zn.Kadaňský Rohožec_N/1:160

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: zn.Kadaňský Rohožec_N/1:160

Příspěvekod Dan Buchtela » pon 11 úno, 2013 6:22 pm

dfrolek píše:Osobně si myslím, že foliáže, či statická tráva jsou techniky pro zkušené modeláře, ač jednoduše se to zdá zvládnutelné..

Pane kolego, se statickou trávou máte hlubokou pravdu. Foliáže však skutečně jednoudché z hlediska použití jsou, jak se už přesvědčily desítky modelářů na krajinářských workshopech Model Scene. Tak to jen na okraj... :wink:
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: zn.Kadaňský Rohožec_N/1:160

Příspěvekod vojtas » pon 11 úno, 2013 6:37 pm

Jo, to jsou, ale nakonec skončím u purexu, protože utratit nějaké dva tisíce jenom za trávu, což je víc než moje roční kapesné je trochu moc...
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: zn.Kadaňský Rohožec_N/1:160

Příspěvekod dfrolek » pon 11 úno, 2013 6:47 pm

Ok, nevim, kde jsem v tomto vlaknu prisel na foliaze.. Diskuze se opet stocila na finance, tak jsem si dovolil rici svuj nazor, sice mimo misu. Foliaze jsou pro dnesniho modelare jiste nenahraditelne. Sam je hodlam pouzivat v primerene mire. At se prace dari.
Uživatelský avatar
dfrolek
 
Příspěvky: 148
Registrován: pon 30 srp, 2010 6:58 am

Re: zn.Kadaňský Rohožec_N/1:160

Příspěvekod vojtas » úte 12 úno, 2013 7:24 pm

Jen se potřebuji zeptat místních zkušených... nevíte o nějakém maximálně levném zdroji korku pod koleje? :mrgreen:
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: zn.Kadaňský Rohožec_N/1:160

Příspěvekod Dan Buchtela » úte 12 úno, 2013 7:48 pm

Nejlevnější zdroj je, že Ti nějaký mohu dát ze svých zrdojů Kolik potřebuješ? Pošli mi rozměry na mejl a předpokládanou tloušťku :-)
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: zn.Kadaňský Rohožec_N/1:160

Příspěvekod milan ferdián » úte 12 úno, 2013 7:51 pm

Dan Buchtela píše:Nejlevnější zdroj je, že Ti nějaký mohu dát ze svých zrdojů Kolik potřebuješ? Pošli mi rozměry na mejl a předpokládanou tloušťku :-)

Co myslíš Dane,má budoucnost náš školák :?: :mrgreen:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: zn.Kadaňský Rohožec_N/1:160

Příspěvekod Dan Buchtela » úte 12 úno, 2013 8:01 pm

milan ferdián píše:
Dan Buchtela píše:Nejlevnější zdroj je, že Ti nějaký mohu dát ze svých zrdojů Kolik potřebuješ? Pošli mi rozměry na mejl a předpokládanou tloušťku :-)

Co myslíš Dane,má budoucnost náš školák :?: :mrgreen:

No teorie už jsme od něj slyšeli dost :-)
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: zn.Kadaňský Rohožec_N/1:160

Příspěvekod milan ferdián » úte 12 úno, 2013 8:12 pm

Dan Buchtela píše:
milan ferdián píše:
Dan Buchtela píše:Nejlevnější zdroj je, že Ti nějaký mohu dát ze svých zrdojů Kolik potřebuješ? Pošli mi rozměry na mejl a předpokládanou tloušťku :-)

Co myslíš Dane,má budoucnost náš školák :?: :mrgreen:

No teorie už jsme od něj slyšeli dost :-)

Dobře,udělám pro něho poslední dobrý skutek.K tomu korku mu prosím přibal dvě jednoduché výhybky dlouhé/levá,pravá a dvě flexi kolejivo + plus spojky.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: zn.Kadaňský Rohožec_N/1:160

Příspěvekod vojtas » úte 12 úno, 2013 9:20 pm

Děkuju vám za podporu... :oops: Tu tlouštku korku budu schopen poslat nejdříve v pátek, to se totiž dostanu k modulu.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: zn.Kadaňský Rohožec_N/1:160

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 13 úno, 2013 5:21 am

vojtas píše:Jo, to jsou, ale nakonec skončím u purexu, protože utratit nějaké dva tisíce jenom za trávu, což je víc než moje roční kapesné je trochu moc...


No a co takhle k tomu kapesnému dodat vlatníma rukama vydělané peníze,to už by pak šlo nebo ne? :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: zn.Kadaňský Rohožec_N/1:160

Příspěvekod Petr Berka » stř 13 úno, 2013 11:02 am

miroslav lengyel píše:
No a co takhle k tomu kapesnému dodat vlastníma rukama vydělané peníze,to už by pak šlo nebo ne? :D


Tak to bude pro 14ti letého kluka trošku problém, nemyslíš? Nebo ho vezmeš na brigádu?
http://www.petr.berka.biz
Uživatelský avatar
Petr Berka
 
Příspěvky: 201
Registrován: pon 14 led, 2008 6:50 pm
Bydliště: Cvrčovice

Re: zn.Kadaňský Rohožec_N/1:160

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 13 úno, 2013 12:04 pm

Petr Berka píše:
miroslav lengyel píše:
No a co takhle k tomu kapesnému dodat vlastníma rukama vydělané peníze,to už by pak šlo nebo ne? :D


Tak to bude pro 14ti letého kluka trošku problém, nemyslíš? Nebo ho vezmeš na brigádu?


No já nevím,ale mně bylo asi tak 11-12 let,když jsem jezdil do sběrny se starým papírem na kárce,abych si našetřil na mašinky. :wink:Tím samozřejmě nechci říct,že má sbírat kanály,aby to rychleji přibývalo. :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: zn.Kadaňský Rohožec_N/1:160

Příspěvekod milan ferdián » stř 13 úno, 2013 12:12 pm

miroslav lengyel píše:
Petr Berka píše:
miroslav lengyel píše:
No a co takhle k tomu kapesnému dodat vlastníma rukama vydělané peníze,to už by pak šlo nebo ne? :D


Tak to bude pro 14ti letého kluka trošku problém, nemyslíš? Nebo ho vezmeš na brigádu?


No já nevím,ale mně bylo asi tak 11-12 let,když jsem jezdil do sběrny se starým papírem na kárce,abych si našetřil na mašinky. :wink:Tím samozřejmě nechci říct,že má sbírat kanály,aby to rychleji přibývalo. :D

No jo Míro,ale to byla naše doba.Samozřejmě,že by bylo dobré pro toho kluka zkusit si přivydělat nějaké drobáky.Jenže jak píše Petr,asi těžko.Na to jsou zákony.S tím papírem,aspoň kamión by musel posbírat :mrgreen: ,by taky ani do sběrny by nemusel dojet v dnešní době. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: zn.Kadaňský Rohožec_N/1:160

Příspěvekod fulda » stř 13 úno, 2013 1:10 pm

miroslav lengyel píše:No já nevím,ale mně bylo asi tak 11-12 let,když jsem jezdil do sběrny se starým papírem na kárce,abych si našetřil na mašinky. :wink:Tím samozřejmě nechci říct,že má sbírat kanály,aby to rychleji přibývalo. :D

To dneska není tak jednoduché; etnická skupina nedotknutelných má tuhle činnost pod palcem a aby tě pustili do klanu, musíš zaplatit výpalné.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: zn.Kadaňský Rohožec_N/1:160

Příspěvekod TomBart » stř 13 úno, 2013 1:10 pm

Ale něco na tom bude. Náš mladej má pravidelně ve škole sběr papíru a pravidelně letáky házíme do jednoho šuplíku a pak to jen svážeme. V létě, když po mě chtěli caprati každej den zmrlinu (máme ji hned vedle obchodu a je vcelku vyhlášená) tak jsem se naštval a řekl jsem jim, at si na to vydělají. No a hned v sobotu ráno jsme místo sběru do školy jeli do sběrny k nádraží a každej měl za relativně pár kilo papíru po stovce.

Na druhou stradu i já ve 14 jsem si dokázal na intru najít peníze na pivko (místo vlakem jsem jezdil stopem) a tisíce za foliáže to rozhodně nejsou. Dan jistě potvrdí. Takže jednou si vynechat srandičky se spolužáky a trochu ušetřit a je to. Jo a mimochodem, v tomhle věku jsme s kamarádem jako vzteklý na podzim soutěžili s cikánama, kdo očeše víc jabloní, takže.......... komu se nelení, tomu se zelení a to doslova :D
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník