Moduly Brno

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Moduly Brno

Příspěvekod Morris Zapp » pon 14 srp, 2017 4:49 pm

Že jo, viď..?

Zlatý drátový fredi..!
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 837
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Moduly Brno

Příspěvekod D » úte 15 srp, 2017 1:00 pm

Červencové modulové setkání v Bílsku-Bělé:

Bielsko-Biała 2017

Obrázek
Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1357
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: Moduly Brno

Příspěvekod milan ferdián » úte 15 srp, 2017 1:17 pm

Díky Davide,parádní fotky :wink: .Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly Brno

Příspěvekod D » čtv 31 srp, 2017 2:00 pm

Vždy mi připadalo, že modulové kluby jsou pro laickou i odbornou veřejnost tajemné jako hrady v Karpatech. Taková černá krabička, která občas něco vyprodukuje, ale co se děje uvnitř, to ví často sotva vlastní členové. Pozvedám pokličku našeho klubu, možná rovnou vysypávám celý hrnec, a zvu vás na exkurzi do našich útrob.

Jak fungujeme
Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1357
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: Moduly Brno

Příspěvekod Vaclav86cz » čtv 31 srp, 2017 2:32 pm

Takže bude i pozvánka na nějákou akci pořádanou Moduly Brno? :-)
Vaclav86cz
 
Příspěvky: 332
Registrován: pon 03 lis, 2014 9:33 pm
Bydliště: Brünn

Re: Moduly Brno

Příspěvekod D » čtv 31 srp, 2017 2:35 pm

Václave, když si článek pozorně přečteš, dozvíš se kdy bude nejbližší akce a jak se máš jako zvědavý modelář zachovat.
Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1357
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: Moduly Brno

Příspěvekod Morris Zapp » čtv 31 srp, 2017 2:39 pm

Prezentace opravdu moc pěkná, velice uznale mručím :wink: , ale když si ji přečtu, tak mi vychází, že zájem o spolupráci s ostatními TT-modulářskými grupami v podstatě nemáte..?
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 837
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Moduly Brno

Příspěvekod D » čtv 31 srp, 2017 2:46 pm

Ano Morrisi, jako celek si vystačíme sami na klubových setkáních.

Jednotlivci však akce jiných klubů pravidelně navštěvují. Aktivně jsme se s moduly už zapojili v Bílsku, Žilině a Budapešti. I na příští rok plánujeme nějaký výjezd.
Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1357
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: Moduly Brno

Příspěvekod petrh » čtv 31 srp, 2017 3:14 pm

Hezky striptyz. Myslim, ze je to velice zajimave cteni
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Moduly Brno

Příspěvekod airwar » pon 04 zář, 2017 6:44 pm

Morris Zapp píše:Prezentace opravdu moc pěkná, velice uznale mručím :wink: , ale když si ji přečtu, tak mi vychází, že zájem o spolupráci s ostatními TT-modulářskými grupami v podstatě nemáte..?


Protože buduje kompletní lokální trať mezi dvěma hlavními tratěmi, z které již máme hotovou podstatnou část, tak pro nás z hlediska provozu větší setkání nemá žádný výrazný přinos, a převládala by negativa, jako jsou větší délka setkání, větší dojezdová vzdálenost na setkání, nutnost zajišťování ubytování a stravy atd. Nehledě na to, že na větších setkáních bychom opravdu velmi neradi prezentovali různé nedodělky, což nám na našich setkáních nevadí.
TT, I a II. epocha, jihomoravská lokálka, začátek dvacátého století
Uživatelský avatar
airwar
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 07 led, 2010 11:07 am
Bydliště: Brno-Bosonohy

Re: Moduly Brno

Příspěvekod Morris Zapp » úte 05 zář, 2017 6:23 am

Asi tomu rozumím, ale nechápu to :wink:

Pro mě jsou lokálky romantickým přívažkem: mám je moc rád, s gustem si vymazlím jejich jízdní řád s divokými reji malých červených motoráčků, ale mé provozní pudy lokálky samy o sobě ukojit nedokážou - pro mě je Eisenbahnromantik pur schovaná ve dvojčeti Bardotek s těžkým Pn vlakem 8)
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 837
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Moduly Brno

Příspěvekod Vaclav86cz » úte 05 zář, 2017 8:17 am

D píše:Václave, když si článek pozorně přečteš, dozvíš se kdy bude nejbližší akce a jak se máš jako zvědavý modelář zachovat.


Tak už jsem se dokopal k tomu, že jsem si to celé přečetl. :-)
V první řadě se mě líbí že máte vybraný téma, které chcete dělat a v podstatě ani zatím nemáte tendence skákat z jedné strany na druhou a vymýšlet chujoviny oproti jinému klubu z Brna. Což mě přijde jako férová nabídka těm, co chtějí modelovat lokálku, nebo vedlejší trať.
Pak chápu to rozhodnutí, že chcete jezdit do světa jenom s hotovým a že to není vaše priorita. I když občas je dobré se podívat jak to dělají jinde. Bohužel plno modulářů jedinců nemá úplně možnost vyzkoušet stavěné moduly v průběhu stavby, což je, jak jste zajisté sami zjistili, potřeba. Ať už průjezdnost, zapojení a prostě ty další blbosti, které se při položeném štěrku a hotové krajině už blbě opravují.
Jako celkově mě přijde ten koncept vedení klubu jako docela dobře zpracovaný a pokud dokážete spolu komunikovat stylem rozumné konverzace místo napadání a dokazování toho co kdo dělá špatně, tak je to jedině dobře.
Takže závěrem se asi dá říct pouze to, ať se Vám daří a mezilidských problémů máte co nejméně, pokud možno žádný :-)
A doufám, že mě někdy v budoucnu neodmítnete účast na setkání, abych se podíval jak to dělají i jinde...
Vaclav86cz
 
Příspěvky: 332
Registrován: pon 03 lis, 2014 9:33 pm
Bydliště: Brünn

Re: Moduly Brno

Příspěvekod D » úte 05 zář, 2017 3:28 pm

Vaclav86cz:
> Bohužel plno modulářů jedinců nemá úplně možnost vyzkoušet stavěné moduly v průběhu stavby, což je, jak jste zajisté sami zjistili, potřeba.
Snad článek nevyzněl tak, že odmítáme modeláře jen proto, že si chtějí postavit něco svého, co nezapadá do konceptu „naší“ tratě. Čistě pro tyhle případy máme vyhrazenu jednu odbočnou větev, pokračování tratě 257. Celistvost modelované tratě se tím nenaruší. U nás v klubu najdeš i modeláře, kteří staví jinou trať, preferují rozdílné měřítko nebo moduly nestaví vůbec.
Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1357
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: Moduly Brno

Příspěvekod Vaclav86cz » stř 06 zář, 2017 2:38 pm

Myslím si článek tak rozhodně nevyzněl. Akorát máte určený, respektive se zaměřujete, na to co většinu z vás zajímá nejvíce.
Prostě osobně si myslím, že pokud dokáže parta lidí spolu komunikovat a baví je jezdit na společná setkání, tak jestli někdo dělá II. nebo VI epochu a jestli někoho zajímá spíše dvoukolejka místo lokálky jsou už většinou jenom podružné detaily :-)
Vaclav86cz
 
Příspěvky: 332
Registrován: pon 03 lis, 2014 9:33 pm
Bydliště: Brünn

Re: Moduly Brno

Příspěvekod airwar » stř 06 zář, 2017 5:26 pm

Morris Zapp píše:Asi tomu rozumím, ale nechápu to :wink:

Pro mě jsou lokálky romantickým přívažkem: mám je moc rád, s gustem si vymazlím jejich jízdní řád s divokými reji malých červených motoráčků, ale mé provozní pudy lokálky samy o sobě ukojit nedokážou - pro mě je Eisenbahnromantik pur schovaná ve dvojčeti Bardotek s těžkým Pn vlakem 8)


Z trochou nadsázky, já zase nechápu lidi kterým nestačí ke štěstí malá lokálková stanice s vlakem tvořeným párou 310, služebním vozem a dvěmi osobními vozy BCi a Ci. :D

Naše trať je sice lokálka, ale provoz na ní byl v reálu velice zajímavý, v Uhřicích je jedno z mála míst v ČR kde se do cisteren tankovala česká ropa, v Dubňanech a okolí naopak už od doby J.A. Bati byly významné doly uhlí, v Kyjově sklárny, ve Ždánicích cukrovar a šroubárna, ve Velkých Pavlovicích drůbežárna, k tomu připočti žně atd.. Když chceš všechno tohle modelově ztvárnit v modelovém čase čtyřikrát zrychleném, je to celkem fuška.
TT, I a II. epocha, jihomoravská lokálka, začátek dvacátého století
Uživatelský avatar
airwar
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 07 led, 2010 11:07 am
Bydliště: Brno-Bosonohy

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků