Moduly Brno

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Moduly Brno

Příspěvekod Morris Zapp » sob 31 pro, 2016 1:57 pm

V pubertě je to oba přejde, ale synové se po průchodu dalším rozmnožovacím kolem ke koníčku vracejí - narozdíl od dcer.
Ještě je tu možnost, že je to v pubertě nepřejde - a to je u dcery docela průser :mrgreen:
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 837
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Moduly Brno

Příspěvekod Morris Zapp » sob 31 pro, 2016 1:59 pm

airwar píše:A neposeldní řadě, většina "starších" modelářů vnímá setkání především jako místo kde se pochlubí pokroky, a podebatí s kolegy. Samotný provoz souprav už je "jen" zpestření toho setkání
Ano, ale jak v kterých klubech (resp. sekcích). Někteří to máme nastaveno jinak :wink:
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 837
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Moduly Brno

Příspěvekod airwar » sob 31 pro, 2016 4:40 pm

Morris Zapp píše:Ano, ale jak v kterých klubech (resp. sekcích). Někteří to máme nastaveno jinak :wink:


Jasně, ale u modulů Brno je to dáno tak nějak historicky, kluci se nejdřív jen co měsíc scházeli v hospodě a debatilo se o železnici a modelaření. Nápad s modulovkou přišla jako taková terapie pro ty méně šťastné z nás, kteří nemájí prostor a možnost vybudovat si doma vlastní kolejiště. A protože jsme se dokázali dohodnout začalo se stavět skutečná lokální trať, včetně vozového parku. A protože to je malá tra´t tak i ten provoz je malý, ale klukům i mě to vyhovuje. Všichni si doma modelaříme, jednou za půl roku se sejdeme, zajezdíme, probereme pokroky, naplánují se další věci a jede se dál. Většině to takto vyhovuje, a pár větších nadšenců jezdí s částí moduliště i na další srazy.

Morris Zapp píše:V pubertě je to oba přejde, ale synové se po průchodu dalším rozmnožovacím kolem ke koníčku vracejí - narozdíl od dcer.
Ještě je tu možnost, že je to v pubertě nepřejde - a to je u dcery docela průser :mrgreen:


To není otázka puberty, ale vývoje, někdo to vydrží s koníčkem celý život, někdo to mění, důležité je mít nějakou zábavu na odreagování. Když si vzpomenu co já všechno dělal, v dětství modelovou železnici a pak plastikové modelářství, do toho sport (atletiku, biatlon, triatlon a teď delší běhy). Se sportem a letadélky jsem ve zdraví přežil pubertu, a k železnici se vrátil díky dětem a díky klukům co jsem potkal ve Slunečnici. A ty děti a další rodinní příslušníci na srazu jsou příjemný bonus, je fajn mít podporu rodiny.
TT, I a II. epocha, jihomoravská lokálka, začátek dvacátého století
Uživatelský avatar
airwar
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 07 led, 2010 11:07 am
Bydliště: Brno-Bosonohy

Re: Moduly Brno

Příspěvekod Morris Zapp » sob 31 pro, 2016 6:33 pm

airwar píše:...taková terapie pro ty méně šťastné z nás, kteří nemají prostor a možnost vybudovat si doma vlastní kolejiště.
Postupně jsem došel k tomu, že je to naopak štěstí: nemusíte procházet tím co já - po vstupu do modulovky nastalo doma velké bourání, protože velké domácí kolejiště nemohlo modulům vůbec konkurovat... :wink:
airwar píše:A protože to je malá trať tak i ten provoz je malý, ale klukům i mě to vyhovuje. Všichni si doma modelaříme, jednou za půl roku se sejdeme, zajezdíme, probereme pokroky, naplánují se další věci a jede se dál. Většině to takto vyhovuje
Proti tomu žádná - je to koníček a je skvělé, když nalezneme kolektiv, kde to všichni spolu děláme tak, že nám to vyhovuje. Jenom jsem chtěl zdůraznit, že jsou i jiné modulovky, třeba s důrazem právě na ten provoz - čte to tady spousta lidí, tak aby nebyli uvedeni v omyl :wink:
airwar píše:A ty děti a další rodinní příslušníci na srazu jsou příjemný bonus, je fajn mít podporu rodiny.
Přesně tak. Občas mi kolegové manželku závidějí 8)
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 837
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Moduly Brno

Příspěvekod Pavel-HP » sob 31 pro, 2016 7:22 pm

... Jak je štíhlá, jak je klenutá ... :D
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1022
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Moduly Brno

Příspěvekod MirekTT » ned 28 kvě, 2017 10:17 am

Blíží se červen, tedy čas prvního jezdícího setkání v roce, tak to začnem zase trochu oživovat. Protentokrát vše nasvědčuje tomu, že nebudeme v Pozořicích, tak nás tam raději nehledejte. Bližší informace pro případné zájemce upřesníme později.

Takhle se na setkání chystám já
DSC01230 (Medium).JPG
DSC01235 (Medium).JPG
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly Brno

Příspěvekod mlha » ned 28 kvě, 2017 10:54 am

šikula
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Moduly Brno

Příspěvekod brudr » úte 30 kvě, 2017 7:27 am

Jj, přípravy v plném tempu!
Přílohy
ker3.jpg
ker2.jpg
111.png
Uživatelský avatar
brudr
 
Příspěvky: 73
Registrován: úte 29 lis, 2011 9:59 pm

Re: Moduly Brno

Příspěvekod brudr » úte 30 kvě, 2017 7:28 am

:arrow:
Přílohy
ker4.jpg
Uživatelský avatar
brudr
 
Příspěvky: 73
Registrován: úte 29 lis, 2011 9:59 pm

Re: Moduly Brno

Příspěvekod cipisekmp » úte 30 kvě, 2017 5:56 pm

Ahoj chlapci. Tady se nekdo ocividne snazi a dari se mu to. Zato u nas, mrtvo. Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Moduly Brno

Příspěvekod Tomas_C. » úte 30 kvě, 2017 8:26 pm

Přípravy v plném tempu i ve Slunečnici....
...tentokrát bádání nad dokonalém zapojení napájení layoutu....

Ps: on ten Červen pro nás bude trochu průlomový...již brzy se dovíte více

20170530_202758_HDR_web.jpg
TT, V-VI epocha,CZ-DE příhraničí,
http://model-railway.webnode.cz
www.ModulyBrno.cz
Uživatelský avatar
Tomas_C.
 
Příspěvky: 444
Registrován: stř 10 úno, 2010 1:05 am
Bydliště: Brno

Re: Moduly Brno

Příspěvekod D » úte 30 kvě, 2017 8:28 pm

Já jsem říkal nefotit!
Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1356
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: Moduly Brno

Příspěvekod Irudzi » stř 31 kvě, 2017 7:51 am

Hola ogaři, ať se Vám akce vydaří, máte to pěkné! :wink:

Cipísku jak myslíš! Zařídíš přířez na formátovce někde u vás? Dovezu materiál na tři jednokolejné traťové moduly v oblouku. Nebo pokud máš možnost, tak bych potřeboval opravit závit na Dremlu, už ho nikdy nepůjčím... Daj vědět telefónem. :P
Uživatelský avatar
Irudzi
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 02 bře, 2008 8:49 am
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Moduly Brno

Příspěvekod milan ferdián » čtv 01 čer, 2017 7:58 am

MirekTT píše:Blíží se červen, tedy čas prvního jezdícího setkání v roce, tak to začnem zase trochu oživovat. Protentokrát vše nasvědčuje tomu, že nebudeme v Pozořicích, tak nás tam raději nehledejte. Bližší informace pro případné zájemce upřesníme později.

Takhle se na setkání chystám já
DSC01230 (Medium).JPG
DSC01235 (Medium).JPG

Pěkné Mirku,takže jedeš do finiše na modulu? :wink: Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly Brno

Příspěvekod MirekTT » čtv 01 čer, 2017 8:17 am

Ahoj Milane, do finiše daleko na všech mých modulech. Trochu pokračuji pod tíhou nedokončenosti, abych v klubu nebyl úplně za ........... :D
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků