Moduly saman55 Uhřice u Kyjova H0

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Moduly saman55 Uhřice u Kyjova H0

Příspěvekod saman55 » pon 24 říj, 2011 8:53 pm

Zdravím
dávám se do stavby modulů stanice Uhřice.Pokud se podiváte na levé zhlaví tak tam kusé koleje budou končit kousek od hrany modulu a 1 dopravní kolej pokračuje do trati.Můj momentální problém je jaké normované čelo použít,kde by se dalo sehnat hotová.Nechat je vyrábět pro jednoho člověka by bylo neekonomické.Jak zakončit modul aby nevznikl schod s druhym modulem,když kusé koleje jsou stejně vysoko jako kolej dopravní.Jinak moduly plánuji velikosti 1100cm x 50 (45)cm podle šířky modulu.Koleje budu používat PECO code 100 (2,5mm) - jelikož z něj mám celé kolejiště jehož by to mělo být součástí.Vým že Zababov již používá koleje code 83 a níž,ale také vím že moduly s code 100 se dají do layoutu stále ještě připojit.
Přílohy
Uhřice comp.jpg
Uhřice comp.jpg (121 KiB) Zobrazeno 8380 krát
saman55
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 07 říj, 2010 1:35 pm
Bydliště: Žihle - Plzeň sever

Re: Moduly saman55 Uhřice u Kyjova H0

Příspěvekod MirekTT » úte 25 říj, 2011 6:41 am

V reálu by před přejezdem na klobouckém zhlaví bylo rovné čelo, v tété nejlépe typ RR. A na ždánickém zhlaví bych dal dle reálu RZ, rovinku na sever (na plánku nahaoře) a zářez na straně budovy. Jen je to málo obvyklá kombinace do layoutu, asi budeš motivován pro setkání vyrobit ještě vjezdvé moduly, které budou mít frekventovanější typ čel na výjezdech. Ke kloboukům bych pak na vjezdový modul osadil typ PP (označení v téčku) a na ždánický NZ s tím, že bych pozici zářezu dodržel se staničním čelem.
Na čelech se možná domluvíš s Ferdou z Ostravy.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly saman55 Uhřice u Kyjova H0

Příspěvekod mnitka » úte 25 říj, 2011 8:56 am

Tak koukám do plánku..., koleje 2 a 3 jsou manipulační.
Z toho dedukuji, že Uhřiče nejsou stanicí. K čemu tedy ty http://mirektt.rajce.idnes.cz/Vylety%2C ... C01000.jpg drátovody?
Dokáže mi někdo odpovědět?
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1223
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Moduly saman55 Uhřice u Kyjova H0

Příspěvekod MirekTT » úte 25 říj, 2011 10:08 am

Já žiju v domění, že drátovody sloužily k ovládání výhybek. Mechanická návěstidla tam nebyla, jen lichoběžníky. Mohu se ale mýlit.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly saman55 Uhřice u Kyjova H0

Příspěvekod saman55 » úte 25 říj, 2011 7:06 pm

Zdravim
čerpání ropy nebude - jiná epocha - budu dělat rok 1951 podle plánu
MirekTT - Přejezd udělám na 55cm dlohý spojovací modul a jak píšete budu mít vyřešeno čelo modulu.Moduly stanice zůstanou 3 a z druhé strany bude také spojovací modul 55cm.
mnitka - V roce 1951 to podle plánu byla stanice, nevím jak je to nyní podle nových parametrů.Drátovody skutečně byly k ovládání výměn.
saman55
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 07 říj, 2010 1:35 pm
Bydliště: Žihle - Plzeň sever

Re: Moduly saman55 Uhřice u Kyjova H0

Příspěvekod Ferda » úte 25 říj, 2011 7:32 pm

Čela ani celé moduly by problém nebyl, ale o celkové koncepci bych si promluvil s klukama ze Slovácka. Tedy pokud přemýšlíš jako třeba Fofros o domácím ježdění s možností vzít stanici někam na setkání. Nevím kolik máš doma místa, ani jaký je záměr využití. Jen mi připadá, že na domácí ježdění je to dost velké a na modulové setkání moc malé. Nestandardní rozměr modulu je samozřejmě možný, ale pokud pro to není důvod, přiklonil bych se ke standardu. Spojovací moduly jsou rozumné řešení. Stejně budeš patrně chtít i nějaký modul širé trati.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Moduly saman55 Uhřice u Kyjova H0

Příspěvekod saman55 » úte 25 říj, 2011 9:01 pm

Ferda píše:Čela ani celé moduly by problém nebyl, ale o celkové koncepci bych si promluvil s klukama ze Slovácka. Tedy pokud přemýšlíš jako třeba Fofros o domácím ježdění s možností vzít stanici někam na setkání. Nevím kolik máš doma místa, ani jaký je záměr využití. Jen mi připadá, že na domácí ježdění je to dost velké a na modulové setkání moc malé. Nestandardní rozměr modulu je samozřejmě možný, ale pokud pro to není důvod, přiklonil bych se ke standardu. Spojovací moduly jsou rozumné řešení. Stejně budeš patrně chtít i nějaký modul širé trati.

Doma je místa dost 5 x 4m + (po dodělání zateplení na půdě ještě 7 x 10m).Co myslíš těmi nestandartnímy moduly?? :o Stanice je přepočitaná do měřítka a pokud sem se nespletl tak ta velikost odpovídá stanici v měřítku 3,3m.Do Alhambry se v pohodě moduly vejdou a na manipulaci to nebude nejhorší.
saman55
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 07 říj, 2010 1:35 pm
Bydliště: Žihle - Plzeň sever

Re: Moduly saman55 Uhřice u Kyjova H0

Příspěvekod Ferda » úte 25 říj, 2011 9:49 pm

Ten prostor je královský. To ti mohou ostatní jen závidět (mnohdy i tři dohromady :D ).
Přepočet stanice do měřítka nerozporuji, na doma je to v pohodě. Jen při případné účasti na setkání ti tam moc dlouhý vlak nevejde.
Že se v modelu stanice většinou zkracují je docela běžné. Tady by to naopak pro setkání možná chtělo jeden modul vložit.

Standard přímých modulů je:
šíře 500 mm
délka
Ostramo 1200, 900, 600, 300
My a Zababov 1200, 800, 400

Tvých 1100 mm je mimo. Do Alhambry se asi v pohodě vejdou, ale v případě společné přepravy s někým jiným budeš mimo a pak to v autě zabírá místo navíc. Dva nestandardní moduly Cipískova tunelu zabraly tolik místa jako naše čtyři a to je máme o kus větší.
Myslím, že 1200 a 600 mm by tomu určitě nevadilo.
I když zrovna já mám málo co mudrovat. Fofros má frýdlant na šířce 600 a my máme Ostravu - Střed na segmentech 1300 x 650 a to je už docela hrůza. Prořez materiálu při výrobě je příšerný. Jenže v tomto případě je pro to docela dobrý důvod! Ostrava - Střed přímo navazuje na areál Karolíny a ta je tak úžasně prošpikovaná výhybkami, že rozumné dělení na segmenty je prakticky nemožné. Na druhou stranu, 60 segmentů už stejně bez kamionu neodvezem :mrgreen: .
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Moduly saman55 Uhřice u Kyjova H0

Příspěvekod Dan Buchtela » úte 25 říj, 2011 10:07 pm

Ferda píše:Standard přímých modulů je:
My a Zababov 1200, 800, 400

Ferdo, a na tohle jsi přišel jak?
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Moduly saman55 Uhřice u Kyjova H0

Příspěvekod saman55 » stř 26 říj, 2011 3:34 am

Já sem vyčet že Zababov má šířku modulových čel 50cm,Jesenice u Rakovníka kde to mam nejblíž tak má šířku modulů 45cm -pokud se bavíme o čelech a že se délky dělají v násobcích to vím.Neni problém moduly zvětšit o 10cm na 120cm,jen to nebude odpovidat polohovému plánu,což se mi moc nelíbilo.Holt dřív nejezdily tak dlouhé vlaky a asi ani za komančů,když tam jezdily stáčet naftu.Jinak dík za připomínky aspoň se mohou zapracovat do plánu výroby.
saman55
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 07 říj, 2010 1:35 pm
Bydliště: Žihle - Plzeň sever

Re: Moduly saman55 Uhřice u Kyjova H0

Příspěvekod MirekTT » stř 26 říj, 2011 7:07 am

Takže ty Uhřice ti vyšly na moduly neredukované samane? To bych tak rozhodně nechal. Jó na setkání to může být nepraktické vzhledem k délce vlaků, ale když se připojíš do layoutu (měl bys takto být připojen jeho navrhovatelem) někde na lokální trati, tak to problém být nemusí. No v nejhorším bys k tomu mohl dodělat vnitřní prodlužovací mezikus, který bys používal jen na setkání.

Ono způsobů, jak udělat moduly je víc. Většinou se vychází z délkové redukce stanice, pak z polohy výhybek, aby nevycházely na čela a bere se též v úvahu přeprava, tedy nejlíp, když bude stanice v jednom balíku stejně dlouhých modulů, maximálně ve dvou balících stejných, nebo různých délek. Málo kdy se najde šílenec, který délku modulů zcela přispůsobí dispozici předlohy a každej modul bude mít jinej.

Ale to jsou všeobecně logická pravidla, to sem nemusím psát :D

Dlouhé vlaky přes Uhřice jezdit nemohly, byly limitovány úvraťovým nádražím Klobouky u Brna. Co se nevešlo tam, do Ždánic nedojelo. :wink:
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly saman55 Uhřice u Kyjova H0

Příspěvekod radeksindy » stř 26 říj, 2011 11:28 am

Zababov(tedy rozhodně 1:87) žádný standard na délku modulů nemá. Jenom víme, že 150cm je horní hranice pro rozumnou manipulaci a přepravu, nejkratší kolem 50cm se hodí pro speciální účely - kombinace rozhraní, návěstidlové moduly atd. Stanici si lze vyskládat z čeho autor chce, tak aby mu vyšel jeho oblíbený plán a ještě to rozumně poskládal do krabic, do auta a doma.

Code100 se v Zababově (H0) nepužívá. Platí pravidlo, že podmínky setkání určuje pořadatel. A pokud je to Zababov, tak žádné code100. Pokud je to někdo jiný a Zababov se jen spolu podílí, pak to může být jinak.
radeksindy
 
Příspěvky: 2511
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Moduly saman55 Uhřice u Kyjova H0

Příspěvekod Ferda » stř 26 říj, 2011 1:38 pm

Dan Buchtela píše:
Ferda píše:Standard přímých modulů je:
My a Zababov 1200, 800, 400

Ferdo, a na tohle jsi přišel jak?

Mám v počítači plány Zababova na přímý modul 1200 mm a 400 mm. Z těch jsme původně vycházeli při konstrukci rámů modulů. Při hovoru se Zdeňkem Valtrem jsme diskutovali o délkách 400, 800 a 1200 mm a on říkal, že je to v podstatě shodně se Zababovem. Přiznávám, že v normách jsem to nehledal.
Od Milana Černohorského mám zase informaci, že OstraMo zvolilo délky modulů odstupňované po 300 mm. Tedy 300, 600, 900 a 1200.
Že se moduly dělají různé, to je jasné nikdo nikomu nebrání udělat si modul třeba 777mm, nicméně stále platí, že se pak hůř skládají do auta s jinými. Nedají se dost dobře stohovat na sebe a využitelnost prostoru klesá.
U stanic je samozřejmě situace jiná, ale při pohledu na tento plánek mi připadá, že umístit ho na moduly o délce 1200 a šířce 500 mm je velmi jednoduché a nic tomu nebrání. Mít první výhybku 100 mm od kraje modulu by snad vadit nemělo.
Možná už jsem i já trochu zabůbený, protože materiál na moduly necháváme řezat rovnou u dodavatele na CNC mašině přímo na požadovaný rozměr dílů a tím pádem jistá standardizace byla na místě. Když jsem viděl 1100 mm, hned mi blikla v hlavě kontrolka.
Pokud jsem někoho nadzvedl ze židle, tak se omlouvám. :oops:
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Moduly saman55 Uhřice u Kyjova H0

Příspěvekod saman55 » stř 26 říj, 2011 6:16 pm

Sem rád že se dovím jak to chodí jinde.Zababov i OstraMo mam prostudované a koukam tam vždy když něco potřebuji.Pravda je že udělat nestandartní délku modulu je na úkor místa ostatních modulů pokud si je člověk nedopravuje sám.Mim problémem nyní je kde sehnat typizované čela na moduly.Pokud by někdo měl čela navíc tak bych je odkoupil.Dík za připomínky
saman55
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 07 říj, 2010 1:35 pm
Bydliště: Žihle - Plzeň sever

Re: Moduly saman55 Uhřice u Kyjova H0

Příspěvekod mlha » stř 26 říj, 2011 6:22 pm

Tento problém by mohl vyřešit Ferda,když by to neklaplo tak vyřežem i my
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Další

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků