Moduly MirekTT

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod MirekTT » úte 08 úno, 2011 8:12 am

mlha píše:Mirku,dej sem nějaké fotky nebo náčrty toho plánovaného tobogánu,prachprostě se pokusím obšlehnout už vymyšlené,díky

Včil nevim, jaký topgan máš na mysli. Tento?: http://mirektt.rajce.idnes.cz/skrytak/
Klidně obšlehuj a pamatuj, že je lepší nestoupat v kruzích, ale v oválech. Získáš tak delší trasu na stoupání. To co jsem udělal já, je hyperextrém. A taky se vyhýbej výhybkám ve svahu..... a mladším pomáhej......a starším ustupuj! :lol: :lol: :lol: :lol:
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 08 úno, 2011 9:07 am

K těm vlnkám:transparentní akrylátové lepidlo jsi asi nezkoušel?Je bíle,po vytvrdnutí průhledné a nelepivé.Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod MirekTT » úte 08 úno, 2011 9:24 am

miroslav lengyel píše:K těm vlnkám:transparentní akrylátové lepidlo jsi asi nezkoušel?Je bíle,po vytvrdnutí průhledné a nelepivé.Míra

Zkoušel. Je po zaschnutí vždy matné, nebo saténové. To, ce se např. u herkulesu po zaschnutí považuje za nepříjemný lesk, je ve skutečnosti satén zcela nevhodný pro vodu. Já jsem zkoušel pattex, který je mnohem méně roztékavý, než herkules. Neleskl se a vlnky se slily. Zbyl je rozvrásněný povrch.
Jak říkám, nevíce se vlnkám přibližuje barva na sklo a je dobrá, že se dá reparovat v případě neuspěchu. Pokud to s ní neklapne, jdu do Valejo.


Doplním pro ty, co jim pokus s vlnkami z patexu unikl. Dvě fotky: http://mirektt.rajce.idnes.cz/ModulyII/#DSC06121.JPG
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 08 úno, 2011 10:21 am

Tak teď jsi mě znejistěl :o já si myslel,že to mám pěkný :D Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod MirekTT » úte 08 úno, 2011 10:35 am

Máš to pěkné. Znejistit se nenechávej! Ke vší mojí tvorbě je též nutno započítat mojí levorukost. Na světě je spousta pěkné vody odlita např z epoxy1200. Já jsem to jen běžným uživatelským přístupem nesvedl. Zkrátka hledám technologie, které zvládne každý, co umí manipulovat s toaletním papírem na záchodě, a ne jen profíci :lol: :lol:
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 08 úno, 2011 11:45 am

No já se za profíka rozhodně nepovažuji.Jen jsem to někde tady na fóru vyčetl a použil. :D Kupodivu to dopadlo docela dobře :lol: Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod MirekTT » stř 09 úno, 2011 9:30 pm

Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 10 úno, 2011 5:18 am

Hele jmenovče,mám ten dojem,že to moc prožíváš :D Nebo chceš být nejlepší z nejlepších :?: :lol: Já myslel,že před splavem je voda jak sklo,ne že tam jsou vlnky :wink: Tedy za předpokladu,že zrovna nefouká vítr proti proudu,to tam pak vlnky jsou.Takže předpokládám,že stromy budeš mít také ohnuté po větru. :P Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod MirekTT » čtv 10 úno, 2011 8:12 am

miroslav lengyel píše: Nebo chceš být nejlepší z nejlepších

Ne to ne :D Chci to mít jen takové hezké od pohledu a úměrné mému věku a ne jako práci nadaného školáka :lol:

K tomu mému přístupu bych řekl, že je zde pár lidí, kteří to umí špičkově, je zde hodně lidí, kteří to umí dobře. No a já si myslím, že je zde i prostor pro jednoho, co ostatním řekne, jak to nedělat :lol:
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 10 úno, 2011 8:14 am

No můj skromný názor je,že si vedeš velice dobře.Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod Ferda » čtv 10 úno, 2011 9:25 am

Ty stromy po větru nejsou špatný nápad, ale co když ten modul otočím. :mrgreen:

Mirku vydrž!
Sledovat tvou práci je velmi poučné a obdivuji, jak dokážeš dělat něco tak dlouho, až najdeš tu správnou cestu.
Kdyby takhle fungovali všichni, tak by svět do čech jen závistivě nakukoval.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod MirekTT » čtv 10 úno, 2011 10:14 am

Ferda píše:Kdyby takhle fungovali všichni, tak by svět do čech jen závistivě nakukoval.

Tož s tym si nejsu jistej. Obávám se, že mnoho z vás to umí lépe, rychleji a efektivněji :wink:

Ještě k těm vlnkám nad splavem. Ano, tam by byla lepší klidná hladina. Ale, první průšvich, který to znemožňuje, je příliž průhledná voda. Těch patinátorů jsem tam měl dát víc. Voda od pohledu nevypadá moc přirozeně, když je vidět dno. Dále i když je v předloze hladina rovná a klidná, v modelu to vypadalo divně. Zkrátka jsem to zavlnkoval i nad splavem a začlo to být pohledově lepší. Ty vlnky průhlednost vody trochu rozbily.
Čirá voda je fakt vhodná jen do horské bystřiny. Světlým a postupně se ztmavujícím se dnem zalitým čirou vodou pouze pozorovateli sdělíte, že si uvědomujete základní principy tvorby přírody, ale modelově to prostě nebude ono. Převážně to musí do hloubky tmavit voda sama a ne jen odstín dna. To je můj poznatek. Ještě dodám, že můj cíl je mít pohledově pěkné, nikoliv fotodokonalé.


Jo a jsem rád, že vás baví se na to moje patlání koukat. Člověk v tom aspoň není sám :P
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 10 úno, 2011 11:45 am

[quote="Ferda"]Ty stromy po větru nejsou špatný nápad, ale co když ten modul otočím. :mrgreen:

V tom případě ale otočíš i tu řeku.Tedy pokud by se ten modul neskládal z menších modulů a fungovalo by to jako divadlo v Českém Krumlově. :lol:pak by se dosáhlo větší variability. :mrgreen: Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod Martin HO » čtv 10 úno, 2011 12:32 pm

... ale co když ten modul otočím?


Tak bude vítr foukat z opačné strany ! :D :D :D
Martin HO
 

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 10 úno, 2011 12:36 pm

No ještěže tyhle debaty nečtou naše drahé polovičky,to by se asi opravdu pobavily :lol: Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků