Moduly Brno

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: Abe Simpson, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Moduly Brno

Příspěvekod D » sob 31 bře, 2018 8:56 am

Ferda:
Děkuji za informaci, ale že jde o starší zapojení je uvedeno v úvodu článku i v jeho anotaci zde. Mnoho modelářů zapojení nezná, proto ho opakuji. Považuji přestavníky MTB za nejlepší dostupné na trhu, proto je ohlas zapojen k němu. Ale klidně mně můžeš v SZ poslat odkaz na stejné zapojení s jiným přestavníkem, nejlépe v češtině, rád na něj z článku odkáži – mně asi blbne Google, protože mi žádné podobné notoricky známé zapojení nenašel – proto jsem článek také napsal. Mýlíš se, zapojení nelze použít na tlačítky ovládaný elektromagnetický přestavník Peco. A platím se sám, děkuji za optání.
D

Příspěvekod Ferda » sob 31 bře, 2018 11:18 am

Máš pravdu, že pro tlačítkem ovládané elektromagnety (a opět pro všechny a né jen Peco) by bylo nutné přidat samodržné relé. Také by bylo dobré podotknout, že LEDky se před 50-ti léty nevyráběly a byly použity žárovky s diodou.

Stran Google nepomohu (bude třeba se obrátit na provozovatele), ale možná to bude podobné jako s kladivem a sekyrou. Z nějakého důvodu jsem nenašel ani vlastníka patentu, ani popis principu funkce.
Myslím, že bys toto schéma nalezl v naskenovaných starých časopisech Modelář a patrně i v ABC. Toto bohužel Google nenajde a já to hledat také nemíním.

Předešlý post jsem napsal proto, že mi vadí když někdo spojuje obecné principy s jedním konkrétním výrobkem. Navozuje to dojem, že pro správnou funkci je potřeba právě tento výrobek a žádný jiný. Což samozřejmě není pravda.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Ferda

Příspěvekod Tomas_C. » pát 06 dub, 2018 8:01 am

Začíná se nám zlehounka rýsovat náš společný projekt, připravujem pro Vás sérii několika článků kde se s Vámi podělíme o všemožné peripetie zrodu tohoto díla.
Než vše připravíme máme pro Vás alespoň jedno nahlédnutí...

Projekt_MB.jpg
TT, V-VI epocha,CZ-DE příhraničí,
http://model-railway.webnode.cz
www.ModulyBrno.cz
Tomas_C.

Příspěvekod Jirka_US » ned 08 dub, 2018 4:45 am

D píše:Ferda:
mně asi blbne Google, protože mi žádné podobné notoricky známé zapojení nenašel – proto jsem článek také napsal.

Ruzna zapojeni indikatoru pro ruzne prestavniky:
http://trains4africa.co.za/?m=2015&paged=12

Jestli se mohu zeptat o kolik cyklu (hruby odhad) byl prestavnik MTB pri zatezovych testech lepsi nez prestavnik Tillig ?

Ferda píše:Máš pravdu, že pro tlačítkem ovládané elektromagnety (a opět pro všechny a né jen Peco) by bylo nutné přidat samodržné relé. Také by bylo dobré podotknout, že LEDky se před 50-ti léty nevyráběly a byly použity žárovky s diodou.

- pevne prestavniky u vyhybek Zeuke a pozdeji i odnimatelne prestavniky BTTB umoznovaly mzikove spinani a trvaly zpetny ohlas bez bistabilniho rele, zapojeni je na obalu.
- LEDky se pred 50 lety vyrabely, nevim presne od ktereho roku v CR (viz LQ100), ale svitily bodove a byly docela dost drahe.
Jirka
Jirka_US

Příspěvekod habaděj » pát 13 dub, 2018 6:49 pm

Válečné operace na konci druhé světové války se samozřejmě nemohly vyhnout ani trati Zaječí - Hodonín. Článek volně navazuje na
vzpomínky pamětníka a útoky kotlářů. Zakončuje tak válečnou trilogii okolo tratí 218e, 518f a 520b.
Snad méně emotivní téma Obrázek
Naposledy upravil habaděj dne pát 13 dub, 2018 8:54 pm, celkově upraveno 1
Nápady jsou zdarma, umění je vymodelovat je

www.ModulyBrno.cz
habaděj

Příspěvekod Michal Vaniš » pát 13 dub, 2018 8:22 pm

Michal Vaniš

Příspěvekod habaděj » pát 13 dub, 2018 9:00 pm

Dik upraveno.... holt naročný týden :oops:
Nápady jsou zdarma, umění je vymodelovat je

www.ModulyBrno.cz
habaděj

Příspěvekod D » úte 22 kvě, 2018 8:00 pm

Za příspěvek na opravu Němky jsme byli pozváni na jarní zátop a prohlídku depa. Mirek naši prohlídku zdokumentoval a zavzpomínal na své mládí.

Depo Brno Dolní – klubová návštěva

Obrázek

Své případné dotazy, náměty a připomínky k článku nám prosím pište rovnou do komentářů pod článkem nebo soukromou zprávou. Na věcné podněty rádi odpovíme a případně je zohledníme i v článku. Zde, ve vláknu o klubu, však odpovídat nebudeme. Děkuji za pochopení.
D

Příspěvekod D » úte 12 čer, 2018 11:00 pm

Martin ve svém článku představuje klubovou koncepci zobrazování modelového času, jeho vývoj a používané přístroje.

Modelové hodiny

Své případné dotazy, náměty a připomínky k článku nám prosím pište rovnou do komentářů pod článkem nebo soukromou zprávou. Na věcné podněty rádi odpovíme a případně je zohledníme i v článku. Zde, ve vláknu o klubu, však odpovídat nebudeme. Děkuji za pochopení.
D

Předchozí

Zpět na Moduly