Plzeňské moduly

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod kecu.p » stř 11 črc, 2012 7:49 pm

Podle pamětníků (mimojiné i tvůrce knížky o lokálce) tam kolej nebyla. Je možné, že byla v období 1929 - 1955, kdy by odbočná výhybka překážela manipulačním vlakům při křižování. Podle staré papírové dokumentace, kde byly plánky stanic, včetně dopravny Blahousty, tam žádná výhybka nebyla. Není žádná dokumentace, že existovala. A tak jsou to jen domněnky. 100% kde byla kolej u sila, byly Trpísty - kolej 2a a Bezdružice, kde silo dodnes existuje.
H0 DCC + H0e analog
KŽM Sokolov

ČSD ep. 3 a 4
Uživatelský avatar
kecu.p
 
Příspěvky: 613
Registrován: pon 18 kvě, 2009 8:08 am

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod milan ferdián » stř 11 črc, 2012 8:03 pm

kecu.p píše:Podle pamětníků (mimojiné i tvůrce knížky o lokálce) tam kolej nebyla. Je možné, že byla v období 1929 - 1955, kdy by odbočná výhybka překážela manipulačním vlakům při křižování. Podle staré papírové dokumentace, kde byly plánky stanic, včetně dopravny Blahousty, tam žádná výhybka nebyla. Není žádná dokumentace, že existovala. A tak jsou to jen domněnky. 100% kde byla kolej u sila, byly Trpísty - kolej 2a a Bezdružice, kde silo dodnes existuje.


Já vím,že by byl lepší papírové nebo foto důkaz.Jenže,mrknul jsem i na kontamice.V Cebivi po koleji 2 není ani památky,byla postavena až v roce 1958.Je škoda,že zrovna v inkriminovaném místě je stín a nejde poznat zda tam skutečně byla výhybka a tím kolej,položena k silu.Máš v pravdu v tom,že to jsou jen dohady,ale nechce se mi věřit,že když v Trpístech byla kolej až k silu,že by nebyla i v Cebivu.Logiku to má.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod kecu.p » čtv 12 črc, 2012 4:24 am

Milane ... v Trpístech ta kolej zůstala dodnes ... jen místo sila tu parkují auta místní usedlíků. Problém je ten, že pokud chci dělat jednu epochu, tak tam nemohu dát to co tam už v tu dobu nebylo. Stejně tak bych nemohl dát před dopravnu přejezdník, protože ten je z 90.tých let.
H0 DCC + H0e analog
KŽM Sokolov

ČSD ep. 3 a 4
Uživatelský avatar
kecu.p
 
Příspěvky: 613
Registrován: pon 18 kvě, 2009 8:08 am

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod Michal Šuhajda » čtv 12 črc, 2012 12:31 pm

Vladimír_B píše:Není, z této fotky je to krásně vidět: http://www.bezdruzickalokalka.cz/popis_ ... biv/57.jpg :wink: Délkově by to mohlo vyjít na jednu dlouhou zetku. Oko pozorného pozorovatele si všimne původní reléové skříně u přejezdu, ze které dnes zbyly akurát betonové patky...

Neměl by někdo k zapůjčení metr delší než 5m? Potřeboval bych oměřit otvor vyplněný vzduchem a obalený lávovými kameny, 5m je kratky, diky.


Měřák přítele lasera by Ti nestačil?


Co se týká Cebivi a kolejí k silu, tak ta sila v Cebivi a Trpístech patřila každé jinému spolku (hospodářskému družstvu). Proto nejde předpokládat, že co bylo u jednoho mělo by být i u druhého.
Je možné, že chudší (cebivské) družstvo nedokázalo prosadit (zaplatit) vystavění vlečkové koleje. Taky by se mi tam líbila, i se mi zdá, že tam schází, ale též jsem ji nikde nenašel.
Co se týká věrnosti v různých epochách je to většinou na tvůrci, co je ještě ochotný zkousnout. Například z mého pohladu by zas tak nevadilo, kdyby na modelu kolej "přežila" až do doby vybudování návěstidla, které kvůli tomu vyrostlo blíž u traťové kolej, ale já Cebiv nestavím.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod Vladimír_B » čtv 12 črc, 2012 5:39 pm

Michal Šuhajda píše:Měřák přítele lasera by Ti nestačil?

Stačil, ale dokáže se soustředěný paprsek fotonů odrazit od H2O? Asi né, pokud jsem nechrápal ve fyzice, tak voda paprsek akorát zlomí, na úplný odraz by to chtělo asi nějaké zrcátko... Na druhou stranu je tam 5 čísel vody. A pokud měřím roh zvenku, tak se asi nemám od čeho odrazit. Ptám se blbě, páč jsem takové čudo viděl v praxi před 15 lety naposled... Když tak přes SZ, ať tu neplevelíme, děkuji.
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod sigurd » ned 15 črc, 2012 5:49 pm

Ahoj, otázka mimo téma...dokázali by jsme z Plzeňských modulů postavit, byť i malý layout, kde by se dalo jezdit ze stanice dostanice treba? :wink:
sigurd
 
Příspěvky: 23
Registrován: úte 19 čer, 2012 6:19 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod kecu.p » ned 15 črc, 2012 5:57 pm

zatím nemám nic ... budu muset požádat někoho o vyřezání dřevěných dílů na dopravnu D3 Cebiv
H0 DCC + H0e analog
KŽM Sokolov

ČSD ep. 3 a 4
Uživatelský avatar
kecu.p
 
Příspěvky: 613
Registrován: pon 18 kvě, 2009 8:08 am

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod sigurd » ned 15 črc, 2012 7:33 pm

Kecu.p: napiš Ferdovi... já mam od nej stavebnici modulu s postou cca za 900,-
sigurd
 
Příspěvky: 23
Registrován: úte 19 čer, 2012 6:19 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod kecu.p » ned 15 črc, 2012 7:52 pm

Ferda = Milan Ferdian?? máš to i včetně normovaných čel ?? jaká je délka modulu?
H0 DCC + H0e analog
KŽM Sokolov

ČSD ep. 3 a 4
Uživatelský avatar
kecu.p
 
Příspěvky: 613
Registrován: pon 18 kvě, 2009 8:08 am

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod Vladimír_B » ned 15 črc, 2012 8:04 pm

Ne, Ferda je Ferda a M.F. je M.F. :D nebo se obrať na semzu (Petr D.), ten taky umí vyrábět díly na moduly
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod kecu.p » ned 15 črc, 2012 8:16 pm

ok ... někoho tedy oslovím :)
H0 DCC + H0e analog
KŽM Sokolov

ČSD ep. 3 a 4
Uživatelský avatar
kecu.p
 
Příspěvky: 613
Registrován: pon 18 kvě, 2009 8:08 am

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod saman55 » pon 16 črc, 2012 12:22 pm

kecu.p píše:zatím nemám nic ... budu muset požádat někoho o vyřezání dřevěných dílů na dopravnu D3 Cebiv

Máš tam Micala Šuhajdu ten by ti moh taky asi nějaké čela sehnat, ptal ses ho?
saman55
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 07 říj, 2010 1:35 pm
Bydliště: Žihle - Plzeň sever

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod kecu.p » pon 16 črc, 2012 3:31 pm

už jsem psal semzovi ... tak uvidíme
H0 DCC + H0e analog
KŽM Sokolov

ČSD ep. 3 a 4
Uživatelský avatar
kecu.p
 
Příspěvky: 613
Registrován: pon 18 kvě, 2009 8:08 am

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod milan ferdián » pon 16 črc, 2012 4:23 pm

Vladimír_B píše:Ne, Ferda je Ferda a M.F. je M.F. :D nebo se obrať na semzu (Petr D.), ten taky umí vyrábět díly na moduly


Ano,můžu potvrdit.Nejsme v příbuzenském stavu. :lol:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod BaWiS » pon 16 črc, 2012 4:40 pm

milan ferdián píše:
Vladimír_B píše:Ne, Ferda je Ferda a M.F. je M.F. :D nebo se obrať na semzu (Petr D.), ten taky umí vyrábět díly na moduly


Ano,můžu potvrdit.Nejsme v příbuzenském stavu. :lol:
To sice nejsou, ale často se pletou, teda než já jsem pochopil, kdo je kdo, tak to trvalo a musel jsem je vidět najednou na živo, abych si to zapamatoval :lol:
Uživatelský avatar
BaWiS
 
Příspěvky: 345
Registrován: čtv 27 lis, 2008 8:34 pm
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků