Modul-materiál

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Modul-materiál

Příspěvekod Maňa » stř 30 kvě, 2012 4:12 pm

hele chápu proč jen překližka(buk) ,ale ty profily jsou ,,lehké" proto mě zajimalo zda to tak někdo nemá uděláno.nic víc nic míň... :wink:
začínám moduly-TT epocha IV-V
Uživatelský avatar
Maňa
 
Příspěvky: 71
Registrován: úte 19 črc, 2011 9:51 am
Bydliště: Ostrava - Havířov

Re: Modul-materiál

Příspěvekod milan ferdián » stř 30 kvě, 2012 4:18 pm

Maňa píše:hele chápu proč jen překližka(buk) ,ale ty profily jsou ,,lehké" proto mě zajimalo zda to tak někdo nemá uděláno.nic víc nic míň... :wink:


Na to je jednoduchá odpověď.Postav a referuj,jako pracnost,dostupnost materiálu,cena,praktické výhody a nevýhody.Možná budeš průkopníkem,ale budeš muset vyřešit sám konstrukčně některé uzlové body.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Modul-materiál

Příspěvekod carodej » čtv 31 kvě, 2012 4:51 am

Prakticky - montované duralové profily které používáme na rámy linek nebo výstavních konstrukcí jsou lehké, a o nějaké nestabilitě nemuže být ani řeč. Dokonce bych řekl. že tuhost vuči váze je diametrálně vyšší a konstrukce jednodušší. Podle mne by to vyšlo váhově možná tak na polovinu, pokud počítám s normovanými překližkovými čely a bočnicemi z překližky oproti modulu z 12mm čisté překližky.

Jen tou cenovou relací jsi nejsu tak jistej, že by to bylo levnější ... ale je třeba odskoušet ... :D
TT (z analogu už digitál... ) a šilhání po N ... +malé automodely ...
Uživatelský avatar
carodej
 
Příspěvky: 202
Registrován: ned 10 dub, 2011 3:34 pm
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Modul-materiál

Příspěvekod radekkrupka » čtv 31 kvě, 2012 8:03 am

Jedna věc je asi nosná konstrukce modulu, druhá věc jsou čela a boky. Pokud uděláš rám z kovu a na to nahážeš XPS, boky a čela budou z čeho? Z polystyrenu asi těžko. Já vidím zavedenou konstrukci z překližek praktickou právě tím, že ona řeší obojí...
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Modul-materiál

Příspěvekod Michal Šuhajda » čtv 31 kvě, 2012 11:29 am

alexander píše:Kov na kostre modulu som nevidel ani ja v H0. Treba si uvedomiť jedno, čím ťažší modul, tým väčšie nároky na nohy. modul, ktorý je nestabilný už pri krivom pohľade naň je na oštaru....

Chce to se líp dívat :D
Třeba zababovský "tunel s mostem má konstrukci z jäckelů, dál mě z hlavy napadá depo, futerníky (moduly pro prostup trati dveřmi, tak aby zůstal i průchod) tenkostěnné jäckely nejsou problém, ale jedna ze stanic původně postavená na rámu z jäckelů s 2mm stěnou byla zrušena právě kvůli hmotnosti.
Stará Paka je nan hliníkových profilech, ale co se týká hliníku, duralu apod. tak bych byl opatrný :!: . stará Paka má právě kvůli ALUrámu potíže (jiná roztažnost rámu a kolejí)
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Modul-materiál

Příspěvekod radeksindy » čtv 31 kvě, 2012 1:19 pm

K tomu co napsal Michal lze jen dodat, že i první verze stanice Sychrov byla na kostrách z ocelových profilů. Kvůli různým problémům byla stanice zrušena a vzniká druhá verze na dřevěných rámech.
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Modul-materiál

Příspěvekod male zvire » čtv 31 kvě, 2012 4:54 pm

carodej píše:Jen tou cenovou relací jsi nejsu tak jistej, že by to bylo levnější ... ale je třeba odskoušet ... :D


Pokud bych vzal své zkušenosti z práce kde s Al profily fy. Item děláme tak by jsi za jeden AL modul postavil několik dřevěných - a to máme velkoobchodní ceny.
Nejvyšší forma života je člověk. Nejnižší formou života je člověk který si hraje s vláčky.Holly
Uživatelský avatar
male zvire
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 08 zář, 2010 4:35 pm

Re: Modul-materiál

Příspěvekod carodej » čtv 31 kvě, 2012 9:51 pm

male zvire píše: ...... tak by jsi za jeden AL modul postavil několik dřevěných - a to máme velkoobchodní ceny.


No taky mám ten dojem, i když jsou i levnější profily ... :) ... jediná výhoda možná bude ve snížení přepravní váhy, ale nejsem si jist jestli tohle vyváží všechny ostatní možné nectnosti ...
TT (z analogu už digitál... ) a šilhání po N ... +malé automodely ...
Uživatelský avatar
carodej
 
Příspěvky: 202
Registrován: ned 10 dub, 2011 3:34 pm
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Modul-materiál

Příspěvekod Maňa » sob 02 čer, 2012 6:16 pm

mohu použít tuto překližku na čela? ať zbytečně nekupuji celou tabuli překližky.

http://www.rcpark.cz/preklizky/37298-pr ... n-255.html
Naposledy upravil Maňa dne sob 02 čer, 2012 6:52 pm, celkově upraveno 1
začínám moduly-TT epocha IV-V
Uživatelský avatar
Maňa
 
Příspěvky: 71
Registrován: úte 19 črc, 2011 9:51 am
Bydliště: Ostrava - Havířov

Re: Modul-materiál

Příspěvekod milan ferdián » sob 02 čer, 2012 7:11 pm

Maňa píše:mohu použít tuto překližku na čela? ať zbytečně nekupuji celou tabuli překližky.

http://www.rcpark.cz/preklizky/37298-pr ... n-255.html


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Maňa,neutahuj si z nás.Stále jsi neřekl o jaké čela jde,protože čela jsou normované :!: Něco jiného jsou čela mezi jednotlivými díly celkového modulu.Ale i tak síla materiálu,buk 10mm nebo bříza 12mm.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Modul-materiál

Příspěvekod Maňa » sob 02 čer, 2012 7:43 pm

milan ferdián píše:
Maňa píše:mohu použít tuto překližku na čela? ať zbytečně nekupuji celou tabuli překližky.

http://www.rcpark.cz/preklizky/37298-pr ... n-255.html


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Maňa,neutahuj si z nás.Stále jsi neřekl o jaké čela jde,protože čela jsou normované :!: Něco jiného jsou čela mezi jednotlivými díly celkového modulu.Ale i tak síla materiálu,buk 10mm nebo bříza 12mm.



ano jsou normované proto jsem vybral překližku 10mm na který jsem tady dal odkaz ,proto mě zajimá zda je to vhodný materiál ,jelikož není napsaný BUK ... !!! a čela budou RR 40x114 ...........
začínám moduly-TT epocha IV-V
Uživatelský avatar
Maňa
 
Příspěvky: 71
Registrován: úte 19 črc, 2011 9:51 am
Bydliště: Ostrava - Havířov

Re: Modul-materiál

Příspěvekod semza » sob 02 čer, 2012 7:48 pm

ten odkaz je ale na 1 mm překližku :-)
Stavba prvních modulů HO - trať 160
semza
 
Příspěvky: 275
Registrován: čtv 19 lis, 2009 5:19 am
Bydliště: Plzeň - město

Re: Modul-materiál

Příspěvekod Maňa » sob 02 čer, 2012 7:55 pm

omlouvám se :roll: , mám tu více odkazů ale jak koukám z té stránky tak 8mm bude stejně málo .... ted jdu najdu to co jsem tu chtěl dát :cry:

zde : http://www.drevo-kaplan.cz/preklizka-10 ... truhlarska je to smrk...
začínám moduly-TT epocha IV-V
Uživatelský avatar
Maňa
 
Příspěvky: 71
Registrován: úte 19 črc, 2011 9:51 am
Bydliště: Ostrava - Havířov

Re: Modul-materiál

Příspěvekod Luděk » ned 03 čer, 2012 2:47 pm

Zajdi si do nejbližšího stolařství, většinou ti nařežou a prodají přímo tebou požadovaný rozměr.
Uživatelský avatar
Luděk
 
Příspěvky: 201
Registrován: pát 09 pro, 2011 5:29 pm
Bydliště: Brno

Re: Modul-materiál

Příspěvekod Maňa » pon 18 čer, 2012 6:31 pm

tak zkouším první modul ,materiál je smrk(docela měkké dřevo) ,ale..... výsledek je vidět zde!



IMAG0172.jpg
začínám moduly-TT epocha IV-V
Uživatelský avatar
Maňa
 
Příspěvky: 71
Registrován: úte 19 črc, 2011 9:51 am
Bydliště: Ostrava - Havířov

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků