Moduly MirekTT

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Moduly MirekTT

Příspěvekod MirekTT » pát 21 led, 2011 3:25 pm

Já jsem se rozhodl pro vlastní vlákno (smím-li), o které jsem už delší dobu přemýšlel.

Pro nováčky na fóru:
Stavím modulovku TT dle norem Zababov. Chci si postavit tolik modulů, aby šel sestavit provozní celek. Provozním setkáním s kamarády se nebráním. Celá moje tvorba je zdokumentována na http://mirektt.rajce.idnes.cz/ Kde páteřní fotogalerie jsou ModulyI, II, III...atd. Ten zbytek tvoří doplňky, na které je odkazováno v různých vláknech na fóru dle konkrétních témat.
Moje zaměření je éra ČSD, kde se mohou prolínat různé epochy (chci se držet ep.3 a 4, ale možná mi tam vklouzne i něco staršího). Předlohy vybírám převážně v okrese Břeclav, kde také bydlím a nestydím se stlačit na malou modulovou plochu modely, jejichž předlohy ve skutečnosti od sebe leží velmi daleko, nebo se vůbec nenachází v blízkosti železnice. Zaměřuji se na zachycení zajímavých míst především z mého pohledu (např citovky, nebo památky na místa z dětsví), ale určitě dojde i na zajímavé železniční, architektonické, průmyslové, nebo přírodní motivy.
Založil bych si i vlastní webovky, ale jsem PC-antitalent. Navíc většinu rozumů jsem pochytil na tomto fóru, tak tady i zůstanu.

No a pro vás, co mně už znáte, tu mám další patlání: http://mirektt.rajce.idnes.cz/ModulyIII/ Odkaz záměrně nezačíná fotkou, ale rovnou novou galerií, protože v ModulyII už je zase přes čtyřista fotek a rajče mi kvůli tomu brble.
Jo a šetřte s kritikou. Určitě je vám jasné, že ji budete potřebovat dost i v budoucnu. :lol: :lol: :lol:
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod Radek » pát 21 led, 2011 8:32 pm

Zde není skromnost na místě :lol:
HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod Ferda » pát 21 led, 2011 9:23 pm

Tak jsem opět vyvěsil bradu, ale spravilo se to hned, jak jsem si všimnul té nápadité kuří nožky pod domečkem :lol: :lol: :lol:
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod mlha » pát 21 led, 2011 9:29 pm

už tam chybí jenom Ivan a baba jaga,Mirku přeběhni k nám
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod MirekTT » pát 21 led, 2011 9:54 pm

Vlastně jsem zapoměl poděkovat všem těm, co se v tichosti modlili za moji vodu. Takže dodatečně díky přátelé. A modlete se dál, ten splav se začíná štajfčit.

:arrow: Mlha
Já se přiznám, že mně některý detaily v téčku vadí, že v H0 by se to dalo vymazlit. Ale možná právě díky té malé velikosti to trošku víc běží. V tom větším měřítku bych se zasekl úplně. Vždyť dělám pomalu rok teprve třetí modul a nehýbu se z místa. Kde bych pak stačil vaší partě kluci. Po vašem boku aby jel člověk při stavbě modulů na kole, aby aspoň trochu udržel krok. A kluci z Kunčic to samé. Každou chvíli mají něco nového a já jen šudlím kostku s polystyrenu :shock: :lol:

Navíc začínám tápat, kam pokračovat. Cíle, které jsem si dal v minulosti mně celkem z větší části přešly. Tak přemýšlím co teď, abych si doma zajezdil. Na stanici si zatím netroufám, tak přemýšlím o zastávce, nebo jendodušší vlečce.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod mlha » sob 22 led, 2011 9:21 am

Nono,hlavně to chce nepřestávat,klidně se pusť i do nádraží,nemusíš to mít hned,takové malé nádražíčko,někde za tunelem smyčku ať se soupravy vrací,možná tříkolejný skryťáček a máš kde jezdit,mimochodem ta voda je perfektní
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod depo201 » sob 22 led, 2011 7:22 pm

Mirku dámě řeč na dalším setkání :wink: ,
sleduju jak ti to jde o ruky, dobrá práca chlape :P, než dokončíš svoje 3 moduly, tak já už budu snad zese funční a ve formě :mrgreen:
Uživatelský avatar
depo201
 
Příspěvky: 710
Registrován: úte 11 srp, 2009 10:03 am
Bydliště: Brno

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod MirekTT » sob 22 led, 2011 8:11 pm

depo201 píše:než dokončíš svoje 3 moduly, tak já už budu snad zese funční a ve formě :mrgreen:

:o :shock: :o :shock: No ty brďo, to abych začal pořádně makat :!: :D :D
PS: Jsem rád, že se ti začíná blýskat na lepší zítřky :wink:
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod MirekTT » sob 22 led, 2011 9:43 pm

Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 23 led, 2011 11:32 am

MirekTT píše:Navíc začínám tápat, kam pokračovat. Cíle, které jsem si dal v minulosti mně celkem z větší části přešly. Tak přemýšlím co teď, abych si doma zajezdil. Na stanici si zatím netroufám, tak přemýšlím o zastávce, nebo jendodušší vlečce.


No jo kolego,ono je ten náš kůň o třech bodech:
1/čas
2/prostor
3/peníze
Jakmile něco z toho chybí je zle.Mně se naštěstí všeho v uplynulých dvou letech všeho dostávalo,takže jsem budoval,budoval a budoval :lol: Teď mi jedna položka vypadla a také přešlapuji na místě :oops: Nu což,zase se to nějak rozjede směrem kupředu,aspoň doufám.Mně také více baví stavba,ale také si rád občas zařádím na kolejích.Tak si postav nějaké malé nádraží jak píše Mlha a občas se projeď tou nádherou co jsi zatím postavil.Hodně zdaru,Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod MirekTT » ned 23 led, 2011 2:07 pm

miroslav lengyel píše:si postav nějaké malé nádraží jak píše Mlha a občas se projeď

No to jo, ale který. V merku mám Kobylí, protože je to nejschůdnější záležitost vzhledem k plánu vytyčenému s kolegou. Jenže jsem na sobě vypozoroval, že mně nejvíc baví stavět věci, ke kterým mám citovou vazbu. Kobylí v tomto okruhu není. Je to ale na druhé straně stanice, ze které snad už jen jako z jedinné v okolí čiší ta stará známá atmosféra osmdesátých let. Ikdyž ho už taky okleštili o jednu kolej, ne-li více. Nechci se pouštět do věcí, kde toho není víc, než jen modelářská pohnutka. Velké Pavlovice, tedy moje rodiště, nebudu brát kolegovi a přiznám se, že mně k té stanici ani nijak zvlášť nic neváže. Pokukuju po Lednici, ale tu bych chtěl zase "na kachličku" přesně, ikdyž nejsem ortodoxní předlohář, a to se bojím, že bych nezvládl. Pak už tady toho moc není. Ždáňku dělají v KŽM Brno, tak jim to nechci dublovat a taky tam nemám žádné další vazby. Jako další bych asi postavil zastávku Velké Pavlovice, protože tam už bych jistou vzpomínku orientovanou měl, ale budova je dnes tak překopaná, že neodpovídá a na původní už si nepamatuju. Ještě přemýšlím o modulu Valtice zastávka, tam jsem prožil učňák a moc se to tam nezměnilo.
Mimo moduly bych chtěl určitě segment s lokomotivním depem bez ohledu na návaznost na stanici, dále lesní úzkou železnici evokovanou dnes neexistující drážkou v lužním lese Pohansko, pak vojenskou továrnu na téma Poštorenské Muny, protože mám rád tajemno, taky kus elektrifikované dvojkolejky, protže chci panťáka a laminátku. No a tohle všechno nějak vyprojektovat do modulovky/segmentovky. Dejme tomu, že místo mám a času do důchodu habaděj.
Zkrátka moduly ano, provozní setkání ano, ale doma zajímavý provozní celek. Taky nějakou vlečku, kde bych asi šel do cukrovaru Břeclav jednak kvůli nádhernému mostu, jednak tam dělal děda. Pak bych určitě chtěl přinést Pálavu blíže ke kolejím a znázornit alespoň kousek vápence.
Zkrátka místní věci, které znám, kde jsem vyrůstal a kde žiju. Ale neumím si to pořád ještě srovnat a naplánovat.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 23 led, 2011 4:19 pm

Tak to máš opravdu do důchodu co dělat :D na druhou stranu jsi na tom relativně dobře.Já kdybych chtěl dělat to,k čemu mám nějaké citové vazby,tak bych se z toho střelil :lol: Pocházím z Moravy-Bruntálu,kam jsem léta jezdil za babičkou a strejdou,který pracoval na železnici jako signalista,výpravčí a nakonec náčelník stanice.Aby se to nepletlo,tak dělal ve Valšově,Miloticích nad Opavou,Branticích a já jsem ho hojně ve službě navštěvoval.Jinak celou základní školu jsem prožil ve Vejprtech a na učňák jezdil do Pardubic :mrgreen: :mrgreen: Učňovská léta jsem bydlel ve Velemíně-žst.Chotiměř,na vojně jsem sloužil v Chebu,kde jsem nějaký čas také bydlel a pracoval také v žst.Cheb na ranžíru.Posledních 22 let bydlím v Ústí nad labem a nějaký čas jsem dokonce pracoval jako vedoucí posunu v žst.Ústí nad Labem sever.Mimo poměrně rozsáhlé stanice je tam spousta vleček,kamenolom,přístav atd.A teď mi řekni,co bych měl modelovat :?: Možná tak trať Lovosice-Úpořiny,Chotiměř je docela snesitelná stanička co do rozměrů a následná stanice Dobkovičky má dokonce odbočku do lomu.Nebo aspoň měla,teď si nejsem jist,protože se všechno vozí po silnici.
Nakonec jsem to vyřešil tak,že jsem si postavil kolejiště,které jsem si prostě vymyslel. :mrgreen: Mám jednu stanici s odbočkou do menší staničky,která byla původně koncová,ale nakonec jsem ještě přistavěl vratnou smyčku :lol: a jak to tak vypadá,tak budu dělal ještě jednu.Ve větší stanici mám remízu a sklad,v menší nakládací rampu a vlečku do lomu.Součástí kolejiště je i skryté nádraží,abych mohl projet ty dva rychlíky,bez kterých jsem se zkrátka nemohl obejít :lol: :lol:Radost mi to dělá velkou a už se těším až si jednou zajezdím s vnoučaty :lol: :lol: :lol: Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod mlha » ned 23 led, 2011 4:45 pm

Tak jak se píše výše,klidně si něco vymysli,nemusíš se vůbec držet předlohy.A co tak Hustopeče?
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod MirekTT » ned 23 led, 2011 5:36 pm

mlha píše:.A co tak Hustopeče?

Jo, taky jsem o nich přemýšlel. Na Railnetu jsou moc hezky popsané. Možná nakonec dojde k tomu, že použiju nějaký kolejový plán, k tomu zcela jinou budovu, z Kobylí určitě to skladiště, které tam doposud stojí, zkrátka slepenec různých předloh:shock: :D
Zatím musím dokončit rozdělané a nechám to zrát. Potřebuju určo ale kvůli provozním setkáním ještě jednu metrovou rovinku jako přepravní protikus k té rovince s mostem.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod mlha » ned 23 led, 2011 6:07 pm

Tak na té rovince vytvoř zastávku,vyzkoušíš si nástupiště :)
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Další

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků