Moduly MirekTT

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod Pája » sob 29 led, 2011 11:48 am

Tak,tak,sice jsme ve škole byli za to trestáni,ale nejlepší je opisovat a nevymýšlet si.
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod miroslav lengyel » sob 29 led, 2011 11:56 am

Tak nemusí zrovna opisovat,ale třeba ho políbí můza :mrgreen: a nějaký pěkný motiv objeví.Já bych,ale ne,nebudu napovídat. :lol: Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod fofros » sob 29 led, 2011 12:13 pm

No, ono kdyby sis Mirku přečetl něco o používání uměleckých olejových barev, tak bys zjistil, že moc sikativu barvy znehodnocuje a ztmavuje. Nevím kdo to tady odkud vyhrabal ředit olejovky sikativem, ale asi je to u modelaření takhle správně?
No nevím, já jsem si to přebral po svém a jelikož jsem olejovkama maloval, tak vím jak tyhle barvy správně míchat a ředit. Tudíž i tobě poradím, zkus barvy ředit terpentýnem anebo lněným olejem, který navíc zvýší jejich roztíratelnost a toho sikativu tam dej opravdu jenom trošičku. Nejlépe je si připravit roztok 100ml terpentýnu a do něj přidat 1ml sikativu a uvidíš jaký to bude rozdíl oproti používání čistého sikativu, nehledě na to, že postupným přetíráním naneseného zašpinění tímto roztokem, můžeš toto zašpinění zjemnit, tzn. že když to prostě přeženeš, tak to pořád můžeš opravit, neb barvy neusychají tak rychle. Je pravda, že pak to budeš muset nechat asi jeden den zaschnout, ale ten výsledek bude, myslím si, o mnoho lepší.

Olejové Barvy:
ředidlo - terpentýn
- lněný olej (déle schne, přidáním do barev se vytváří hladký, jakoby emailový povrch bez viditelných stop po štětci)

sikativ- urychluje schnutí olejových barev pomocí aktivace oxidace olejové složky, přílišné přimíchání sikativu barvu degraduje a dělá ji tmavší, což se ale zase hodí na vytváření povrchových vad materiálů, jako třeba popraskání střešní lepenky
Nejsem modelář, jsem jen mašinkář, snažící se znázornit železniční provoz ve velikosti H0.
fofros
 
Příspěvky: 172
Registrován: stř 17 lis, 2010 5:29 pm
Bydliště: Kopřivnice

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod MirekTT » sob 29 led, 2011 12:49 pm

:arrow: Fofros
Díky za rady. Tolik informací o sikativu jsem neměl, to je fakt. Na modelfóru dokonce radili rozmývat olejový filtr terpentýnovým olejem smíchaným s S6001. Taky věřím, že by to fungovalo. To rozložení olejovky v sikativu bych považoval za pozitivum, protože to vytváří celkem zajímavé skvrny. Na těch pilířích a vůbec betonových površích se mi sikativ osvědčil už kvůli rychlejšímu schnutí, ale na jednolitých větších plochách se s tím pracovat nedá, to je fakt. Vyzkouším ten terpentýn. Šlo by to teď stříknout ředěnou bílou jakožto zesvětlujícím filtrem?

Co se té přírody týče, jde jen o hrubé předtvarování, protože to teď budu tmelit. Na finále bude dost času, co s tím, tak já jen, jestli nemá někdo nějakej nápad.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod fofros » sob 29 led, 2011 12:55 pm

S tím stříkáním nevím, ještě jsem nezkoušel na olejovku nanášet jakékoliv barvy, možná ti poradí někdo jiný, kdo už to má za sebou. Ale myslím, že problém to určitě nebude, navíc, pokud jsi to ředil pouze sikativem, tak předpokládám, že ten povrch je docela drsný, tak by na tom ta barva měla držet :wink:
Ale radši si počkej na vyjádření někoho ze zkušenějších :D

Ale ano, pravdu máš v tom betonu, tam je to asi žádoucí, i když já to dělal zase pomocí terpentýnu a rozmývání a následně na to nanesl pigmenty a ještě trochu rozmyl a pak to celé po zaschnutí stříknul bezbarvým matným lakem (nebyl to ale betonový pilíř, nýbrž kamenný propustek, tak to je asi jiná kategorie). Pravdou ovšem je, že při větším nánosu olejovky se sikativem by při schnutí mohly vzniknout docela přirozené praskliny, které by imitovaly narušení povrchu pilíře.
Nejsem modelář, jsem jen mašinkář, snažící se znázornit železniční provoz ve velikosti H0.
fofros
 
Příspěvky: 172
Registrován: stř 17 lis, 2010 5:29 pm
Bydliště: Kopřivnice

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod fofros » sob 29 led, 2011 1:08 pm

Ale jinak Mirku držím palce, to co děláš se mi líbí a bedlivě tvůj postup sleduji. Nehledě na to, že tvé fotky s povídáním pro mě byly nemalou studnicí inspirace a ponaučení :wink:
Nejsem modelář, jsem jen mašinkář, snažící se znázornit železniční provoz ve velikosti H0.
fofros
 
Příspěvky: 172
Registrován: stř 17 lis, 2010 5:29 pm
Bydliště: Kopřivnice

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod MirekTT » sob 29 led, 2011 3:10 pm

fofros píše: Mirku držím palce

Dík, budu to potřebovat :D
Pár náladovek, aneb dokumentace mostu před zprzněním :lol: http://mirektt.rajce.idnes.cz/ModulyIII/#DSC07022.jpg
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod Tomáš » sob 29 led, 2011 3:29 pm

Jak se terpentýn miluje s polyšem? :idea:
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod MirekTT » sob 29 led, 2011 3:48 pm

Tomáš píše:Jak se terpentýn miluje s polyšem? :idea:

Leptá, pomalu, ale leptá. Zkusil jsem terpentýnový olej Umton (ne terpentýn). Polyš stačí přetmelit akrylovým tmelem a natřít základovkou balakrylem. Pak se na to dá natřít cokoliv.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod MirekTT » sob 29 led, 2011 6:32 pm

Od této fotky je vidět, jak se povedlo zesvětlení mostu. http://mirektt.rajce.idnes.cz/ModulyIII/#DSC07061.jpg
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod Ferda » sob 29 led, 2011 10:53 pm

Moc pěkná práce!
Moc jsem nevěřil, že to půjde takhle krásně zesvětlit. No, ale jak vidím, někteří dokáží i zázraky :wink:

Ještě k tomu focení. Foťák nezahazuj! My ti drobnost odpustíme :wink: Zvlášť, když sami neumíme :!: :oops:
Ty tvé fotky jsou proti těm mým jak od profíka. Koukni sem a budeš mít po mindráku.
viewtopic.php?f=42&t=4012&p=70075#p70075
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod MirekTT » ned 30 led, 2011 6:47 am

Ferda píše: Koukni sem a budeš mít po mindráku.
viewtopic.php?f=42&t=4012&p=70075#p70075

No vidíš, a zrovna se mi mindrák zhoršil :D Ta fotka je sice trošku rozostřená, ale je na ní vidět pěkná práce a plastičnost terénu. Fotka má velkou dokumentační hodnotu. Moje fotky jen říkají, o čem je řeč, a co jsem chtěl sdělit, musím doložit textem. Ach jo :roll:
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod radekkrupka » ned 30 led, 2011 10:22 am

Nevím, jestli jsi to nezmiňoval - ten most stavíš podle skutečné předlohy? Vypadá totiž jako ocelový most bez mostnic...
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod MirekTT » ned 30 led, 2011 10:27 am

radekkrupka píše:Nevím, jestli jsi to nezmiňoval - ten most stavíš podle skutečné předlohy? Vypadá totiž jako ocelový most bez mostnic...

Ano, dle předlohy. Něco málo je k vidění na pár fotkách zde: http://mirektt.rajce.idnes.cz/ModulyII/#DSC05147.JPG
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod MirekTT » ned 30 led, 2011 7:21 pm

Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků