Moduly MirekTT

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod Ferda » čtv 22 pro, 2011 8:42 am

Mám trochu obavu z těch posuvných přepínačů. Z vlastní zkušenosti vím, že většinou jdou velice ztuha a bovden s tím může mít potíže. Jinak držím palec.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod MirekTT » čtv 22 pro, 2011 11:12 am

S tuhým chodem přepínače počítám. Sic doma jeden mám a jde zlehka, ale když bude nejhůř, prokápnu je olejem, kontoxem, wédéčkem.........
Případně mírně pootevřu a obrousím hrany :lol:
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod MirekTT » čtv 22 pro, 2011 8:27 pm

Teda to je fofr, dnes jsem objednal věci na ty táhla a zítra to prý přijde. Ale abych nezahálel, tady je pokračování návěstidla: http://mirektt.rajce.idnes.cz/Doplnky_k ... C02270.jpg
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod milan ferdián » čtv 22 pro, 2011 8:31 pm

MirekTT píše:Teda to je fofr, dnes jsem objednal věci na ty táhla a zítra to prý přijde. Ale abych nezahálel, tady je pokračování návěstidla: http://mirektt.rajce.idnes.cz/Doplnky_k ... C02270.jpg


Mirku,já jen čumím :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod mlha » pát 23 pro, 2011 5:52 am

Mirku parádní práce,na modulu bude napevno nebo se bude při skládání demontovat?V obou případech přeju hodně štěstí při manipulaci,vím o čem mluvím....
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod MirekTT » pát 23 pro, 2011 6:59 am

Milane F: do eNka bych už nešel :D
Mlho: bude to muset být napevno a nekýchat, jak jsi zprávně upozornil, chytat to za stožár s táhly nepůjde. Demontáž bude možná pouze stylem "krtek/mrkev" - ze spodu vtáhnout do díry.

Už je to ale u ledu, protože před chvílí volalo pépéelko, že mi dnes vezou bovdeny :wink:
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 23 pro, 2011 8:28 am

Umííííí. :mrgreen:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod MirekTT » pát 23 pro, 2011 11:30 am

Přehodím výhybku zpět do Pavlovic: http://mirektt.rajce.idnes.cz/Pavlovice ... C02293.jpg
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod milan ferdián » pát 23 pro, 2011 11:42 am

MirekTT píše:Přehodím výhybku zpět do Pavlovic: http://mirektt.rajce.idnes.cz/Pavlovice ... C02293.jpg


No jestli se ti dílo zdaří i funkčnost,tak bude první vážný zájemce,který bude chtít informace. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod MirekTT » pát 23 pro, 2011 1:09 pm

Informace dodám :wink:
Pořád je to ale jen vize. Může se stát, že to bude příliš vachrlaté s velkýmy vůlemi. Točit knoflíkem může být nepřesné, nebude možnost nasimulovat pomalý chod výměny, nebo to půjde ztuha. Stát se může ještě všelicos. Ale já tomu věřím. Jedinné slabé místo může být jak už naznačil Ferda, ten přepínač jdoucí ztuha, popřípadě jeho nedostatečná dráha posunu páčky, která je v katalogu udaná kolem 5ti mm. Prostě bych se jen musel vrátit trochu zpět a místo přepínače vyvinout nějaké hyblo s mikrospínači. Ale myslím, že si s tím poradím a přepínač použít půjde.
Teď jen kde koupit levnou kulatinu, nebo trubičku o vnějším průměru 4mm na ty otočné hřídele. Myslím ne ty předražené s hobbymarketů.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod Ferda » pát 23 pro, 2011 4:06 pm

MirekTT píše:... Teď jen kde koupit levnou kulatinu, nebo trubičku o vnějším průměru 4mm na ty otočné hřídele. Myslím ne ty předražené s hobbymarketů.

Taženka z Ferony, nebo svařovací drát. Pokud se ti nepodaří to rozchodit zlehka, pak může být při 4 mm problém i s pevností v krutu. Pak by to řešila třeba pružinová ocel.
Na ložiska pro případné podepření u výložníkové páky (myslím, že to bude potřeba) lze použít čokoládu.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod MirekTT » pát 23 pro, 2011 5:11 pm

S ložisky počítám, i u výložníku, i u knoflíků. Uvidím, jak to bude kde vycházet. Nejlíp by byly páky u některého z okrajů modulu. Stejně budu přikupovat trubku 6x1 mm na redukci do knoflíků. Ta za těch osm kaček z GESu mi přišla drahá. To raději trubku, ze které nadělám i ložiska hřídelí.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod Myšpulín » ned 25 pro, 2011 7:03 pm

Já do kroužku plánuji něco podobného, ovšem bez bovdenu, ale přímo táhlem. Zatím mám z domova velmi dobrou zkušenost s úhlovou pákou, do které vsazuji jehlu na přestavování výměny. To zatím není podstatné. Ale: jako tyč pro přestavování jsem počítal se závitovou tyčí. Zatím nemám ty knoflíky nijak vymyšlené (ty tebou navržené vypadají dobře), původně jsem přemýšlel o sporákových, co se nasouvají na seříznutý konec, aby se nechaly navléknout na stranu obsluhy, ale mám strach, že se z nich postrácí pérka a pak budou kloktat. Ale tu tyč bych nejspíš použil. Budu rád za zveřejňování tvého postupu, budu mít alespoň nějakou inspiraci popř. uvidím úskalí, na která přijdeš. Ale zatím držím pěsti, ať se ti to podaří.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod MirekTT » ned 08 led, 2012 12:30 am

Přepínače a knoflíky z GESu stále nejdou, pustil jsem se tedy do zaplnění nově objevených kapacit a jal se vyrobit vjezdové moduly k Pavlovicím. Zde zatím jen malý začátek: http://mirektt.rajce.idnes.cz/Pavlovice ... C02437.jpg
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod Dašek » ned 08 led, 2012 4:04 pm

Držím palec ať to stihneš :D
Dašek
 
Příspěvky: 524
Registrován: sob 31 říj, 2009 6:46 pm
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: cipisekmp a 19 návštevníků