Moduly Brno

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: MODULY_TT_ BRNĚNSKO

Příspěvekod airwar » úte 08 bře, 2011 4:26 pm

mlha píše:Zdravím modeláře bonsajové velikosti,s Mirkem už jsem projednával Vaši návštěvu v Hluku na výstavě a ježdění v Té správné velikosti :D :D :D :D ,stavte se 30.4 a přijeďte si prubnout ježdění


Díky za pozvání, pokud to jen trochu půjde neodolám.
TT, I a II. epocha, jihomoravská lokálka, začátek dvacátého století
Uživatelský avatar
airwar
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 07 led, 2010 11:07 am
Bydliště: Brno-Bosonohy

Re: MODULY_TT_ BRNĚNSKO

Příspěvekod MirekTT » úte 08 bře, 2011 4:50 pm

Důležité vnitropodnikové sdělení
Já mám jeden dostaz na společníky. Mám zalévat ty šrouby do PET uzávěrů? Budete ty nožky a spojovací šrouby chtít takovéto? V ceně modulů, případně samotných noh to moc velkou roli hrát nebude. Popřípadě si je každý můžete odlít sami. Moje výrobní kapacita je 6ks/24hod. Účtován bude pouze šroub M8/80 a malý příspěvek na epoxid. U spojovacích šroubů ještě křídlovka a podložka. Za práci nic.
Chcete nebo ne?

Pokud ano, sbírejte deklíky. Každý pak může mít svou barvu. Berte jen stejné standardní typu mattoni, poděbradka, rajec, hanácká a pod. Pokud se někdo chce moc odlišovat jinými deklíky a chce, abych mu je odlil, musí si je dodat.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: MODULY_TT_ BRNĚNSKO

Příspěvekod Tomas_C. » úte 08 bře, 2011 5:02 pm

Ano mirku chceme...teda alespon za svoje 4 moduly mohu říct že ano....
TT, V-VI epocha,CZ-DE příhraničí,
http://model-railway.webnode.cz
www.ModulyBrno.cz
Uživatelský avatar
Tomas_C.
 
Příspěvky: 444
Registrován: stř 10 úno, 2010 1:05 am
Bydliště: Brno

Re: MODULY_TT_ BRNĚNSKO

Příspěvekod airwar » úte 08 bře, 2011 6:39 pm

MirekTT píše:Důležité vnitropodnikové sdělení
Já mám jeden dostaz na společníky. Mám zalévat ty šrouby do PET uzávěrů? Budete ty nožky a spojovací šrouby chtít takovéto? V ceně modulů, případně samotných noh to moc velkou roli hrát nebude. Popřípadě si je každý můžete odlít sami. Moje výrobní kapacita je 6ks/24hod. Účtován bude pouze šroub M8/80 a malý příspěvek na epoxid. U spojovacích šroubů ještě křídlovka a podložka. Za práci nic.
Chcete nebo ne?

Pokud ano, sbírejte deklíky. Každý pak může mít svou barvu. Berte jen stejné standardní typu mattoni, poděbradka, rajec, hanácká a pod. Pokud se někdo chce moc odlišovat jinými deklíky a chce, abych mu je odlil, musí si je dodat.


Musím se přiznat že už mám doma cca. 50 uzávěrů :mrgreen:, a už jsem i nějaké nožky pokusně odlil, je to levné a funkční řešení, zvláště se mě líbí použití uzávěru na hlavičce spojovacího šroubu, to určitě usnadní montáž.
TT, I a II. epocha, jihomoravská lokálka, začátek dvacátého století
Uživatelský avatar
airwar
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 07 led, 2010 11:07 am
Bydliště: Brno-Bosonohy

Re: MODULY_TT_ BRNĚNSKO

Příspěvekod depo201 » úte 08 bře, 2011 6:43 pm

Taky beru Mirku,

..jo a ne na každém modulu musí být nutně 4 nohy ;)
Uživatelský avatar
depo201
 
Příspěvky: 710
Registrován: úte 11 srp, 2009 10:03 am
Bydliště: Brno

Re: MODULY_TT_ BRNĚNSKO

Příspěvekod MirekTT » úte 08 bře, 2011 6:48 pm

airwar píše: už mám doma cca. 50 uzávěrů :mrgreen:, a už jsem i nějaké nožky pokusně odlil,

To neva, klidně odlívej dál jestli chceš. I ostatní si můžou odlít sami, nebo použít cokoliv jiného. Jen je třeba respektovat ohleduplnost k podlaze v případě stavitelných noh.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: MODULY_TT_ BRNĚNSKO

Příspěvekod airwar » úte 08 bře, 2011 7:34 pm

MirekTT píše:
airwar píše: už mám doma cca. 50 uzávěrů :mrgreen:, a už jsem i nějaké nožky pokusně odlil,

To neva, klidně odlívej dál jestli chceš. I ostatní si můžou odlít sami, nebo použít cokoliv jiného. Jen je třeba respektovat ohleduplnost k podlaze v případě stavitelných noh.


S ohledupolností k podlaze se počítá.
TT, I a II. epocha, jihomoravská lokálka, začátek dvacátého století
Uživatelský avatar
airwar
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 07 led, 2010 11:07 am
Bydliště: Brno-Bosonohy

Re: MODULY_TT_ BRNĚNSKO

Příspěvekod MAREKHO » úte 08 bře, 2011 9:15 pm

MirekTT píše:Důležité vnitropodnikové sdělení
Já mám jeden dostaz na společníky. Mám zalévat ty šrouby do PET uzávěrů?

Pokud ano, sbírejte deklíky. Každý pak může mít svou barvu. Berte jen stejné standardní typu mattoni, poděbradka, rajec, hanácká a pod. Pokud se někdo chce moc odlišovat jinými deklíky a chce, abych mu je odlil, musí si je dodat.


Můžeš mi je taky zalít, díky... :wink:
(na barvě nesejde,když se jeden ztratí, ukradnu ho sousedovi.... :!: :!: :lol: :lol: :lol: )
ČD-V-;DCC-LENZ, PECO, PC.- PO 20.TI LETECH.
www.ModulyBrno.cz
Uživatelský avatar
MAREKHO
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 15 dub, 2008 8:14 pm
Bydliště: UHERČICE

Re: MODULY_TT_ BRNĚNSKO

Příspěvekod sotous » úte 08 bře, 2011 9:49 pm

zdravím kolegové, dělám teď na tomto
http://www.train-model.net/modely-ho-ze ... .php?id=14
pokud by byl zájem můžeme někdy spojit :-)
sotous
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 06 kvě, 2010 3:16 pm

Re: MODULY_TT_ BRNĚNSKO

Příspěvekod Lubomír » stř 09 bře, 2011 7:22 am

Zdravím pánové,
Mirku nohy si budu vyrábět sám dle tvého postupu. Je to výborný nápad, zejména spojování modulu se mi zdá bude výrazně pohodlnější. Pánové, další schůzka bude za měsíc? Stanovme nějaký termín, ať si to mohu předem naplánovat. Zapomněl jsem se vás zeptat, v čem kreslíte? Já v AutoCadu.
Jestli bude první provozní setkání prosinec 2011, pokusím se do té doby sesmolit dva moduly se stanicí s jedním nebo oběma normovanými přechody v přímé. Záleží podle toho, jak bude má stanice situována (jestlil mezilehlá nebo koncová). Asi je již brzy naplánovat sestavu? Ale rád bych si něčeho držel. Ohledně vozidlového parku, nemám žádnou mašinku ještě digitalizovanou. Elektriku a ovládání stanic nebudem asi ještě řešit...
Lubomír
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned 20 črc, 2008 5:45 pm

Re: MODULY_TT_ BRNĚNSKO

Příspěvekod MirekTT » stř 09 bře, 2011 7:56 am

:arrow: sotous: klidně se můžeš spojit, pakliže dodržíš normovaná rozhraní a budeš ochoten svoji sestavu převážet na setkání :wink:

:arrow: Lubomír: Dobře, šrouby pro tebe odlévat nebudu, o nohy a držáky předpokládám zájem nadále máš.
Já kreslím v CDR.
Další schůzka se skoro naplánovala na první čtvrtek v měsíci, ale už u stolu v hospodě několik lidí řeklo, že ten den nemůžou. Nevím, jestli další návrch setkání nerozšířit na "někdy první týden v měsíci", nebo rovnou stanovit nějaké jiné datum. Taky si nejsem jistý, zdali hospodu neřešit raději v Brně a okolí.
Co se týče dokončenosti modulů, stačí sjízdná překližka. Jestli průjezd nebo koncová stanice, to bych nehrotil. Layout zatím neznáme, protože nyní nemůžeme s určitostí tvrdit, co se komu podaří dokončit. Pokud to bude mít rozhraní na obou koncích, půjde to zařadit kamkoliv. Koncová se ukončí nějakou provizorní překážkou proti pádu vozidla. Vozidla bych též neřešil. Já myslím, že se bude zkoušet jak digi, tak analog. Trať to umožňovat bude a ovládání stanic se to netýká. Tam je to na každém z vás.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: MODULY_TT_ BRNĚNSKO

Příspěvekod Lubomír » stř 09 bře, 2011 8:10 am

Ještě bych měl zájem o ty Cupražce. To jsem zapomněl dodat. Těch bych vzal alespoň 10. Jestli je tedy taky zadáváte. O nohy, držáky a dvě normočela zájem mám. Díky.
Lubomír
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned 20 črc, 2008 5:45 pm

Re: MODULY_TT_ BRNĚNSKO

Příspěvekod depo201 » stř 09 bře, 2011 8:32 am

Ahoj,
na dubnové setkání se budeme snažit připravit stavebnice rovných modulů dle Vašich předběžných požadavků.
tak s tím předběžně počítejte - členové :wink:
Uživatelský avatar
depo201
 
Příspěvky: 710
Registrován: úte 11 srp, 2009 10:03 am
Bydliště: Brno

Re: MODULY_TT_ BRNĚNSKO

Příspěvekod airwar » stř 09 bře, 2011 9:08 am

Lubomír píše:... Zapomněl jsem se vás zeptat, v čem kreslíte? Já v AutoCadu.


No hlavně jsi se zapoměl vyjádřit co v čem kreslíme, pokud jde o plánování kolejiště tak já v obyčejném WinTracku. Ale pokud by jsi chtěl něco jiného konkrétního, tak je celá škála programů přes grafické (Corel, Illustrator) projekční (Archi Cad, Auto Cad - ten mám 2005 za novější se mě nechce utrácet) nebo vizualizační (třeba 3DMax) Záleží co od toho očekáváš. Pan Ferdian používá šablonky, kružítko, tužku a papír a jak vidno, k dokonalému výsledku to v pohodě stačí. :D
Naposledy upravil airwar dne stř 09 bře, 2011 12:19 pm, celkově upraveno 2
TT, I a II. epocha, jihomoravská lokálka, začátek dvacátého století
Uživatelský avatar
airwar
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 07 led, 2010 11:07 am
Bydliště: Brno-Bosonohy

Re: MODULY_TT_ BRNĚNSKO

Příspěvekod MirekTT » stř 09 bře, 2011 10:42 am

Cu pražce se vyvrbily tak, že je budu dělat já. Vše je momentálně ve schánění jakostní tvrdokovové válcové frézy o průměru 2mm se stopkou 8mm přesně.
Varianty nástroje jsou dvě. Buď velmi trvanlivý drahý, nebo hodně obyčejných levných. Od množství pražců vyrobených jedním nástrojem a jeho výdrží se bude odvíjet též cena. V podstatě je vše popsáno i naceněno na zababovském webu v sekci technologie. Myslím, že s ničím novým nepřijdem.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], igino a 10 návštevníků