Modulová stanice Krumvíř

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Modulová stanice Nedvědice

Příspěvekod airwar » ned 15 dub, 2012 10:12 am

milan ferdián píše:V tom případě nechápu,proč stavíš stanici Kobylí ? Měl jsi jedinečnou šanci vybudovat svoji reálnou představu stanici Nedvědice ?! Jestli acer je jak náš Vojtas,tak nevím.Má před sebou děvčata,školu a jiné zájmy :mrgreen: :wink:


Stavím Mutěnice, Kobylí staví Tomáš Cádrik... Ale přiznávám že Nedvědice mě lákali ale právě proto že je to pokud jde o tvar a terén takto komplikovaná stanice odsunul jsme to na období kdy budu mít více modelářských zkušeností.

Nehledě na to že Nedvědice se nenachází na naší klubové trati 255 a neseděli by mě dfo konceptu. A v neposlední míře postavit kvalitně Mutěnice a k tomu i Mutěnický triangl, byť v rozměrové redukci 1.2 bude práce na sakra dlouhou dobu: http://www.tomashora.cz/soubory/Mutenice+triangl.jpg

PS: stanice je 1.1, tiangl v redukci 1:2, i tak má jen ten triangl 3,2 x 1,7 metru.
Naposledy upravil airwar dne ned 15 dub, 2012 11:10 am, celkově upraveno 1
TT, I a II. epocha, jihomoravská lokálka, začátek dvacátého století
Uživatelský avatar
airwar
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 07 led, 2010 11:07 am
Bydliště: Brno-Bosonohy

Re: Modulová stanice Nedvědice

Příspěvekod airwar » ned 15 dub, 2012 10:39 am

milan ferdián píše:
radekkrupka píše:Chlapi, neřešme tady modelové království, ale acerovu stanici...


To byl jen vedlejší produkt diskuse :mrgreen: .No zde fakt záleží jak se k celému projektu postaví acer,protože vyvstává otázka,zda si nevzal na své bedra příliš velké sousto,když se rozhodl prezentovat stanici na setkáních.I když kluci slíbili kýženou pomoc.


Ano to je klíčová otázka jaké je Acerova přesná představa, jaké jsou jeho prostorové možnosti, protože se zdá že chce stanici provozovat i doma. A také je to věc času a financí.
TT, I a II. epocha, jihomoravská lokálka, začátek dvacátého století
Uživatelský avatar
airwar
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 07 led, 2010 11:07 am
Bydliště: Brno-Bosonohy

Re: Modulová stanice Nedvědice

Příspěvekod milan ferdián » ned 15 dub, 2012 8:03 pm

Díval jsem se na tvoje Mutěnice.Ty výhybky co máš na spojích mezimodulů stanice,to není dobré.Vidím sice,že si je umístil doprostřed spoje,ale budeš muset řezat výhybky ?
Acer tu byl,ale nic nekomentoval.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Modulová stanice Nedvědice

Příspěvekod Tomas_C. » ned 15 dub, 2012 8:56 pm

Milane to mi takhle normálně řežeme výhybky... :D
Co myslíš jak dopadne tato spojka v kobylí.... http://files.model-railway.webnode.cz/200000663-2600426fa9/IMG_0391.jpg
S Acerem komunikuji po SZ...někam ho dotlačím jestli s toho ovšem vzniknou ty Nedvědice to se ještě uvidí.
TT, V-VI epocha,CZ-DE příhraničí,
http://model-railway.webnode.cz
www.ModulyBrno.cz
Uživatelský avatar
Tomas_C.
 
Příspěvky: 444
Registrován: stř 10 úno, 2010 1:05 am
Bydliště: Brno

Re: Modulová stanice Nedvědice

Příspěvekod milan ferdián » pon 16 dub, 2012 6:28 am

Tomas_C. píše:Milane to mi takhle normálně řežeme výhybky... :D
Co myslíš jak dopadne tato spojka v kobylí.... http://files.model-railway.webnode.cz/200000663-2600426fa9/IMG_0391.jpg
S Acerem komunikuji po SZ...někam ho dotlačím jestli s toho ovšem vzniknou ty Nedvědice to se ještě uvidí.


No pro mě to byl těžký oříšek.Při navrhování stanice Lipová,dle skutečných podkladů,jsem se snažil vyhnout,aby výhybky byly na spojích a dalším důvodem,mám hlavní osu stanice vytočenou několika minutami,abych dodržel minimální poloměr R1000mm na vycházejících traťových kolejí.Jen jednu kolej jsem položil přes spoj,protože byla v oblouku (lokomotivní kolej) a říznul.Výsledek děs,buď již nemám pevnou ruku nebo jsem nešika.U stanice jsem postupoval metodou,položení kolejí s přesahem přes spoj,po uschnutí lepidla,srovnání a decentní zabroušení.Tak jsem postupoval u všech spojů.Kupodivu vše sedí,mimo tu lokomotivní kolej,kde je kapku větší mezera :oops:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Modulová stanice Nedvědice

Příspěvekod acer20 » pon 16 dub, 2012 12:57 pm

Zdar
pane Ferdiáne můžete mi poslat jestli jste někde našel plánek kde je ta kolejová spojka a to skladiště.
No o ohledně mé stanice komunikuji z kluky z Moduly Brno tak se domlouváme jak to postavit tak aby to bylo kompktibilní z Zababovem a také s Moduly Brno. Měli by mi nakreslit plánek a já se podle toho rozhodnu jestli tu stanici budu stavět nebo ne podle toho jestli se vyjde něják s prostorem a jak to bude vypadat podle toho to buď budu stavět nebo ne a jestli to budu stavět tak se přidám ke klubu Moduly Brno.
acer20
 
Příspěvky: 24
Registrován: sob 20 lis, 2010 2:57 pm

Re: Modulová stanice Nedvědice

Příspěvekod milan ferdián » pon 16 dub, 2012 3:08 pm

acer20 píše:můžete mi poslat jestli jste někde našel plánek kde je ta kolejová spojka a to skladiště

Bohužel kolejový plánek této stanice nemám.Skladiště s rampou a výhybkové spojení lze vidět v publikaci "Železniční trať Německý Brod - Brno na starých pohlednicích",strana 94,barevné foto,stav roku 1915,chybí zde ještě kolej 3.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Modulová stanice Nedvědice

Příspěvekod airwar » pon 16 dub, 2012 3:33 pm

milan ferdián píše:Díval jsem se na tvoje Mutěnice.Ty výhybky co máš na spojích mezimodulů stanice,to není dobré.Vidím sice,že si je umístil doprostřed spoje,ale budeš muset řezat výhybky ?
Acer tu byl,ale nic nekomentoval.


Bohužel to jinak nešlo, Mutěnice z předtrianglové éry mají takto komplikované zhlaví a lépe se to poskládat nedalo, všechny kolejové pruty jsou na hraně rámu fixovány minimálně dvakrát, takže by uhnout neměli, čtyři dosud postavené rámy jsou zatím bezproblémově sjízdné, teď pokládám to rozbočení na Hodonín a Kyjov. Nějaký fuk ve spoji musí být i z technologických důvodů, pravidla hovoří o tom že kolejový prut by měl být 0,2 mm za hranou rámu, takže mezi rámy v kolejích je vždycky cca. 0,4-0,5 mm mezera, na sjízdnost to nemá žádný zásadní vliv. Konečně přerušení napájecích úseků jsou plus mínus podobně široké.

Sestavoval jsem to vždy po jednotlivých modulech a na hranách to proti sobě při lepení výškově a směrově fixoval: http://www.tomashora.cz/wp-content/gall ... ce_053.jpg. Přemýšlel jsem i o možnosti stavět ty vyhybky přes rám a řezat to až po uložení, ale nedělají tak dlouhé pruty aby mě to vyšlo na dva až tři moduly v kuse. Ono poskládat tři vyhybky a čtyři koleje jako monoblok z průchozích prutů bylo i v rámci jednoho modulu docela náročný úkol: http://www.tomashora.cz/wp-content/gall ... ce_048.jpg . :D
TT, I a II. epocha, jihomoravská lokálka, začátek dvacátého století
Uživatelský avatar
airwar
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 07 led, 2010 11:07 am
Bydliště: Brno-Bosonohy

Re: Modulová stanice Nedvědice

Příspěvekod airwar » stř 18 dub, 2012 7:54 pm

Tak jsem si dal tu práci a pro kolegu modeláře jsem namaloval takovou jednoduchou skicu Nedvědic, je možné si ji stáhnout či prohlédnout zde: http://www.tomashora.cz/soubory/Nedvedice_TT.jpg

Vysvětlení k obrázku, to co je černou barvou je skutečný tvar kolejí po zmenšení do velikosti TT, taktéž rozměry černou barvou jsou rozměry po zmenšení do TT, stanice vychází obrovská 6,2 x 4 metry, na to chce mít stodolu. Šedý podtisk pak ukazuje "modulový pás" široky 40 cm.

To co je červené je stanice po zmenšení do TT a redukci 1:2, takže vlastně zmenšeno v měřítku 1:240, pochopitelně zmenšit lze délku a rádius kolejí, ale rozestupy musí být 40 mm, stejně tak budovy nelze zmenšovat. Růžový pás pak opět ukazuje jak by vycházely moduly o šířce 40 cm.

Upřímně se domnívám že Nedvědice nejsou vhodnou předlohou pro modelovou stanici, jednak jsou příliš velké (délka cca 720 metrů), a i to že jsou v oblouku vzhled stanice při redukci dost komplikuje. Redukce 1:2 je maximum a přitom si myslím že už se dost zásadně podepíše na vzhledu stanice. To co je jinak elegantní dlouhou stanicí v oblouku se po redukci stane divným hybridem s přerostlýma budovama a s krátkými nástupišti.

Myslím že modelově ztvárnitelné jsou ideálně stanice s délkou 200-300 metrů, maximem pak 400 metrů, ztvárňovat cokoli delšího už vyžaduje buďto tu stodolu a nebo to člověk musí dělat s tím že prostě vytvoří karikaturu skutečné stanice, což mě bzhledem k vynaloženému času a penězům příjde jako plýtvání.
TT, I a II. epocha, jihomoravská lokálka, začátek dvacátého století
Uživatelský avatar
airwar
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 07 led, 2010 11:07 am
Bydliště: Brno-Bosonohy

Re: Modulová stanice Nedvědice

Příspěvekod acer20 » čtv 19 dub, 2012 5:37 am

zdar
Ja nevím myslím že to vyšlo dobře při te redukci. Ja bych počkal co na to řeknou kluci tady na fóru.
acer20
 
Příspěvky: 24
Registrován: sob 20 lis, 2010 2:57 pm

Re: Modulová stanice Nedvědice

Příspěvekod milan ferdián » čtv 19 dub, 2012 5:44 am

Nebylo by rozumější zkrátit délku koleje 3.Vložit původní kolejovou spojku mezi kolejí 2 a 4 a držet se normované délky 1200 mm na nejkratší koleji.Nebo realizovat stanici jen o těch třech kolejí,samozřejmě otázkou je kdy byla kolej 3 přistavena.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Modulová stanice Nedvědice

Příspěvekod Tomas_C. » čtv 19 dub, 2012 7:54 am

Za sebe říkám ano redukce 1:2 bude karikaturou...ideál by ještě bylo 1:1,5.
Je na zpracovateli jak se rozhodne, ale dle mého je to na začátek velké sousto. V 16 letech (promiň za vyzrazení věku) bych opravdu začal nějakýma traťovýma modulama a řekněme v 25 bych se pustil do něčeho velkýho.
Je to ovšem vše na tobě, trošku nám chybí nastínění tvých možností...finančních i prostorových. Nějaký námět zapadajíc do naší modulovky by jsme Ti jistě našli, takže se neupínej jen na ty Nedvědice. Ale na druhou stranu mít pro sebe doma na kolejišti tuto karikaturu tak Ti ostudu neudělá...Jde o to pro koho to chceš stavět a zda-li jseš schopen to někdy dokončit.
TT, V-VI epocha,CZ-DE příhraničí,
http://model-railway.webnode.cz
www.ModulyBrno.cz
Uživatelský avatar
Tomas_C.
 
Příspěvky: 444
Registrován: stř 10 úno, 2010 1:05 am
Bydliště: Brno

Re: Modulová stanice Nedvědice

Příspěvekod milan ferdián » čtv 19 dub, 2012 8:50 am

No něco již víme o kolegovi acerovi.Viz moje připomínky o něco výše.Když bych to rozebral,tak co se týká financi asi stejně na tom jak vojtas.Ten začínal se stanici Brandýs nad Labem,ale pokračuje aspoň zn.Polná.Časově,to je dnes velmi drahé zboží.Záleží na něm,ale přikláním se k tomu,co píše kolega Tomas_C.Existují velmi malé a zajímavé stanice,které se ti vejdou do pokojíčku,jako příklad můžu uvést stanici Cebiv nebo z tvého okolí,by se určitě něco našlo,třeba toto.
Přílohy
Kopie - Násedlovice.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Modulová stanice Nedvědice

Příspěvekod MirekTT » čtv 19 dub, 2012 9:22 am

milan ferdián píše:z tvého okolí,by se určitě něco našlo,třeba toto.



OFF topic: By mě zajímalo, proč to nezůstalo Násedlovicema a přejmenovali to na Uhřice u Kyjova, které jsou od toho nádraží ještě dál, než od Násedlovic trochu vzdálenější Žarošice. Že by úprava katastrálních hranic? Ty Násedlovice jsou opravdu nejblíž.

O tom, že Uhřice u Kyjova je "pan" námět na modulovku, nemusíme polemizovat. Hodně zajímavého rozmanitého provozu na malém prostoru. Navíc nevím o nikom, kdo by ji v téčku stavěl.

Ale do začátku doporučuju traťový modul, nebo alespoň vjezdový k chystané stanici. Stanicí bych rozhodně nezačínal.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Modulová stanice Nedvědice

Příspěvekod acer20 » čtv 19 dub, 2012 3:06 pm

My jsem si psali z Tomášem C. že začnu mimostaniční modulem a udělám klidně dva. Uplný začátečník nejsem Chodím do KMŽ Brno kde právě stanici Násedlovice(Uhřice u Kyjova) staví už mají položené koleje a já pomáhám se stavěním této stanice takže asi bych jí doma znovu nestavěl. Poraďte prosím nějakou jinou stanici která by se dala zakoponovat do sestavy Moduly Brno.
Dík za odpověď
acer20
 
Příspěvky: 24
Registrován: sob 20 lis, 2010 2:57 pm

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron