Opukový lom_traťový modul N/1:160

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Opukový lom_traťový modul N/1:160

Příspěvekod N-Rumcajs » sob 25 úno, 2012 5:06 am

N-kaři tady noduly prezentují obvykle velice málo. Jsou tu Kobylky s MAČKOVEM, Lipová od Milana. Pravdou je že velcí mistři N-kaři mají své stránky a nebo se prezentují až s hotovými moduly. Já jsem jeden dokončil a mě a mým synům se líbí.
Fóliáže ModelScene, stromy taktéž keře, posyp, patinátory Polák. Nápad vlastní a snový (tedy mimo reálnou předlohu).
a nakonec protože nejsem fotoraf jsou fotky více méně.... no jsou :)

N-Rumcajs vznikl ze StaraPakna bo sem zapoměl heslo a náhradní mi nefunguje :)

Odkaz :
http://starapakna.rajce.idnes.cz/Modul_ ... ukovy_Lom/
N-Rumcajs
 
Příspěvky: 15
Registrován: ned 19 úno, 2012 6:47 am

Re: N kové modulaření

Příspěvekod cipisekmp » sob 25 úno, 2012 6:01 am

Ahoj, k N-karum se sklanim, protoze kolikrat v H0 je vse titerne a ne tak v N-ku. Pro me pekna prace. Foceni venku jsou opravdu asi nejlepsi, protoze nejsou skreslene barvy. Jen me ten lom pripada jako spis, ze se nekdo zahrabava do hromady kameni. Ale, jelikoz nevim co je to "opuka", tudiz nevim jak ma vypadat opukovy lom, tak zrejme je vse v poradku.
S pozdravem Cipisekmp
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1583
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: N kové modulaření

Příspěvekod rawen » sob 25 úno, 2012 6:10 am

Hezký modul.

Jeden malý lom je tady: http://www.mapy.cz/#q=J%C3%ADvov%C3%A1& ... &z=16&l=15
a větší, mnohopatrový, přes vrchol kopce na SZ.

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1700
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Opukový lom_traťový modul N/1:160

Příspěvekod milan ferdián » úte 28 úno, 2012 10:11 am

Jedna otázka mě napadla hned.Proč jsi zde nevložil,aspoň jednu obloukovou výhybku s jednou vlečkovou koleji,tak jak Martin v Mačkově :?:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: N kové modulaření

Příspěvekod radekkrupka » úte 28 úno, 2012 12:02 pm

cipisekmp píše:Jen me ten lom pripada jako spis, ze se nekdo zahrabava do hromady kameni.

Opuka je něco jako pískovec (velmi nadneseně), jen je z jemnozrnného materíálu - prachovitého slínu. Dříve to byl oblíbený stavební materiál, protože se dobře opracovává ale přitom je pevný. Např. ve středních Čechách jsou z něj celé vesnice. Vyznačuje se také hezkým, rovnoměrným a stálým barevným odstínem. Od sytě žluté až po bělavou.

Ale zpět k tématu - myslím že kolega nevymodeloval ani tak lom, jako spíš vjezd do prostoru lomu, kde se to často takovýma šutrama hemží. Prostě jak se ty vytěžené kameny třídí a překládájí, sem tam se nějaký odloží na neurčito a postupně se to tam hromadí.
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: N kové modulaření

Příspěvekod N-Rumcajs » úte 28 úno, 2012 3:29 pm

radekkrupka píše:
cipisekmp píše:Jen me ten lom pripada jako spis, ze se nekdo zahrabava do hromady kameni.

Opuka je něco jako pískovec (velmi nadneseně), jen je z jemnozrnného materíálu - prachovitého slínu. Dříve to byl oblíbený stavební materiál, protože se dobře opracovává ale přitom je pevný. Např. ve středních Čechách jsou z něj celé vesnice. Vyznačuje se také hezkým, rovnoměrným a stálým barevným odstínem. Od sytě žluté až po bělavou.

Ale zpět k tématu - myslím že kolega nevymodeloval ani tak lom, jako spíš vjezd do prostoru lomu, kde se to často takovýma šutrama hemží. Prostě jak se ty vytěžené kameny třídí a překládájí, sem tam se nějaký odloží na neurčito a postupně se to tam hromadí.

Ano přesně to byl záměr odjezd výjezd do lomu s nějakou boudou na krámy a s místem odstavní vozidel. Kolem Rakovnicka právě takové vesnice jsou Rynholec silnice č.6 na Karlovy Vary přímo na hlavní. Už jsem viděl opuku i narůžovělou co se teď kolem motám s foťákem.
N-Rumcajs
 
Příspěvky: 15
Registrován: ned 19 úno, 2012 6:47 am

Re: Opukový lom_traťový modul N/1:160

Příspěvekod N-Rumcajs » úte 28 úno, 2012 3:31 pm

milan ferdián píše:Jedna otázka mě napadla hned.Proč jsi zde nevložil,aspoň jednu obloukovou výhybku s jednou vlečkovou koleji,tak jak Martin v Mačkově :?:


Protože jsem ji vložil na druhý modul který mám rozpracovaný. Je k nalezení na rajčeti. Zatím nemám konkrétní nápad kde ta vlečka bude :) Tak poraď :)
N-Rumcajs
 
Příspěvky: 15
Registrován: ned 19 úno, 2012 6:47 am


Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků