Modul žst. Podbořany

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Modul žst. Podbořany

Příspěvekod MilanS. » úte 23 srp, 2011 6:43 am

Toto téma jsem založil abych slyšel názory i jiných lidích a modelářl než jsem já a také jestli máte nějaké tipi a triky jak tento modul vylepšit.
Zatím mám jen plány a materiál na stavbu modulu a kusy kolejí (jsou i nějaké lokomotivy, stavby a zeleň), zbytek dokoupím postupně po stavbě modulu. Nejprve začnu širou tratí před stanicí směrem na Žatec. Potom se vydám na stanice a po té dokončím širou trať na Plzeň.

Širá trať: směr Žatec bude dlouhá 2500 mm a široká standartně podle norem FREMO - 500 mm.
Dále rozměry: čelo před normočelem bude mít tyto rozměry 48,4 cm x 8,2cm.
bočnice bude mít tyto rozměry 250cm x 8,2cm.

Podklad pod kolejivo použiju Mirelon. Nebo máte něco lepšího?
Co by jste vylepšili?
Podborany.jpg
Podborany.jpg (47.3 KiB) Zobrazeno 7811 krát

Chtěl bych aby všechny moduly se dali spojit s klubem Zababov a OstrMo.
Uživatelský avatar
MilanS.
 
Příspěvky: 18
Registrován: pon 15 srp, 2011 11:00 am

Re: Modul žst. Podbořany

Příspěvekod mlha » úte 23 srp, 2011 11:36 am

Podle šířky čela usuzuju na H0,jak plánuješ dopravu modulů?Jak dlouhá bude stanice?Toto jsou věci,které je potřeba znát a podle toho Ti můžeme poradit.Pokud budu vycházet z Tvého plánku,tak je špatně rozdělení stanice na moduly,dva převezeš pouze v dodávce,nemluvě o manipulaci s nima.Jak dlouhé budou koleje ve stanici?
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Modul žst. Podbořany

Příspěvekod radekkrupka » úte 23 srp, 2011 12:13 pm

No především podle mě ten obrázek chce nakreslit v měřítku. Tohle je schéma stanice obtáhnuté obdélníkem.

- zhlaví budou o dost delší než jak to vypadá teď
- na moduly tak tak nacpeš úsek od první výhybky po poslední - už rozhodně tam nedostaneš vjezdové návěstidlo! Mezi zhlavím a vjezdovým návěstidlem je ještě tzv. záhlaví - tzn. "část trati", kde se realizuje posun ve stanici. V praxi se vjezdové návestdilo dává na zvláštní krátký modul, který se umísťuje až dál od stanice.
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Modul žst. Podbořany

Příspěvekod Michal Šuhajda » úte 23 srp, 2011 12:40 pm

Ahoj
když si zhruba změřím Podbořany (mapy.cz) tak od výhybky k výhybce mají 850m, což je v H0 skoro 10m.
To je samo o sobě hodně. Šířka staničních modulů. se šířkou se vejdeš na cca 50-60 cm mimo místa s panelovou plochou a odbočení vleček. Jak vůbec chceš řešit navazující vlečky?
Budeš je dělat jako samostatné díly či moduly, nebo půjdeš cestou obrovské pláně a spojíš je se stanicí (to je dle mého nerealizovatelné) Nicméně jen transport samotné stanice bez vleček už bude vyžadovat přívěs nebo dodávku.

To samé platí o trati. Dělat 2,5m v kuse je opruz. Nevejde se ti to na stůl, bude se špatně procházet dveřmi, modul bude těžký, zkrátka rozděl trať na dva díly dlouhé cca1200mm a půjde to líp.
Tvůj záměr je popsán velmi obecně a řekl bych, že sám zatím nemáš příliš jasno. Nicméně Tě nechci odradit a budu Ti držet palce.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2383
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Modul žst. Podbořany

Příspěvekod Jarda H. » úte 23 srp, 2011 12:42 pm

... a taky bych to nenazýval žst. Podbořany - chybí tu vlastně všechny vlečky !! Největší místo zabírají vojáci (přestupní místo :D pro Doupov, kde je vlečka Lassesbergr /keramička/, skoro zarostlá vlečka Jednoty atd. :wink:

EDIT - PS : mezitím než jsem napsal příspěvek, Michal byl ohledně vleček rychlejší :lol:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Modul žst. Podbořany

Příspěvekod radekkrupka » úte 23 srp, 2011 12:49 pm

Tak nevím, do jaké míry znázorňují např. Zababováci stanice - zda jde skutečně o model stanice se vším všudy? Co jsem měl možnost vidět, tak to tam s vlečkami nějak horké nebylo? I délky kolejí se zkracují, na minimální délky mají předpis.
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Modul žst. Podbořany

Příspěvekod MilanS. » úte 23 srp, 2011 2:51 pm

radekkrupka píše:Tak nevím, do jaké míry znázorňují např. Zababováci stanice - zda jde skutečně o model stanice se vším všudy? Co jsem měl možnost vidět, tak to tam s vlečkami nějak horké nebylo? I délky kolejí se zkracují, na minimální délky mají předpis.


No zapoměl jsem napsat. Měřitko je H0 a model stanice bych chtěl postavit bez vleček pouze s nákladní rampou na 4 a 6 koleji.

Jinak celou stanici, bych pokusil zkrátit na 5 metrů s rozdělením na dvě části. Dodávka není problém. Přívěs na koně mám :D. Jinak vůbec neumím nakreslit plán na pc. Umí to někdo? Dal by si s tím někdo tu práci?
Uživatelský avatar
MilanS.
 
Příspěvky: 18
Registrován: pon 15 srp, 2011 11:00 am

Re: Modul žst. Podbořany

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 23 srp, 2011 4:16 pm

Plán si můžeš vytvořit ve WinTracku :D zde na fóru při troše snahy i najdeš návod k použití.
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Modul žst. Podbořany

Příspěvekod radekkrupka » úte 23 srp, 2011 6:43 pm

Nóóóó 2,5 m dlouhé moduly - to se možná nemusíš ani omezovat kompatibilitou s Ostramem a Zababovem. Nevím totiž, jestli se s tak dlouhým modulem vůbec probojuješ do sálu? :shock: A vézt 2,5 dlouhé moduly, to je i na dodávku celkem sousto. Vždyť je to delší než postel?

Závěr - rozděl to na víc kusů - např. zhlaví - koleje (1 nebo více kusů) - zhlaví.
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Modul žst. Podbořany

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 23 srp, 2011 7:16 pm

A hlavně to bude vážit tunu :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Modul žst. Podbořany

Příspěvekod MilanS. » stř 24 srp, 2011 8:19 pm

Tak tedy, hlavní staniční modul bude dlouhý pět metrů, rozdělený na dvě části po dvou a půl metru. Nástupiště bude dlouhé 2500mm a nejdelší dopravní kolej bude dlouhá něco přes 3300mm. Spojení mezi moduly bude normového čela akorát bude přiděláno na více kolejí. Modul bude trošku osekaný, tudíž nebude vlečka možná do budoucna. Kolej bude připravená na vlečko. Depo bych udělal jen tak jednoduché. Teď jen něco málo vyměřit nakoupit více materiálu a pustit se do stavby.
Uživatelský avatar
MilanS.
 
Příspěvky: 18
Registrován: pon 15 srp, 2011 11:00 am

Re: Modul žst. Podbořany

Příspěvekod Dan Buchtela » stř 24 srp, 2011 9:25 pm

Milane, stále si zde píšeš o rady, ale když Ti několik zkušenějších napíše, že dělat jednotlivé segmenty modulu dlouhé 2,5 metru je moc, nějak na to nereflektuješ. :wink: Můžeš uvést důvod, proč trváš na dílech á 2,5 metru? To se vážně nedá ani kloudně nosit....
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Modul žst. Podbořany

Příspěvekod MilanS. » čtv 25 srp, 2011 6:17 am

A jó já na to zapoměl. Na kolik to mám zkrátit?
Uživatelský avatar
MilanS.
 
Příspěvky: 18
Registrován: pon 15 srp, 2011 11:00 am

Re: Modul žst. Podbořany

Příspěvekod Dan Buchtela » čtv 25 srp, 2011 6:27 am

Moje zkušenost max. 1,2m...
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Modul žst. Podbořany

Příspěvekod MilanS. » čtv 25 srp, 2011 6:56 am

Dám na tebe. takže mi to vychází 5 segmentů. Stanici jsem prodloužil o 1 metr.
Uživatelský avatar
MilanS.
 
Příspěvky: 18
Registrován: pon 15 srp, 2011 11:00 am

Další

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků