Tomášovy moduly

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Tomášovy moduly

Příspěvekod ToVa » čtv 15 zář, 2011 6:27 pm

Výhybky chci ovládat ručně.
Možná to někomu přijde jako hloupost - ale když se mi pokazí lokomotiva, tak ji můžu použít jako dekoraci, když se mi pokazí přestavník můžu ho vyhodit...

To je věc, která mě od TT odrazuje...

Na 80 % to vidím na segmenty v H0...
Návrat po letech
Stavba segmentovky podél stěny
TT, digitál, ČD
Uživatelský avatar
ToVa
 
Příspěvky: 273
Registrován: úte 31 kvě, 2011 7:04 am
Bydliště: Uherskohradišťsko

Re: Tomášovy moduly

Příspěvekod carodej » čtv 15 zář, 2011 6:35 pm

To se takhle nedá srovnávat ... lokomotiva stojí cca 3000,-, přestavník ze serva kolem 200,- (z toho servo cca 90 korun) ... takže komplikace které si naděláš ručním přestavováním vyjdou cenově cca nastejno, akorát tě to časem bude čím dál, tím víc štvát ... hlavně pokud budeš chtít připojit nějaký semafory, závory a podobná "vylepšení" holého okruhu.
TT (z analogu už digitál... ) a šilhání po N ... +malé automodely ...
Uživatelský avatar
carodej
 
Příspěvky: 202
Registrován: ned 10 dub, 2011 3:34 pm
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Tomášovy moduly

Příspěvekod ToVa » čtv 15 zář, 2011 6:38 pm

carodej píše:To se takhle nedá srovnávat ... lokomotiva stojí cca 3000,-, přestavník ze serva kolem 200,- (z toho servo cca 90 korun) ... takže komplikace které si naděláš ručním přestavováním vyjdou cenově cca nastejno, akorát tě to časem bude čím dál, tím víc štvát ... hlavně pokud budeš chtít připojit nějaký semafory, závory a podobná "vylepšení" holého okruhu.


To je pravda. Semafor (správně návěstidlo) bych časem chtěl, stejně tak i lampy.
Návrat po letech
Stavba segmentovky podél stěny
TT, digitál, ČD
Uživatelský avatar
ToVa
 
Příspěvky: 273
Registrován: úte 31 kvě, 2011 7:04 am
Bydliště: Uherskohradišťsko

Re: Tomášovy moduly

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 15 zář, 2011 7:21 pm

ToVa píše:
jakubklouda píše:Rucne se da prestavovat jen EW1 s prislusnym rucnim prestavnikem


A ten ruční přestavník není součástí balení, že :?:
U kolejiva Fleischmann H0 je to také tak nebo ne :?:


U FLM tomu tak není,výhybky můžeš přestavovat ručně dle libosti,dokonce můžeš vyjmout z výhybky pružinku a výhybku použít jako spínač pro jízdu vlaku po určité koleji.Pokud není správně postavena cesta,tak se s vlakem nerozjedeš.Takhle vypadají veksle uvnitř:
http://www.fleischmann.de/produkteshop/ ... umlng.html
http://www.fleischmann.de/produkteshop/ ... trieb.html
http://www.fleischmann.de/produkteshop/ ... 00-mm.html
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Tomášovy moduly

Příspěvekod Lubomír Dudek » pát 16 zář, 2011 5:45 am

Já doporučuji Očíhnout velikost N a zvolit železnici včerejška a to správu DRG.Drtivá většina modelářů v N scale ti doporučí kolejivo Peco 55 a zcela oprávněně,toto kolejivo je naprosto úžasné. Ale dle mého je vhodné na stavbu kolejiště a ne na ježdění na stole(ono by to asi ani nešlo),na to bych zvolil fleischmann s podložim. Zdá se,že to s podložim je docela drahé na to jak je nemodelové,ale na druhou stranu si to postavíš na stůl a spolehlivě si zajezdíš a přestavuješ i bez přestavníků..Dvě výhybky a dva rozpojovače bohatě stačí a může se jezdit.Další důvod je čistý stůl a ne podlaha.
No a když se ti podaří třeba jako mě koupit dobře a levně na ebay.de,tak máš o zábavu postaráno a můžeš pomalu stavět i nějaký ten modul s toho Peca 55... Být tebou velikosti modelové železnice bych nekombinoval a soustředil se na jednu z nich.
Luboš
Přeběhlík k N scale II epocha druhá válka DRG/DRB
Uživatelský avatar
Lubomír Dudek
 
Příspěvky: 290
Registrován: sob 29 pro, 2007 6:53 pm
Bydliště: Habartov,Žatec,Karlovy vary

Re: Tomášovy moduly

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 16 zář, 2011 8:46 am

Luboši nevím jestli jsi se nepřehlédl,ale kolega zvažuje na 80% H0,tak nám ho netahej do N-ka. :D Co se kolejiva týče,nechť si kolega zkusí na kousku zaštěrkovat koleje,aby věděl do čeho jde.Ono to zase taková legrace není,zvlášť pro začátečníka.Já jsem třeba z tohoto důvodu zvolil výše zmiňované kolejivo z podložím.Samozřejmě,že Peco má nižší profil kolejnice,menší úhly na výhybkách a větší poloměry oblouků a tím pádem je z tohoto pohledu modelovější.Ovšem pokud jsi omezen prostorem,tak to stejně nevyužiješ a ještě si naděláš starosti se štěrkováním.Naopak mi Peco přijde trošku mimo v tom,že je to anglické kolejivo a s evropskými kolejemi toho moc společného nemá,ale je to věc názoru samozřejmě.Pokud bych už zvažoval tuto variantu,tak bych radši zvolil Tillig H0 Elite.V N-ku je to samozřejmě o něčem jiném,tam Ti asi nezbyde nic jiného než Fleischmann Piccolo nebo Peco,protože kolejivo FLM bez podloží,které převzal FLM od Roca je takříkajíc o ničem.Tomáši pokud chceš stavět moduly,je třeba rozmyslet zda je budeš stavět pouze pro sebe nebo budeš chtít časem zajet na nějaké setkání modulářů.Potom se musíš přispůsobit daným normám jinak se prostě k modulišti nepřipojíš.Jestli to ale budeš dělat pouze pro sebe a z prostorových důvodů to chceš mít rozkládací,tedy segmentové,tak je to jen na Tobě.Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Tomášovy moduly

Příspěvekod ToVa » pát 16 zář, 2011 11:26 am

[img]
Lubomír Dudek píše:... Být tebou velikosti modelové železnice bych nekombinoval a soustředil se na jednu z nich.
Luboš


Děkuji za odpověď.
Právě kvůli financím nemůžu provozovat dvě velikosti. Mohl bych, ale pak by mi po kolejišti H0 kroužila 1 lokomotiva a v N to samé... To já nechci.
Návrat po letech
Stavba segmentovky podél stěny
TT, digitál, ČD
Uživatelský avatar
ToVa
 
Příspěvky: 273
Registrován: úte 31 kvě, 2011 7:04 am
Bydliště: Uherskohradišťsko

Re: Tomášovy moduly

Příspěvekod ToVa » pát 16 zář, 2011 11:37 am

miroslav lengyel píše:Luboši nevím jestli jsi se nepřehlédl,ale kolega zvažuje na 80% H0,tak nám ho netahej do N-ka. :D Co se kolejiva týče,nechť si kolega zkusí na kousku zaštěrkovat koleje,aby věděl do čeho jde.Ono to zase taková legrace není,zvlášť pro začátečníka.Já jsem třeba z tohoto důvodu zvolil výše zmiňované kolejivo z podložím.Samozřejmě,že Peco má nižší profil kolejnice,menší úhly na výhybkách a větší poloměry oblouků a tím pádem je z tohoto pohledu modelovější.Ovšem pokud jsi omezen prostorem,tak to stejně nevyužiješ a ještě si naděláš starosti se štěrkováním.Naopak mi Peco přijde trošku mimo v tom,že je to anglické kolejivo a s evropskými kolejemi toho moc společného nemá,ale je to věc názoru samozřejmě.Pokud bych už zvažoval tuto variantu,tak bych radši zvolil Tillig H0 Elite.V N-ku je to samozřejmě o něčem jiném,tam Ti asi nezbyde nic jiného než Fleischmann Piccolo nebo Peco,protože kolejivo FLM bez podloží,které převzal FLM od Roca je takříkajíc o ničem.Tomáši pokud chceš stavět moduly,je třeba rozmyslet zda je budeš stavět pouze pro sebe nebo budeš chtít časem zajet na nějaké setkání modulářů.Potom se musíš přispůsobit daným normám jinak se prostě k modulišti nepřipojíš.Jestli to ale budeš dělat pouze pro sebe a z prostorových důvodů to chceš mít rozkládací,tedy segmentové,tak je to jen na Tobě.Míra



Moc děkuji za odpověď. :)
S kolejí už jsem to zkoušel, moc se mi to nepovedlo a navíc jsem měl strach ze sjízdnosti, proto se vyptávám na kolejivo Fleischmann. TT s podložím mě moc nenadchlo (hlavně i svým vzhledem :? )… TT bez podloží mít nechci, protože si na štěrkování koleje jednoduše netroufám…
Líbí se mi jízda vlaků krajinou. Dnes odpoledne půjdu kreslit nějaké plánky. Nechci nějakou obrovskou rozsáhlou stanici, stačí mi malá výhybna, tak aby tam se tam vykřižovala ta přeznačená lokomotiva ze startsetu, třeba s brejlovcem nebo nějakou parní…

Na 99% to vypadá na segmenty v H0…
Vypadá to, že zítra to bude na 100%... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Výhybek nechci více, než 10, když budu stavět postupně, tak snad to finančně zvládnu. :roll:

Tak a teď Váš názor.... :D
Návrat po letech
Stavba segmentovky podél stěny
TT, digitál, ČD
Uživatelský avatar
ToVa
 
Příspěvky: 273
Registrován: úte 31 kvě, 2011 7:04 am
Bydliště: Uherskohradišťsko

Re: Tomášovy moduly

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 16 zář, 2011 12:46 pm

Přečetl jsem si všechny Tvé příspěvky,včetně těch v původním vláknu a zeptám se.Co máš vlastně doma k dispozici,myslím tím kolejivo?Mám v tom totiž nějaký hokej,ale jestli jsem správně pochopil máš doma zatím nějaký startset H0 s kolejemi Roco geoline nebo už jsi něco koupil i v jiném měřítku?Pokud je správně ta první část mé otázky a máš pouze H0,tak na chvíli zastav a nejdříve ze všeho si pořádně rozmysli a nakresli si plán stanice s kouskem trati a nezapomeň na nějaký modul s vratnou smyčkou.Samozřejmě se bez smyčky obejdeš a můžeš jezdit třeba kyvadlově z jedné stanice do druhé,ale pak je zase dobré rozmyslet vozový park.Budeš jezdit s párou?Pak tedy s tendrovkou,kde až tak nevadí,když jedeš s uhlím napřed.Pokud budeš chtít mašinu s vlečným tendrem,tak budeš potřebovat točnu,aby to nevypadalo divně.Jestli ale zvažuješ pouze dieselovou trakci,tak nic z toho nepotřebuješ,protože na tom nepoznáš,zda jede mašina dopředu nebo dozadu.Prostě přijedeš do stanice,soupravu objedeš a jedeš zase zpátky.Koukal jsem,že máš poměrně pěkný prostor(3,5X3 m) a na tom se dá dost vyřádit.Můžeš si klidně obestavit toto místo moduly o hloubce cca 60 cm kolem dokola a pěkně postupně.Je Ti 13 let,takže není kam spěchat.Ten ovál si nech na občasné zaježdění,za chvíli stejně přijdeš na to,že Tě více naplňuje práce na modulech a začni pomalu s jednoduchým modulem,třeba Tebou zmiňovanou zastávkou.Vzhledem k tomu,že máš omezené finanční možnosti,tak Ti to do začátku bude stačit až,až a když se Ti povede vytvořit pěkný metrový modul s krajinkou,třeba se pak sponzor plácne přes kapsu a uvolní více prostředků.Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Tomášovy moduly

Příspěvekod ToVa » pát 16 zář, 2011 1:11 pm

Ovál kolejiva Geoline, 12x R3, 10 G200, které jsem před pár dny koupil na aukru, ze startsetu jsou už prodány.
Pak tu lokomotivu T 679 a 4 vozy.
Dále mám ovál TT kolejiva s podložím, který asi prodám.

K plánu:
Nebráním se ani obyčejnému oválu, který by měl rozměr 3,5 x 3 m. Třeba s malou stanicí a vlečkou...
Ten prostor je využíván i k jiným účelům. Proto řeším to uskladňování modulů (segmentů), které v případě, že nebudu jezdit, uschovám.
Uvažuji třeba o této parní lokomotivě:
http://www.modely.biz/modelova-zeleznic ... o-317-csd/

Nevím, jestli se mám zbavovat původního panelu (2x1 m). Byl by dobrá zásobárna modulů, ale zase ubírá prostor...
Návrat po letech
Stavba segmentovky podél stěny
TT, digitál, ČD
Uživatelský avatar
ToVa
 
Příspěvky: 273
Registrován: úte 31 kvě, 2011 7:04 am
Bydliště: Uherskohradišťsko

Re: Tomášovy moduly

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 16 zář, 2011 1:52 pm

A ty chceš dělat ČSD?Jestli ano tak do ní skoč,bude se hodit jako testovací mašinka na správně položené koleje.Ale já měl za to,že chceš mít nějaké motory +diselové mašiny.Být Tebou nespěchám,jestli jsi opravdu rozhodnut pro H0,prodej to kolejivo TT a ten ovál co máš si nech na zajíždění.Ovál bych nedělal,je to jen dokolečka dokola a ten už máš,ne?Myslel jsem to tak,udělat kolejiště po obvodu místnosti,aby co nejméně překáželo a dobře jsi se ke všemu dostal.Něco v tom duchu jako to má Trainmaniac,koncová stanice,volná trať,koncová stanice.Vyjedeš ze stanice A,dojedeš do B.Objedeš soupravu,provedeš nějaký posun a jedeš zpátky.Přijedeš do A a tam uděláš něco obdobného.U jedné stanice bude třeba pila a nakládkou dřeva a u druhé fabrika na výrobu nábytku.Jízda dokola je na nic.
Jestli neznáš kolegu Martina H0,tak se podívej na jeho kolejiště zde: http://www.martin_ho.websnadno.cz/Kolejiste.html
to je varianta koncové stanice s vratnou smyčkou o které jsem s zmiňoval v minulém příspěvku.
Pokud neznáš,podívej se třeba sem: http://www.volny.cz/masinky2003/navrh_kolejiste.html Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Tomášovy moduly

Příspěvekod ToVa » pát 16 zář, 2011 4:34 pm

Ano, láká mě ČSD, popř. ČD, epochy moc neřeším. Jsem rozhodnut pro H0. Pro nejlepší představu o prostoru se připravuje plánek mého pokoje. Kolejiště Martin H0 znám, líbí se mi, to druhé neznám, podívám se...
Návrat po letech
Stavba segmentovky podél stěny
TT, digitál, ČD
Uživatelský avatar
ToVa
 
Příspěvky: 273
Registrován: úte 31 kvě, 2011 7:04 am
Bydliště: Uherskohradišťsko

Re: Tomášovy moduly

Příspěvekod ToVa » pát 16 zář, 2011 5:03 pm

Tak, v příloze je ten plánek.
Můžete se vyjádřit.
Přílohy
POKOJIK.JPG
POKOJIK.JPG (28.64 KiB) Zobrazeno 5008 krát
Návrat po letech
Stavba segmentovky podél stěny
TT, digitál, ČD
Uživatelský avatar
ToVa
 
Příspěvky: 273
Registrován: úte 31 kvě, 2011 7:04 am
Bydliště: Uherskohradišťsko

Re: Tomášovy moduly

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 16 zář, 2011 5:04 pm

No právě že ČSD a ČD jsou jiná epocha. :D Tedy aspoň si myslím,ale kolegové to jistě potvrdí nebo vyvrátí. :mrgreen:
Aha,takže ty nemáš prázdnou místnost,ale obestavěnou nábytkem. :D No pak bych zcela jistě využil to místo kde je ten původní panel k uskladnění těch modulů.Škoda,že je v rohu ten stůl,jinak by se dalo udělat kolejište kolem zdi od původního panelu přes roh až k těm žlutým skříňkám u topení.
Naposledy upravil miroslav lengyel dne pát 16 zář, 2011 5:10 pm, celkově upraveno 1
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Tomášovy moduly

Příspěvekod ToVa » pát 16 zář, 2011 5:05 pm

miroslav lengyel píše:No právě že ČSD a ČD jsou jiná epocha. :D Tedy aspoň si myslím,ale kolegové to jistě potvrdí nebo vyvrátí. :mrgreen:


Ano, to je pravda, ale já to moc neřeším... :mrgreen:
Návrat po letech
Stavba segmentovky podél stěny
TT, digitál, ČD
Uživatelský avatar
ToVa
 
Příspěvky: 273
Registrován: úte 31 kvě, 2011 7:04 am
Bydliště: Uherskohradišťsko

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků