MODULY SLOVÁCKO

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod Morris Zapp » ned 30 srp, 2020 4:15 pm

Firma Hündchen&Katzchen postavila pěkné mosty i v Sudetech, netřeba jezdit až do Bavor.
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 836
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod cipisekmp » ned 11 říj, 2020 7:41 am

Zdravim. Dovolim si vlozit odkaz na video z nasi vystavy ve Zline. Narazil jsem na nej nahodou tak doufam ze se majitel nebude zlobit.
https://www.youtube.com/watch?v=X00Au251NVc
Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod cipisekmp » sob 21 lis, 2020 2:07 pm

Zdravim kolegove.
Na severu Moravy se pustili do prace se zvysenym usilym a tak me to nabudilo ze jsem i ja zacal neco delat. Stanice Lom dostala v prvni rade skladiste. Skladal ho mlady modelar z klubu a ja jej vsadil do Lomu. Skladiste dostalo rampu z dlazdenych kostek a hrany ze styroduru.
Cipisekmp.
Přílohy
c.jpg
b.jpg
a.jpg
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod cipisekmp » sob 21 lis, 2020 2:12 pm

V dalsi etape jsem zabudoval vypravni budovu a zachodky s prislusenstvim. Konecne to zacina nejak vypadat. Dal jsem dodelal volnou skladku opet z kostek. Dosypano hlinou a sterkem a dle postupu Milana Cernohorskeho jsem zastrikal redenym sportakrylem. Budovy jsou jen polozene, pod nimi hlina neni prostor jsem obkreslil a vymaskoval. Musim jeste vymyslet jak to kolem zaflokovat.
Cipisekmp.
Přílohy
f.jpg
e.jpg
d.jpg
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod Mcx » sob 21 lis, 2020 3:09 pm

Pěkné, ta rampa chtěla trochu nepořádku. Co ti to tam rostou za cibule na tyčkách v pozadí?
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod cipisekmp » sob 21 lis, 2020 4:06 pm

To vis Milane, na Slovacku je urodny kraj a tak nam tu vyrustaji i rajky. Koupil jsem 10ks starsich a tak si hraju. Sak neco uz jsem psal jinde na foru.
Nejaky binec jeste urcite pribude. Treba az se Lom nekde ukaze, tak uz to bude.
Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod cipisekmp » sob 21 lis, 2020 4:57 pm

Mimochodem kolegove, vi nekdo jaky je vyznam tech jednotlivych sopek u tech zachodku? Co by tam melo byt nebot vubec netusim co tam dat. Jedna cast vypada jak garaz bez dveri smerem ke kolejim. Co tam bylo?
Cipisekmp.
edit: skladiste je mimochodem ve vnitr vybaveno viz. foto ze stavby.
Přílohy
a.jpg
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod Mcx » sob 21 lis, 2020 5:10 pm

No, někdo si vyhrál. Mně ty vnitřky budov nebaví. Navíc od 60. let minulého století byla skladiště většinou prázdná jejich sláva již byla pryč.
Ale modelářství je různorodé a každého baví něco jiného.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod cer.t » sob 21 lis, 2020 8:41 pm

Moc pekne, libi se mi ty skaly. Je to vlastne podobny namet jaky mam porad v hlave a to je vapenka. A porad laboruju s verzemi vlecky u stanice (jako Lom) nebo na trati nebo jako samostatne kolejiste vlecky, tedy pripojene svou vlastni trati jako konecna stanice.
cer.t
 
Příspěvky: 299
Registrován: stř 13 úno, 2008 10:17 pm

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod cipisekmp » ned 22 lis, 2020 6:23 pm

Ahoj. Ja ten lom zdedil takze ty skaly a ani myslenka nejsou moje prace. Ja jen prekopal kolejovy svrsek, spodek, elektro a vubec nezustal kamen na kameni.
Ted otazka? K cemu slouzi ta "garaz" smerem od koleji? Co by tam melo byt uskladneno? At to ma alespon nejaky rad.
Cipisek.
Přílohy
a.jpg
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod Michal Šuhajda » pon 23 lis, 2020 7:55 am

Hodil bych před ní pletivo a udělal otevřeny příruční sklad pro traťovku. Tedy podkladové a další drobné kolejivo, hromadu se značkami - především Z a K a pár “Kopáčů”. Vercajk ne, ten by mohl někdo ukrást.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod Polabský » pon 23 lis, 2020 1:04 pm

v Braníku je, či možná byl, podobný přístřešek téměř pod mostem Inteligence. Jakási záložní letní čekárna.
U zadní stěny byly dřevěné lavice. Následně to bylo obehnáno pletivem. Stanice tam měla nějaké krámy, vozík atd.
Traťovka si tam občas taky něco pohodila.
Hezký den Všem.
Polabský
 
Příspěvky: 854
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod OndraFíra » pon 23 lis, 2020 9:17 pm

cipisekmp píše:Ted otazka? K cemu slouzi ta "garaz" smerem od koleji? Co by tam melo byt uskladneno? At to ma alespon nejaky rad.
Cipisek.


Aby to mělo řád, tak by kůlny musely být obráceně. Tak jako ve skutečné stanici, podle kterých je model sestavy kůlen vytvořen. Resp. tak, jako ve všech stanicích, ve kterých byly vybudovány záchodky 19a/H a nebo ta kůlna na palivo viz dále. Protože tyto se vždy umisťovaly přední stranou ke kolejím a ne od nich. Ta strana co máte na modelu ke kolejím, je ve skutečnosti otočená k silnici za nádražím a naopak Vaše zadní strana je správně směrem ke kolejím. Viz fotky ze skutečné stanice:
http://pacifikem.cz/foto/210_nadrazi/210_hra/v_foto/210_hra_kulny_2006-04-30_03.jpg
http://pacifikem.cz/foto/210_nadrazi/210_hra/v_foto/210_hra_kulny_2003_00.jpg

Původní kůlny z doby výstavby stanice jsou ovšem pouze záchodky a kůlna na palivo (někdy též uváděna jako kůlna na dříví) - na obrázku označeny tmavě zeleně (záchodky s chlívky 19a/H) a světle zeleně (kůlna na palivo XXX/H). Mezi nimi se pak nacházel oplocený dvorek pro domácí zvířectvo z chlívku u záchodků.
Současná podoba kůlen je velmi pravděpodobně postupná dostavba a dolepování dalších kůlen k těm původním. Ta velká kolmo k ose kolejí vypadá jako nějaká kůlna traťovky, ostatní bych tipoval na dostavby v době, kdy už kůlny nesloužily drážním účelům, ale jako zahradní domky pro obyvatele bytu v nádražní budově (dnes je tato část budovy a i kůlny a zahrádka kolem nich soukromým majetkem).
Ona "garáž" je vlastně jen zastřešený původní dvorek mezi záchodky s chlívkem a kůlnou na palivo a otevřená není ke kolejím, ale z opačné strany. Osobně bych ji viděl jako místo pro schování sekačky, kolečka, míchačky, motocyklu atd...

sestava-kulen-mala-hrastice-h0.png

MalaHrasticeKulny.jpg

KulnyMalaHrastice.jpg
Moduly Fremo H0-Old - II.epocha ČSD: Nová Ves pod Pleší , Dobříš
Uživatelský avatar
OndraFíra
 
Příspěvky: 131
Registrován: sob 26 čer, 2010 12:26 pm
Bydliště: Praha

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod cipisekmp » úte 24 lis, 2020 3:52 pm

Zdravim. Diky za osvetleni jak by to melo byt. Cele je to otocene jak je, nebot jsem ty zachodky a vse nemohl dat na druhou stranu budovy tam je zahradka. Takze otocene to bude tak jak je stim uz se nic nenadela. No neco se vymysli. Diky Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod dfrolek » úte 24 lis, 2020 4:34 pm

Já jsem někde viděl - z té "šopky" koleje normálního rozchodu kolmo k té první průběžné koleji. Asi se po nich "něco" z přístřešku vytlačilo, pak to čtyři chlapi chytli, přetočili a postavili na normální kolej. Že by šlapací drezína ? :D Akorát je tam to vyvýšené nástupiště..
Uživatelský avatar
dfrolek
 
Příspěvky: 148
Registrován: pon 30 srp, 2010 6:58 am

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků