hledam stanici na modul

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: hledam stanici na modul

Příspěvekod kubbajs » pon 21 kvě, 2012 6:48 pm

Taky bych přišel s troškou do mlýna. Navrhoval bych stanici Černovice u Chomutova. Stanička na Buštěhradské dráze z Chomutova přes Vejprty do Německa. Nevím jakou epochu chceš dělat. Byl tam zajímavý provoz. Vlaky s uhlím do Německa, rašelina z Hory sv. Šebestyána, z Měděnce nevím co (je tam důl, asi měď) a kromě osobáků do Vejprt i ryhlík do Německa. Asi Praha - Lipsko. Vím o čtyřech vlečkách, ikdyž nevím jestli se vyskytovaly současně. Jedna k ZZN, tam se dokonce muselo jezdit úvratí přes jinou vlečku, to nevím kam byla. Třetí vlečka byla do SSž, tam se asi vozil štěrk a já nevím co na výrobu asfaltu. A pak tam byly dvě koleje které vedly jen kousek od stanice. Asi rampy. Toť vše.
TT, V.epocha ČD, asi digitál, (zatím jen v hlavě a teď už i v Milanově knize)
Uživatelský avatar
kubbajs
 
Příspěvky: 177
Registrován: stř 16 led, 2008 7:12 pm

Re: hledam stanici na modul

Příspěvekod MartinMach » úte 22 kvě, 2012 6:40 am

A nebo Praha Modřany
jsou tam (tedy spíš byly) vlečky do Sigmy, EŽ Praha+Modřanská potrubní, Cukrspol a Nestlé
tedy dohromady 4 vlečky, ale v současnosti se na nádraží odstavují Eas vagony (pravděpodobně dlouhodobě) a vlečky jsou již neprovozní
Ještě loni v létě byla vlečka EŽ Praha funkční a stála tam drátenická souprava, letos je budova s vymlácenými okny a již bez soupravy

Akorét bude asi problém s délkou stanice
MartinMach
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon 15 srp, 2011 10:58 am

Re: hledam stanici na modul

Příspěvekod milan ferdián » úte 22 kvě, 2012 6:43 am

Ona taková pidi stanice s hodně vlečkami existuje,ale tu mám již já. :mrgreen:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: hledam stanici na modul

Příspěvekod zdeno » úte 22 kvě, 2012 7:13 am

Jozo Kiss mne laka na trat Kralovany - Trstena. Pokud nekdo mate nakresy stanic na teto trati, tak mi je hodte na mail.
Jedna se o stanice Trstena, Nizna, Tvrdosin, Parnica. Ja uz si potom vyberem.

dika moc
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: hledam stanici na modul

Příspěvekod milan ferdián » úte 22 kvě, 2012 8:16 am

zdeno píše:Jozo Kiss mne laka na trat Kralovany - Trstena. Pokud nekdo mate nakresy stanic na teto trati, tak mi je hodte na mail.
Jedna se o stanice Trstena, Nizna, Tvrdosin, Parnica. Ja uz si potom vyberem.

dika moc


No tak to je problém.Z naší české strany,těžko bude někdo disponovat nákresy slovenských stanic,jedině u vás. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: hledam stanici na modul

Příspěvekod carodej » čtv 24 kvě, 2012 4:58 am

zdeno píše:Jozo Kiss mne laka na trat Kralovany - Trstena. ..........


Zajímavý je úsek za Kralovanmi - výjazd z tunelu a bývalý lom a Párnica ( od závor po odbočku na vlečku do Istebného ). Uvažoval som že to budeme robiť s deckami na krúžku, no zdá sa mi že by to zatiaľ nezvládli. Ale určite to bude aj po skrátení na pár modulov - nie na jeden alebo 2. Zvyšok trate sa mi zdá dosť chudobný. Keď aj zmenšíš terén v pomere 1:2 tak priemyselné objekty máš obvykle mimo šírku modulu. Istebné by tam síce malo halu ... ale to bude skôr o budovách ako o trati.
TT (z analogu už digitál... ) a šilhání po N ... +malé automodely ...
Uživatelský avatar
carodej
 
Příspěvky: 202
Registrován: ned 10 dub, 2011 3:34 pm
Bydliště: Dolný Kubín

Re: hledam stanici na modul

Příspěvekod wendycrx » sob 26 kvě, 2012 5:59 pm

No nevim kde na 3-4kolejné stanici budeš hledat spoustu vleček,ale pěkné stanice které by se daly udělat v modelu jsou na posázavském pacifiku.. Např.Ledeč nad Sázavou,Kácov nebo třeba Vranné nad Vltavou apod.Sám jsem chtěl stavět stanici Zruč nad Sázavou,ale nevychází to délkově,ale je to obrovská škoda neboť dopravní situace jsou tam přímo luxusní.
wendycrx
 
Příspěvky: 132
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:10 pm

Re: hledam stanici na modul

Příspěvekod carodej » ned 27 kvě, 2012 5:24 am

Ináč velmi zaujímavá stanička s pekným okolím a nákladiskom ˇa nádhernou starou budovou je Ľubochňa. Ale bohužiaľ je to na koridore ... teda dvojkoľajka vstup aj výstup.

Na stanicu bola do roku 1960 napojená aj prvá elektrická lesná železnica s vlastným napájaním z malej vodnej elektrárne. Bohužiaľ tento nádherný unikát bol zničený hlúpym rozhodnutím úradníkov. Viac tu http://rail.sk/arp/slovakia/history/h481.htm . Foto hlavnej stanice tu: http://archiv.station.zoznam.sk/station ... 2389926413 alebo http://www.zelfoto.sk/stanice/kl/lubochna.htm

Keď sa vyjde na vyhliadku nad Ľubochňou za slnečného dňa - otvorí sa pohľad smerom na Ružomberok a človek má pocit akoby sa díval na miniaturizovanú krajinku kde sa hýbu minivláčiky a autíčka ... :)
TT (z analogu už digitál... ) a šilhání po N ... +malé automodely ...
Uživatelský avatar
carodej
 
Příspěvky: 202
Registrován: ned 10 dub, 2011 3:34 pm
Bydliště: Dolný Kubín

Re: hledam stanici na modul

Příspěvekod MartinP » pát 01 čer, 2012 10:23 pm

Litovel - 4 koleje , dopravní koleje cca 200 m , sladovna ,cukrovar, strojírenský podnik s městskou teplárnou
Litovel předměstí - odbočná stanice, 4 koleje cca 200 m , pivovar ,uhelné sklady , ACHP , remíza ,
Heřmanova huť - 2 kolejná koncová stanice, cca do 200 m + 4 vlečkové koleje do skláren , SUPER námět
Mladeč u Litovle - koncová stanice , 3 koleje , 2 vlečky
Nový Jičín - absolutní bomba , 3 koleje a vleček jak nasr...ch , ale muselo by se to dělat ve 3.ep. 50 léta
Olomouc Nová ulice - asi 4-5 vleček , sladovna, uhelné sklady , obchodní balírny,městaská plynárna,....
Chrudim město - 6 vleček , VOP,cukrovar,lihovar,uhelné sklady ,sladovna, ZZN ( silo )
a spousta dalších
MartinP
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte 01 led, 2008 7:00 pm
Bydliště: Lipník n/B

Re: hledam stanici na modul

Příspěvekod milan ferdián » sob 02 čer, 2012 1:16 pm

Já si myslím,že Zdeno by rád stanici ze svého kraje nebo ne ? :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: hledam stanici na modul

Příspěvekod Rozsíval Jaroslav » ned 03 čer, 2012 12:19 pm

Prostějov hlavní nádraží. Vlečky do uhelných skladů, 2 do bývalého Agrostroje, Vlečka do Sladoven, bývalé Vitany, ZZN, Železáren, OP.
Z místního nádraží v PV je sice jedna vlečka, ale vedla kolem skladu, přes stavebniny, přes sběrnu surovin, k Starorežné. Na cestě točna, kde se dal vůz otočit a odvézt do Sladoven.

Kostelec na Hané - vlečka do uhelných skladů, vlečka do vojenského opravárenského závodu. Na nádraží jsou koleje pro odstavení transportů voj. techniky a cisteren s PHM pro VOZ.
HO - analog
Rozsíval Jaroslav
 
Příspěvky: 166
Registrován: stř 25 úno, 2009 8:12 am
Bydliště: Prostějov

Předchozí

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků