Koncova stanice TT

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Koncova stanice TT

Příspěvekod jakubklouda » ned 18 zář, 2011 4:16 pm

Ahoj vsichni... Dlouho nad tim uvazuji a ackoli mam rozestavene domaci kolejistatko, tak diky tomu ze ho tedka nemame kam v novem byte dat, tak hodne posilhavam prave po modulech... Mam takove pekne misto na skrinkach kam by se dalo polozit a pro domaci jezdeni bych mel na konci smycku... Prostoru na to je relativne dost, mam udelane 3 moduly po 95cm. Ted ta otazka... byl by zajem aby tato stanice mohla na srazy(spis byla by kam do layoutu pripojit - otazka hlavne pro Zabavovaky), abych vedel s cim pri navrhu pocitat(polomery, vyhybky).
Dalsi dotaz i pro ostatni. Nejake napady na koncovou st.? Hodne se mi libi Dobris a zatim je to i muj vzor pro stanici a to predevsim kvuli malemu depu s dvoumistnou remizou a zauhlovanim ktere mam doma, plnym osazenim navestidel a i celkovym pojetim. Ale pokud by nekoho napadla jine hezka koncova st. tak sem s ni...
TT - IV. a V. epocha
jakubklouda.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
jakubklouda
 
Příspěvky: 141
Registrován: ned 08 srp, 2010 4:24 pm
Bydliště: Praha

Re: Koncova stanice TT

Příspěvekod Jarda H. » ned 18 zář, 2011 6:53 pm

jakubklouda píše: ..... Nejake napady na koncovou st.? Hodne se mi libi Dobris ..... Ale pokud by nekoho napadla jine hezka koncova st. tak sem s ni...


Co se týká koncových stanic, mně osobně okouzluje :D plánek (dnes už slovenské) stanice Makov, článeček zde : http://www.railnet.sk/view.php?cisloclanku=2009030002
Dá se toho vygooglit více, včetně strojů, které tam jezdily ...... V době ČSD docela zajímavý provoz - pravidelně dřevo, osobní doprava, kromě nakládky dřeva (jako Dobříš) tam byla remíza a točna na otáčení lokomotiv. Dneska už tam snad ani výhybka na kolej do remízy a točna není, bylo to zdemontováno :wink: Ale jak se píše v článku na railnet.sk, stanice skýtá (spíše skýtala) zajímavé možnosti provozu.
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Koncova stanice TT

Příspěvekod radula63 » ned 18 zář, 2011 6:56 pm

Á heleme se :lol: Další člověk, který uvažuje mým směrem :lol: . Taky uvažuji o něčem jako Dobříš. Přemýšlím o stavbě segmentovky. Neříkám, že bych chtěl přesně okopírovat Dobříš, ale po zkušenostech z výstav KŽM Praha 3 (spolupracuji s nimi a tak si občas tu stanici i ovládám), je hezky navržená na to, aby se tam dalo dost "vyřádit" na posunu. Protože je na jejich kolejišti jako největší, slouží jim i jako stanice vlakotvorná. Zde máš něco k té stanici - http://www.kzm-praha.cz/ - zvol si MODEL A SKUTEČNOST - ŽST.DOBŘÍŠ. Oproti nim uvaděného kolejového plánu z roku 2001 mají na modelu trošku jinak poskládané výhybky (1 kolejová spojka a v oblasti depa). Viz. obrázek ze stránek KŽM Praha 3 a mnou červeně upraven v místech jinak položených výhybek.
dobris-plan.gif
dobris-plan.gif (12.14 KiB) Zobrazeno 4267 krát
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Koncova stanice TT

Příspěvekod Morris Zapp » pon 19 zář, 2011 7:01 am

jakubklouda píše:Ted ta otazka... byl by zajem aby tato stanice mohla na srazy(spis byla by kam do layoutu pripojit - otazka hlavne pro Zabavovaky)

Určitě. Nějaký vhodný konec lokálky se vždycky najde. Akorát by bylo nanejvýš vhodné stát se nejdřív členem - pro začátek klidně i bez modulů.

jakubklouda píše:...abych vedel s cim pri navrhu pocitat(polomery, vyhybky).

Poloměry 700 mm a výš (raději 984 a výš), výjimečně na vlečkách apod. lze i pod 700.
Výhybky: určitě se vyvarovat EW1 a jejích klonů, pokud možno nebrat ani EW2.
Taky jsem si zpočátku myslel, že je to zbytečná buzerace :lol:

jakubklouda píše:Prostoru na to je relativne dost, mam udelane 3 moduly po 95cm. (...) Hodne se mi libi Dobris (...)

Hm, nacpat Dobříš na 285 cm? Nevím, nevím...
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 837
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Koncova stanice TT

Příspěvekod jakubklouda » pon 19 zář, 2011 11:32 am

Morris Zapp píše:
jakubklouda píše:Ted ta otazka... byl by zajem aby tato stanice mohla na srazy(spis byla by kam do layoutu pripojit - otazka hlavne pro Zabavovaky)

Určitě. Nějaký vhodný konec lokálky se vždycky najde. Akorát by bylo nanejvýš vhodné stát se nejdřív členem - pro začátek klidně i bez modulů.

jakubklouda píše:...abych vedel s cim pri navrhu pocitat(polomery, vyhybky).

Poloměry 700 mm a výš (raději 984 a výš), výjimečně na vlečkách apod. lze i pod 700.
Výhybky: určitě se vyvarovat EW1 a jejích klonů, pokud možno nebrat ani EW2.
Taky jsem si zpočátku myslel, že je to zbytečná buzerace :lol:

jakubklouda píše:Prostoru na to je relativne dost, mam udelane 3 moduly po 95cm. (...) Hodne se mi libi Dobris (...)

Hm, nacpat Dobříš na 285 cm? Nevím, nevím...

Clenstvi - To je samozrejme :-)
Delka - Dobříz měří 1:120 3,8m .. To uz neni az o tolik... a jelikoz pocitam jeste s 50cm navestním modulem, na kterem bude nejspíše i čast vlečky...
TT - IV. a V. epocha
jakubklouda.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
jakubklouda
 
Příspěvky: 141
Registrován: ned 08 srp, 2010 4:24 pm
Bydliště: Praha

Re: Koncova stanice TT

Příspěvekod jakubklouda » ned 25 zář, 2011 4:48 pm

Tak jsem se dnes konecne dostal k WT a zkusil prvni nastrel jak by stanice mohla vypadat. Polomery 984, v depu 700 a na EW2 631... Nejake napady na zlepseni? Me se moc nezda to leve zhlavi, ale nejak se mi ho nedari zlepsit. V Dobříši je řešené trochu jinak, ja ho musel trochu osekat, kvuli delce manipulacnich koleji
Přílohy
Koncova stanice.jpg
Prvni nástřel koncové st.
Koncova stanice.jpg (127.88 KiB) Zobrazeno 4039 krát
TT - IV. a V. epocha
jakubklouda.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
jakubklouda
 
Příspěvky: 141
Registrován: ned 08 srp, 2010 4:24 pm
Bydliště: Praha


Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků