi H0 stále nezanedbatelné množství. Situace u H0 je krapánek jiná než u menších spolubratrů, kteří začali s Loconetem trochu později.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2620
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod radeksindy » ned 19 dub, 2020 1:09 pm

často si nerozumí s ovladači Fred verze 1.4, kterých je mezi H0 stále nezanedbatelné množství

1. Problém měla verze 1.4 zejména s IBX při přepínání mezi centrálami (pokud to byla jedna ze dvou centrál).
2. Verze 1.4 je prakticky mrtvá. U nás se začínalo verzí 1.5, ale 90% měla 1.7. Ve FREMO byly často přeprogramovány nebo vyřazeny. Dnes je jich naproté minimum.
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod sidlo » ned 19 dub, 2020 1:29 pm

Dispatch se dá udělat i DR5000.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod semza » pát 01 kvě, 2020 1:52 pm

Vladimír_B píše:Ahoj, ještě mě napadlo, jestli by nebylo lepší se dát dohromady s panem Němečkem a Doubraveckou lokálkou... U nich to aspoň žije, ale v TT...


Vláďo, Vláďo :-), už doporučuješ i TT?

Jinak je pravda, že to v Plzni malinko spí. Ty jsi mimo, já jsem mimo, Marek to vzdal, Michal má svoje kolejiště (prezentuje zde), Kečup také nedorazí - na posledním svolaném setkání jsem byl sám s Martinem P. :-( a potom už se mi nechtělo nic organizovat - ale první setkání skoro v 15 lidech bylo super
Stavba prvních modulů HO - trať 160
semza
 
Příspěvky: 275
Registrován: čtv 19 lis, 2009 5:19 am
Bydliště: Plzeň - město

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod Morris Zapp » pát 01 kvě, 2020 7:07 pm

Naše TT-sekce má v Plzni aktivního člena - hánulkáře. Měřítko není nepřekonatelná bariéra.
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 837
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod zaplef » sob 02 kvě, 2020 8:01 pm

Vladimír_B píše:Ahoj, ještě mě napadlo, jestli by nebylo lepší se dát dohromady s panem Němečkem a Doubraveckou lokálkou... U nich to aspoň žije, ale v TT...

Vzhledem k mé sbírce H0 se mi do toho nechce. Zůstanu u H0 a myšlenky domácích modulů a stanice H. Slavkov.

Mimochodem moje téměř 3 letá dcerka viděla, jak studuji stránky na OstraMo o dom. modulech. Prohlásila, že ovál z modulů je její a mám jej přivést domů :lol: :!:
Z party z Doubravecké (Křimické) lokálky znám jednoho kolegu z práce - má velice zajímavě pojaté zab. zař. (elektromechaniku).
Uživatelský avatar
zaplef
 
Příspěvky: 165
Registrován: úte 26 dub, 2016 1:55 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod Vladimír_B » ned 03 kvě, 2020 9:20 am

zaplef píše:má velice zajímavě pojaté zab. zař. (elektromechaniku).
Tak to by se určitě líbilo Michalovi... :D
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod Mcx » pon 04 kvě, 2020 9:20 am

zaplef píše:Mimochodem moje téměř 3 letá dcerka viděla, jak studuji stránky na OstraMo o dom. modulech. Prohlásila, že ovál z modulů je její a mám jej přivést domů

Nedám ! :D
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2620
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod zaplef » pon 04 kvě, 2020 1:28 pm

Mcx píše:
zaplef píše:Mimochodem moje téměř 3 letá dcerka viděla, jak studuji stránky na OstraMo o dom. modulech. Prohlásila, že ovál z modulů je její a mám jej přivést domů

Nedám ! :D

Myslel jsem si to :lol:
Uživatelský avatar
zaplef
 
Příspěvky: 165
Registrován: úte 26 dub, 2016 1:55 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod Michal Šuhajda » stř 06 kvě, 2020 9:38 am

Nezbývá než se pustit do vlastního.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod zaplef » stř 06 kvě, 2020 11:19 am

Michal Šuhajda píše:Nezbývá než se pustit do vlastního.

Je to tak.
Teď se rozhoduji čím začít, ale asi zatím jedním přímým modulem 1 metr dlouhý. Asi to bude nejednodušší na začátek.

Chtěl jsem poprosit MCX, zda by byl ochotný vyfotit stavitelnou nohu Ostramo pro výšku 1300/900 mm. Podle fotek usuzují, že se jeden jekl zasouvá do druhého a jistí šroubem, resp. šrouby. Připadá mi to jako nejrozumnější řešení pro ježdění na doma i na setkání a nechce se mi vymýšlet již vymyšlené a osvědčené. Díky.
Uživatelský avatar
zaplef
 
Příspěvky: 165
Registrován: úte 26 dub, 2016 1:55 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod Mcx » stř 06 kvě, 2020 12:26 pm

Ano jsou to dva zasouvané jekly do sebe s navrtanou dírou, je to ocel, tudíž trochu "težší" ale levnější (když vezmu, že na domácích modulech jich mám 32 kousků) , ve Feroně nařežou na rozměr, stačí jen vyvrtat. Nafotím a pošlu.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2620
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod HonzaM » stř 06 kvě, 2020 1:31 pm

V Zababově v sekcích N-scale a N-ČSD používáme rovněž nohy z Jeklů zasouvaných do sebe, ale používáme hliník, 25 mm/ 20 mm - pro stěhování na setkání je každé deko dobré. U nohou, které vlastním, je možné kromě výšek 900 a 1300 mm ještě zkrácení na polovic, což považuji za praktické pro skladování i transport. Jekly je možné koupit u firmy Alfun (www.alfun.cz).
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků

cron