Moduly Brno

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Moduly Brno

Příspěvekod Tomas_C. » pát 06 dub, 2018 8:01 am

Začíná se nám zlehounka rýsovat náš společný projekt, připravujem pro Vás sérii několika článků kde se s Vámi podělíme o všemožné peripetie zrodu tohoto díla.
Než vše připravíme máme pro Vás alespoň jedno nahlédnutí...

Projekt_MB.jpg
TT, V-VI epocha,CZ-DE příhraničí,
http://model-railway.webnode.cz
www.ModulyBrno.cz
Uživatelský avatar
Tomas_C.
 
Příspěvky: 444
Registrován: stř 10 úno, 2010 1:05 am
Bydliště: Brno

Re: Moduly Brno

Příspěvekod Jirka_US » ned 08 dub, 2018 4:45 am

D píše:Ferda:
mně asi blbne Google, protože mi žádné podobné notoricky známé zapojení nenašel – proto jsem článek také napsal.

Ruzna zapojeni indikatoru pro ruzne prestavniky:
http://trains4africa.co.za/?m=2015&paged=12

Jestli se mohu zeptat o kolik cyklu (hruby odhad) byl prestavnik MTB pri zatezovych testech lepsi nez prestavnik Tillig ?

Ferda píše:Máš pravdu, že pro tlačítkem ovládané elektromagnety (a opět pro všechny a né jen Peco) by bylo nutné přidat samodržné relé. Také by bylo dobré podotknout, že LEDky se před 50-ti léty nevyráběly a byly použity žárovky s diodou.

- pevne prestavniky u vyhybek Zeuke a pozdeji i odnimatelne prestavniky BTTB umoznovaly mzikove spinani a trvaly zpetny ohlas bez bistabilniho rele, zapojeni je na obalu.
- LEDky se pred 50 lety vyrabely, nevim presne od ktereho roku v CR (viz LQ100), ale svitily bodove a byly docela dost drahe.
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Moduly Brno

Příspěvekod habaděj » pát 13 dub, 2018 6:49 pm

Válečné operace na konci druhé světové války se samozřejmě nemohly vyhnout ani trati Zaječí - Hodonín. Článek volně navazuje na
vzpomínky pamětníka a útoky kotlářů. Zakončuje tak válečnou trilogii okolo tratí 218e, 518f a 520b.
Snad méně emotivní téma Obrázek
Naposledy upravil habaděj dne pát 13 dub, 2018 8:54 pm, celkově upraveno 1
Nápady jsou zdarma, umění je vymodelovat je

www.ModulyBrno.cz
Uživatelský avatar
habaděj
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte 21 čer, 2011 7:05 am

Re: Moduly Brno

Příspěvekod Michal Vaniš » pát 13 dub, 2018 8:22 pm

Uživatelský avatar
Michal Vaniš
 
Příspěvky: 399
Registrován: pát 10 črc, 2009 4:51 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Moduly Brno

Příspěvekod habaděj » pát 13 dub, 2018 9:00 pm

Dik upraveno.... holt naročný týden :oops:
Nápady jsou zdarma, umění je vymodelovat je

www.ModulyBrno.cz
Uživatelský avatar
habaděj
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte 21 čer, 2011 7:05 am

Re: Moduly Brno

Příspěvekod D » úte 22 kvě, 2018 8:00 pm

Za příspěvek na opravu Němky jsme byli pozváni na jarní zátop a prohlídku depa. Mirek naši prohlídku zdokumentoval a zavzpomínal na své mládí.

Depo Brno Dolní – klubová návštěva

Obrázek


Své případné dotazy, náměty a připomínky k článku nám prosím pište rovnou do komentářů pod článkem nebo soukromou zprávou. Na věcné podněty rádi odpovíme a případně je zohledníme i v článku. Zde, ve vláknu o klubu, však odpovídat nebudeme. Děkuji za pochopení.
Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1355
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: Moduly Brno

Příspěvekod D » úte 12 čer, 2018 11:00 pm

Martin ve svém článku představuje klubovou koncepci zobrazování modelového času, jeho vývoj a používané přístroje.

Modelové hodiny

Své případné dotazy, náměty a připomínky k článku nám prosím pište rovnou do komentářů pod článkem nebo soukromou zprávou. Na věcné podněty rádi odpovíme a případně je zohledníme i v článku. Zde, ve vláknu o klubu, však odpovídat nebudeme. Děkuji za pochopení.
Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1355
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: Moduly Brno

Příspěvekod D » stř 20 čer, 2018 1:30 pm

Patnácté provozní setkání v Pozořicích

Obrázek


Své případné dotazy, náměty a připomínky k článku nám prosím pište rovnou do komentářů pod článkem nebo soukromou zprávou. Na věcné podněty rádi odpovíme a případně je zohledníme i v článku. Zde, ve vláknu o klubu, však odpovídat nebudeme. Děkuji za pochopení.
Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1355
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: Moduly Brno

Příspěvekod MirekTT » sob 30 čer, 2018 3:43 pm

Prezidentský vlak

DSC03040 (Small).JPG


Na brněnském výstavišti stojí prezidentský vlak. Výstavu jsem navštívil a trochu popsal a pofotil.
Odjíždí až v úterý ráno 3.7.2018. Tak pokud hledáte tip na nedělní rodinný výlet, určitě bych brněnské výstaviště navštívil.
Souběžně můžete navštívit i Slovanskou epopej Alfonse Muchy, která tam hostuje, stejně tak výstavu kosmonautiky.

Výlet doporučuji završit v restauraci Železná Růže, která je kousek přes cestu na ulici Hlinky. Jejich pravý "dvoudlaňový" vídeňský řízek za 178,- bych si rozhodně nenechal ujít, stejně jako zbytek nabídky. Doporučuji přijít ve velmi hladovém stavu. Porce jsou královské.
http://www.zeleznaruze.cz/
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly Brno

Příspěvekod Miloš Pavlát » úte 03 črc, 2018 10:19 am

Kalendář prezidentského vlaku je zde.
Miloš Pavlát
Přechod z poloviční nuly na plnotučnou nulu.
Uživatelský avatar
Miloš Pavlát
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř 05 lis, 2014 7:27 am
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady

Re: Moduly Brno

Příspěvekod milan ferdián » pát 13 črc, 2018 10:15 am

První střípky z B-B2018.
Koukám na obsazenost M.B. a vidím jen Tomáše,Anetku se Zbyňkem,Davida a pár slečen :D .
Fotky http://transportwtychach.tw53.webd.pl/f ... 018_1.html
Poznámka.Některé fota zlobí,nechtějí se načíst.
Filmy http://transportwtychach.tw53.webd.pl/bb2018_filmy.html
Tak se kochejte. :wink:
Milan

1.Kobylí
2.Bořetice
3.Zaječí
Přílohy
_70627290aBB18.jpg
_70627307aBB18.jpg
_70827675aBB18.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly Brno

Příspěvekod Adam96 » pát 13 črc, 2018 2:44 pm

Chlapi, jak vidno, jsou u vás už bohaté zkušenosti s Filigránem, zeptám se tedy na pár věcí. :wink: Už jsem s tímto kolejivem jednou pracoval, ale tehdy to byla chyba, neb jsem si toto špica kolejivo pořídil jako úplný elév. Nyní už jsem něco postavil, a chystám další, nyní segmentový projekt, zde by takové kolejivo udělalo parádu. Tedy:
1. Máte nějaký nenásilný fígl, kterým navlékáte kolejnicové pruty do podloží? Tillig jde navléknout jak po másle, ale Filigran má upevňovadla dost těsná. Na 60cm prut jsou tři podloží, druhé už šlo dost ztuha a to třetí byl porod.
2. Nestalo se vám, že by někdy při setkání, nebo doma při manipulaci došlo k poškození kolejiva, třeba vytržení prutu z podloží? Od oka je to dost jemné.
3. Zkoušeli jste použít místo originálu nějaké Nkové pruty 1,5mm? Jednak kvůli ceně a také kvůli barvě. Filigran má pruty v jakési hnědočerné barvě ( brunýrované jsem nekupoval ), spíš by se mi líbily stříbrné, které by po patinaci měli lesklé TK.
4. A naposledy - Jak elektricky řešíte výhybky? Resp. máte nějaký fígl na pájení káblíků tak, aby nedošlo k poškození (drahého!) podloží?
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 488
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: Moduly Brno

Příspěvekod jipol57 » pát 13 črc, 2018 5:30 pm

Adam Buchal píše:4. A naposledy - Jak elektricky řešíte výhybky? Resp. máte nějaký fígl na pájení káblíků tak, aby nedošlo k poškození (drahého!) podloží?

K pájení káblíků ke koleji s úspěchem používám toto https://www.gme.cz/gelove-tavidlo-futur ... jelly-30-g. Až na tu cenu, je to asi to nejlepší. Bezoplachové, neagresivní a dobře chytá, tak že se nemusí dlouho nahřívat. Podloží ani neví že se pájí.
jipol57
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: Moduly Brno

Příspěvekod D » sob 14 črc, 2018 4:30 pm

Jak už tu Milan stihl naznačit, naše výjezdní skvadra se zapojila do mezinárodního provozního setkání TT v Bílsku-Bělé. Tentokrát opět posíleni, ve čtyřech členech klubu a čtyřčlenném podpůrném týmu. Užili jsme si příjemný prodloužený víkend.

Bielsko-Biała 2018

Obrázek


Své případné dotazy, náměty a připomínky k článku nám prosím pište rovnou do komentářů pod článkem nebo soukromou zprávou. Na věcné podněty rádi odpovíme a případně je zohledníme i v článku. Zde, ve vláknu o klubu, však odpovídat nebudeme. Děkuji za pochopení.
Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1355
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: Moduly Brno

Příspěvekod Petr Šimral » ned 15 črc, 2018 12:01 am

Adam Buchal píše:Chlapi, jak vidno, jsou u vás už bohaté zkušenosti s Filigránem, zeptám se tedy na pár věcí. :wink: Už jsem s tímto kolejivem jednou pracoval, ale tehdy to byla chyba, neb jsem si toto špica kolejivo pořídil jako úplný elév. Nyní už jsem něco postavil, a chystám další, nyní segmentový projekt, zde by takové kolejivo udělalo parádu. Tedy:
1. Máte nějaký nenásilný fígl, kterým navlékáte kolejnicové pruty do podloží? Tillig jde navléknout jak po másle, ale Filigran má upevňovadla dost těsná. Na 60cm prut jsou tři podloží, druhé už šlo dost ztuha a to třetí byl porod.
2. Nestalo se vám, že by někdy při setkání, nebo doma při manipulaci došlo k poškození kolejiva, třeba vytržení prutu z podloží? Od oka je to dost jemné.
3. Zkoušeli jste použít místo originálu nějaké Nkové pruty 1,5mm? Jednak kvůli ceně a také kvůli barvě. Filigran má pruty v jakési hnědočerné barvě ( brunýrované jsem nekupoval ), spíš by se mi líbily stříbrné, které by po patinaci měli lesklé TK.
4. A naposledy - Jak elektricky řešíte výhybky? Resp. máte nějaký fígl na pájení káblíků tak, aby nedošlo k poškození (drahého!) podloží?


Ad Adam Buchtal:

1) doporučuji rozříznout podloží na úseky po cca 5ti pražcích. Pak to jde relativně v pohodě. A i tak bylo mozolů dosti. Navlékal jsem cca 35 metrů kolejiva :(
2) drží velmi dobře, nestalo.
3) nezkoušeli...
4) odpověděli kolegové.
Petr Šimral
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte 01 zář, 2015 4:44 pm

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků