MODULY SLOVÁCKO

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod vojtas » úte 24 lis, 2020 6:16 pm

Tohle bylo ještě v době když mi bylo tak deset v areálu traťovky ve Staré Boleslavi, dnes tam není nic. Z Kůlny opravdu normálněrozchodná kolej vedla, dokonce tam byly myslím takové kůlny dvě. Snad jsem někdy viděl i fotku, kde tam byly odstavené vozíky pro drezíny tatra, něco podobného mají dnes v Zubrnicích v muzeu, ale tam je to samozřejmě novostavba pro expozici.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod Michal Šuhajda » úte 24 lis, 2020 6:48 pm

Ty kolmé koleje byly pro drezíny Tatra, které měly v těžišti hever s nohou, který se vysunul a na něm se dala drezína otočit. Jenže podle mě je ta kůlna na drezínu příliš malá.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2384
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod marwin » úte 24 lis, 2020 7:51 pm

V Lokti to tak mají, ale je to kapánek větší bouda.
Obrázek
H0-ČSD, Rozpracováno: Lokálka 2. epocha, Hlavní trať 3./4. epocha, Hotovo: Loket, 456.0, 524.13
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod cipisekmp » pon 30 lis, 2020 5:19 pm

Ahoj. Kulnu necham kulnou. Uz to nejak dopadne.
Mensi souhrn letošních prací na stanici http://kzmslovacko.cz/index.php/vystavba-nadrazi-a-depa/66-stanice-lom/233-lom-budovy-a-doplnky
Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod MartinK » sob 05 pro, 2020 4:13 pm

Ahoj Cipísku,
meruňku bych si dal. Móóóc pěkné. A ne jen ty meruňky. Budovy i celá stanice. Když ľověk vidí, jak Ti to jde a Milanovi taky, ttak se i v tom dnešním zmatku donutí jít něco dělat do dílny.

Mimochodem, jaký kámen s v lomu těží?
Ahoj,
Martin K. H0, ep. II, III a IV
https://sites.google.com/site/spolekzababov/home
Uživatelský avatar
MartinK
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned 24 lis, 2013 10:08 am
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm a Kvítečkov

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod cipisekmp » sob 05 pro, 2020 8:27 pm

Ahoj Martine.
Mel jsem to podobne, kdyz jsem videl Milana jak mu to rychle pribyva, tak me to dokopalo k akci. I kdyz, ja pomalu tvorim futr neco ale jak se vi, tak ono to kolikrat neni videt. On mel byt Lom i s Raholcem v Hluku. Bohuzel to padlo, tak se mozes podivat nekdy priste osobne. Do te doby, snad jeste neco pribude.
Co se tyce tezby, tak ani nevim. Rekl bych sutr obecny. Potrebujes neco do Kviteckova?
Cipisekmp
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod Mcx » pon 07 pro, 2020 9:49 am

I já mám vždy nějaký spouštěč, který mne dotlačí k činnosti. Pro stanici "Albertovec" to byla podlož Wellera, kterou jsem dostal od Martina, to byl impulz konečně se do toho pustit.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2616
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod cipisekmp » ned 20 pro, 2020 5:40 pm

Zdravim kolegove.
Cas zimni technologicne prestavky ve stavbach 1:1 je priznivy pro modelarinu 1:87 a tak pokracuju i ja. Nimrava prace se zahradkou, usazeni vypravni budovy, nejake doplnky k tem stanicnim domkum. No proste porad se neco deje.
Cipisekmp.
Přílohy
c.jpg
b.jpg
a.jpg
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod cipisekmp » ned 20 pro, 2020 5:41 pm

A jeste jedna od koleji. Cipisekmp.
Přílohy
d.jpg
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod cipisekmp » stř 23 pro, 2020 6:30 pm

Ahoj kolegove. Krom prani pevneho zdravi, stesti a rodinne pohody do Noveho roku bych se chtel pochvalit. Do Lomu dorazili prvni cestujici!!!! Cipisekmp.
Přílohy
c.jpg
b.jpg
a.jpg
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod cipisekmp » stř 23 pro, 2020 6:33 pm

A jeste jeden prispevek, vlastne dotazek.
Co by se hodilo do prostoru vedle koleji na prilozenych fotkach. Nechci tam jen naflokovat travu, na druhou stranu je to pohledova strana pro divaky, takze zadelat to cele nejakyma budovama, lesem nebo pod neni uplne vhodne. Rozmery prostoru cca 80*15cm.
Cipisekmp.
Přílohy
e.jpg
d.jpg
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod Mcx » čtv 24 pro, 2020 10:12 am

Ahoj Cipísku, máš to pěkné. No, ta kolej u budovy sice má nástupiště, ale na konci za zahrádkou - velikou, máš nějaký zbytek po nakládce, takže je asi spíše manipulační, dopravou moc nepoužívaná. Na druhé straně je meruňkový sad. Charakteristické pro váš kraj jsou pozemky jdoucí kolmo k dráze. Takže třeba různé ploty a začínající nudle zahrad s různým nepořádkem, který skoro každý na konec zahrady k dráze dává. To je ale dost pracné.
Nebo by tam mohl být zbytek po nějaké obnově, výhybek, kolejí... zbytky kolejových polí, hromady pražců, štěrku ....
Máš to zatím trochu "sterilní", ale velmi pěkné!, to dělá třeba použití "jemného štěrku" na sypaných nástupištích - má to jednu zrnitost, jednu barvu..... není tam poznat kudy lidé chodí a kde ne, tam kde chodí je štěrk "jmenější" až jemná hlína, tam kde se nechodí rostě plevel a povrch může být více hliněný, nebo naopak, kdysi tam dali štěrk a "nevychodil se" je hrubší...... , ale na to je čas při dodělávkách.
Jinak je to profesionálně velmi dobře udělané, tady je vidět, že máš hodně natrénováno (bez treňirovky nět šampiona :wink: ) ,ale pro mne tam trochu chybí taková ta rozmanitost povrchů + trošku drážního "bordelu", byť na Moravě nikdy nebyl tak velký jak v Čechách :lol:
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2616
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod cipisekmp » čtv 24 pro, 2020 11:38 am

Ahoj Milane. Oni jsou tam tri hrubosti materialu. Od sterku v kolejich, prez jemnejsi na nastupistich az po hlinu. Co se pesinek tyce, tak ty jsem opravdu vynechal schodou okolnosti jsem se dival rano kdyz jsem zkousel sjizdnost ze jsem mohl udelat cesticku kolmo prez nadrazi smerem k te panelce a te cesticce. Stim uz ale nic delat nebudu nebot "deflokovat" se me nechce. Ja nejsem zeleznici postizen takze si nektere veci uvedomim az kdyz to vidim hotove. Jinak diky za pochvalu od mistra, technologie je okoukana od tebe. Snad to bude videt na fotkach.
Co se tyce toho prostoru, tak nad zahradkama jsem premyslel. Chtel jsem i nejake polokulisy domku ale prez ne by nebylo videt. Mam objednany stozary VN a sloup trafostanice VN/NN takze to tam dam ale neco musi byt pod tim. Premyslel jsem nad nejakym polem s obilim nebo repkou, ta je "divacky atraktivni". No pockam jestli jeste nekoho neco napadne.
Cipisekmp.
Přílohy
f.jpg
a.jpg
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod Tom13TT » čtv 24 pro, 2020 12:23 pm

U nás na nádraží v těhle místech byly a jsou uhelné sklady. Dnes soukromník .
A nemusí tam být ani vidět kancelářská budova. Jen plot,dvě,tři hromádky uhlí,náklaďák (avia) případně nakladač a nějaká bouda a případně brána a cedule uhelné sklady.
Dnes už se tam ani uhlí neskládá z vagonů,je tam ke kolejím plot. Za socíku k tomu patřila přízemní budova s jedním kanclem a váhou.Tu budovu už má dnes jiná firma.
H0 ČD Epocha V.
Tom13TT
 
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 07 čer, 2012 4:37 pm
Bydliště: Vysočina

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod t29 » čtv 24 pro, 2020 1:08 pm

Ahoj Cipísku, taková klasika jako ve Velké nad Veličkou: zpevněná plocha, uhelné sklady, nakládka dřeva. Případně ještě zásobník na vápno, pokud bys chtěl rozšířit provozní možnosti.
TT + DCC věčný začátečník
Uživatelský avatar
t29
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte 03 led, 2017 11:17 pm
Bydliště: UH

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků