Moduly z Kunčické sokolovny

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Moduly z Kunčické SOKOLOVNY

Příspěvekod miroslav lengyel » sob 15 led, 2011 1:07 am

[quote="Ferda"]Ta jeho velká plocha není ani čtvrtina toho co potřebuji já. S tou disperzí do sádry to možná vyzkouším. Slibuji si od toho spíše větší pružnost. Modul je přece jen rozdíl od stacionárního kolejiště a při přepravě musí něco vydržet.
Se skálou je ještě ten problém, že na rozdíl od některých žen naprosto přesně vím co chci, naproti tomu nevím přesně jak toho dosáhnout, ale ve shodě s nimi nedám pokoj dokud to nedostanu :mrgreen:
To co bych chtěl je vápencový masiv, a né zrovna malý.


No pane jo,to je jako Porta Bohemica nebo skály u Labe v Sasku :lol: Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Moduly z Kunčické SOKOLOVNY

Příspěvekod Irudzi » sob 15 led, 2011 5:31 am

Ferda píše:Chcete na podzim jezdit, tak dřu do úmoru! Až jsem z toho zelenej :mrgreen:



Ferdo to je ten spravný přístup!!! Dívám se, že vaše moduly již dostávají Slovácké motivy
http://ferda-ov.rajce.idnes.cz/Moduly_z ... 101452.jpg

Co se té zelené barvy na tvé tváři týče, mohu doporučit dát si baňu, nebo raději dvě.
Trochu se to naředí a budeš světle zelenej :D
Uživatelský avatar
Irudzi
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 02 bře, 2008 8:49 am
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Moduly z Kunčické SOKOLOVNY

Příspěvekod cipisekmp » sob 15 led, 2011 9:01 am

Ahoj kolegove. Ferdo omlouvam se za vcerejsi vypadek rozhovoru, vypla me baterka. Nakonec co bylo potreba zdelit, bylo zdeleno. At se dilo dari ku prospechu veci. Jak pises, na podzim jezdime tak zaberte chi.
Zdarec Cipisek.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Moduly z Kunčické sokolovny

Příspěvekod Rudolf » úte 18 led, 2011 5:34 pm

Přesunuto.
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 917
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: Moduly z Kunčické sokolovny

Příspěvekod Ferda » úte 18 led, 2011 10:02 pm

Dnes jen pár fotek aby se vědělo, že nespíme.
Výsledek asfaltování a pár zkoušek s přírodním posypem. Nic proti prodávaným štěrkům, ale při našich výměrách modulů, už jen nákup statické trávy dal peněžence pořádně zabrat, o nákupu hektaru lesa ani nemluvě. A tak jsem usoudil, že když se snažíme napodobit skutečnost, tak to zkusím se skutečnými materiály. :idea: Vyrazil jsem s kyblíčkem a lopatičkou do přírody a nabral jsem si trochu hlíny na několika místech. Nejdřív vyschla hlína z vlastní zahrádky, tak jsem začal zkoušet. Vypadá to, že za štěrky utrácet nebudeme :mrgreen:

Nicméně začneme tou silnicí:
http://ferda-ov.rajce.idnes.cz/Moduly_z ... 111523.jpg
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Moduly z Kunčické SOKOLOVNY

Příspěvekod Ferda » úte 18 led, 2011 10:27 pm

Jojo píše:... Prosím Ta aký je to odporový drot. :?: :?: :?: Celkom sa mi to pači. Po prípade kde zohnat. :o :o

Promiň Jojo, úplně jsem přehlédl tvou otázku, tak s omluvou odpovídám až dnes.
Odpor drát jsem kupoval v GESu, ale nevím zda na Slovensku existuje. Ale GM Electronic je na slovensku určitě.
Já používám tenhle:
http://www.gme.cz/cz/rg-odp-kan04-p653-023.html
, ale FZ1 je na to slabá a musel jsem koupit jiný zdroj. Na 0,4 mm byl zase moc silný dašek :mrgreen: i já :oops:
Pro tebe by asi ta 0,4 stačila a na tu ti FZ1 bohatě stačí.
http://www.gme.cz/cz/rg-odp-kon03-p653-010.html
pokud si budeš moct vybrat, tak kup KANTHALOVÝ, vydrží vyšší teploty.
Napětí zkus tak 2/3 rozsahu. Jinak hrozí přepálení drátu, nebo ti začne FZ1 vypínat zátěžovku. Moc při řezání nespěchej a budeš spokojený.

Pak je ještě možnost objednat si drát od PROXXONU. Někdo tady psal, že je velmi kvalitní. Vlastní zkušenost s ním však nemám.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Moduly z Kunčické sokolovny

Příspěvekod Ferda » čtv 20 led, 2011 6:01 pm

Drobné pokračování v testech přírodních posypů:
http://ferda-ov.rajce.idnes.cz/Moduly_z ... 111540.jpg
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Moduly z Kunčické sokolovny

Příspěvekod Ferda » čtv 27 led, 2011 2:55 am

Tak zase něco pro pobavení. Pokusy stále probíhají, ale jde to docela pomalu, pomalinku. A výsledky zatím tak na -4 :oops:
http://ferda-ov.rajce.idnes.cz/Moduly_z ... 111556.jpg

Ale příprava na finiš je už skoro hotová. Šampus jsem nefotil :D
http://ferda-ov.rajce.idnes.cz/Vercajk% ... 111557.jpg
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Moduly z Kunčické sokolovny

Příspěvekod Ferda » sob 29 led, 2011 10:35 pm

Tak Dašek pilně instaluje bočnice na své moduly a já si hraji na matičku přírodu.
Na skalní stěny nám Dašek nachystal formu z Lukoprenu, ale na můj horský modul je trošičku malá :(
tak jsem na to musel jít poněkud jinak:
http://ferda-ov.rajce.idnes.cz/Moduly_z ... 111590.jpg

Kritikou nešetřete. Já to vydržím :!: A konstruktivní kritiku i uvítám :mrgreen:

Dneska bych nějakého šťouru docela potřeboval. Ten modul je potvora tak velký, že když jsem na něj dosáhl, tak jsem zase neviděl celkovou kompozici. :roll: Takže jsem neustále přerušoval činnost pořadovým cvičením.
Vypadalo to asi takto:
Pár minut patlání, pak "Dva kroky vzad!" , "Přímo hleď!" , "Koukni cos to provedl!" , "Dva kroky vpřed!" a "Okamžitě to naprav! :lol:
290120111608 malý.jpg
290120111608 malý.jpg (26.86 KiB) Zobrazeno 6959 krát
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Moduly z Kunčické sokolovny

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 30 led, 2011 6:33 am

Ahoj Ferdo,tem masiv je perfekt, :D ale ty skalky nevím :o vážně nechceš ty formy :?: :mrgreen: Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Moduly z Kunčické sokolovny

Příspěvekod mlha » ned 30 led, 2011 8:44 am

na levé straně to máš zmenšené tatry?moc vrcholků na můj vkus,ale ty jsi autor,tvůj šťoura :D
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Moduly z Kunčické sokolovny

Příspěvekod cipisekmp » pon 31 led, 2011 3:39 pm

Ahoj, skal a skalek moze byt aspon 150druhu, takze treba by to nejake mohlo odpovidat, ale ty TATRY to se priklanim k Mlhovy. Cipisek
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Moduly z Kunčické sokolovny

Příspěvekod Ferda » pon 31 led, 2011 5:51 pm

Kluci, měl to být spíš nesmělý pokus dostat na modul jakési velehory. Takže jestli v tom vidíte Tatry, tak jsem uspěl. :D Ale zatím je to pořád jen polotovar a ty ostré hrany příjdou srazit. Při nanášení toho tmelu je jednodužší to tam nahňácat o něco víc a po uschnutí se to dá krásně vydrolit a upravit. Počet vrcholků už ale asi zůstane zachován. Barva to pak parádně scelí a je to dost pevné.
To Mirek: Ještě uvidím co to udělá po upravě a nabarvení. Kdyby to nedopadlo, tak bych si ty formy asi půjčil. Dašek kus komerčně vyráběné skalní stěny zaformoval do Lukoprenu, ale ta skála je úplně jiná než ten zbytek a bylo by to jak pěst na oko. Oba ty moduly jsou součástí jednoho obloukového čtyřmodulí a tak by to nevypadalo dobře. Sice mají všechny normované čela a dají se tedy použít i samostatně, ale moc lidí asi tyto typy čel nedělá.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Moduly z Kunčické sokolovny

Příspěvekod milan ferdián » pon 31 led, 2011 10:47 pm

Laický dotaz.Jedná se o skály vyvřelého původu se slohem krystalickým s charakteristickou odlučností nebo horninu usazenou se slohem vrstevnatým :?: :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly z Kunčické sokolovny

Příspěvekod Ferda » pon 31 led, 2011 11:31 pm

Pískovec! Vzniká stmelením zrn (odborně řečeno tzv. klastů - obvykle křemene, živců a horninových úlomků jako jsou např. silicity) tmelem. Tento tmel je velmi často karbonátový nebo železitý. Mezerní hmotě (např. jílovité) se říká matrix. V tomto případě nahrazena Duvilaxem! :!: Složení pískovce se liší podle místa výskytu. Pískovec mívá velmi různé barvy: od šedé přes žlutou až k červené, někdy může být i vícebarevný. Snadno se drolí a zvětrává.

Břidlici bych asi lepil z různě silných pololesklých černých papírů pod zadaným úhlem, né? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků