Moduly z Kunčické sokolovny

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Moduly z Kunčické SOKOLOVNY

Příspěvekod Ferda » čtv 13 led, 2011 5:46 pm

Dnes jen něco málo z Kunčických laboratoří :shock:
Né, že bychom se uložili k zimnímu spánku, ale některé pokusy jsem zapoměl dokumentovat a některé za dokumentaci vůbec nestály :oops:
Prohlídka začíná odsud: http://ferda-ov.rajce.idnes.cz/Moduly_z ... 111492.jpg
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Moduly z Kunčické SOKOLOVNY

Příspěvekod cipisekmp » čtv 13 led, 2011 6:23 pm

Zdarec kolegove ze severu. To nejhorsi badani mate pred sebou se divam, tak at se vam dari.
Zdarec Cipisek
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Moduly z Kunčické SOKOLOVNY

Příspěvekod norbert » čtv 13 led, 2011 8:51 pm

Ferdo nic ve zlem, když jsem viděl fotky a komentář...připomělo mi to seriál A JE TO :P ( viz poslední foto vercajk)
I metodou pokus omyl, se dá dopracovat ke kvalitnímu výsledku....pro nás ostatní jsou to cenné zkušenosti kudy cesta nevede.
Jsem hlavně zvědav až budu v té samé situaci, jak se s tímto také poperu :lol: :lol: :lol:

PS: manželka přiběhla k PC s nadšením co to mám za nové recepty na buchty - fotka se sádrovými skalami ji připoměla čokoládovou buchtu se šlehačkou. :P :P :P
norbert
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned 16 bře, 2008 1:43 pm
Bydliště: Kyjovice

Re: Moduly z Kunčické SOKOLOVNY

Příspěvekod Ferda » čtv 13 led, 2011 8:59 pm

Až budu všechno umět, tak si změním NICK na "Brouk Pytlík". Pre bratou slovákou "Chrobák Vrecůško".

Za komunistů jsem uvažoval o kariéře asfaltéra (brali tehdy úžasné peníze), ale nevzali mě. Prý se k tomu asfaltu nehodím barvou. tak se to učím až teď. :mrgreen:

Ps. Šlehačku použiju až na peřeje pod splavem. Když Frýdecké válcovny pravidelně vytrávily všechny ryby v Ostravici, tak byla u nás pod splavem vždycky nádherná pěna. Jen spotřeba patinátoru bude asi obrovská. Ta pěna měla všechny barvy spektra a ve škole jsme při výuce namítali, že voda není vždy bez barvy, bez chti, a bez zápachu. :mrgreen:
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Moduly z Kunčické SOKOLOVNY

Příspěvekod Ferda » čtv 13 led, 2011 9:12 pm

cipisekmp píše:... To nejhorsi badani mate pred sebou se divam...

Já myslel, že to nejkrásnější :mrgreen:
Náhodou ta cesta vypadá na okresku 4. třídy až moc pěkně. Měl jsem chuť ji zmršit podstatně víc, ale odvaha se jaksi nedostavila. :oops:
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Moduly z Kunčické SOKOLOVNY

Příspěvekod MirekTT » čtv 13 led, 2011 9:43 pm

Ferda píše:Náhodou ta cesta vypadá na okresku 4. třídy až moc pěkně. Měl jsem chuť ji zmršit podstatně víc, ale odvaha se jaksi nedostavila. :oops:

Vono to zase moc zmršit nejde, když namícháš opravdu hodně husté lepidlo, povedlo se ti to. Šlechtit to půjde nejdýl do soboty, pak to zkamení.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly z Kunčické SOKOLOVNY

Příspěvekod Ferda » čtv 13 led, 2011 10:17 pm

MirekTT píše:
Ferda píše:Náhodou ta cesta vypadá na okresku 4. třídy až moc pěkně. Měl jsem chuť ji zmršit podstatně víc, ale odvaha se jaksi nedostavila. :oops:

Vono to zase moc zmršit nejde, když namícháš opravdu hodně husté lepidlo, povedlo se ti to. Šlechtit to půjde nejdýl do soboty, pak to zkamení.

Husté to bylo až moc. Do soboty budu léčit bicepsy a jiné svalové skupiny. Kdybys mě stou vodou nevyděsil, tak bych to vzdal. V misce byla pořád jen sypká směs, ale po řádném přimáčknutí k podkladu se to po měkolika tazích začalo zatahovat a pak už to šlo. Zítra uvidím co to udělalo. Jestli to nebude OK tak jsem ušetřil aspoň za FITCLUB. Když se to morduje dost dlouho, tak se to začne pěkně trhat a vytvoří to praskliny jak v reálu po zimě :lol:
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Moduly z Kunčické SOKOLOVNY

Příspěvekod MirekTT » pát 14 led, 2011 10:50 am

V zásadě je to tak, že celý rozsah hustot stavebního lepidla, použitý pro stavebnictví, je pro tvorbu asfaltu řídký. Pro modelování je nutná mnohem hustší pasta a je fakt, že se obtížně nanáší. Moc trhat při roztírání by se ale neměla. V takovém případě jsem si to vždy zředil tak, že jsem míchátko namočil do vody, nikoliv přiléval další vodu. Pokud jde o model sypaného asfaltu v H0, možná bych do lepidla přidal eNkový štěrk od Poláka. Vydrásání a zvětrání povrchu silnice by se tak mnohem víc přiblížilo realitě.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly z Kunčické SOKOLOVNY

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 14 led, 2011 12:31 pm

Docela šikovný výrobek nabízí firma Noch k.č.60820 na výrobu asfaltové silnice :DMají to třeba na masinky.cz. Co se týče skal,kdybys to neměl tak z ruky půjčil bych Ti formy na odlévání.Pokud chceš ale sochat :D nepoužívej klasickou sádru nýbrž modelářskou :!: Netuhne tak rychle a můžeš se vyřádit do sytosti :mrgreen: Já ji pořídil v Baumaxu asi za 100 kč 3kg.Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Moduly z Kunčické SOKOLOVNY

Příspěvekod Ferda » pát 14 led, 2011 5:00 pm

Vezmu to postupně:

to MirekTT
1) Do soboty čekat nemusím. Dnes v poledne to bylo na povrchu tvrdé jak kámen. Zajímavé je, že když na to zatlačím, tak se to prohne, ale nepraskne. Vespod je to asi ještě živé, ale s povrchem už nic dělat nelze. To mi ovšem nevadí, protože jak jsem už psal na můj vkus je ta cesta až moc krásná. Příště ji zkusím víc zničenou. Příkladů z reálu máme po těch mrazech dostatek :D
2) S tím trháním jsem to dělal jak píšeš. Namočit glajťák a jelo se dál. Ten štěrk bych tam asi nezkoušel. Pak se to bude trhat víc a bude to nechávat rýhy. Upravit povrch půjde i jinými způsoby. Třeba jak jsi říkal vymytím hubkou před ztuhnutím. Dnes už bylo opravdu pozdě. Třel jsem to houbou tak 5 minut na stejném místě, vodu to docela vpilo a hubka se začala drolit. Cesta se však ani nehla :evil:

to miroslav lengyel
1) Myslím, že na cesty je systém dořešen a navíc zcela mimo modelářské cenové relace :mrgreen: 25 kg materiálu za 200,- Kč. :wink: Navíc ho nemusím kupovat, protože nám každou chvíli něco zbude a dosud to tuhlo v pytli, dokud to někdo nevyhodil :oops:
2) O těch formách vím. Má to však drobný problém. Malé skalky s tím půjdou udělat určitě krásné, ale mám připravené dvojmodulí s motivem celkem velké skály a pozvolný přechod do rovnějšího terénu. Mám obavu, že slepovat velkou skálu z několika malých by asi nedopadlo a velká skála samodomo vedle odlévaných malých skalek by nejspíš dala vědět, že jsou každá z jiné vesnice. Navíc modelařina je o objevování nových věcí, postupů a o překonávání různých výzev a to je to, co mě na tom baví. Jinak plastickou sádru jsem už zakoupil. Mirek sice radil, že má být od firmy Kitfort. U nás měli jinou, ale i tam píšou, že doba zpracovatelnosti je 45 - 60 minut, tak to snad už stihnu. Kdyby né, tak ji zkusím vylepšit něčím dalším (ocet, líh, terpentýn ...) není možná aby se to nepodařilo. V nejhorším to vyřeším acetonem. Ten zpomalí tuhnutí sádry dostatečně a dodá jí i plasticitu. Akorát budu muset doufat, že mám ubrousky dostatečně odseparovaný polystyrén a dostatečně větrat i po ukončení práce, aby se nerozpustily i další moduly v garáži :mrgreen:

Jinak jsem dnes zaskočil jen na 1/2 hodinky a vyzkoušel jsem flokovačku. Tak pár obrázků místo miliónu slov:
http://ferda-ov.rajce.idnes.cz/Moduly_z ... 111508.jpg
Ps. Cestu jsem zapoměl vyfotit, tak snad příště.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Moduly z Kunčické SOKOLOVNY

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 14 led, 2011 6:03 pm

No vidím,že máš materiálu dost pro všechny s fóra :D Možná by stačilo přidat trochu disperze,aby to tak rychle netuhlo.Co se skal týče,máš krásný postup výroby velkých ploch přímo na stránkách magazín.modely.biz od mistra Daleckého :lol: Použil na to sádru Rigips Modelgips a píše tam dokonce,že je třeba nechat sádru zavadnout do druhého dne :!: Já jsem použil stejný postup,ale nakonec jsem musel zvolit kombinaci skal odlévaných a sochaných,protože v některých místech jsem neměl až tak pevné podloží a když jsem nanesl mokrou sádru,tak se mi to bortilo :lol: Použil jsem dvě formy,jednu s menšími a druhou s většími bloky a pak jsem to skládal jak mozaiku.No není to žádný zázrak,ale pro mě dobrý. :mrgreen:Kus toho masivu je vidět v mém příspěvku Návrat. Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Moduly z Kunčické SOKOLOVNY

Příspěvekod Ferda » pát 14 led, 2011 8:44 pm

Ta jeho velká plocha není ani čtvrtina toho co potřebuji já. S tou disperzí do sádry to možná vyzkouším. Slibuji si od toho spíše větší pružnost. Modul je přece jen rozdíl od stacionárního kolejiště a při přepravě musí něco vydržet.
Se skálou je ještě ten problém, že na rozdíl od některých žen naprosto přesně vím co chci, naproti tomu nevím přesně jak toho dosáhnout, ale ve shodě s nimi nedám pokoj dokud to nedostanu :mrgreen:
To co bych chtěl je vápencový masiv, a né zrovna malý.
Nenechte se zmást. Ten stůl pod tím má skoro 3 metry na délku a ty dva moduly mají skoro 2,5 metru a víc než 30 cm nad TK.
Viz: http://ferda-ov.rajce.idnes.cz/Moduly_z ... 101438.jpg
Obrázek opět nešel vložit. Zase to hlásí, že bylo dosaženo maximálního množství příloh :cry:
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Moduly z Kunčické SOKOLOVNY

Příspěvekod Jojo » pát 14 led, 2011 8:55 pm

Ferda píše:Ta jeho velká plocha není ani čtvrtina toho co potřebuji já. S tou disperzí do sádry to možná vyzkouším. Slibuji si od toho spíše větší pružnost. Modul je přece jen rozdíl od stacionárního kolejiště a při přepravě musí něco vydržet.
Se skálou je ještě ten problém, že na rozdíl od některých žen naprosto přesně vím co chci, naproti tomu nevím přesně jak toho dosáhnout, ale ve shodě s nimi nedám pokoj dokud to nedostanu :mrgreen:
To co bych chtěl je vápencový masiv, a né zrovna malý.
Nenechte se zmást. Ten stůl pod tím má skoro 3 metry na délku a ty dva moduly mají skoro 2,5 metru a víc než 30 cm nad TK.
Viz: http://ferda-ov.rajce.idnes.cz/Moduly_z ... 101438.jpg
Obrázek opět nešel vložit. Zase to hlásí, že bylo dosaženo maximálního množství příloh :cry:



Prosím Ta aký je to odporový drot. :?: :?: :?: Celkom sa mi to pači. Po prípade kde zohnat. :o :o
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: Moduly z Kunčické SOKOLOVNY

Příspěvekod mlha » pát 14 led, 2011 8:56 pm

Ferda píše:Vezmu to postupně:

to MirekTT
1) Do soboty čekat nemusím. Dnes v poledne to bylo na povrchu tvrdé jak kámen. Zajímavé je, že když na to zatlačím, tak se to prohne, ale nepraskne. Vespod je to asi ještě živé, ale s povrchem už nic dělat nelze. To mi ovšem nevadí, protože jak jsem už psal na můj vkus je ta cesta až moc krásná. Příště ji zkusím víc zničenou. Příkladů z reálu máme po těch mrazech dostatek :D
2) S tím trháním jsem to dělal jak píšeš. Namočit glajťák a jelo se dál. Ten štěrk bych tam asi nezkoušel. Pak se to bude trhat víc a bude to nechávat rýhy. Upravit povrch půjde i jinými způsoby. Třeba jak jsi říkal vymytím hubkou před ztuhnutím. Dnes už bylo opravdu pozdě. Třel jsem to houbou tak 5 minut na stejném místě, vodu to docela vpilo a hubka se začala drolit. Cesta se však ani nehla :evil:

to miroslav lengyel
1) Myslím, že na cesty je systém dořešen a navíc zcela mimo modelářské cenové relace :mrgreen: 25 kg materiálu za 200,- Kč. :wink: Navíc ho nemusím kupovat, protože nám každou chvíli něco zbude a dosud to tuhlo v pytli, dokud to někdo nevyhodil :oops:
2) O těch formách vím. Má to však drobný problém. Malé skalky s tím půjdou udělat určitě krásné, ale mám připravené dvojmodulí s motivem celkem velké skály a pozvolný přechod do rovnějšího terénu. Mám obavu, že slepovat velkou skálu z několika malých by asi nedopadlo a velká skála samodomo vedle odlévaných malých skalek by nejspíš dala vědět, že jsou každá z jiné vesnice. Navíc modelařina je o objevování nových věcí, postupů a o překonávání různých výzev a to je to, co mě na tom baví. Jinak plastickou sádru jsem už zakoupil. Mirek sice radil, že má být od firmy Kitfort. U nás měli jinou, ale i tam píšou, že doba zpracovatelnosti je 45 - 60 minut, tak to snad už stihnu. Kdyby né, tak ji zkusím vylepšit něčím dalším (ocet, líh, terpentýn ...) není možná aby se to nepodařilo. V nejhorším to vyřeším acetonem. Ten zpomalí tuhnutí sádry dostatečně a dodá jí i plasticitu. Akorát budu muset doufat, že mám ubrousky dostatečně odseparovaný polystyrén a dostatečně větrat i po ukončení práce, aby se nerozpustily i další moduly v garáži :mrgreen:

Jinak jsem dnes zaskočil jen na 1/2 hodinky a vyzkoušel jsem flokovačku. Tak pár obrázků místo miliónu slov:
http://ferda-ov.rajce.idnes.cz/Moduly_z ... 111508.jpg
Ps. Cestu jsem zapoměl vyfotit, tak snad příště.

panáčkovi se daří,jen tak dál....
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Moduly z Kunčické SOKOLOVNY

Příspěvekod Ferda » pát 14 led, 2011 9:28 pm

Chcete na podzim jezdit, tak dřu do úmoru! Až jsem z toho zelenej :mrgreen:
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků