Modulová stanice Krumvíř

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Modulová stanice Nedvědice

Příspěvekod airwar » čtv 19 dub, 2012 4:22 pm

milan ferdián píše:Nebylo by rozumější zkrátit délku koleje 3.Vložit původní kolejovou spojku mezi kolejí 2 a 4 a držet se normované délky 1200 mm na nejkratší koleji.Nebo realizovat stanici jen o těch třech kolejí,samozřejmě otázkou je kdy byla kolej 3 přistavena.


Zkrátit kolej tři? Na jako délku? Ona byla dříve kratší? Já nevím, ale co mě paměť slouží tak ta kolej tři tam je v této podobě minimálně od roku 1985, Spojka mezi 2 a 4 kolej se vložit dá, nevím přesně kde byla ale to by se dalo odhadnout. 1200 mm nejkratší kolej je krásná idea ale při redukci 1:2 vychází užitná délka koleje 2 stěží 90 cm. Jistě šlo by to redukovat méně, TomášC zmínil cca. 1:1,5, to je i podle mě maximum kam se dá jít, ale pak stanice bude zabírat plochu 4,2 x 2,7 metru, a to podle mě není to co by Acer chtěl.

Podle mě se tyhle velké a dlouhé stanice na modelové ztvárnění prostě nehodí, protože buďto člověk potřebuje opravdu velký prostor a dodávku, a nebo postaví paskvil jako mnozí stavitelé před ním. Ideální podle mě je stanice o délce 200-300 metrů, tam se nemusí nic redukovat a prostoru na vxyblbnutí je dost a dost.

Pokud Acer chce něco co by se hodilo k Brněnskému projektu tak na tratích 256 a 257 je několik malých lokálkových stanic které by stáli za stvárnění.

Například menší:
http://www.naskyjov.estranky.cz/img/ori ... e-dvur.jpg
http://www.naskyjov.estranky.cz/img/ori ... milice.jpg
http://www.naskyjov.estranky.cz/img/ori ... rumvir.jpg

Krumvíř má nádhernou staniční budovu.

A nebo o trochu větší:
http://www.naskyjov.estranky.cz/img/ori ... borice.jpg
http://www.naskyjov.estranky.cz/img/ori ... ubnany.jpg

Speciálně Dubňany by mohly být hodně zajímavé, protože k nim ústilo hodně vleček s uhlím, což by bylo modelově v budoucnu také zajímavé.

Velikostí tstanic se nenechte poplést, většina je na výkrese na délku redukována v poměru 1:2, takže ve stutečnosti jsou koleje 2x delší oproti šířce (opticky).
TT, I a II. epocha, jihomoravská lokálka, začátek dvacátého století
Uživatelský avatar
airwar
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 07 led, 2010 11:07 am
Bydliště: Brno-Bosonohy

Re: Modulová stanice Nedvědice

Příspěvekod acer20 » čtv 19 dub, 2012 6:22 pm

Já vím že Krumvíř má pěknou staniční budovu mi ho máme na TT-čkové modulovce v KMŽ Brno já sem nad Krumvířem uvažoval je to docela pěkná malá stanice ale malá mi ji máme dle skutečné délky kolejí v KMŽ a s osobákem sem ti tam vlezou jen tři malé vagony k nástupišti víc ne ale hodně mě zaujali ty Dubňany, kvůli tomu jak si říkal kvůli zajímavé nákladní dopravě a taky by se v té stanici dobře manipulovalo je to pěkná stanice a jestli jsem dobře počítal tak by v měřítku TT od 1 vyhýbky po poslední vyhýbku to vychází 2,5 metru a to jsem mi na můj prostor vleze. Akorát sem moc nepochopil tu vlečku která je tam zaznačená čárkovaně a tečkovaně co to znamená ?
Dík za odpověď
acer20
 
Příspěvky: 24
Registrován: sob 20 lis, 2010 2:57 pm

Re: Modulová stanice Nedvědice

Příspěvekod milan ferdián » čtv 19 dub, 2012 6:51 pm

1200mm je dána normou TTsekce užitná délka staniční koleje na vedlejších tratí od námezníku k námezníku nebo od návěstidla k návěstidlu.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Modulová stanice Nedvědice

Příspěvekod saman55 » čtv 19 dub, 2012 7:29 pm

acer20 píše: Uplný začátečník nejsem Chodím do KMŽ Brno kde právě stanici Násedlovice(Uhřice u Kyjova) staví už mají položené koleje a já pomáhám se stavěním této stanice takže asi bych jí doma znovu nestavěl.

Zdravím,
nebyl by nějaký kontakt na někoho kdo pro tuto stanici dával dohromady podklady.Stavím ji v H0 a každé poznání a konfrontace s tím co mám já by se hodila. V jakém jste roce ztvárnění stanice.Je to trochu mimo tuto mísu, ale nedalo mi to nezeptat se.Dík a ještě jednou se omlouvám
saman55
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 07 říj, 2010 1:35 pm
Bydliště: Žihle - Plzeň sever

Re: Modulová stanice Nedvědice

Příspěvekod acer20 » pát 20 dub, 2012 12:31 pm

to saman55: podívej se na naše web stránky www.kmz-brno.cz a my jsme podklady pro stanici dávali všichni do hromady když tak mi potom pošli SZ. ja ti napíšu kontakt na toho který ty podklady má.
Hledám na webu a našel sem tuto stránku: http://www.railtrains.sk/modules/AMS/ar ... toryid=488 je tam Důl 1. Máj II. který měl vlečku právě do Dubňan jde tam vidět nakládka i co tam jezdilo (zajímavé je že tam jezdil i Sergej) jinak když se podíváte na google mapy dáte si leteckou mapu tak uvidíte celý areál i s vlečkou k žst. Dubňany ale ta nakládka tam není. A ještě bych se chtěl zeptat provoz ve stanici Dubňany je ukončen nebo ne ?
acer20
 
Příspěvky: 24
Registrován: sob 20 lis, 2010 2:57 pm

Re: Modulová stanice Nedvědice

Příspěvekod airwar » pát 20 dub, 2012 2:42 pm

milan ferdián píše:1200mm je dána normou TTsekce užitná délka staniční koleje na vedlejších tratí od námezníku k námezníku nebo od návěstidla k návěstidlu.


Přesněji minimální délka na kterou jde užitnou délku koleje zkrátit. Vyjimkou jsou stanice které jsou i bez skracování kratší, třeba Poštorná, tma se pochopitelně ponechá kratší užitná délka než je těch 120 cm.

acer20 píše:Já vím že Krumvíř má pěknou staniční budovu mi ho máme na TT-čkové modulovce v KMŽ Brno já sem nad Krumvířem uvažoval je to docela pěkná malá stanice ale malá mi ji máme dle skutečné délky kolejí v KMŽ a s osobákem sem ti tam vlezou jen tři malé vagony k nástupišti víc ne ale hodně mě zaujali ty Dubňany, kvůli tomu jak si říkal kvůli zajímavé nákladní dopravě a taky by se v té stanici dobře manipulovalo je to pěkná stanice a jestli jsem dobře počítal tak by v měřítku TT od 1 vyhýbky po poslední vyhýbku to vychází 2,5 metru a to jsem mi na můj prostor vleze. Akorát sem moc nepochopil tu vlečku která je tam zaznačená čárkovaně a tečkovaně co to znamená ?
Dík za odpověď


To máš vždy něco za něco. Ty první staničky jsou relativně malé, ale pokud je budeš stavět sám tak ti zaberou relativně hodně času. Michal Bernátek od nás staví bořetice, což je něco Stanice stejného typu a je po roce občasné práce cca. v polovině. Já jsme s Mutěnicema po třičtvrtě roku práce pořád na začátku. Pravda oba to máme jako občasného koníčka, když povinnosti dovolí. Na druhou stranu potřebujeme nějak extrémně dlouhé vlaky? Na lokálce tahali mašiny maximálně 2-3 rybáky, či motorák přípojný vůz.

Ten Krumvíř jak koukám má užitnou délku 120 metrů, takže po přepočtu 100 cm, tma už se vleze slušnej osobáček či manipulák.

U Dubňan si myslím že to čárkované značení značí, že se nejednalo o standartní rozchod ale takovoutu průmyslovou úzkokolejku. Jinak Dubňany už jsou poměrně velká porce, tak počítej, že pokud do toho půjdeš, nebude to hned.
TT, I a II. epocha, jihomoravská lokálka, začátek dvacátého století
Uživatelský avatar
airwar
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 07 led, 2010 11:07 am
Bydliště: Brno-Bosonohy

Re: Modulová stanice Nedvědice

Příspěvekod airwar » pát 20 dub, 2012 2:54 pm

acer20 píše:to saman55: podívej se na naše web stránky http://www.kmz-brno.cz a my jsme podklady pro stanici dávali všichni do hromady když tak mi potom pošli SZ. ja ti napíšu kontakt na toho který ty podklady má.
Hledám na webu a našel sem tuto stránku: http://www.railtrains.sk/modules/AMS/ar ... toryid=488 je tam Důl 1. Máj II. který měl vlečku právě do Dubňan jde tam vidět nakládka i co tam jezdilo (zajímavé je že tam jezdil i Sergej) jinak když se podíváte na google mapy dáte si leteckou mapu tak uvidíte celý areál i s vlečkou k žst. Dubňany ale ta nakládka tam není. A ještě bych se chtěl zeptat provoz ve stanici Dubňany je ukončen nebo ne ?


Bohužel ukončen a koleje jsou už buďto sneseny, nebo je to letos na jaře čeká, myslím že tam chtějí místo kolejí udělat cyklostesku.
TT, I a II. epocha, jihomoravská lokálka, začátek dvacátého století
Uživatelský avatar
airwar
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 07 led, 2010 11:07 am
Bydliště: Brno-Bosonohy

Re: Modulová stanice Nedvědice

Příspěvekod acer20 » pát 20 dub, 2012 6:55 pm

Já si myslím že stejně začnu Krumvířem to bude asi nejlepší volba a navíc sem se podílel na jeho stavbě v KMŽ takže už spoustu věcí vím. Sice je to trochu předčasně ale chtěl bych se zeptat jestli nevíte jestli se dá někde sehnat stavebnice nebo už složená staniční budova Krumvíře já totiž neumím stavět staniční budovy kocoura z leptu postavím ale s papírem mi to prostě nejde zkoušel jsem v KMž Brno stavět staniční budovu na Uhřice u Kyjova a ani se neptejte jak to dopadlo. Takže prosím nevíte kde by se dala sehnat Staniční Budova Krumvíře ?
Díky za odpověď
PS: asi si teď všichni myslíte že jsem lempl.
acer20
 
Příspěvky: 24
Registrován: sob 20 lis, 2010 2:57 pm

Re: Modulová stanice Nedvědice

Příspěvekod MirekTT » pát 20 dub, 2012 7:13 pm

O staniční budově zatím nepřemýšlej, než na ní dojde, vyřešíme to. Něco plánujem a se stavbou ti pomůžem. Zatím seber síly popřemýšlej nad dřevem na moduly Krumvíře, zkus si to načrtnout, rozvrhnout, co s tím budeš dělat doma, zdali jen skladovat nebo i jezdit, jaké ovládání, jaké kolejivo, jak budeš řešit vjezdy atd. Až budeš mít jasno v tomhle, můžem přemýšlet nad stavbami. Budovy jsou to poslední, nejprve to musí být spolehlivé a sjízdné.

Jinak Dubňany už asi nejsou: http://www.mutenice-kyjov.cz/news/bestia-triumphans/
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Modulová stanice Nedvědice

Příspěvekod acer20 » pát 20 dub, 2012 7:18 pm

No stanice je málá takže doma to provozovat budu a kolejivo něco co používáte vy (MOduly Brno) a načtrtnu si to doma na 100%
acer20
 
Příspěvky: 24
Registrován: sob 20 lis, 2010 2:57 pm

Re: Modulová stanice Nedvědice

Příspěvekod MirekTT » pát 20 dub, 2012 7:21 pm

Já jako asi jedinej jedu na Tilligu, kluci mají CODE 75, což doporučuju, a minimálně EW2.
A pomalu začni uvažovat o přejmenování vlákna, Nedvědice už asi ne.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Modulová stanice Nedvědice

Příspěvekod milan ferdián » pát 20 dub, 2012 7:58 pm

MirekTT píše:Já jako asi jedinej jedu na Tilligu, kluci mají CODE 75, což doporučuju, a minimálně EW2.
A pomalu začni uvažovat o přejmenování vlákna, Nedvědice už asi ne.


Tak mi dejte vědět,jak se vlákno vlastně má správně jmenovat 8)
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Modulová stanice Nedvědice

Příspěvekod airwar » sob 21 dub, 2012 4:27 am

acer20 píše:Já si myslím že stejně začnu Krumvířem to bude asi nejlepší volba a navíc sem se podílel na jeho stavbě v KMŽ takže už spoustu věcí vím. Sice je to trochu předčasně ale chtěl bych se zeptat jestli nevíte jestli se dá někde sehnat stavebnice nebo už složená staniční budova Krumvíře já totiž neumím stavět staniční budovy kocoura z leptu postavím ale s papírem mi to prostě nejde zkoušel jsem v KMž Brno stavět staniční budovu na Uhřice u Kyjova a ani se neptejte jak to dopadlo. Takže prosím nevíte kde by se dala sehnat Staniční Budova Krumvíře ?
Díky za odpověď
PS: asi si teď všichni myslíte že jsem lempl.


Krumvíř č idalší dvě menší staničky co jsem uvedl nejsou špatná volba, s případným návrhem dřeva ti pomůžeme, stejně tak ti můžeme pomoci s výroboua montáží rámů, pokládkou kolejí.

Add budovy: v klubu jich budeme stavět několik, nějakou 14/H v Bořeticích, její zvláštní hybryd v Kobylí a pak jsou na trati asi tři verze 16/H. Naše současná představa je nymalovat v PC, nechat vypálit (případně vytisknout a ruční práce), dokopit okna od JM-Detail a z toho stavět. Jednoho odborníka na stavbu budov v klubu máme: http://kubickaparabola.wz.cz/, já si zase docela dobře rozumím s DTP ptogramy, neboj to dáme. :)
TT, I a II. epocha, jihomoravská lokálka, začátek dvacátého století
Uživatelský avatar
airwar
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 07 led, 2010 11:07 am
Bydliště: Brno-Bosonohy

Re: Modulová stanice Nedvědice

Příspěvekod acer20 » sob 21 dub, 2012 1:38 pm

Díval sem se pořádně na plánek stanice Krumvíř a Trochu mě štve že ten plánek není celý! a jméno tohoto vlákny : Modulová stanice Krumvíř ale nevím jak se vlákno přejmenovává.
acer20
 
Příspěvky: 24
Registrován: sob 20 lis, 2010 2:57 pm

Re: Modulová stanice Krumvíř

Příspěvekod MirekTT » sob 21 dub, 2012 7:02 pm

Na tom plánku Krumvíře máš vše podstatné, podle toho se dá v pohodě začít. Mrkni na těchto cca 15 fotek http://mirektt.rajce.idnes.cz/Vylety%2C ... C00928.jpg , je tam pohled k Terezínu a tím směrem za výhybkou už nic zvláštního není.
Abysme nějak začli, nadhoď prostor, který na to doma máš. Podle toho přepočtem délku modelu stanice a rozvržení na moduly. Od toho bych se odpíchl jako první. Pak navrhnem dřevo a uděláme rozpočet na kolejivo. Nevím, jak s tebou komunikují kluci přes SZ, ale bylo by dobré to alespoň informativně házet sem.
Zační tím, kolik máš doma místa, když na tom doma chceš jezdit.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků