Moduly Brno

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: MODULY_TT_ BRNĚNSKO

Příspěvekod mlha » stř 02 bře, 2011 3:16 pm

Nabídka pro stavitele v bonsajové velikosti,30.4 a 1.5 by jste mohli něco málo ukázat v Hluku
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: MODULY_TT_ BRNĚNSKO

Příspěvekod MirekTT » stř 02 bře, 2011 3:53 pm

mlha píše: v Hluku

Co tam bude? Pronajals sokolovnu?
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: MODULY_TT_ BRNĚNSKO

Příspěvekod mlha » stř 02 bře, 2011 4:10 pm

Budeme jezdit v malém sále na tvzi,prostor asi 8x15 metrů
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: MODULY_TT_ BRNĚNSKO

Příspěvekod Lubomír » čtv 03 bře, 2011 6:26 am

Dobrá, budu tam již v 5. Rád bych jel dřív domů, jelikož dostat se veřejnou dopravou ve večerních hodinách do té naší vesnice, byť u Znojma, je oříšek.
Lubomír
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned 20 črc, 2008 5:45 pm

Re: MODULY_TT_ BRNĚNSKO

Příspěvekod MirekTT » čtv 03 bře, 2011 12:21 pm

Přesun debaty z Brna a okolí
airwar píše:
MirekTT píše:Já myslím, že všichni uvítají modul s tunelem. Akorát do něj Tomáši vymysli nějaký přístup, aby se z něj v případě nehody nemusely vláčky vytřepávat, pokud by byl delší.


Já bych to koncipoval tak že by v rámci modulu vlak vjel do tunelu, za tím by byly cca. 2 moduly holého nádraží (tzv. skryté nádraží) a zase modul s výjezdem z tunelu, ta skrytá část pochopitelně může mít i kryt aby případní diváci neviděli co se v tunelu děje. Myslím že do budoucna se skrytému nádraží nevyhneme.


Prozatím je navrženo udělat pro případ prvního modulového setkání, pokud by bylo nutno spáchat rychlovku, tak obyčejnou vratnou smyčku. Do budoucna si samozřejmě naplánujem něco sofistikovanějšího. Prozatím skoro není na čem jezdit.

Trávím teď čas studiem úplně všeho, co mají na Zababově přístupné. Je celkem zajímavé, že určitý vagon, potažmo náklad je v provozu přesně určen z místa do místa. Fyzický layout tvoří jen jakousi viditelnou část mnohem většího naplánovaného a z větší části virtuálního celku. Vagon tak může layoutem projíždět z továrny, která vůbec na modulech není opět do místa určení, které tam rovněž není. Vozy jsou tak posílány po trati a pokračování jízdy do místa, které fyzicky neexistuje, je předstíráno odstavením ve skryťáku.
Já nevím, zdali sami dojdeme k takovému rozsahu modulů a vůbec chuti předstírat opravdový provoz, ale každopádně tento styl vyžaduje propracovaný systém odstavných nádraží. Možná by nám stačilo jedno a layout propojit do oválu a použít na něm Milanovu "logiku kruhu". Má to dost výhod: Trať by pořád vedla od někud někam. Vlaky by se mohly vracet cestou, kterou přijely po přejetí lokomotivy na opačný konec. Vlaky by mohly jezdit dokola pro prezentaci na veřejnosti. A v neposlední řadě bychom spotřebovali pro dva konce trati jedno odstavné nádraží.

Takže až budete usínat a nebude se vám o ničem chtít zdát, zkuste v myšlenkách zabrousit do vzdálené budoucnosti, jak takové odstavko velmi levně, účelně a funkčně spáchat.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: MODULY_TT_ BRNĚNSKO

Příspěvekod marwin » čtv 03 bře, 2011 4:08 pm

MirekTT píše:Přesun debaty z Brna a okolí
airwar píše:
MirekTT píše:Já myslím, že všichni uvítají modul s tunelem. Akorát do něj Tomáši vymysli nějaký přístup, aby se z něj v případě nehody nemusely vláčky vytřepávat, pokud by byl delší.


Já bych to koncipoval tak že by v rámci modulu vlak vjel do tunelu, za tím by byly cca. 2 moduly holého nádraží (tzv. skryté nádraží) a zase modul s výjezdem z tunelu, ta skrytá část pochopitelně může mít i kryt aby případní diváci neviděli co se v tunelu děje. Myslím že do budoucna se skrytému nádraží nevyhneme.


Prozatím je navrženo udělat pro případ prvního modulového setkání, pokud by bylo nutno spáchat rychlovku, tak obyčejnou vratnou smyčku. Do budoucna si samozřejmě naplánujem něco sofistikovanějšího. Prozatím skoro není na čem jezdit.

Trávím teď čas studiem úplně všeho, co mají na Zababově přístupné. Je celkem zajímavé, že určitý vagon, potažmo náklad je v provozu přesně určen z místa do místa. Fyzický layout tvoří jen jakousi viditelnou část mnohem většího naplánovaného a z větší části virtuálního celku. Vagon tak může layoutem projíždět z továrny, která vůbec na modulech není opět do místa určení, které tam rovněž není. Vozy jsou tak posílány po trati a pokračování jízdy do místa, které fyzicky neexistuje, je předstíráno odstavením ve skryťáku.
Já nevím, zdali sami dojdeme k takovému rozsahu modulů a vůbec chuti předstírat opravdový provoz, ale každopádně tento styl vyžaduje propracovaný systém odstavných nádraží. Možná by nám stačilo jedno a layout propojit do oválu a použít na něm Milanovu "logiku kruhu". Má to dost výhod: Trať by pořád vedla od někud někam. Vlaky by se mohly vracet cestou, kterou přijely po přejetí lokomotivy na opačný konec. Vlaky by mohly jezdit dokola pro prezentaci na veřejnosti. A v neposlední řadě bychom spotřebovali pro dva konce trati jedno odstavné nádraží.

Takže až budete usínat a nebude se vám o ničem chtít zdát, zkuste v myšlenkách zabrousit do vzdálené budoucnosti, jak takové odstavko velmi levně, účelně a funkčně spáchat.


Velice vtipne reseni skrytaku:
Obrázek

Obrázek
zdroj: http://www.zababov.cz/N/elm2003/n_photo ... _elm_n.htm
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: MODULY_TT_ BRNĚNSKO

Příspěvekod mlha » čtv 03 bře, 2011 4:48 pm

skryťák stavím čtyřkolejný se smyčkou,bude kam odkládat soupravy
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: MODULY_TT_ BRNĚNSKO

Příspěvekod Michal Šuhajda » čtv 03 bře, 2011 8:21 pm

Smyčka zbytečně zabírá místo, zejména pokud chceš dodržet rozumné poloměry a ve výsledku obrací i řazení celé soupravy.
Jednoduchý skryťák stačí i s jedním zhlavím a kusými kolejemi. Aspoň si obsluha víc zaposunuje :D .
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2382
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: MODULY_TT_ BRNĚNSKO

Příspěvekod airwar » pát 04 bře, 2011 7:10 am

milan ferdián píše:Až se dohodnete,poperete nebo co já vím co bude v Slunečnici,tak sem zde již vkládejte své příspěvky o svých modulech nebo mi sdělte zda chcete upravit název svého tématu :wink:


Myslím že název tématu je dobře zvolen, samotná schůzka dopadla nad očekávání, sám jsem dorazil asi o půl hodinu dřív než bylo domluveno a byl jsem tam předposlední, což ukazuje nadšení ostatních pro věc. Objevila se další nová tvář, v podstatě na všech klíčových věcech jsem se dohodli, od materiálu a výroby korpusů modulů, přes barevnosti, epochu..., taktéž jsem dohodli pravidelnost našich setkání na první čtvrtek v každém měsíci (+- mírné doladění).

Myslím že celkově to bylo velice přínosné.
TT, I a II. epocha, jihomoravská lokálka, začátek dvacátého století
Uživatelský avatar
airwar
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 07 led, 2010 11:07 am
Bydliště: Brno-Bosonohy

Re: MODULY_TT_ BRNĚNSKO

Příspěvekod MirekTT » pát 04 bře, 2011 7:56 am

Já se na chvilku vrátím ještě k debatě o modulových skryťácích. V SZ se mi nahromadilo k tomuto tématu hodně korespodence, kterou vyřídím až večer a děkuji za ni respondentům. A klidně zde v této debatě pokračujte, informace budeme nadále v rámci spolku vyhodnocovat a dále zpracovávat. Výsledky rozhodnutí pak opět poskytneme do diskuze.

Co se týče výsledků včerejšího jednání, ty zpracuju také později a vystavím na první stránce tohoto vlákna, ať je máte všichni na očích :D Samozřejmě budou editovatelné 8)

Lubomíra chci uklidnit, protože nakonec jsme se usnesli, že vítán je každý s jakýmikoliv sjízdnými moduly v TT, kde bude možnost připojit se alespoň jedním "Zabafremo" čelem s TK ve výši 1m nad podlahou, přičemž se nemusí jednat o plnohodnotný modul, ale může to být jen přechodová vsuvka. Další je věc domluvy.
Dále jsme si odsouhlasili v rámci jádra seskupení, že si vše barevně sladíme do jednoho celku, přičemž toto nebudeme nikomu vnucovat. Jak to bude vypadat, je předmětem další debaty. :wink:

Vpřípadě, že jsem něco opoměl, nebo spletl, tak mne prosím opravte.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: MODULY_TT_ BRNĚNSKO

Příspěvekod Tomas_C. » pát 04 bře, 2011 8:47 am

Ne Mirku je tam shrnuto vše...
jen bych rád dodal, že jsem potěšen jak jsme se na těch zásadních věcech shodli jednomyslně...stejně jak jsme dopadli nebo dopadnem s jedním kýblem šterku bych byl rád s jedním druhem základní trávy...ale to se vystříbří za měsíc..
PS: hlavně že ti rozměrově větší po několika pivech souhlasili s nějakým tím kousíčkem...
TT, V-VI epocha,CZ-DE příhraničí,
http://model-railway.webnode.cz
www.ModulyBrno.cz
Uživatelský avatar
Tomas_C.
 
Příspěvky: 444
Registrován: stř 10 úno, 2010 1:05 am
Bydliště: Brno

Re: MODULY_TT_ BRNĚNSKO

Příspěvekod mnitka » pát 04 bře, 2011 9:00 am

PS: hlavně že ti rozměrově větší po několika pivech souhlasili s nějakým tím kousíčkem...

provokace a špičkování nepřestávají :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: MODULY_TT_ BRNĚNSKO

Příspěvekod Irudzi » pát 04 bře, 2011 9:15 am

Michal Šuhajda píše:Smyčka zbytečně zabírá místo, zejména pokud chceš dodržet rozumné poloměry a ve výsledku obrací i řazení celé soupravy.
Jednoduchý skryťák stačí i s jedním zhlavím a kusými kolejemi. Aspoň si obsluha víc zaposunuje :D .


Smyčky používáme a používat 100% budeme, že by nějak zabíraly v místnostech 15x8m a větších místo
se mi nějak nezdá :D , poloměry to snad na smyčce, která MÁ ZA ÚKOL OTOČIT SOUPRAVU není potřeba
řešit a poloměr je tam minimálně R=500mm. Tak že tato připomínka je zřejmě poněkud mimo. :wink:
Uživatelský avatar
Irudzi
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 02 bře, 2008 8:49 am
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: MODULY_TT_ BRNĚNSKO

Příspěvekod depo201 » pát 04 bře, 2011 9:19 am

Čau chlapi,
za mě včera na 1*

Aktuálně rozesílám poptávky na materiál a pálení normo čel, hledám nejlepšího dodavatele.

Do příštího setkání bych rád přinesl hotovou stavebnici výdřevy modulu. Tak, aby byl opravdu každý doma schopný smontovat modul i na kuchyňské lince. Stavebnice bude obsahovat kostru včetně bočnic, 2x normo čelo (udělám víc typů, bude možnost výběru), banánky, Cu pražce, držáky nohou, nohy, stavitelné patky.

Tím pádem přinesu i cenové kalkulace na jednotlivé stavebnice.
Uživatelský avatar
depo201
 
Příspěvky: 710
Registrován: úte 11 srp, 2009 10:03 am
Bydliště: Brno

Re: MODULY_TT_ BRNĚNSKO

Příspěvekod Lubomír » pát 04 bře, 2011 9:24 am

Přátelé, já jsem každopádně rád, že jsem se s Vámi sešel na pivku a popovídal jsem si osobně cca po deseti letech s modeláři. Popravdě řečeno jsem v modelaření trochu zaspal dobu a mám co dohánět, jelikož se modelaření věnuji poslední dobou velice málo. Na druhou stranu ale věnuji stále a nevím, co by se mělo stát, aby tomu tak v budoucnu nebylo, takže ani nepřemýšlím, že bych moduly prodal, až mě modelaření bavit nebude.

Popravdě řečeno jsem až do předevčíra ani nemyslel, že se budu kdy s kým modulově spojovat, proto jsem ani své plány na stavbu reálných výseků před třemi lety nezačal projektovat s tím úmyslem. Proto také považuji za zcela zcestné myslet si o mně, že jaksi svými atypovými moduly narušuji jednostnost Vašeno spolku. Jelikož se mi ale Váš záměr moc zalíbil, jsem schopen, abych se s Vámi mohl spojit, připustit pár kompromisů. Mohu to tedy udělat tak, že z mé sestavy budou vždy Vámi určeny moduly, které je možno zakomponovat do Vašeho celku a na konci nich udělám krátké cca 20 - 50 cm dlouhé přechodové moduly s normovanými čely. V případě mé šestice soumodulí Hevlín by to byly dva moduly v přímé se stanicí, na konci kterých udělám přechodové moduly. Samotná stanice mi zabere ještě mnoho času, protože je tam hodně budov.

Vy všichni tedy modelujete a budete modulovat všechny moduly (kromě stanic, ty považuji za celek) normované? Nepřemýšlí někdo z Vás, že by šel do reálných atypových soumodulí, jako já? V každém případě(atyp nebo znásilnění do normovaných čel a geometrie kolejí) co se týče podkladů, těch mám hromady, zejména z tratí Znojmo – Břeclav, Hrušovany – Střelice, Střelice – Okříšky, Znojmo – Okříšky a navazující lokálky.

PS: Mirek a Michal. Detailně jsem Vaši tvorbu prozkoumal až dnes ráno. Vždyť je to nádhera! A pak že Vám nejde o modelovu věrnost, ale zajezdit si…
Lubomír
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned 20 črc, 2008 5:45 pm

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků