modulová Stanice špičák velikost H0

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: modulová Stanice špičák velikost H0

Příspěvekod vonBahnhof » čtv 04 srp, 2011 11:40 am

Tak já to mám sice z 8mm překližky, ale i ta 5mm by to měla unést, kór jestli tam máš výztuže. Jestli se to nějak neprohýbá., tak bych se toho nebál - koleje + nějaký podklad to neprohnou. Spíš bacha, jestli tam budeš chtít dělat nějaké příkopy, potoky a tak - ta deska je prostě absolutní úroveň 0, takže pokud bys chtěl u nádraží dělat ten příkop s vodou, co v reálu v přednádražním prostoru je, bylo by to dobré trochu přizvednout i s kolejištěm stanice. Ale zase mít co nejmenší vrstvu materiálu je výhodnější pro montáž přestavníků výhybek.
HO Lenz digital, IV./V. epocha, ČD, DB
http://von-bahnhof.rajce.net
Uživatelský avatar
vonBahnhof
 
Příspěvky: 123
Registrován: čtv 11 říj, 2007 4:02 pm
Bydliště: Zlínský kraj - Kroměřížsko

Re: modulová Stanice špičák velikost H0

Příspěvekod pavmar » čtv 04 srp, 2011 3:47 pm

No právě nevím jak to kolem budovy vypadá, z těch pár fotek co mám to není moc poznat tak budu muset vyrazit na Šumavu :-) udělat si výlet...
a něco nafotit.
A také u toho zhlaví na Železnou rudu bude potřeba udělat násep... tak tam budu muset jít do nějakého podkladu a přemýšlím že na tuhle desku překližky nalepím polystyren tlouštky co budu potřebovat a na to nalepím znovu překližku tl. 5mm tak snad to bude v pohodě a polys... nebude časem "zlobit"....?
H0
Moduly a kolejiště
Epocha IV-V
DCC MINIBOX
pavmar
 
Příspěvky: 284
Registrován: ned 10 úno, 2008 8:12 pm

Re: modulová Stanice špičák velikost H0

Příspěvekod radekkrupka » čtv 04 srp, 2011 10:31 pm

Co se týká položení kolejí přímo na překližku: Pokud tvoří překližka celou plochu modulu, pak je otázka, zda celý terén bude minimálně ve výšce této překližky? Čili co nějaké příkopy, propustky atd? Já jsem na svém kolejišti dal na překližku 20 mm EPS a na to ještě dalších pár mm korku nebo velmi tenkého EPS (v roli). 20 mm poskytuje možnost jít s terénem pod koleje - a už se mi to zdá málo - a ta tenká vrstva nahrazuje v podstatě tloušťku štěrkového lož, které musí být vždy nad terénem!

Co se týká rezonance, mě se daleko lépe osvědčil korek. Polystyren nebo styrodur, když se nalepí na překližku spíše jako tlumič nefunguje, ač se to zdá nelogické. Někdo tady kdysi napsal, že překližka s polystyrenem tvoří ozvučnici a já musím říct, že něco na tom bude. O rezonanci rozhoduje ale také tuhost rámu jako takového, hustota žeber atd...
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: modulová Stanice špičák velikost H0

Příspěvekod pavmar » pát 05 srp, 2011 6:21 am

No jako podklad použiji samolepícím molitan používá se na lepení mezi CD profily a sádrokarton tuším že jsem někde ve foru zahledl že to někdo používá... mám ho na tom modulu 40cm a šlo to docela dobře drží na tom i štěrk, který byl lepen běžným disperzním lepidlem...
Co se týká nuly tak pořád ještě nevím jak je to u Železnorudského zhlaví, protože jinak by to vyšlo celé že podklad kolejí je 0, a co se týká nějaké té drážky tak bych asi prořízl překližku pilkou, a vytvořil přídávná žebra, než vyrábět styčné čela protože tolik možností nemám je nechat vyřezat... No uvidím... :-)
H0
Moduly a kolejiště
Epocha IV-V
DCC MINIBOX
pavmar
 
Příspěvky: 284
Registrován: ned 10 úno, 2008 8:12 pm

Re: modulová Stanice špičák velikost H0

Příspěvekod radekkrupka » pát 05 srp, 2011 6:30 am

No nevím, sádrokarton bych já asi nepoužil. Kromě toho, že je těžký, tak při výhledové nějaké změně v budoucnu (budeš chtít něco předělat atd..) je ze sádrokartovnu strašný binec a ten bílý prášek se dostane všude a těžko ho budeš z hotového modelu dostávat... leda že bys modeloval vápenku, tak to pak jóóóóó...
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: modulová Stanice špičák velikost H0

Příspěvekod pavmar » pát 05 srp, 2011 6:56 am

Komunikační šum
:-)
ne sádrokarton.... ale pásku která je používaná jako izolace mezi sádrokarton a ty kovové profily...
sádroš bych nedal táhne vlhko
:-)
H0
Moduly a kolejiště
Epocha IV-V
DCC MINIBOX
pavmar
 
Příspěvky: 284
Registrován: ned 10 úno, 2008 8:12 pm

Re: modulová Stanice špičák velikost H0

Příspěvekod pavmar » pát 05 srp, 2011 6:57 am

Ta páska bude tvořit podloží pod koleje a zároven i zvukovou izolaci... místo korku... jde dobře seříznout do tvaru podloží...
H0
Moduly a kolejiště
Epocha IV-V
DCC MINIBOX
pavmar
 
Příspěvky: 284
Registrován: ned 10 úno, 2008 8:12 pm

Re: modulová Stanice špičák velikost H0

Příspěvekod radekkrupka » pát 05 srp, 2011 8:49 am

Tak to jsem tu větu nějak špatně pochopil :) Hned se mi to nezdálo...
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: modulová Stanice špičák velikost H0

Příspěvekod pavmar » stř 31 srp, 2011 8:50 am

Tak se mě podařilo sehnat nějaké fotky rovného zhlaví a mám představu o krajině kolem a tak se pustím KONEČNĚ do stavby trochu jsem čekal abych zjistil jak se mají teréní vlastnosti kolem zhlaví, :-) zatím je vyrobena kostra pro obloukový modul, a dva přímé .

http://pavmar.rajce.idnes.cz/Spicak_pri ... i_krajina/
H0
Moduly a kolejiště
Epocha IV-V
DCC MINIBOX
pavmar
 
Příspěvky: 284
Registrován: ned 10 úno, 2008 8:12 pm

Re: modulová Stanice špičák velikost H0

Příspěvekod pavmar » čtv 01 zář, 2011 8:31 pm

Tak jsem začal rozměřovat na modulech rozložení kolejí, nějaké fotky jsou zde:
http://pavmar.rajce.idnes.cz/Stavba_mod ... ce_Spicak/
Také jsem si nakreslil pudorys staniční budovy. rozměry jsou 640*140 mm :-)
není nějaký pamětník kdo pamatuje tu pravou výhybku ke skladišti kde asi byla na www mapach není moc patrná kde je, já ji mám orientačně na konci staniční budovy.

Máte někdo představu kdy na této stanici byly přeloženy koleje s betonovými pražci?
já tam mám zkušebně betonové protože byly na vrchu krabice.. :D
H0
Moduly a kolejiště
Epocha IV-V
DCC MINIBOX
pavmar
 
Příspěvky: 284
Registrován: ned 10 úno, 2008 8:12 pm

Re: modulová Stanice špičák velikost H0

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 02 zář, 2011 6:53 am

Ahoj, ta výhybka byla víc před budovou. Přesnou polohu nevím, ale mám zafixováno, že to bylo plus mínus před verandou. Zábradlí okolo výměnového návěstidla bylo oblíbené odkladiště lyží/kol. Když koukneš na mapy, (letecká '03) uvidíš před budovou takový tmavý výkus ve světlém nástupišti.
Myslím, že to je místo původního výměnového návěstidla. Podobně je řešena i Hojsova Stráž.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: modulová Stanice špičák velikost H0

Příspěvekod Zx1974 » pát 02 zář, 2011 8:45 am

Pavmare, když jsem tak na těch fotkách viděl výhybky, tak mě napadlo, zda jsi se nezapoměl podívat do "Doporučení 2.10 H0-ČSD" ?

Konkrétně na toto:

Minimální poloměry oblouků a geometrie výhybek
• Maximální přípustný úhel na srdcovce je 10° pro jednostranné výhybky a 16° pro výhybky oboustranné. Nejmenší poloměr ve
výhybce je potřeba dodržet 1000 mm.
• kolejová spojka na širé dvoukolejné trati - maximální úhel na srdcovce výměny 7 stupňů, minimální poloměr 2000 mm
• Protioblouky - bezpečnou sjízdnost protioblouků o poloměru menším než 1435 mm a větším nebo rovným 1000mm všemi
vozidly zajistí vložený rovný úsek délky alespoň 100 mm.
Zx1974
 
Příspěvky: 380
Registrován: úte 17 říj, 2006 10:01 am
Bydliště: Písek

Re: modulová Stanice špičák velikost H0

Příspěvekod pavmar » pát 02 zář, 2011 9:38 am

Ahoj tento text znám no špičák je pokusná stanice na ověření technologií... :-) a jde o jednoduchost a spolehlivost později špičák zustane jako část segmentového kolejiště abych si zajezdil i doma a plánuji stanici Blatno u jesenice která bude celá podle doporučení, zde je kolejivo PECO code 100 výhybky středního tj 915mm poloměru což je hodně blízko k min 1000 mm myslím že okem nepoznatelné... jinak všechny poloměry ve stanici jsou 1000mm. koukal jsem třeba na stránky OSTRamo kde mají připuštěnou stavbu z code 100 viz text z jejich webu

4. Koleje
Na prvních modulech je použit kolejový Profil 25 (Code 100, h = 2,5 mm). A je stále připuštěn. Od roku 2004 jsou doporučeny nižší profily zejména - Profil 19, případně 21 (Code 75 a 83).
Nejmenší možný poloměr traťové koleje je 1000 mm. Minimální poloměr dopravní koleje ve stanici je 1000 mm. Pro manipulační koleje ve stanicích a na vlečkách je minimální poloměr 600 mm. Rozhraní modulu nepřesahuje žadná část kolejí. Poslední 3 pražce musí být pevně spojeny s kolejnicí a kostrou modulu - např. lepením. Kolejnice musí končit cca 0,1-0,2 mm před hranou modulu, aby nedocházelo k elektrickému propojení mezi moduly a bylo zamezeno možné destrukci kolejnic vzájemným stykem.
Minimální poloměr odbočné větve výhybky je 900 mm Na vlečkách a manipulačních kolejích je připuštěn poloměr 600 mm. Vyjímečně lze poloměr 600 mm použít i na výhybce v dopravních kolejích. Maximální úhel odbočné větve měřený na srdcovce je 12 stupňů.

na otázku jaká jsou čela tak na tech modulech stanice budou čela podle terénu a teprve na koncích stanice budou přechodové moduly na rozhraní fremo obloukové zhlaví bude na hlavní trat v rovině a příme bude na vysokém náspu...
H0
Moduly a kolejiště
Epocha IV-V
DCC MINIBOX
pavmar
 
Příspěvky: 284
Registrován: ned 10 úno, 2008 8:12 pm

Re: modulová Stanice špičák velikost H0

Příspěvekod pavmar » pát 02 zář, 2011 9:45 am

Michal Šuhajda píše:Ahoj, ta výhybka byla víc před budovou. Přesnou polohu nevím, ale mám zafixováno, že to bylo plus mínus před verandou. Zábradlí okolo výměnového návěstidla bylo oblíbené odkladiště lyží/kol. Když koukneš na mapy, (letecká '03) uvidíš před budovou takový tmavý výkus ve světlém nástupišti.
Myslím, že to je místo původního výměnového návěstidla. Podobně je řešena i Hojsova Stráž.


Když koukám do mapy mám na monitoru sposutu tmavých fleků ale to asi nebude ono :-) No otřel jsem monitor ale stejně na mapách a na google nic nevidím do jaké mapy koukáš ty?

:-)
H0
Moduly a kolejiště
Epocha IV-V
DCC MINIBOX
pavmar
 
Příspěvky: 284
Registrován: ned 10 úno, 2008 8:12 pm

Re: modulová Stanice špičák velikost H0

Příspěvekod Zx1974 » pát 02 zář, 2011 9:51 am

Nějak jsem měl pocit, že chceš vozit Špičák na setkání. Tak jako bych nic neřek.
Zx1974
 
Příspěvky: 380
Registrován: úte 17 říj, 2006 10:01 am
Bydliště: Písek

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků