modulová Stanice špičák velikost H0

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: modulová Stanice špičák velikost H0

Příspěvekod alexander » stř 14 zář, 2011 3:41 pm

A nepozabudol si na jeden vcelku dosť mokrý proces, na zaštrkovanie? Ono aj to je jeden z dôvodov, prečo sa pod koľaje dáva vode odolný, či k vode inertný materiál...
alexander
 
Příspěvky: 394
Registrován: pon 25 úno, 2008 7:47 pm

Re: modulová Stanice špičák velikost H0

Příspěvekod Dan Buchtela » stř 14 zář, 2011 8:03 pm

alexander píše:A nepozabudol si na jeden vcelku dosť mokrý proces, na zaštrkovanie? Ono aj to je jeden z dôvodov, prečo sa pod koľaje dáva vode odolný, či k vode inertný materiál...

Toto není nijak zásadní argument...štěrkování na překližce nedělaá nijak zásadní problém...
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: modulová Stanice špičák velikost H0

Příspěvekod pavmar » stř 14 zář, 2011 8:28 pm

Také si myslím...
Loket je na latovce... a také přímo....
jinak já to mám podlepené v celé ploše disperzí. prostě to šikovně vyšlo na výšku... krásně to lícuje s čely modulu....
nemylsím že by to mělo přínest nějaké problémy v budoucnu...
H0
Moduly a kolejiště
Epocha IV-V
DCC MINIBOX
pavmar
 
Příspěvky: 284
Registrován: ned 10 úno, 2008 8:12 pm

Re: modulová Stanice špičák velikost H0

Příspěvekod radeksindy » čtv 15 zář, 2011 8:14 am

Podobný způsob konstrukce modulů je třeba u skupiny FREMO:87 (tedy podle norem H0pur nebo PROTO:87, jak chcete) zcela běžný. Největší pevnosti lze právě dosáhnout tím, že se blok styroduru (tady opravdu doporučil styrodur namísto polystyrenu) se vlepí do kostry. Koleje se pak pokládají na překližku nalepenou navrch. Často má podklad trati svůj nosník.

V této skupině je lepení jakékoli vrstvy mezi koleje a dřevěný podklad nedoporučené, protože časem se podklad může krabatit, bortit nebo odlepovat a poškozovat tak geometrii kolejiva. Hlučnost je stejně nejvíce dána kvalitou vozidla. A přestože všechno je podkládáno přímo na dřevo, tak vám zaručuji, že je to nejtišší ježdění jaké znám (motory Maxon nebo Faulhaber, odpružené pojezdy, tříbodové uložení ložisek vozů atd.).
radeksindy
 
Příspěvky: 2511
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: modulová Stanice špičák velikost H0

Příspěvekod marwin » čtv 15 zář, 2011 11:21 am

Dej si velky pozor aby byla preklizka po prilepeni rovna.
Kdyz koupis preklizku, tak je bohuzel zvlnena. Ja jsem to nakonec vyresil tak, ze na preklizku nanesu klih a potom ji pribiju k latovce (hrebiky jsem daval cca po 10cm, takze jich padlo docela dost), ale preklizku mam rovnou.
Puvodne jsem preklizku pomazal klihem a zatizil, ale to se mi neosvedcilo. Na jednom miste se mi preklizka zvedla cca o 0,5mm, bohuzel na toto misto prisla vyhybka a problem byl na svete. Kdyz si sunul vozy do odbocky, tak nektere vykolejovaly. Preci jenom RPckovy okolky (vyska 0,6mm) jsou dost citlivy, v tomto ohledu zlaty stary dobry mexicky klobouky:), ktere toto misto bez problemu prejely.
V tvem pripade pribijeni preklizky k podkladu nepripada v uvahu, tak pouzij poradny zavazi, aby se ti preklizka narovnala. A hlavne si porid RPckovy vozy, aby si mohl testovat sjizdnost.
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: modulová Stanice špičák velikost H0

Příspěvekod pavmar » pon 26 zář, 2011 9:40 pm

Ahoj po delší odmlce trochu doplnění změnil jsem u obloukového modulu podloží polystyren jsem nahradil hranoly z latovky a jako podklad tratě je použita buková překližka tl 10mm
počal jsem pokládat koleje které budu lepit přímo na překližku vteřinovým lepidlem,
pár fotek zde:
http://pavmar.rajce.idnes.cz/Stavba_mod ... ce_Spicak/
H0
Moduly a kolejiště
Epocha IV-V
DCC MINIBOX
pavmar
 
Příspěvky: 284
Registrován: ned 10 úno, 2008 8:12 pm

Re: modulová Stanice špičák velikost H0

Příspěvekod pavmar » stř 28 zář, 2011 7:12 pm

Dnes jsem konečně udělal výlet na šumavu a nafotil jsem si stanici odkaz na galerii je zde spousta fotek je jakoby na nic ale mě pomužou při tvorbě okolní krajiny.

galerie zde:

http://pavmar.rajce.idnes.cz/Spicak_nove_fotky/
H0
Moduly a kolejiště
Epocha IV-V
DCC MINIBOX
pavmar
 
Příspěvky: 284
Registrován: ned 10 úno, 2008 8:12 pm

Re: modulová Stanice špičák velikost H0

Příspěvekod pavmar » pát 30 zář, 2011 5:46 am

Kousek jsem poskočil....
Přílohy
spicak.jpg
zase kousek hotovo
spicak.jpg (165.54 KiB) Zobrazeno 7103 krát
H0
Moduly a kolejiště
Epocha IV-V
DCC MINIBOX
pavmar
 
Příspěvky: 284
Registrován: ned 10 úno, 2008 8:12 pm

Re: modulová Stanice špičák velikost H0

Příspěvekod pavmar » pát 30 zář, 2011 3:51 pm

Trochu podle vzoru na ostramo jsem upravil výhybky akorát jsem neodřezával přežce ale jen jsem zrušil onu aretaci výhybky, a podložil kouskem pražce

http://pavmar.rajce.idnes.cz/Uprava_vyh ... CO_CODE75/
H0
Moduly a kolejiště
Epocha IV-V
DCC MINIBOX
pavmar
 
Příspěvky: 284
Registrován: ned 10 úno, 2008 8:12 pm

Re: modulová Stanice špičák velikost H0

Příspěvekod pavmar » úte 31 led, 2012 9:32 am

Nespím :D
zde jsou fotky které se mě podařilo získat jedná se o fotky stavby tunelu špičák. většinou severní portál a továrna.

http://pavmar.rajce.idnes.cz/Historicke_fotky_spicak/


fotky modulu doplním v dohledné době, zatím namontovány přestavíky a pustil jsem se do stavby budov.

PM
H0
Moduly a kolejiště
Epocha IV-V
DCC MINIBOX
pavmar
 
Příspěvky: 284
Registrován: ned 10 úno, 2008 8:12 pm

Re: modulová Stanice špičák velikost H0

Příspěvekod milan ferdián » úte 31 led, 2012 9:43 am

pavmar píše:Nespím :D
zde jsou fotky které se mě podařilo získat jedná se o fotky stavby tunelu špičák. většinou severní portál a továrna.

http://pavmar.rajce.idnes.cz/Historicke_fotky_spicak/


fotky modulu doplním v dohledné době, zatím namontovány přestavíky a pustil jsem se do stavby budov.

PM


Nevím,zda jsi se zmiňoval o tom ža stavba trati byla plánovaná pro dvojkolejný provoz.Proto ten tunel pod Špičákem odpovídá profilu dvojkolejné trati,dle tehdejších stavebních a železničních norem.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: modulová Stanice špičák velikost H0

Příspěvekod pavmar » úte 31 led, 2012 12:09 pm

http://pavmar.rajce.idnes.cz/spicak_2002/

fotky z doby kdy byla ještě manipulační kolej
asi rok 2001-2002
H0
Moduly a kolejiště
Epocha IV-V
DCC MINIBOX
pavmar
 
Příspěvky: 284
Registrován: ned 10 úno, 2008 8:12 pm

Re: modulová Stanice špičák velikost H0 - na prodej

Příspěvekod pavmar » čtv 01 pro, 2016 12:47 pm

Ahoj nebyl by zájem o započatou stavbu modulu stanice, nějak nejsou časové možnosti stavbu dokončit, k dispozici 3 ze dvou dílů modulů, věškeré kolejivo výhybky a přestavníky... podklady v PC a fotodokumentace cenu nabídněte případně do SZ http://pavmar.rajce.idnes.cz/Stavba_mod ... ce_Spicak/

stanice je navržena v měřítku celková délka stanice je cca 5,5m dá se zredukovat na 4,2m. kolejivo je použito PECO CODE 72 a poloměry na výhybkách jsou ze sortimentu ty největší co byly dostupné...

mám k dispozici základní nákresy drážních staveb stanice v měřítku...

PAvel
H0
Moduly a kolejiště
Epocha IV-V
DCC MINIBOX
pavmar
 
Příspěvky: 284
Registrován: ned 10 úno, 2008 8:12 pm

Předchozí

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků