Frýdlant nad Ostravici - modul stanice

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Frýdlant nad Ostravici - modul stanice

Příspěvekod milan ferdián » pát 20 kvě, 2011 7:55 am

Zde jsem převedl první příspěvky od nick fofros,ať se nepletou s Kunčicemi.Jelikož vím co již počal kolega fofros,ale ještě mi neposlal ani kolejové schéma svého drobečka,tak později název jeho tématu opravím. :mrgreen:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly z Kopřivnice

Příspěvekod milan ferdián » pát 20 kvě, 2011 8:01 am

Den první.....fofros

Obrázek
Obrázek
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly z Kopřivnice

Příspěvekod milan ferdián » pát 20 kvě, 2011 8:01 am

fofros
Den druhý....
...
Den třetí....
...
Den čtvrtý....

Obrázek

.. a včilkaj to budě tak dva dni schnúť :roll:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly z Kopřivnice

Příspěvekod fofros » ned 22 kvě, 2011 4:47 pm

den sedmý.....

už to dva dny stagnuje, nevím jak dál, tak jsem objednal pár pytlů jiné a hlavně delší statiky a nějakou další zelenou havěť. Zatím jsem z toho takový rozpačitý, ale uvidíme, třeba se to ještě povede.


Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

http://fofros.rajce.idnes.cz/Moduly/
Nejsem modelář, jsem jen mašinkář, snažící se znázornit železniční provoz ve velikosti H0.
fofros
 
Příspěvky: 172
Registrován: stř 17 lis, 2010 5:29 pm
Bydliště: Kopřivnice

Re: Moduly z Kopřivnice

Příspěvekod depo201 » ned 22 kvě, 2011 7:00 pm

Mně se to líbí. Gratulace
Jestli má být dominantou modulu návěstidlo, tak mi tam už nic nechybí. :)
Uživatelský avatar
depo201
 
Příspěvky: 710
Registrován: úte 11 srp, 2009 10:03 am
Bydliště: Brno

Re: Moduly z Kopřivnice

Příspěvekod cipisekmp » pon 23 kvě, 2011 3:38 pm

Ahoj, ja bych tam toho taky moc nepridaval. At to neni preplacane. Dle me parada. Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1583
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Moduly z Kopřivnice

Příspěvekod Dašek » pon 23 kvě, 2011 5:30 pm

Líbí se mi to.Také bych to už tak nechal.Těším se na to ,ažto uvidím na vlastní oko.
Dašek
 
Příspěvky: 524
Registrován: sob 31 říj, 2009 6:46 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Moduly z Kopřivnice

Příspěvekod fofros » ned 12 čer, 2011 10:41 am

Nejsem modelář, jsem jen mašinkář, snažící se znázornit železniční provoz ve velikosti H0.
fofros
 
Příspěvky: 172
Registrován: stř 17 lis, 2010 5:29 pm
Bydliště: Kopřivnice

Re: Moduly z Kopřivnice

Příspěvekod norbert » ned 12 čer, 2011 10:51 am

Ahoj Martine
přidej kvíti luční ...bude to dokonalé Norbert :P
norbert
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned 16 bře, 2008 1:43 pm
Bydliště: Kyjovice

Re: Moduly z Kopřivnice

Příspěvekod fofros » čtv 30 čer, 2011 11:13 pm

Mám pokračovat?

Jen doufám, že jsem to naflokoval dobře, a kdyby se Vám to nelíbilo, tak to přeflokuju :lol:

Jo, a ten Štokr není od Elkomu a Baiky nejsou od Hekttora :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Přílohy
Screen_031.jpg
Screen_031.jpg (201.65 KiB) Zobrazeno 8210 krát
Screen_030.jpg
Odkudpak ten vláček jede?
Screen_030.jpg (195.94 KiB) Zobrazeno 8210 krát
Nejsem modelář, jsem jen mašinkář, snažící se znázornit železniční provoz ve velikosti H0.
fofros
 
Příspěvky: 172
Registrován: stř 17 lis, 2010 5:29 pm
Bydliště: Kopřivnice

Re: Moduly z Kopřivnice

Příspěvekod Ferda » čtv 30 čer, 2011 11:18 pm

To už je Frýdlant?
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Moduly z Kopřivnice

Příspěvekod fofros » ned 10 črc, 2011 9:11 pm

Nevím, zda-li Milan myslel, že se tady bude prezentovat tohle a proto mi to tu zřídil, ale nebudu tedy zakládat nové vlákno a dám to sem.

Po nějakých zkouškách a koketování s pevným velkým kolejištěm, jsem se definitivně rozhodl, že se budu v budoucnu věnovat jen a pouze modulům. A jelikož jsem se více, či méně dal do kupy s kluky z Kunčické sokolovny, tak bylo třeba promyslet záměr, kterým bych se měl ubírat. Chlapci se snaží nějakým způsobem ztvárnit trať Ostrava hl. n. - Valašské Meziříčí a jelikož mají zatím dostatek traťových modulů, byl mi předložen návrh ten, ať se pustím do nějaké žst. na této trati. Stanic je tu poměrně dostatek a já si vybral druhou nejsložitější stanici a tou je po Frýdku-Místku železniční stanice Frýdlant nad Ostravicí.
Pro ty, kteří danou stanici neznají, upřesním: jde o odbočnou stanici bez depa, z které vychází lokálka směr Ostravice (do ledna 1965 až do Bílé, kdy byl tento úsek zrušen). Tato lokálka je zde velice zajímavě napojena do traťové koleje ještě před samotným zhlavím stanice. Toto napojení vzniklo až 4 roky po dostavění a zprovoznění celé trati Frýdlant-Bílá. Nevím proč se to dodnes takto zachovalo a nepřestavělo se to na dvojitou kolejovou spojku. Tím že trať do Ostravice vznikla jako zcela samostatný celek, tak depo kolejových vozidel bylo umístěno ve výchozí stanici této trati, což dnes představuje zastávku Frýdlant nad Ostravicí umístěnou pár desítek metrů od odbočky. Je možné, že v budoucnu tuto zastávku dodělám, ale nebudeme předbíhat, nyní je přede mnou žst. Frýdlant a věřím, že mě to zaměstná na hodně dlouho, než to bude vypadat tak dokonale, že nejen já, ale i mí kolegové s tím budeme maximálně spokojeni :mrgreen: a věřím, že i pak na tom bude stále co dělávat a vylepšovat.
Modelově tato stanice bude zapadat do přechodu epoch III a IV a bude na ní znázorněno pozdní léto. Ovládání stanice bude digitální, dekodéry a serva už jsou objednané. Ze začátku budu vše ovládat z PC, ale postupem času bych rád měl přehledný ovládací panel (nejspíš TCO).
Vyhýbky budou použity EW5 na traťových kolejích a v manipulační části budou použity EW3. Tímto bych chtěl velmi poděkovat jednomu kolegovi (nepřál si být jmenován), který mi stavebnice těchto vyhýbek zakoupil v německu. Taky bych chtěl poděkovat klukům z Kunčické sokolovny za podporu a nemalou pomoc a hlavně Ferdovi, který mi zajistil a zrealizoval výrobu modulů na celou stanici. Stavba tedy může začít.

Na závěr bych Vás chtěl všechny poprosit, zda-li nevíte o nějakých, či nevlastníte nějaké fotografie z té doby, chtěl bych totiž vše udělat tak, jak to ve skutečnosti v letech 1969-1970 bylo. Budu vděčný za jakoukoliv maličkost i informaci o tom, jak to tam vypadalo, jak bylo řešeno zabezpečení návěstidly apod.. Nějaké materiály jsem si již sehnal, ale není toho moc a nedokážu podle nich zcela přesně uvést celou stanici do stavu, v jakém se v této době nacházela.

Plánek stanice z WT i s moduly (jsou v co největší míře zachovány proporce skutečné stanice, jen délka kolejí je lehce zkrácena, ale i tak bude mít stanice úctyhodných 8m).
Přílohy
frýdlant.jpg
frýdlant.jpg (222.9 KiB) Zobrazeno 8069 krát
Nejsem modelář, jsem jen mašinkář, snažící se znázornit železniční provoz ve velikosti H0.
fofros
 
Příspěvky: 172
Registrován: stř 17 lis, 2010 5:29 pm
Bydliště: Kopřivnice

Re: Frýdlant nad Ostravici - modul stanice

Příspěvekod milan ferdián » pon 11 črc, 2011 5:13 am

Upraveno :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Frýdlant nad Ostravici - modul stanice

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 11 črc, 2011 7:34 am

No to je teda porce kolego :D jen malý dotaz,ta stanice bude s tak malých modulů nebo to jsou žebra?
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Frýdlant nad Ostravici - modul stanice

Příspěvekod fofros » pon 11 črc, 2011 7:59 am

takze moduly jsou razeny z leva do prava nasledovne:

120x60cm, 2x 15 st. r=350cm dohromady asi 180cm, 3x 120x60cm, 120x30cm, lichoeznik 120x65(30)cm a dva pripojne lichobeznikove modulky.

Uzitne delka nejdelsi dopravni koleje je neco pres 480cm.
Sousto to velke je, predevsim financne, ale z vetsi casti uz mam material nakoupeny a to vcetne krajiny a na tech par drobnosti, co mi chybi, mam penize odlozene. Takze financne to mam zmaknute, ted to jeste zmaknout organizacne a je to :mrgreen: . Ovsem to uz je to mensi zlo, ktere mi navic necini zadne potize, ty penize za matros byly horsi :wink: .
Nejsem modelář, jsem jen mašinkář, snažící se znázornit železniční provoz ve velikosti H0.
fofros
 
Příspěvky: 172
Registrován: stř 17 lis, 2010 5:29 pm
Bydliště: Kopřivnice

Další

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků