LUBY_(Nový Jičín město)koncová stanice_ N/1:160

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: LUBY_(Nový Jičín město)koncová stanice_ N/1:160

Příspěvekod Dan Buchtela » čtv 11 říj, 2012 7:54 pm

milan ferdián píše:Vzpomínám si o preferovaných přestavnících hofmann,jak dnes skončili,kde jsou dnes .?
Na to si já nevzpomínám, že by byly preferovány. To bývaly kdysi Fulgurexy, než přesunuli výrobu do Číny a kvalita šla do háje. Pak bylo dlouho tápání a experimentování (do toho období spadají Hofmanny), než se přišlo na to, že v tý Americe nejsou zas asi úplní blbci, když jim tam ty želvy šlapají na kolejištích i 20 let...
milan ferdián píše:I samotný Radyme přešel na serva.
Jenomže Radyme je experimentátor. To jsou ti lidí, díky nimž se vývoj posouvá dál, ale od experimetu k ověřené, spolehlivé a jednoduché funkčnosti je daleko! Abych nebyl špatně pochopen, nebrojím proti servům, prostě jsem jen srovnal finanční a časovou náročnost Milanova řešení a dostupného a ověřeného řešení komerčního...
Naposledy upravil Dan Buchtela dne čtv 11 říj, 2012 8:09 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: LUBY_(Nový Jičín město)koncová stanice_ N/1:160

Příspěvekod workous » čtv 11 říj, 2012 8:00 pm

Náhodou mne se tento přestavník líbí hrozně mi to připomíná dobu jak jsme vše za bolšána vyráběli pracoval jsem v Tesle jako nástrojař a nic nebyl problém....namontovat hotový přestavník není to samé jako si ho celý vyrobit ten pocit je úplně jiný hlavně když se podělá servo tak se vymění a je to....
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: LUBY_(Nový Jičín město)koncová stanice_ N/1:160

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 11 říj, 2012 8:35 pm

Tedy rozhodně nechci hanět něčí práci,toho jsem dalek.Proč se používají serva nebo motorické přestavníky také chápu,ale mně tedy více vyhovuje nesmrtelný přestavník FLM za bratru 260,-Kč.
Jinak Milane klobouk dolů před Tvou trpělivostí.Já jsem hodně trpělivý,ale tohle bych nedal.
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: LUBY_(Nový Jičín město)koncová stanice_ N/1:160

Příspěvekod Morris Zapp » pát 12 říj, 2012 7:16 am

Šmankote...
Jenom bych si dovolil upozornit, že fyzikální vlastností serv rozhodně není, že jejich použití musí být až takhle složité, jak předvádí Milan...

Ve svých modulech mám přestavníky, co se skládají z jednoho kusu plechu (dodáván naohýbaný a vrtaný), serva připevněného dvěma šroubky a jedné struny. Žádná trpělivost při montáži není potřeba.
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 837
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: LUBY_(Nový Jičín město)koncová stanice_ N/1:160

Příspěvekod milan ferdián » pát 12 říj, 2012 7:56 am

Dan Buchtela píše:Jenomže Radyme je experimentátor. To jsou ti lidí, díky nimž se vývoj posouvá dál, ale od experimetu k ověřené, spolehlivé a jednoduché funkčnosti je daleko!

Ještě,že zde Radyme nechodí :mrgreen:
Dan Buchtela píše:Abych nebyl špatně pochopen, nebrojím proti servům, prostě jsem jen srovnal finanční a časovou náročnost Milanova řešení a dostupného a ověřeného řešení komerčního...

To je v pohodě.Znám tě natolik hodně,že vím jak to myslíš :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: LUBY_(Nový Jičín město)koncová stanice_ N/1:160

Příspěvekod milan ferdián » pát 12 říj, 2012 8:00 am

Morris Zapp píše:Šmankote...Jenom bych si dovolil upozornit, že fyzikální vlastností serv rozhodně není, že jejich použití musí být až takhle složité, jak předvádí Milan...

Mě nejde o fyzikální vlastnosti serv.Já je nepopírám.Já jen popisuju krok za krokem co vše musí modelář udělat,aby se při kompletaci vyvaroval určitých chyb.Toto řešení je další variantou jak využít serva další novou formou.A tím,že popisuju vše detailně,tak to vypadá příliš složité :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: LUBY_(Nový Jičín město)koncová stanice_ N/1:160

Příspěvekod Morris Zapp » pát 12 říj, 2012 8:05 am

Jenomže zvoleným řešením vzbuzuješ v lidech dojem, že použití serva je pracná piplačka, náročná na zručnost a trpělivost. Přitom pravdou může být opak.
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 837
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: LUBY_(Nový Jičín město)koncová stanice_ N/1:160

Příspěvekod milan ferdián » pát 12 říj, 2012 8:33 am

Morris Zapp píše:Jenomže zvoleným řešením vzbuzuješ v lidech dojem, že použití serva je pracná piplačka, náročná na zručnost a trpělivost. Přitom pravdou může být opak.


Je to jen zdání,ale zruční šikovnost i trpělivost zde musíš projevit.Celou kompletaci jsem mohl taky okomentovat "Vezmu dva vruty a servopřestavník přišroubují zespod k výhybce a káblíky zasunu do DCC dékodéru".Když už něco majstruju,tak se snažím pro ostatní předat své poznatky a zkušenosti,které jsem při této kompletace servopřestavníku získal :wink:.Možná celý popis je lopotný až těžkopádní,když se najde kdo dokáže lehčeji popsat celou proceduru,budu jenom rád.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: LUBY_(Nový Jičín město)koncová stanice_ N/1:160

Příspěvekod Irudzi » pát 12 říj, 2012 8:36 am

Morris Zapp píše:Jenomže zvoleným řešením vzbuzuješ v lidech dojem, že použití serva je pracná piplačka, náročná na zručnost a trpělivost. Přitom pravdou může být opak.


Sorry Milane, ale je to tak! ? Montáž 1 servopohonu a kompletního odzkoušení+nastavení nám minule na Třemešené zabrala cca 20minut
i s cigaretovou přestávkou :idea:
Uživatelský avatar
Irudzi
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 02 bře, 2008 8:49 am
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: LUBY_(Nový Jičín město)koncová stanice_ N/1:160

Příspěvekod Morris Zapp » pát 12 říj, 2012 8:39 am

Já ti, Milane, neberu, že tebou zvolené řešení je piplačka; jenom se snažím připomenout, že existují i řešení jiná, nepiplačková.
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 837
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: LUBY_(Nový Jičín město)koncová stanice_ N/1:160

Příspěvekod milan ferdián » pát 12 říj, 2012 8:47 am

Morris Zapp píše:Já ti, Milane, neberu, že tebou zvolené řešení je piplačka; jenom se snažím připomenout, že existují i řešení jiná, nepiplačková.

To je mi jasné.Jak jsem již psal,toto je další nová verze použití servopřestavníku,nic víc,nic míň. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: LUBY_(Nový Jičín město)koncová stanice_ N/1:160

Příspěvekod milan ferdián » pát 12 říj, 2012 3:02 pm

Dneska nic moc.Vnoučata,volby,Dukovany 0.... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
http://milanf.rajce.net/LUBY_II
Přílohy
Kopie - servo_Luby 032.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: LUBY_(Nový Jičín město)koncová stanice_ N/1:160

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » pát 12 říj, 2012 4:55 pm

na mém kolejišti mám nohy z jeklu hlíník ,mám dotaz od kud ho máš dík jen jestli není jiný zdroj blíž co jsem měl já .Díky
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: LUBY_(Nový Jičín město)koncová stanice_ N/1:160

Příspěvekod milan ferdián » pát 12 říj, 2012 5:15 pm

Tkadlec Jaroslav píše:na mém kolejišti mám nohy z jeklu hlíník ,mám dotaz od kud ho máš dík jen jestli není jiný zdroj blíž co jsem měl já .Díky


Jardo,hliníkové nohy mám z ostravské FERONY,kde mi nohy nařezali na míru.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: LUBY_(Nový Jičín město)koncová stanice_ N/1:160

Příspěvekod Dan Buchtela » pát 12 říj, 2012 8:29 pm

Paráda, Milane. Myslím, že to nejhorší máš za sebou. Už se těším, až začneš "vyšívat" na vrcní části modulu :wink:
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků