Moduly MirekTT

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod depo201 » ned 30 led, 2011 7:40 pm

ahoj, pár fotek z KŽM Brno, pokud stále hledáš inspiraci :)

http://img828.imageshack.us/i/dscn2546w.jpg/
http://img534.imageshack.us/i/dscn2554r.jpg/
http://img834.imageshack.us/i/dscn2556u.jpg/

třeba pomůžou, třeba ne ;)
Uživatelský avatar
depo201
 
Příspěvky: 710
Registrován: úte 11 srp, 2009 10:03 am
Bydliště: Brno

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod MirekTT » ned 30 led, 2011 7:48 pm

No inspiraci ani ne, ale dík za fotky. Spíš se bojím tvorby přírody. Mám doma hodně matrošu, ale po zkouškách, které nedopadly, si zkrátka nevěřím. Vymýšlím proto různé úhybné manévry v podobě dalších staveb, abych se tomu vyhnul, nebo to alespoň oddálil. Stejně to asi zkončí přizvanými kolegy ke mně na workšopík. Myslím, že bych nedokázal správně vybrat a ani aplikovat foliáže.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod depo201 » pon 31 led, 2011 7:19 am

co třeba pozvolný přechod :) , umotej nějaké kostry na stromky a zkus na to přilepit naturex, tam u Vás na Pavlovicku nejsou žádné aleje, stačí pár kousků. Ono to člověka nakopne. Navíc z naturexu jdou i prima malé keře bez koster.

chce to jen zkusit, šikovnej na drobotinu seš dost ;)
Uživatelský avatar
depo201
 
Příspěvky: 710
Registrován: úte 11 srp, 2009 10:03 am
Bydliště: Brno

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 31 led, 2011 7:45 am

MirekTT píše:No inspiraci ani ne, ale dík za fotky. Spíš se bojím tvorby přírody. Mám doma hodně matrošu, ale po zkouškách, které nedopadly, si zkrátka nevěřím. Vymýšlím proto různé úhybné manévry v podobě dalších staveb, abych se tomu vyhnul, nebo to alespoň oddálil. Stejně to asi zkončí přizvanými kolegy ke mně na workšopík. Myslím, že bych nedokázal správně vybrat a ani aplikovat foliáže.

Ale tak neházej hned flintu do žita :D Jak tak koukám na Tvé dílo,tak nedostatkem zručnosti rozhodně netrpíš :!: takže bych to neviděl tak tragicky.Když se něco nepovede,tak to holt odstraníš a začneš znovu,no :lol: Myslíš,že mně se také hned vše podařilo na 1 :?: To netvrdím,že se mi to vůbec podařilo. :mrgreen: Důležité je,aby se to líbilo hlavně Tobě.Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod Michal Šuhajda » pon 31 led, 2011 1:22 pm

Co třeba řídký borový lesík. Takový ten remízek, který se uchytil na místě, kde půda za moc nestála rolníci sem sváželi kamení, které posbírali po okolních polích. Vítr se skrz něj prožene, takže bývá dost vyschlý a mezi pokroucenými borovicemi, akáty a břízkami roste šípkové trní. hloží atd. Ze země tu a tam vykoukne vršek balvanu...
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod MirekTT » pon 31 led, 2011 2:04 pm

No pár nápadů už mám. Jednak se mi sešlo hodně námětů od vás kolegů, takže tímto všem velmi děkuji. Také děkuji všem za podporu, protože jsou chvíle, kdy čerpám energii jen z ní.

Abych nenapínal. Jeden roh bude určitě dle předlohy, a sice mnou nenáviděné pole. Ale s malým remízkem, tvořeným náletovou dřevinou. Toto místo bude určovat také roční období. Rád bych si stříhnul oranici, ale nechci úplně podzim. Žádné rozkvetlé stromy, žádná jablka. Bohužel nemohu použít jehličnany, nejbližší takový les roste dvacet kilometrů daleko (nepočítám ty v zahrádkách a malé nepodstatné nic neurčující skupinky stromů). A navíc bych chtěl zachovat charakter modulu dle předlohy.
Druhý roh, kdyby se mi jó moc chtělo, bude meruňkový sad. Jednak jsme ve Velkých Pavlovicích, čili Marhulov (marhula - zdejší nářečný název pro meruňku odvozený ze slovenčiny - marhuľa). A jednak meruňkový sad máme, tak aspoň do modelu přenesu opět kousek mého skotačení z dětsví.
Zbylé dva rohy se mi povedly mírně zvlněné, tam bych udělal neudržovanou louku, step, řídké křoviny. Toto přesně je definice krajiny v okolí trati, na kterou tento modul poukazuje.

Otázka je, kdo to bude umět udělat :mrgreen:
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod Michal Šuhajda » pon 31 led, 2011 2:16 pm

Nezapoměň na dropy. Step by se jim mohla líbit. :) Škoda, že u nás už prý nehnízdí.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod MirekTT » čtv 03 úno, 2011 1:09 pm

Je to nabarvené a schne to. Tak jsem si udělal malou hardcore zábavu :lol: http://mirektt.rajce.idnes.cz/ModulyIII/#DSC07095.jpg
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod Střelec » čtv 03 úno, 2011 1:21 pm

Koukam na tu stoku - jako starej vodák ji barevně oceňuju za nechutně realistickou :P . Ale furt se jeví čistší, než Vltava pod Krumlovem před postavením čističky. Jinak ty pokusy s epoxidem byly poučný - pokud se pustim do vody, tak asi použiju tu od Model scene, na buchtelím workshopu se tvářila uživatelsky přívětivě, i když má svý mouchy.
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod Ferda » čtv 03 úno, 2011 2:22 pm

S tím půjčeným mlýnkem od tchýně je to dobrá rada. Kdyby se poškodil, tak bude od tchýně na chvíli klid :mrgreen:
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod MirekTT » ned 06 úno, 2011 10:04 pm

Aby se neřeklo, že nic nedělám (dělám, ale zveřejnit se to nedá :shock: ), čmárám zatím svoji budoucnost. Založil jsem na mém rajčeti novou galérku s návrhy, jak bych si to doma představoval. Na první fotce je znázorněna místnost a její možnosti při použití modulů rovinka 1metr x 40cm a dále oblouk r700/45°. Větší oblouky dělat určitě nebudu stejně jako lokální staničky na třech metrech délky. Naopak budu používat v případě odbočování z modulů i menší oblouky mimo normu Zababov.
První nástřel nestandartního modulového segmentu je na druhé fotce. Malinká lesní drážka určená na svoz dřeva k překladišti. Námět je evokován motivy zaniklé Břeclavské lesní železnice a dále se zde projevuje moje touha dostat ke kolejím alespoň malý kousek Pálavy. Kvůli místu i pro osobní lennost nestavět megalomanský projekt musím opět zvolit komprimaci předloh. A musí to být převážně normomoduly a snadno přemístitelné segmenty.
Návrhy zde: http://mirektt.rajce.idnes.cz/Moje_navrhy/#Mistnost.jpg
Dále přemýšlím, jak do toho zaintarzovat segment s kouskem dvoukolejky a nádražím tvářícím se jako wilsoňák. Přemýšlím, že bych použil Milanův plánek ze str.48(falešná dvoukolejka) a napojení na moduly bych vhodně ošetřil dělící kulisou. Zkrátka modulová lokálka by byla napojena pomocí kulisy do zkryťáku tohoto nádraží a lokální vlaky by se jako napojovali na dvoukolejnou trať mimo toto nádraží a vjížděli by do něj už po dvoukolejce.
Na Milanově kolejišti mi pouze nesedí provoz nákladních vlaků. A taky bych do toho místa potřeboval napojit modul depa, který chci taky stavět. Vše by se napojovalo po americku přes kulisy. Tuhle variantu zkusím nakreslit později, také pro ty, co nemají Milanovu knihu :wink:

Z dalších témat bych viděl určitě lokální stanici, možná koncovou, možná průjezdnou a za ní bych použil mé spiráloviště, které bych musel konečně dodělat. Pak určitě nějaká zastávečka a možná ještě další odbočka na vlečku. Pro ježdění jednoho člověka by to mohlo bohatě stačit, co říkáte.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod MirekTT » pon 07 úno, 2011 8:52 pm

Tak popojedem, ale jen něco málo o vodičce: http://mirektt.rajce.idnes.cz/ModulyIII/#DSC07113.jpg
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod Dan Buchtela » pon 07 úno, 2011 10:30 pm

Ahoj Mirku, dovolím si doplnit vlastní zkušenost s vlnkami z barvy na sklo. Ta barva totiž nikdy není zcela vytvrzená (což potvrzuješ tím, že šla sloupnout). Tato vlastnost se v delším časovém horizontu projevuje tak, že povrch je stále nepatrně lepkavý. Není to cítit na omak, nicméně jemný prach se tam po roce uchytí tak že po lesku hladiny nezůstane ani stopy. Tak to je rozdíl mezi barvou na okno a profesionálními přípravky na vlny (např. Vallejo Effect). Je ale možné, že objevíš nějakou konkrétní značku barvy na sklo, která tuto nectnost mít nebude...prostě jen upozorňuji na vlastní zkušenost, která se ukáže až po delším čase...
Jinak držím palce v dalším experimentování :-)
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod MirekTT » úte 08 úno, 2011 6:28 am

Ano, s jistou lepivostí barvy na sklo počítám. Mám v plánu, pokud se vlnky takto povedou, povrch přetřít lesklým akrylem. Tím by se nešvar s chytáním prachu mohl (ale taky nemusel) vyřešit. Nicméně problém barvy na sklo je jistá, ikdyž malá, roztékavost a dále malá ztráta objemu při schnutí. Nelze s tím zkrátka dělat opravdu malinké vlnky. Je to nevhodný materiál pro malá měřítka.
Pokud se mi vlnky nebudou líbit i po mnoha pokusech, koupím Valejo. Očekávám, že tento profi materiál tyto neduhy nemá. Ona ta roztékavost je dobrá na slití stop po nástroji na povrchu vlnky, ale vlnka sama by měla zůstat tak, jak byla nanešena.
Ještě bych k vlnkám řekl, že je fajn, že materiál je sytě bílý a zčiří až schnutím. Tvary vlnek tak jdou krásně vidět. Platí to jak pro barvu na sklo, tak i pro Valejo Water Efect, jak to popisoval Radek v Nerátkách.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod mlha » úte 08 úno, 2011 6:33 am

Mirku,dej sem nějaké fotky nebo náčrty toho plánovaného tobogánu,prachprostě se pokusím obšlehnout už vymyšlené,díky
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků